SegWit - Mniejsze opłaty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 października 2017, 22:13

pm7 pisze:Jakby kogoś interesowało: potwierdzam, że działa i jest tanio. :)
Uwaga, ponoć niektóre klienty (np. Electrum...) mają problem przy otrzymaniu płatności SW.
Wiesz co ?

Core miało na zrobienie obsługi SegWit 2 lata a promocja SW cały czas szła pełną parą.

Tyle czasu reklamowali ten SegWit jaki to on nie jest fantastyczny i jak nie zwiększa przepustowości, a jak już przyszło co do czego i go aktywowali, to brak nawet GUI i sprawnie działającego wysyłania !

Jest to tak żałosne, iż można by nawet pomyśleć że to celowy sabotaż sieci Bitcoin
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: radez9 » niedziela, 8 października 2017, 23:09

Zmiany w kodzie wykonuje się etapami. Wprowadza się nowe funkcje, które często nie są w pełni obsługiwane, a następuje to dopiero w kolejnych wersjach. To standardowe działanie - po prostu nie da sie często wszytkiego uruchomić kompletnie. Wymaga to czasu, pracy i testów. To samo dotyczy btc, a w szczególności tego nieszczęsnego segwita, który nigdy do końca nie było widaomo czy wejdzie czy nie. Sam bym też nie tracił czasu na cyzelowanie kodu, jeśli bym nie miał pewności czy będzie kiedykolwiek wdrożony. Czyli chłopaki zadziałali typowo dla programistów - wypuścili to co musieli aby SW zadziałał. A teraz dorabiają resztę.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 października 2017, 23:14

radez9 pisze:Zmiany w kodzie wykonuje się etapami. Wprowadza się nowe funkcje, które często nie są w pełni obsługiwane, a następuje to dopiero w kolejnych wersjach. To standardowe działanie - po prostu nie da sie często wszytkiego uruchomić kompletnie. Wymaga to czasu, pracy i testów.
Gadasz głupoty. Jestem programistą i dokładnie wiem ile czasu to zajmuje.

Same funkcje wysyłki są już gotowe, wystarczyło dorobić do tego GUI.

1,5-2 lata mieli na zrobienie samego GUI praktycznie. Tym bardziej że firma Blockstream miała 74 miliony USD dofinansowania. Można było zatrudnić 4 programistów + 1 testera, machnęliby GUI w miesiąc.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: radez9 » poniedziałek, 9 października 2017, 00:00

Nie dogadamy się bo masz w stopce taki napis:
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

Dla mnie bitcoin to taki kolejny projekt informatyczny jak wiele innych, taki sam kod jak wiele innych. Programiści to lenie i jak czegoś nie muszą to nie robią. Nie tylko w btc.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 00:15

radez9 pisze: bo masz w stopce taki napis:"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"
Myślisz, że mam taki napis w stopce bez powodu ?

Programiści Core i pracownicy Blockstream od 3 lat aktywnie sabotują ten projekt. Zachowują się irracjonalnie a ich działania nie da się wytłumaczyć inaczej niż tylko złą wolą.

Artykułów i postów napisano na ten temat tysiące, są też na to dosłownie tysiące dowodów.

Ale jak się nic nie wie na temat to się potem pitoli głupoty.
radez9 pisze:Nie dogadamy się bo masz w stopce taki napis:
Nie. Nie dogadamy się bo gadasz głupoty i nie chcesz się do tego przyznać.
radez9 pisze:Dla mnie bitcoin to taki kolejny projekt informatyczny jak wiele innych, taki sam kod jak wiele innych.
No właśnie nie, Bitcoin to nie tylko projekt informatyczny, ale też ekonomiczny, gospodarczy a nawet pośrednio socjo-polityczny.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: radez9 » poniedziałek, 9 października 2017, 00:35

Nie odniosłeś się do clue mojej wypowiedzi:
Programiści to lenie i jak czegoś nie muszą to nie robią. Nie tylko w btc.
Nie tylko w Core.

A to jest moja opinia w kwestii twojej wypowiedzi:
ShadowOfHarbringer pisze: Tyle czasu reklamowali ten SegWit jaki to on nie jest fantastyczny i jak nie zwiększa przepustowości, a jak już przyszło co do czego i go aktywowali, to brak nawet GUI i sprawnie działającego wysyłania !

Jest to tak żałosne, iż można by nawet pomyśleć że to celowy sabotaż sieci Bitcoin
Nic więcej, po prostu uważam że mają na to jeszcze czas.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 08:31

radez9 pisze:Nie odniosłeś się do clue mojej wypowiedzi:
Programiści to lenie i jak czegoś nie muszą to nie robią. Nie tylko w btc.
Nie tylko w Core.
Zatem odnoszę się do clue Twojej wypowiedzi:

Programiści nie mają tutaj nic do rzeczy, bo to jest firma mająca akcjonariuszy, inwestorów, szefa i zarząd. Więc firma zawsze może zatrudnić dodatkowych programistów, jeżeli ci co są są leniwi lub zajęci.

radez9 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Tyle czasu reklamowali ten SegWit jaki to on nie jest fantastyczny i jak nie zwiększa przepustowości, a jak już przyszło co do czego i go aktywowali, to brak nawet GUI i sprawnie działającego wysyłania !

Jest to tak żałosne, iż można by nawet pomyśleć że to celowy sabotaż sieci Bitcoin
Nic więcej, po prostu uważam że mają na to jeszcze czas.
Czas ? Jaki czas ? Czy ty człowieku wiesz co mówisz ? Sieć Bitcoin zapycha się od prawie roku i jest momentami nieużywalna (opłaty po 5-10 dolarów za transakcję i więcej), jedyne co trzeba zrobić to zmienić 1 linię kodu

Kod: Zaznacz cały

MAX_BLOCK_SIZE=8000000
, a oni "mają czas" i zamiast zmienić tą jedną linię to pierdolą się w jakieś SegWity, które do tego nie działają do końca nawet ?

Nie masz pojęcia o czym mówisz, jeżeli jesteś informatykiem albo szefem to zrezygnuj - nie nadajesz się do tej roboty.

To jest jawny sabotaż i jest to widoczne w każdym możliwym punkcie. To że na tym forum ludzie są sprani mózgowo i uważają że to wszystko "OK" jest spowodowane tylko i wyłącznie czytaniem cenzurowanych i kontrolowanych przez Core/Blockstream for.

To co się dzieje od 2 lat to jest atak na Bitcoina, prawdopodobnie prowadzony przez 3-literowe agencje lub rząd USA bezpośrednio.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: pm7 » poniedziałek, 9 października 2017, 13:45

ShadowOfHarbringer pisze:jedyne co trzeba zrobić to zmienić 1 linię kodu

Kod: Zaznacz cały

MAX_BLOCK_SIZE=8000000
Nieskoordynowana zmiana tej wartości spowodowałaby fork (zmiana nie zostałaby wprowadzona jednocześnie). Taką zmianę należy minimum przeprowadzić w określonym bloku w przyszłości, może automatycznie jak określony % mocy się zaktualizuje.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

SegWit - Mniejsze opłaty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 16:14

pm7 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:jedyne co trzeba zrobić to zmienić 1 linię kodu

Kod: Zaznacz cały

MAX_BLOCK_SIZE=8000000
Nieskoordynowana zmiana tej wartości spowodowałaby fork (zmiana nie zostałaby wprowadzona jednocześnie). Taką zmianę należy minimum przeprowadzić w określonym bloku w przyszłości, może automatycznie jak określony % mocy się zaktualizuje.
Zgadzam się.

Blockstream/Core miało 2, a właściwie to 3 lata na przeprowadzenie tej zmiany.

Co pokazały ostatnie hard-forki (super udane hard-forki zarówno BCH jak i ETH), 3 miesiące takiej koordynacji(hard fork w bloku 3 miesiące do przodu) to więcej niż wystarczająco.

Dłużej czekać i tak nie można/nie ma sensu, bo na Twitterze i reddicie są regularnie przeprowadzane profesjonalne akcje astroturfingowo-propagandowe torpedujące każdą inicjatywę mającą na zamiarze zwiększenie przepustowości sieci Bitcoin, więc czekając ryzykuje się, że te działania wykoleją próby takich zmian.

(Co właśnie dzieje się obecnie)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości