Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WWA

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: sh4kr » niedziela, 27 sierpnia 2017, 22:12

Cześć wszystkim!

Mam do Was pytanie. Otóż nasunął mi się pomysł, aby wziąć trochę swoich oszczędności i przewalutować je na BTC.
Sprawa wygląda następująco. Załóżmy, że mam 4k PLN, mam już konto na BitMarket.pl. Wpłacam im pieniądze, kupuję teraz jakąś część BTC.
Po zakupie wypłacić tę kwotę do portfela (MultiBit) czy trzymać u niech w serwisie? Nie ukrywam, że jestem dość świeży w tym temacie (tzn. samej giełdy BTC).
Jak do tego podejść? Jakieś wskazówki?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: slasta » niedziela, 27 sierpnia 2017, 22:31

Giełdy nie służą do trzymania środków. Jak nie masz zamiaru bawić się w trading to wypłacasz środki na portfel którego klucze/seed są pod twoją kontrolą.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: esse » niedziela, 27 sierpnia 2017, 22:34

@sh4kr, po zakupie BTC wypłacić na swój portfel, najlepiej Electrum https://electrum.org. Mulitibit nie jest już rozwijany/wspierany http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... a-multibit.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 00:09

sh4kr pisze: Mam do Was pytanie. Otóż nasunął mi się pomysł, aby wziąć trochę swoich oszczędności i przewalutować je na BTC.
Uważaj z momentem wejścia. Kupowanie BTC jest dobrym lokowaniem oszczędności jak potem wzrasta - więc najlepiej jak jest tani (po mocnych spadkach). W ogóle, jeśli chcesz lokować w crypto oszczędności pamiętaj, że nie są one już oszczędnościami klasycznymi tylko wchodzisz w formę spekulacji z dużym ryzykiem (bo taki to rynek). Więc za pół roku możesz mieć i z 4k sumę 8k ale i 2k. Polecam rozważyć moment zakupu dokładnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: nariensi » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 09:01

A na jak dużym spadku radziliibyście teraz kupować BTC? Chodzi na razie o mały zakup, za max 500 PLN
Czy spadek do 13 000 jest według was możliwy w przyszłym tyg ? Czekać na mocniejszy spadek ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 13:17

@nariensi, Jak poniżej 3800$ by spadł Finex to wyglądałoby to na double top i możliwą dłuższą korektę na dużej skali, która mogłaby pójść do 2800-3100$, a nawet i niżej, ale to pierwsze naprawdę mocne wsparcia. Ogólnie rynek i wykres jest w momencie albo zbierania się do przebicia ATH albo ostatnich podrygów na dużej wysokości przed większą korektą.

Nie wiem czy sam target typu "kupuję za 13000 jeśli spadnie" to dobry pomysł, tu liczy się ogólny kontekst i sytuacja na wykresie. Wybierając dobry moment do kupna nie da się raczej uniknąć choćby minimum analitycznego spojrzenia, no chyba, że ktoś ma dobre przeczucie i lubi się tylko nim kierować.

Więc 13000 może być dobrym zakupem, ale może być też i dobrym miejscem na sprzedaż przed nasileniem się korekty. Nie ustalimy za wiele bez kontekstu wykresowego. Gdyby np. Finex padł (scam, hack, fbi, cokolwiek), to 13000 by było ceną, która by była w max kilka godzin po tej informacji a pewnie zjazd by był długi i bolesny i zdecydowanie niżej niż 13k czy 10k. A gdyby 13k było szybka korektą teraz, to jest dobra opcją na zakup i szybki sell koło 15k lub więcej. Widzisz, bez kontekstu nie za wiele można ustalić co do samej ceny. Dla mnie - i powtarzam to do znudzenia - warunki na korektę na dużej skali (3d, 1w) już są od kilku tygodni i ona nastąpi, kwestia tylko wysokości i czasu. Wiem, że wykres wygląda jakby nie chciał spadać, jakby tylko mógł rosnąć, ale to nierealne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: nariensi » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 15:43

O bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Jeszcze kilka dni temu to wszystko było czarną magią dla mnie, ale powoli opary ignorancji się rozrzedzają. Założyłam sobie konto na Coinbase, kupiłam na próbę trochę BTC w ten weekend, ale teraz zacznę analizować. Widzę, że tu liczy się dobry nos gracza. Idę się uczyć;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WWA

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: sh4kr » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 17:28

Ja też dziękuję za odpowiedzenie w moim wątku. Rozjaśniło mi to trochę spraw. :)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: jpr » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 18:11

Nalezy uwazac z zakupem na górce to fakt. Ale odradzano tu kupno juz przy $2000 i to tez nalezy wziąc pod uwagę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:26

@nariensi, po prostu oceniasz na ile jest szansa ze btc pojdzie up i za tyle %kapitału kupujesz w danej chwili ...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: nariensi » wtorek, 29 sierpnia 2017, 10:18

@jpr
@adam1226

Dzięki! :)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przewalutowanie swoich oszczędności na BTC

Postautor: zaxbit » czwartek, 31 sierpnia 2017, 07:54

Zastanów się, czy BTC są Ci rzeczywiście potrzebne.
W jednym z wątków, gdzie pytałem o to gdzie najlepiej przewalutować BTC na pln ktoś nazwał mnie zwaniaczkiem, napisał że przez takich jak ja wartość BTC może spadać...
yogers pisze: Tak, jesteś cwaniaczkiem. Każdy normalny człowiek kupuje na górce, potem kurs pęka i zaczyna się płacz i gorzkie żale, że cwaniaczki mu sprzedały i wypłaciły pieniądze z giełdy.
Dobra, zrozumiałem już o co chodzi z tym BTC i tymi cwaniaczkami o których piszesz yogers. Jakiejś grupie (do której pewnie należysz) zależy na wysokim kursie BTC, dlatego najlepiej kopać i trzymać do pewnego momentu, jeśli np. prowadzi się biznes typu piramida, gdzie jeszcze naciąga się innych na wykup udziałów/puli mainingowych.
Dlatego przestaję wierzyć powoli tym wszystkim "wizjonerom", którzy wręcz przekonują, że mają tylko BTC i nimi płacą za wszystko, a pieniądz fiducjarny to zło:)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości