Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » piątek, 4 sierpnia 2017, 21:28

Nikt tutaj nie jest w stanie tak profesjonalnie dyskutować.
Jezu, to jest jakiś kosmos.
W Polsce są pratycznie sami zmanipulowani zwolennicy segwit
nie odpowiadanie na argumenty, udawanie że się nie przeczytało, pisanie nie na temat.
Po co z resztą mam dyskutować ?
No właśnie. Po co?
Nie jesteście przygotowani psychicznie na prawdziwą dyskusję ze mną.
Zwykli ludzie są kompletnie nieprzygotowani na dyskusję ze mną,
Doskonale wiem, że mam rację
nie potrzebuję przekonywania do tej racji innych żeby sobie poprawić humor.
Więc po co o tym piszesz?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 4 sierpnia 2017, 21:39

amneziahaze pisze:Więc po co o tym piszesz?
Bo mnie zagadujesz.

Przestań marnować mój cenny czas.

Czasy mojej dyskusji tutaj się skończyły.

Teraz wpadam tylko od czasu do czasu wyrazić swoje zdanie. Dyskutuję tylko przy okazji i tylko tyle na ile mam ochotę.

Możesz mnie posłuchać lub nie - mam to gdzieś. Napisałem o Core vs Cash żeby mieć czyste sumienie, że przynajmniej próbowałem uratować polskie środowisko Bitcoina przed SegWitem i jego absolutnie nieuniknioną klęską.

Teraz moje sumienie jest czyste. Jak mnie nie posłuchacie, to już tylko Wasza wina a nie moja.

Zdaję sobie oczywiście, że pewnie zachowuję się jak gbur, ale na tym forum już nie umiem inaczej. Próbowałem łagodniej, nie dało się. Zakrzyczeli mnie. Teraz tylko piszę co uważam i reszta mnie nie interesuje.

Kulturalny jestem na reddit.com/r/btc, tam nie ma takiego pro-segwitowego spamu jak tutaj.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » piątek, 4 sierpnia 2017, 21:44

Przestań marnować mój cenny czas.
Przepraszam, mój mały rozumek nie objął tej fali cennych informacji.
Czasy mojej dyskusji tutaj się skończyły.
Nie, proszę pisz dalej. Potrzebujemy tej wiedzy.
Napisałem o Core vs Cash żeby mieć czyste sumienie, że przynajmniej próbowałem uratować polskie środowisko Bitcoina przed SegWitem.
Dziękuję ja i inni. Niewątpliwie biorę pod uwagę to co napisałeś.
Teraz moje sumienie jest czyste. Jak mnie nie posłuchacie, to już tylko Wasza wina a nie moja.
Twoje sumienie zawsze było czyste, czcigodny Panie. Nigdy nie skalałeś nas żadnym oszustwem ani manipulacją.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Pieselfan » piątek, 4 sierpnia 2017, 23:53

rav3n_pl pisze: 15'000'000 dziennie
15000000/24/6 na blok *246 bajtów (1 we 2 wy)= 25,625,000.1 bajtow na blok.
Haloo-o! Matematyka się kłania!
Dla tych, którzy nie widzą problemu w przesyłaniu 24MB bloku, łyżka dziegciu... Przede wszystkim w zalinkowanyn przez Shadowa artykule na bitconifoundation.org jest błąd. VISA obsługuje nie 15 mln, ale ok. 150 mln transakcji dziennie, czyli ~1700tx/s. Bitcoin zapewnia przepustowość ~3tx/s, więc nie będąc tak dokładny co do bajta jak @raven_pl, bo zresztą w blokach średni rozmiar transakcji jest dwukrotnie większy, po prostu posłużę się proporcjami :) 1MB zapewnia ~3tx/s, stąd ~1700tx/s wymaga prawie 567MB bloku. Już nie mówiąc o tym, ze w testach VISA była w stanie obsłużyć ponad 24000tx/s. Tak, "skalowanie on-chain to bajki z mchu i paproci" ;) Szkoda nawet porównywać Bitcoin Cash do LTC i DASHA
dgtmarket.com - giełda bitcoin
bitcoinaverage.pl - porównanie kursów i wolumenów polskich giełd bitcoin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 sierpnia 2017, 00:39

amneziahaze pisze: Jezu, to jest jakiś kosmos.
To jest chore, co on tu wypisuje. Pogarda, nienawiść, narcyzm, egocentryzm, kompleks Boga itd. - to wszystko zionie z jego postów. I - co najgorsze - to nie ad personam, bo to widać jasno w tych postach. Dziwię się, że nie został jeszcze zbanowany. Widać, że wnerw mu narasta widząc cenę BCH. Od jutra każdy jego post z tego typu dewiacyjnymi zachowaniami będzie oceniany minusem. I tak cud, że za takie zachowanie nie został zbanowany już dawno temu. Każdy, dosłownie każdy raz jak wraca z rewelacjami typu BU, XT, kończy się w spazmach i z pianą plując na całe nasze środowisko. Takiego przypadku jak on w polskim Internecie jeszcze nie widziałem. Sądzę, że trzeba reagować na takie posty, może je zgłaszać, oceniać, nie wiem, ale przeciętny nowy za taki styl i pogardę wylatuje po kilku - kilkunastu postach. Nie ma powodu by Szadoł miał monopol na obrażanie ludzi tylko dlatego, że siedzi długo w BTC.

Już nie będę komentował jego postów inaczej niż ocenami, dyskusja z kimś tak zapatrzonym w siebie i równocześnie pełnym pogardy, nie ma żadnego sensu. To są cechy, które się tworzą w wieku 3-4 lat i jak wtedy zostało to spaczone, nic nie pomożemy normalnie z kimś rozmawiając.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: skarnielson » sobota, 5 sierpnia 2017, 01:10

Wymazywanie pisze: Nie ma powodu by Szadoł miał monopol na obrażanie ludzi tylko dlatego, że siedzi długo w BTC.
Ciekawe jaki interes ma administracja forum w głaskaniu osoby ewidentnie upośledzonej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: devega » sobota, 5 sierpnia 2017, 03:49

skarnielson pisze: Ciekawe jaki interes ma administracja forum w głaskaniu osoby ewidentnie upośledzonej.
Twoja aktywność wskazuje, jakbyś zarejestrował się jedynie, aby krytykować BCC, (próbować) toczyć wojnę z jego zwolennikami i generalnie siać zamęt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 sierpnia 2017, 05:49

ShadowOfHarbringer pisze: Kto mnie nie posłucha i będzie trzymał CoreCoin zamiast Casha, zwyczajnie straci swoje pieniądze i tyle. Niech to będzie dla Was nauczka.
Loooooool.gif po raz n-ty.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 5 sierpnia 2017, 06:39 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: KamilZ » sobota, 5 sierpnia 2017, 05:53

Pieselfan pisze: 1700tx/s wymaga prawie 567MB bloku
v19 - 341.45MB 4096TX/S ( https://github.com/dashpay/dash-roadmap )
Tutaj jest dyskusja na temat "mchu i paproci": https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=344533#p344533

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » sobota, 5 sierpnia 2017, 08:59

Żałuję, że posłuchałem Shadoła. Mogłem wejść All In w BTC.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Pieselfan » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:27

KamilZ pisze:
Pieselfan pisze: 1700tx/s wymaga prawie 567MB bloku
v19 - 341.45MB 4096TX/S ( https://github.com/dashpay/dash-roadmap )
Ale Panowie piszą o realizacji jedynej słusznej i pierwotnej wizji Satoshiego za pomocą Bitcoin Cash, czyt. "Zwiększanie rozmiaru bloku kiedy trzeba". DASH ma inną architekturę, jest dużo ciekawszy i jak napisał @edbog w wątku obok, na pewno ma większe szanse skalowania on-chain niż Bitcoin Cash.
dgtmarket.com - giełda bitcoin
bitcoinaverage.pl - porównanie kursów i wolumenów polskich giełd bitcoin

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:38

amneziahaze pisze:Żałuję, że posłuchałem Shadoła. Mogłem wejść All In w BTC.
Wchodź, proszę Cię.

Ktoś musi być frajerem do wydojenia, nie może być tak że wszyscy zarabiają.

Tylko cena cena i cena. Naprawdę cena jest jedynym tematem na tym forum. Nic dziwnego, że zboczyliście ze ścieżki wyznaczonej przez Satoshiego. Niestety długoterminowe inwestycje w kryptowalutach wymagają pewnych umiejętności analizy podstaw tego czym te kryptowaluty są.

Myślałem jeszcze 2 lata temu, że większość osób na tym forum dzięki Bitcoinowi będzie bardzo bogata. Ale teraz widzę, że myliłem się. Tylko część mądrych, którzy potrafią przedrzeć się przez bullshit, cenzurę i manipulacje będzie bogata. Reszta tak jak była przeciętnymi Januszami, tak będzie dalej.

Ja na pewno trzymał będę tylko Casha, a wydawał będę tylko CoreCoiny. Bo tylko Bitcoin Cash kontynuuje wizję Bitcoina, która nas doprowadziła tutaj gdzie jesteśmy, a CoreCoin to zwyczajnie abominacja zawłaszczona przez bankierów.

Jeżeli nie jesteście w stanie tego pojąć, to lepiej wyjdźcie z kryptowalut, bo nic dobrego Was tutaj nie czeka.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: skarnielson » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:40

ShadowOfHarbringer pisze: Ktoś musi być frajerem do wydojenia
Zwykle jest to osoba, która słucha ciebie.

Bo przecież w pieniądzach nie chodzi o pieniądze tylko o ideologię, prawda? :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony sobota, 5 sierpnia 2017, 09:41 przez skarnielson, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 sierpnia 2017, 09:41

amneziahaze pisze:Żałuję, że posłuchałem Shadoła. Mogłem wejść All In w BTC.
Ty pomnie posłuchałeś ?

Tojest ironia/sarkazm chyba ?

Nie sądzę żebyś mógł mnie posłuchać. Jesteś arogancki i zatarty w swojej ignorancji wywołanej zwyczajnie brakiem wiedzy o kryptowalutach i znajomości ich historii.

Nie sądzę że faktycznie kupiłeś Casha, piszesz sobie tylko na forum i uważasz że to świetny żart, bo można się ponabijać ze Shadowa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » sobota, 5 sierpnia 2017, 11:08

Pieselfan pisze:
KamilZ pisze:
Pieselfan pisze: 1700tx/s wymaga prawie 567MB bloku
v19 - 341.45MB 4096TX/S ( https://github.com/dashpay/dash-roadmap )
Ale Panowie piszą o realizacji jedynej słusznej i pierwotnej wizji Satoshiego za pomocą Bitcoin Cash, czyt. "Zwiększanie rozmiaru bloku kiedy trzeba". DASH ma inną architekturę, jest dużo ciekawszy i jak napisał @edbog w wątku obok, na pewno ma większe szanse skalowania on-chain niż Bitcoin Cash.
Inne kryptowaluty o lepszej infrastrukturze bloków istnieją już dziś. Zaufaj mi. I nie jest to Bcash, ani BTC. Choć popularyzacja tego drugiego zrobiła swoje.
Wchodź, proszę Cię.
Na górkach się nie wchodzi z tego co się orientuję.
Ktoś musi być frajerem do wydojenia, nie może być tak że wszyscy zarabiają.
No fakt, ktoś musi być...
Tylko cena cena i cena.
Nie tylko.
Naprawdę cena jest jedynym tematem na tym forum.
Bzdura.
Nic dziwnego, że zboczyliście ze ścieżki wyznaczonej przez Satoshiego.
Do dzisiaj nie odpisałeś mi na pytanie kim jest Shatoshin. Rozumiem, że Ty wierzysz ludziom w ciemno. Ja muszę wiedzieć jakie są rzeczywiste intencje twórcy.
Niestety długoterminowe inwestycje w kryptowalutach wymagają pewnych umiejętności analizy podstaw tego czym te kryptowaluty są.
Owszem.
Myślałem jeszcze 2 lata temu, że większość osób na tym forum dzięki Bitcoinowi będzie bardzo bogata. Ale teraz widzę, że myliłem się. Tylko część mądrych, którzy potrafią przedrzeć się przez bullshit, cenzurę i manipulacje będzie bogata. Reszta tak jak była przeciętnymi Januszami, tak będzie dalej.
To zależy jaki masz M. Management. Ja inwestuję ostrożnie. BTC to tylko część mojego kosza, zaś procenty zbieram od 2009 roku. Wtedy był dołek, nie wiem czy w ogóle rozumiesz.
Ja na pewno trzymał będę tylko Casha, a wydawał będę tylko CoreCoiny. Bo tylko Bitcoin Cash kontynuuje wizję Bitcoina, która nas doprowadziła tutaj gdzie jesteśmy, a CoreCoin to zwyczajnie abominacja zawłaszczona przez bankierów.
W porządku, weź tylko pod uwagę, że w tej swej walce z NWO pomijasz jeszcze lepsze technologie płatnicze i nie wiem do końca o jakiej wielkości kapitału piszesz. Osobiście nie byłbym w stanie teraz nie stosować dywersyfikacji środków. Zbyt duże ryzyko i ten ruch z mojej strony byłby po prostu srogo nieodpowiedzialny.
Jeżeli nie jesteście w stanie tego pojąć, to lepiej wyjdźcie z kryptowalut, bo nic dobrego Was tutaj nie czeka.
Z tym się zgadzam. A btw za chwilę być może kolejne ATH na Bitcoinie. Zasadniczo biorąc pod uwagę co napisałeś, to teraz jest całkiem dobry czas na to by rozważyć i przyjrzeć się kursowi BCH, tym bardziej, że znajduje akceptację giełd, a to też już o czymś musi świadczyć.
Nie sądzę żebyś mógł mnie posłuchać. Jesteś arogancki i zatarty w swojej ignorancji wywołanej zwyczajnie brakiem wiedzy o kryptowalutach i znajomości ich historii.
Po pierwsze ad personam, po drugie co Ty o mnie i mojej wiedzy możesz wiedzieć. Zachowaj te wycieczki dla siebie. Po trzecie, tak, biorę pod uwagę Twoje zdanie, Ty zaś nie rozumiesz tego, że wprowadzasz sporą niepewność dokładnie w odwrotnej sytuacji do aktualnej rzeczywistości. Każdy może napisać, że coś spadnie, że bańka pęknie, że coś wzrośnie "kiedyś". Każdy, a tym bardziej ktoś kto nie rozumie rynku kryptowalut.

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: skarnielson » sobota, 5 sierpnia 2017, 11:48

Panie i panowie

Bcrash dzielnie powtarza zasługi BU i nie minał tydzień a już mają buga.
https://twitter.com/ViaBTC/status/893744282087047168

Ciekawe, że unikneliby go, gdyby mieli aktywowanego SW.

Brawo @Shadow !

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: rav3n_pl » sobota, 5 sierpnia 2017, 12:16

Serio, byłem pewien że fBTC przynajmniej ta część likwidującą mallebility sobie pożyczy... Cóż, czeka ich kolejny fork na fBTC Classic i zwykły oryginalny fBTC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: skarnielson » sobota, 5 sierpnia 2017, 14:44

Wygląda na to że częstotliwość kopania bloków troszkę przyspieszyła. Ale nie są to pełne bloki, zwykle nie są to nawet bloki 1mb :D ok. 500 -700 kb.

Więc pytanie po co powiększali do 8mb ? :lol:

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Adrix » sobota, 5 sierpnia 2017, 14:53

@skarnielson, nie wiesz? Wysłali tego Chińczyka Jihana czy jakoś tak na świętą górę górników i dostał tam od Satoshiego święty dekalog wizji prawdziwego Bitcoina. Tak chce Satoshi i koniec :), nie dyskutuj, nie pytaj, tak musi być :). Shadow przecież mówi że tak chce Satoshi, nie wierzysz mu?
Ostatnio zmieniony sobota, 5 sierpnia 2017, 15:00 przez Adrix, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: devega » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:00

skarnielson pisze: Więc pytanie po co powiększali do 8mb ? :lol:
Z tego samego powodu, dla którego warto, aby i BTC miał wyższy limit - ROZWÓJ.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: the_prince i 13 gości