Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 6 sierpnia 2017, 12:14

Takie PW zgłasza się do moderacji i robimy z tym porządek.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: solarisDCSD » niedziela, 20 sierpnia 2017, 10:48

Maly offtop...

ale może ktoś mi odpowie...

To co przyciągneło sporą część ludzi do BTC to chęć znalezienia pieniądza zależnego od Banków Centralnych i niekontrolowanego dodruku w myśl funkcjonującej obecnie wizji ekonomi PIENIADZ JAKO DŁUG...

Czy obecnie BTC nie ma tego samego problemu ? Tylko że Banki Centralne zastąpiły potężne grupy wpływu i powiązani z nimi górnicy którzy skupiają sporą moc sieci i są i będą w stanie w przyszłości przepychać kolejne zmiany. Zmiany o wiele poważniejsze niż zwiększanie/zmniejszanie bloku czy zwiększenie ilości waluty w obiegu.

BTW nie będę opowiadał się czy obecnie BTC czy BCH BCC ma racje bytu...
Natomiast jeśli dla kogoś z CORE ziemia jest płaska to zaczynam się obawiać o swoje aktywa :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: prezes » niedziela, 20 sierpnia 2017, 10:51

solarisDCSD pisze: Natomiast jeśli dla kogoś z CORE ziemia jest płaska to zaczynam się obawiać o swoje aktywa
Słusznie że zaczynasz się obawiać, ostatnio coraz więcej słyszę głosów żeby inwestować long term w bitcoina bo to taka bezpieczna deflacyjna waluta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: solarisDCSD » niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:02

prezes pisze:to taka bezpieczna deflacyjna waluta.
co rozumiesz przez "deflacyjna" ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: prezes » niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:08

Z biegiem czasu za daną walutę możesz kupić więcej dóbr, w pewnym momencie ten trend może się odwrócić na bitcoinie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:23

solarisDCSD pisze: Czy obecnie BTC nie ma tego samego problemu ?
Można dywagować czy to jest w ogóle problem. I chodziło Ci chyba ogółem o kryptowaluty. W sensie, ze ich ilość zmierza do nieskończoności, tj. ich wartość przestaje się zwiększać ogółem w stosunku do "czegoś tam". Do rynku pieniądza czy surowców kryptowalutom sporo jeszcze brakuje mimo to.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: miso20 » niedziela, 20 sierpnia 2017, 13:53

@prezes, nie wiem czy dobrze cię rozumiem, czy może piszesz to irocznicznie. Czyli wg ciebie nie jest bezpieczenie inwestować long term w bitcoina dajmy na to 10lat? Możesz rozwinąć?

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: solarisDCSD » niedziela, 20 sierpnia 2017, 13:55

rynek kryptowalut ma dwa powazne mankamenty

1. ogromna ilosc osob przyciągnięta chęcią szybkiego zysku. Powstają nowe coiny nowe idee ale są szybko rozjechane przez napompowanie bańki i jej pęknięcie. Jeśli ludzie potracili na jakimś coinie to tracą zainteresowanie nie tyle samą walutą, ale wszystkim co za nią stało. Totalnym wynaturzeniem jest też podciąganie pod krypto rzeczy które do funkcjonowania nie potrzebują blockchain ect.

2. i to najważniejsze...
Bardzo słaba wiedza ekonomiczna uczestników dyskusji. Nawet osoby posługujące się tytułami naukowymi z najlepszych uczelni wypadają dość blado. Sto lat wbijania do głowy jedynej słusznej teorii ekonomi Keynesa spowodowało, że uczestnicy dyskusji potrafią posługiwać się tylko pojęciami i modelami ekonomicznymi z tej TEORYJI. Dla 90% ludzi związanych z krypto obecna ekonomia jest jak prawo fizyki... i dlatego kryzysy bedą się powtarzać bo są integralna, ba wręcz niezbędną składową obecnego świata.

a tam gdzieś istnieje inny świat... lub istniał :roll:

Każdy związany z krypto powinien przeczytać pare książek o historii pieniądza i jaka koncepcja za nim stała, wtedy trzeźwiej oceni co ile jest warte i co ma przyszłość... poczytać nie tylko o pieniądzach za których stała realna wartość jak złoto ale też o płacidłach, kijkach, kuszelkach, ziarnach kakaowca... ;)

Potem wskoczyć na wyższy poziom i przerobić monetarystów i na deser szkołe austryjacką...

To mocno otwiera oczy :shock: :shock: :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: hanti » niedziela, 20 sierpnia 2017, 18:46

Jakie książki polecasz?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: amneziahaze » niedziela, 20 sierpnia 2017, 20:06

solarisDCSD pisze: Bardzo słaba wiedza ekonomiczna uczestników dyskusji. Nawet osoby posługujące się tytułami naukowymi z najlepszych uczelni wypadają dość blado. Sto lat wbijania do głowy jedynej słusznej teorii ekonomi Keynesa spowodowało, że uczestnicy dyskusji potrafią posługiwać się tylko pojęciami i modelami ekonomicznymi z tej TEORYJI. Dla 90% ludzi związanych z krypto obecna ekonomia jest jak prawo fizyki... i dlatego kryzysy bedą się powtarzać bo są integralna, ba wręcz niezbędną składową obecnego świata.
Jak dla mnie lanie wody. Mógłbyś napisać wprost o co Ci w zasadzie chodzi, a jeżeli szukasz owiec to znajdziesz je prędzej w życiu codziennym, bliżej niż Ci się może wydawać.
solarisDCSD pisze: Potem wskoczyć na wyższy poziom i przerobić monetarystów i na deser szkołe austryjacką...
No super i co polecisz Misesa czy Bastiata? Na deser rozumiem? A na podwieczorek?
solarisDCSD pisze: To mocno otwiera oczy
To nie te czasy. Libertarianie wielu aspektów życia też nie kumają, nic nie jest tylko czarne i tylko białe.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: solarisDCSD » niedziela, 20 sierpnia 2017, 22:30

amneziahaze pisze: No super i co polecisz Misesa czy Bastiata? Na deser rozumiem? A na podwieczorek?
na podwieczorek polecam rysunki naskalne z Lascaux :ugeek: rozumiem ze cos Pana zabolalo

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 22 sierpnia 2017, 17:56

Firma Blockstream grozi pozwem autorom implementacji SegWit2x,
Developer Bitcoin Core Eric Lombozzo pisze:Oznacza to poważny cyberatak i mocna decyzja przeciwko temu [segwit2x] - zarówno prawna jak i techniczna - została już przygotowana
Źródła:
https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 00259.html


Możliwe też, że chodzi o prawa patentowe (wskazują na to wcześniejsze poszlaki) , wszystko okaże się w ciągu najbliższych miesięcy, przed hard-forkiem S2X (październik-listopad).

Czy okaże się, że SegWit faktycznie był pigułką trucizny, tak jak przewidywała społeczność ? Wszystko to już w następnym odcinku !
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 18:05

Jakieś bzdury. Przecież SegWit2x to aktywacja segwit na innych zasadach (przeźroczystych dla "zwykłego" core) a później hardfork.
Co innego, gdyby btc1 wprowadzało własną wersję segwita.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 22 sierpnia 2017, 18:10

rav3n_pl pisze:Jakieś bzdury. Przecież SegWit2x to aktywacja segwit na innych zasadach (przeźroczystych dla "zwykłego" core) a później hardfork.
Co innego, gdyby btc1 wprowadzało własną wersję segwita.
Ale SegWit2X używa kodu core.

Jeżeli ten kod opatentowali, to będzie batalia sądowa.

Oczywiście nie mają racji, ale smród i tak pozostanie, a sprawa może się ciągnąć przez 10-20 lat. Taki proces może zostać użyty do sparaliżowania Bitcoina.

EDIT:
Dodatkowo, co jest bardzo bardzo ciekawe (sic !), Theymos i jego nazistowscy cenzorzy pozwolili na umieszczenie tego posta na cenzurowanym, kontrolowanym przez siebie subreddicie /r/Bitcoin i do tego ma on 1000 głosów na +:

Why SegWit2x (B2X) is technically inferior to Bitcoin Cash (BCH)
Dlaczego SegWit2x (B2X) jest technicznie podrzędny w stosunku do Bitcoin Cash (BCH)
Dla mnie sprawa jest jasna. Próbują z pomocą promocji Bitcoin Casha zniszczyć swojego konkurenta - SegWit2X. Dlaczego nie atakują już Bitcoin Cash (BTW z innych subredditów gdzie dyskutuje się na temat BitcoinCash ostatnio zniknęły opłacane przez Core trolle) ? Bo na SegWit2x mają jakiegoś haka. Prawdopodobnie chodzi o patenty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: baggins » wtorek, 22 sierpnia 2017, 18:58

jak w stopce... Je...ć Core!!! :evil:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 sierpnia 2017, 21:41

Przeczytałem te materiały i nie mieści mi się w głowie.
A w sumie coś się wyjaśniło: dlaczego Core nie atakuje fBTC.
Core po prostu nie widzi zagrożenia dla "swojego" łańcucha. A sw2x takim zagrożeniem realnie JEST, więc z tym walczą.
Jak pisałem wcześniej: wszystko w rękach górników. Mam nadzieję, że będą konsekwentni.
Wprowadzenie zmian w transakcjach żeby tylko "nie kłócić" się z BTC to bzdura, niepotrzebne zwiększanie łańcucha (bo przecież transakcja fBTC używa więcej danych).
Jest jeszcze czas żeby to ogarnąć, w przeciwieństwie do fBTC btc1 ma za sobą deva z team Core które ma jeden ze znanych wszystkim kluczy do podpisywania binarek.
Informacja o "krokach prawnych" wskazuje jedynie na "troll copyright" ze strony core/blockstream.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 22 sierpnia 2017, 23:58

rav3n_pl pisze:Jak pisałem wcześniej: wszystko w rękach górników. Mam nadzieję, że będą konsekwentni.
Kolego, jakby minerzy byli konsekwentni i racjonalni, to 2 lata temu zrobiliby hard-forka żeby uwolnić się od Core, cała afera skończyłaby się w 72h, byłby tylko jeden Bitcoin-20MB (pierwsza propozycja Gavina) a Ty nie zostałbyś zindoktrynowany przez propagandę i nie byłbyś teraz sceptyczny gdy Ci tłumaczę, że Core to nie jest Bitcoin.

Niestety minerzy nie byli ani konsekwentni, ani racjonalni, ani nawet jaj im nie zamontowali na taśmie w fabryce jak ich składali do kupy. No ale to chyba chińska specyfika prowadzenia biznesu, więc musimy się z nimi użerać na dobre i na złe.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: rav3n_pl » środa, 23 sierpnia 2017, 08:47

ShadowOfHarbringer pisze: to 2 lata temu zrobiliby hard-forka
Jeden problem: brak kodu. I brak ogólnej zgody. Niby się zgadzali na 2MB ale nikt nic nie robił.
W przypadku SegWit2x była pełna zgoda NYA i był kod. Trochę inne warunki, i trochę czasu minęło. Oby się czegoś przez ten czas nauczyli - przede wszystkim że Core nie musi mieć zawsze racji.
Ponadto w międzyczasie weszły zmiany które znacznie poprawiły przepustowość sieci i wydajność węzłów, przez co zwiększanie pojemności bloków nie powoduje problemów z działaniem demona czy z transferem.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:12

SegWit właśnie aktywował się na starym łańcuchu:



Tymczasem największe ocenzurowane forum Bitcoinowe spiskuje już też jak wyłamać się z SegWit2x, temat jest bardzo popularny - ma 1000+ głosów na +:
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:18 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje wyjaśnienie co do sytuacji forków UASF, SegWit2X, BitcoinCash

Postautor: Bit-els » czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:16

Forsowanie pozostania na bloku 1MB przy jednoczesnym puszczeniu transakci poza głównym łańcuchem powinno skończyć sie buntem kopalń (bo tracą na tym) i albo fork 2 MB albo przejście do już istniejącego 8MB. Co jest i prostsze i sensowniejsze.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości