Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: xbladexx » niedziela, 29 października 2017, 20:37

pm7 pisze: pokazuje produkt, który ponoć jest w sprzedaży, to stwierdzasz, że trzeba odczekać i sprawdzić niezawodność
no ja takiego dysku na ceneo nie widzę - daj linka to pogadamy chyba poki co nie jest to sprzęt dla mnie czy dla ciebie.
Jak masz linka do sklepu w Polsce to podrzuć.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 października 2017, 21:42

xbladexx pisze:
pm7 pisze: pokazuje produkt, który ponoć jest w sprzedaży, to stwierdzasz, że trzeba odczekać i sprawdzić niezawodność
no ja takiego dysku na ceneo nie widzę - daj linka to pogadamy chyba poki co nie jest to sprzęt dla mnie czy dla ciebie.
Jak masz linka do sklepu w Polsce to podrzuć.
https://www.ceneo.pl/;szukaj-hgst+10tb
https://www.ceneo.pl/46035348
https://www.ceneo.pl/47636233

Te dyski mają dość wysoką niezawodność. 6 takich w jednym mocnym kompie spokojnie wystarczy żeby przechowywać blockchaina BTC przez najbliższe 8-10 lat (bez RAID).

A za 10 lat będą 10 razy bardziej pojemne dyski w rozsądnych cenach.

Łącza w miastach już mają 100-200Mbit i więcej. Ba ! U mnie na wsi kilkadziesiąt km od miasta niedawno światłowody położyli.

Coś jeszcze masz do dodania ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: xbladexx » niedziela, 29 października 2017, 22:16

pm7 pisze:
xbladexx pisze: iec poki co to teoria bedziemy rozmawiać jak pojawią sie konkrety niezawodność / zywotnosc itp.
Nie wszystko sie przyjmuje tez trzeba odczekac
Najpierw piszesz "Niech to najpierw bedzie dostępne to będziemy dyskutować co dalej : )", pokazuje produkt, który ponoć jest w sprzedaży, to stwierdzasz, że trzeba odczekać i sprawdzić niezawodność (od tego jest gwarancja. Co następne powiesz, że każdy w domu ma mieć taki dysk, zanim przyznasz rację? :)
Jesli bitcoin ma być p2p to by wypadało chyba co ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 października 2017, 22:24

xbladexx pisze:Jesli bitcoin ma być p2p to by wypadało chyba co ?
To dyskutujesz czy uciekasz ode mnie ?

Rzadko spotykam dyskutanta, który poddaje się tak łatwo.

No sorry, takie jest życie, albo masz rację albo jej nie masz.

Co do tematu, Bitcoin ma być tym czego chciał Satoshi Nakamoto. Pozwól więc, że go zacytuję:
Satoshi Nakamoto pisze:The more burden it is to run a node, the fewer nodes there will be. Those few nodes will be big server farms. The rest will be client nodes that only do transactions and don’t generate.
Satoshi Nakamoto pisze:Im większym wysiłkiem będzie trzymanie uruchomionego węzła, tym mniej węzłów będzie. Te niewiele węzłów będzie wielkimi farmami serwerów. Reszta będzie programami klienckimi, które tylko nadają transakcje i nie generują [bloków]
Więc będzie P2P, ale gdy urośnie za bardzo to tylko prawdziwi pasjonaci oraz duże firmy będą prowadzić swoje węzły (Node'y). Nie sądzę żeby nastąpiło to wcześniej niż za 10-15 lat.

Taka jest wizja Satoshiego. Jeżeli uważasz, że "P2P" oznacza co innego, ktoś Ci widocznie zrobił wodę z mózgu propagandą. A tej propagandy jest naprawdę dużo, żeby nie było. Według moich szacunków, 80% poczytności w mediach i społeczności Bitcoinowej mają serwisy ocenzurowane i zmanipulowane.

Także nie ma się czego wstydzić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: redbog » niedziela, 29 października 2017, 22:32

ShadowOfHarbringer pisze: Te niewiele węzłów będzie wielkimi farmami serwerów.
Pytanie ile mniej więcej jest to "niewiele"?
Jeśli około 100 to przypuśćmy że z biedy ujdzie ale jeśli poniżej albo 10 to byłaby to kompletna porażka niby dalej p2p ale jeśli chodzi o pieniądze to zdecydowanie za mało.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 października 2017, 22:54

edbog pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Te niewiele węzłów będzie wielkimi farmami serwerów.
Pytanie ile mniej więcej jest to "niewiele"?
Jeśli około 100 to przypuśćmy że z biedy ujdzie ale jeśli poniżej albo 10 to byłaby to kompletna porażka niby dalej p2p ale jeśli chodzi o pieniądze to zdecydowanie za mało.
Będzie dokładnie tyle ile trzeba i ani jednego więcej.

Ja na pewno będę miał jednego. Stać mnie na jeden bardzo mocny serwer i mam umiejętności aby go utrzymywać, więc mam zamiar w ten sposób wspomagać i kontrolować sieć.

EDIT:
[liczby z tyłka]
Ja bym stawiał, że będzie tak:

- Na pewno każdy rząd będzie miał kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt, największe kraje (USA, Chiny, Rosja, Indie, Japonia) po kilkaset góra
- Każdy uniwersytet będzie miał swój dla potrzeb badawczych
- Kilkuset pasjonatów - góra 1000 mających czas i pieniądze na całym świecie będzie miało po jednym node
- Duże banki będą mieć po kilkanaście-kilkadziesiąt, mniejsze banki po jednym

Razem da to max 10.000 węzłów gdy już Bitcoin będzie używany globalnie jako waluta do zakupów bułek w sklepie.
[/liczby z tyłka]
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 30 października 2017, 23:09

ShadowOfHarbringer pisze: Więc będzie P2P, ale gdy urośnie za bardzo to tylko prawdziwi pasjonaci oraz duże firmy będą prowadzić swoje węzły (Node'y). Nie sądzę żeby nastąpiło to wcześniej niż za 10-15 lat.

Taka jest wizja Satoshiego. Jeżeli uważasz, że "P2P" oznacza co innego, ktoś Ci widocznie zrobił wodę z mózgu propagandą. A tej propagandy jest naprawdę dużo, żeby nie było. Według moich szacunków, 80% poczytności w mediach i społeczności Bitcoinowej mają serwisy ocenzurowane i zmanipulowane.
P2P moje postrzeganie się wzięło torrentów gdzie masz wielu małych równorzędnych klientów gdzie kazdy podaje sobie kopie nawzajem. Co co wizji satosziego to w sumie tak szczerze jest hoojowa . Generalnie prowadzi do tego co mamy obecnie. Masz jedną firmę Bitmain która trzęsie rynkiem wyklepała sobie BCH promuje to jako "oryginalne BTC" ale dodaje EDA do tego. Dzięki temu mechanizmowi BTC traci co chwilkę prawie 50% mocy kopania. Nie było by to możliwe gdyby nie koncentracja siły i pieniędzy w jednym ośrodku. Wcześniej jak bloki padały regularnie to mnie to jebało tak szczerze ale obecnie widząc do czego to prowadzi wcale mi sie to nie podoba. Ja tam mogę popierdolić bitcoina i wskoczyć na cokolwiek innego ale działającego sprawnie.
ShadowOfHarbringer pisze: Coś jeszcze masz do dodania ?
Tak szczerze to obecnie nawet 160GB mi sie ściągać nie chce, jakbym musiał to bym może to ściągnął. (seg2x problem)
Mając 1400zł to zamiast 10TB dysku wybrałem 500GB SSD M2 (na serio) Nie będę kupował dysku tylko dlatego aby sobie chaina BTC trzymać, bo to nie ma sensu dla mnie liczy się szybkość aby nie tracić czasu na kopiowanie ładowanie aplikacji.
Trzymanie chaina BTC mi nic nie daje są takie sytuacje gdzie by dało przy forkach bitcoina ten seg2x to jest chyba dobry przykład gdzie nie ma replay protection i warto ściągnąć cały chain. Przy obecnej wielkości chaina BTC jest to do zrobienia ale tak przy paru TB to zacznie się.

Ja tam wole małe bloki wspierane LN aby w mainchaine nie trzymało się zakupów kawy itp. wole miec kontrole nad BTC by np za 10lat nie obudzić się że by móc skorzystać z btc to muszę się podłączyć do 1 z 5 serwerów weryfikujących a peszek chciał że nigdzie nie rejestrowałem swoich BTC i teraz bedę miał problem bo wpuszczają ludzi tylko KYC, bo "terroryzm" "pedofilia" musie li blokować dostęp złym ludziom jak to zawsze :D

PS: Z małych na duze bloki zawsze da sie przejść w drugą stronę gorzej.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: voyo » wtorek, 31 października 2017, 02:19

Odnośnie "wizji Satoshiego" - jestem wszystkimi kończynami za, bardzo mi się to podoba , ale jest jedno 'ale' - nie przewidziano powstania czegoś takiego jak kopalnie (pool'e) - każdy user/entuzjasta miał mieć swojego PC'ta w domu, na którym by liczył te całe hashe, i dostawał grosze z fee ... Założenie było takie, że moc obliczeniowa jest rozproszona, pomiędzy wszystkich użytkowników blokchaina, a powstanie takich skupionych komun obliczeniowych zmienia dość drastycznie oblicze całego projektu.
Do pieca dołożyło powstanie FPGA i dalej ASICów (razem ze sposobem ich sprzedaży).
I co z tego w końcu wyniknie, za te *naście lat - chyba nikt nie wie, ale chyba napewno to już nie bedzie to co miało z tego być...

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 31 października 2017, 08:44

xbladexx pisze: Ja tam wole małe bloki wspierane LN aby w mainchaine nie trzymało się zakupów kawy itp. wole miec kontrole nad BTC by np za 10lat nie obudzić się że by móc skorzystać z btc to muszę się podłączyć do 1 z 5 serwerów weryfikujących a peszek chciał że nigdzie nie rejestrowałem swoich BTC i teraz bedę miał problem bo wpuszczają ludzi tylko KYC, bo "terroryzm" "pedofilia" musie li blokować dostęp złym ludziom jak to zawsze
Odpowiem Ci takimi cytatami:
Niech to najpierw bedzie dostępne to będziemy dyskutować co dalej : )
poki co to teoria bedziemy rozmawiać jak pojawią sie konkrety niezawodność / zywotnosc itp.
Nie wszystko sie przyjmuje tez trzeba odczekac
Ty myślisz, że kogo będzie stać na zamrażanie środków w kanałach, żeby była płynność dla wielu użytkowników?
Kto ma duże bazy użytkowników/klientów aby łatwo i szybko zestawić kanały?
Tylko tych, którzy są duzi, bogaci i już mają zdjęcia Twojego dowodu osobistego: giełdy BTC, banki FIAT.
Podmioty, które są silnie scentralizowane.
Być może będziesz musiał jedynie dosłać jeszcze fotkę siebie jak trzymasz w ręce swój dowód osobisty, bo terroryzm, pedofilia, itd.
Kanały idealnie działałyby, gdyby obsługiwał je jeden centralny podmiot.
Nawet kiedyś zadałem tutaj pytanie w wątku o giełdach, czy jeden użytkownik giełdy może przekazać środki bezpośrednio drugiemu użytkownikowi, którego zna :)
Zobaczymy jak wyjdzie z tym LN.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: pm7 » środa, 1 listopada 2017, 15:30

xbladexx pisze: Tak szczerze to obecnie nawet 160GB mi sie ściągać nie chce, jakbym musiał to bym może to ściągnął. (seg2x problem)
W tym właśnie problem. Ludzie to by chcieli, żeby Bitcoin działał z jak najmniejszym zużyciem przestrzeni, np. 100MB i nie da się wyjaśnić, że wystarczy użyć lekkiego portfel. Nie, wy chcecie pełny portfel, ale żadnych zasobów na to nie poświęcicie, ma się magicznie "samo zrobić". Nie ma w tym momencie dobrych rozwiązań na problemy, które rozwiązuje Bitcoin bez trzymania pełnej bazy transakcji. Nie znaczy to, że wszyscy potrzebują kopię.

Jeżeli ludzie masowo przejdą na inną kryptowalutę, tak samo ją zapchają jak Bitcoin. Jeżeli będzie ograniczenie ile transakcji można wykonać, wzrosną opłaty i część osób przestanie używać kryptowaluty, co może spowodować spadek wartości.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 2 listopada 2017, 20:47

xbladexx pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Więc będzie P2P, ale gdy urośnie za bardzo to tylko prawdziwi pasjonaci oraz duże firmy będą prowadzić swoje węzły (Node'y). Nie sądzę żeby nastąpiło to wcześniej niż za 10-15 lat.

Taka jest wizja Satoshiego. Jeżeli uważasz, że "P2P" oznacza co innego, ktoś Ci widocznie zrobił wodę z mózgu propagandą. A tej propagandy jest naprawdę dużo, żeby nie było. Według moich szacunków, 80% poczytności w mediach i społeczności Bitcoinowej mają serwisy ocenzurowane i zmanipulowane.
P2P moje postrzeganie się wzięło torrentów gdzie masz wielu małych równorzędnych klientów gdzie kazdy podaje sobie kopie nawzajem.
Wiesz co, nikogo nie obchodzi Twoje absurdalne postrzeganie. Bitcoin to jest Bitcoin, a nie Torrent. Zupełnie odmienna technologia.

xbladexx pisze:Co co wizji satosziego to w sumie tak szczerze jest hoojowa . Generalnie prowadzi do tego co mamy obecnie.
Hmmm. "Wizja Satoshiego jest hoojowa". Jak skomentować takie stwierdzenie ?

Może pójdźmy drogą logiki. Jeżeli "Wizja Satoshiego jest hoojowa", to "hoojowe" jest też:
- PoW
- WSZYSTKIE istniejące kryptowaluty (nie byłoby kryptowalut bez "hoojowej wizji" Satoshiego)
- To forum (nie byłoby tego forum bez "hoojowej wizji" Satoshiego)
- Ta dyskusja (nie byłoby tej hoojowej dyskusji bez "hoojowej wizji" Satoshiego)
- My wszyscy na tym forum (musimy być hoojowymi ludźmi skoro dyskutujemy o bezsensownej hoojowej wizji Satoshiego)

Logicznie rozumując, że wszystko co powstało w związku z kryptowalutami i my wszyscy tutaj dyskutujący jesteśmy hoojowi, bo dyskutujemy o hoojowych technologiach, stworzonych przez hoojowego stwórcę z hoojową wizją.

Faktycznie, jest hoojowo.

Albo jest też inna możliwość: Tylko Twoja debilna wypowiedź jest "hoojowa" a wizja Satoshiego jest genialna i jest epokowym wynalazkiem ludzkości - porównywalnym z internetem, kołem, silnikiem spalinowym/parowym i ogniem.

xbladexx pisze:Masz jedną firmę Bitmain która trzęsie rynkiem

Firma Bitmain trzęsie co najwyżej rynkiem minerów, nie trzęsie rynkiem Bitcoina na pewno. Więc nie wiem skąd masz takie dane.

Linki ? Źródła ? [Potrzebne źródło], kolego.

xbladexx pisze:wyklepała sobie BCH
Bzdury nie poparte żadnymi danymi.

Bitmain nie jest kreatorem BCH. Czym jest BCH ?

- BCH jest naturalną konsekwencją 2,5 roku cenzury, która występowała na największych forach Bitcoinowych świata.
- BCH jest buntem przeciwko totalitarnemu zarządzaniu projektem przez Core
- BCH jest powrotem do wizji Satoshiego, dzięki której tutaj wszyscy jesteśmy i możemy na ten temat dyskutować

Gdyby Bitcoin Cash/BCH nie powstało, sam bym je stworzył zmieniając parę linii kodu. Bo zwyczajnie była taka potrzeba a Bitcoin był na skraju śmierci/marginalizacji.

Akceptacja Bitcoin Cash istnieje tylko dlatego, że wcześni adopterzy Bitcoina tacy jak ja, którzy tutaj są od 2010 i wiedzą o co biega, go popierają. Ty natomiast, nazywając wizję Satoshiego "hoojową", pokazałeś że jesteś zwykłym ignorantem, nie rozumiesz jak działa Bitcoin (pobieranie całego chaina żeby płacić za bułki, hyhyhy) i nie rozumiesz, że odrzucając tą wizję odrzucasz ostatnie 8 lat historii kryptowalut. Bo bez tej wizji NIE MA kryptowalut.
xbladexx pisze:promuje to jako "oryginalne BTC" ale dodaje EDA do tego. Dzięki temu mechanizmowi BTC traci co chwilkę prawie 50% mocy kopania. Nie było by to możliwe gdyby nie koncentracja siły i pieniędzy w jednym ośrodku.
Bzdury nie poparte żadnymi danymi, po raz kolejny. Temu, że bloki wpadają nieregularnie nie jest winne BCH i jego EDA, tylko Core i ich spieprzona moneta, której developerzy nie potrafią zmienić jednej linii kodu przez 3 lata (sic !).

Tak mniej więcej wygląda ta linia kodu.

Kod: Zaznacz cały

MAX_BLOCK_SIZE = 1000000
A tak by wyglądała po zmianie:

Kod: Zaznacz cały

MAX_BLOCK_SIZE = 8000000
xbladexx pisze:Wcześniej jak bloki padały regularnie to mnie to jebało tak szczerze ale obecnie widząc do czego to prowadzi wcale mi sie to nie podoba. Ja tam mogę popierdolić bitcoina i wskoczyć na cokolwiek innego ale działającego sprawnie.
Nawet nie wiesz co jest przyczyną a co skutkiem.
Przyczyną jest upartość Core, zamknięcie na wszelką dyskusję, przekonanie że limit 1MB i SegWit są święte, a jak się okazuje z dnia na dzień - są to najgorsze rzeczy jakie spotkały Bitcoina, kiedykolwiek.

GDYBY CORE POTRAFIŁO ZMIENIĆ JEDNĄ LINIĘ KODU, Bitcoin Cash nawet by nie istniał. Ale nie potrafią, są partaczami i sabotażystami, którzy próbują zniszczyć Bitcoina od ponad 2 lat, od daty założenia firmy Blockstream.

I mam na to dowody, nie rzucam słów na wiatr:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=24253
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20391

Ale Ty oczywiście nic o tym nie wiesz, bo już po stylu Twojego prowadzenia rozmowy potrafię rozpoznać, że czytasz tylko i wyłącznie cenzurowane fora.

Twoje zdanie w tym temacie jest więc generalnie bezużyteczne, bo nie wiesz nic ani o Satoshim, ani o kryptowalutach ani o skali TERRORU jaki zachodził w świecie Bitcoina przez ostatnie blisko-30 miesięcy.
ShadowOfHarbringer pisze:Tak szczerze to obecnie nawet 160GB mi sie ściągać nie chce, jakbym musiał to bym może to ściągnął. (seg2x problem)
Mając 1400zł to zamiast 10TB dysku wybrałem 500GB SSD M2 (na serio) Nie będę kupował dysku tylko dlatego aby sobie chaina BTC trzymać, bo to nie ma sensu dla mnie liczy się szybkość aby nie tracić czasu na kopiowanie ładowanie aplikacji.
Nikogo nie obchodzą Twoje problemy, bo nie jesteś osobą, która docelowo będzie trzymać cały chain.

Poza tym nie będziesz miał takiej potrzeby. Wystarczy używać klientów lekkich (SPV), nie trzeba ściągać chaina aby używać Bitcoina. Skąd ten durny pomysł o pobieraniu całego chaina w ogóle ?
ShadowOfHarbringer pisze:Trzymanie chaina BTC mi nic nie daje są takie sytuacje gdzie by dało przy forkach bitcoina ten seg2x to jest chyba dobry przykład gdzie nie ma replay protection i warto ściągnąć cały chain. Przy obecnej wielkości chaina BTC jest to do zrobienia ale tak przy paru TB to zacznie się.
Nie ma potrzeby ściągać całego chaina aby używać Bitcoina. To jest jakiś absurd. Nie wiem skąd bierzesz te bzdury. Replay protection nie ma nic do tego.
ShadowOfHarbringer pisze:Ja tam wole
Nikogo nie obchodzi co ty tam "wolisz". Nie znasz się. Nie masz pojęcia jak działa Bitcoin ani dlaczego działa. Udowodniłeś to odrzucając wizję Satoshiego jako "hoojową", a w zamian tego podając jakieś bzdury o potrzebie pobierania całego chaina.

Ktoś nawkładał Ci do głowy jakichś pierdół i teraz będziesz je powtarzał i wyrabiał sobie swoje absurdalne zdanie niepoparte żadną rzeczywistością ani praktyką.
ShadowOfHarbringer pisze:małe bloki wspierane LN
LN nie istnieje.

W najlepszym przypadku będzie gotowe za 18 miesięcy. Tutaj masz opinię samych developerów na ten temat:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=23515
ShadowOfHarbringer pisze:aby w mainchaine nie trzymało się zakupów kawy itp. wole miec kontrole nad BTC by np za 10lat nie obudzić się że by móc skorzystać z btc to muszę się podłączyć do 1 z 5 serwerów weryfikujących a peszek chciał że nigdzie nie rejestrowałem swoich BTC i teraz bedę miał problem bo wpuszczają ludzi tylko KYC, bo "terroryzm" "pedofilia" musie li blokować dostęp złym ludziom jak to zawsze :D
Kolejne bzdury. Nie potrzebujesz trzymać chaina aby płacić za bułki w sklepie. Od tego są lekkie klienty (SPV) takie jak:
- Mycellium
- Electrum
- Copay Wallet
I masa innych

Satoshi wyraźnie o tym pisał że tak będzie wyglądać handel. Oczywiście nic o tym nie wiesz, bo uważasz że jego wizja jest "hoojowa".
ShadowOfHarbringer pisze:PS: Z małych na duze bloki zawsze da sie przejść w drugą stronę gorzej.
Nie ma potrzeby wracania do małych bloków kiedykolwiek jeżeli przejdzie się na wielkie bloki. To tylko wymysł Twojego spranego propagandą umysłu.


Ogólnie sądzę, że zmarnuję tutaj czas, bo nie wyglądasz mi na człowieka, który potrafi dyskutować na internecie poważnie, a z doświadczenia wiem że i tak niczyjego zdania nie zmieni się o 180 stopni z pomocą dyskusji.

Zmarnowałem godzinę na odpowiedź na tego posta. Oczywiście na marne. Dyskusje w internecie są coraz bardziej bezsensowne, bo liczba nie rozumiejących niczego cwaniaków, którzy myślą że rozumy pozjadali jest zbyt wysoka.
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 listopada 2017, 21:47 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 20:52

Trwają testy z blokiem 1 GB
Jeśli się powiodą transakcji na sekundę będzię więcej niż w kartach typu visa

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 2 listopada 2017, 20:56

Bit-els pisze:Trwają testy z blokiem 1 GB
Jeśli się powiodą transakcji na sekundę będzię więcej niż w kartach typu visa
Już się właściwie powiodły.

Z tego co czytałem w pierwszych wynikach, największym problemem wcale nie był rozmiar bloku.

Największym problemem jest obecnie weryfikacja sygnatur, która jest przeprowadzana jednowątkowym procesem. Po przerobieniu jej na wielowątkowość, problem dużych bloków, nawet większych niż 1Gb, zostanie rozwiązany.

Oczywiście są jakieś mniejsze poboczne problemy, ale ten był największy ZTCW.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 21:00

Jeśli 1 GB wejdzie plus zlikwidowanie dea, to bitcoin cash może zrobić niezłe zamieszanie na rynku.

Oczywiście big block może wprowadzić każda waluta więc na 5000 $ bym nie liczył, ale wyautowanie teamu cora będzie nagrodą samą w sobie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: xbladexx » niedziela, 26 listopada 2017, 03:22

ShadowOfHarbringer pisze: xbladexx pisze:
promuje to jako "oryginalne BTC" ale dodaje EDA do tego. Dzięki temu mechanizmowi BTC traci co chwilkę prawie 50% mocy kopania. Nie było by to możliwe gdyby nie koncentracja siły i pieniędzy w jednym ośrodku.
Bzdury nie poparte żadnymi danymi, po raz kolejny. Temu, że bloki wpadają nieregularnie nie jest winne BCH i jego EDA, tylko Core i ich spieprzona moneta, której developerzy nie potrafią zmienić jednej linii kodu przez 3 lata (sic !).
Strasznie starasz udowodnić swoje tezy... na wszystko mi sie nie chce odpisywać nawet.
Z EDA to jest tak oczywiste, że szkoda gadać. Raz na tydzien sobie wskakiwało i EDA w BCH było nagle z x5 bardziej opłacalne do kopania przez 3 dni. Że górnicy kopią dla kasy to 50% mocy uciekało do BCH (głównie poole powiazanie z bitmain Via BTC.com Antpool). BCH z EDA było monetą której nie dało się kopać poniżej opłacalności BTC i tyle.
Core czy mogło coś zmienić owszem ale bezpośrednim powodem było EDA w BCH jak znikło problem się rozwiązał... i Core nic nie zrobiło.
Jak to możliwe teraz jest stabilnie a Core nic nie zrobiło...
EDA ruchało BCH tak samo ak BTC, bo albo bloki byly po 1-2 min lub po 1-2 godz :D. Za jakies 5c lat pewnie by zdechło, bo by wykopano wszystkie BCH możliwe na rynku.

BTC w wersji core probsuje HOLDerów głównie mniej wyrzuconych BTC na rynek = wieksza cena bo inflacja mniejsza .
Dla jednych cos bedzie zle (górnicy) dla innych ok (hoderzy inwestorzy) mnie jako holdera to EDA jebalo bo pomagalo fajnie pompować BTC.
Nagle produkcja bloków spada o 50% i na rynek mniej dumpienia jest o 50%, dodatkowo w transakcjach zablokowane jest z 10% dostepnych BTC.
To pomagało pompować nagiełdach cenę.

Jednym podoba się polityka Core innym nie. Tobie sie nie podoba to trudno nie da sie zadowolic każdego.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 grudnia 2017, 19:11

xbladexx pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: xbladexx pisze:
promuje to jako "oryginalne BTC" ale dodaje EDA do tego. Dzięki temu mechanizmowi BTC traci co chwilkę prawie 50% mocy kopania. Nie było by to możliwe gdyby nie koncentracja siły i pieniędzy w jednym ośrodku.
Bzdury nie poparte żadnymi danymi, po raz kolejny. Temu, że bloki wpadają nieregularnie nie jest winne BCH i jego EDA, tylko Core i ich spieprzona moneta, której developerzy nie potrafią zmienić jednej linii kodu przez 3 lata (sic !).
Strasznie starasz udowodnić swoje tezy... na wszystko mi sie nie chce odpisywać nawet.
No to o czym my tutaj rozmawiamy.

Ty nie odpowiadasz na moje tezy, ja nie będę odpowiadał na Twoje bzdury.

Nie przekonam i nie uratuję wszystkich. Życie nauczyło mnie, że niektórzy nie potrafią uczyć się z błędów innych, muszą z własnych.

Ktoś musi stracić pieniądze, żeby ludzie się opamiętali. Dobrze, że to będziesz Ty - przyda Ci się na otrzeźwienie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: Bit-els » sobota, 2 grudnia 2017, 21:14

@ShadowOfHarbringer, powtórzę to raz jeszcze- bitwa o btc jako ideę Satoshiego jest przegrana.
Bitcoin core będzie asset ku uciesze Wallstreet i wszystkich nie wyprzedanych EA.
Bitcoin cash będzie walczył z dobrymi monetami o palmę pierwszeństwa jako "płacidło"
Ale jest za słaby. Porównaj do rozwiązań technologicznych dasha, monero, zcasha.

Oczywiście botcoin cash będzie wysoko, ale nie będzie najlepszym systemem płatności.

Generalnie ideę Satoshiego ratują lepsze monety.

Cryptocurrency rules! :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: amneziahaze » niedziela, 3 grudnia 2017, 08:47

ShadowOfHarbringer pisze: Ktoś musi stracić pieniądze, żeby ludzie się opamiętali. Dobrze, że to będziesz Ty - przyda Ci się na otrzeźwienie.
Zgoda, jednak skąd ta pewność, że akurat BCH przejmie cały kapitał po BTC? Siły rozkładają się na różne krypyowaluty, poza tym idea Bitcoinowego złota z tego co wiem wcale nie musi zostac złamana. Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 3 grudnia 2017, 10:58

Tylko kto będzie tego używał jako walutę skoro to wszystko tak rośnie, a hasłem przewodnim w społeczności jest: HODL?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uwaga: sw2X wchodzi, ale SegWit może nie wejść! BIP148 wymusza jego wejście

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 3 grudnia 2017, 18:37

Bit-els pisze:@ShadowOfHarbringer, powtórzę to raz jeszcze- bitwa o btc jako ideę Satoshiego jest przegrana.
Nie zgadzam się z Twoim zdaniem z jednego powodu.

Wszyscy wcześni adopterzy(tacy jak ja) którzy wystartowali tą technologię nadal są w Bitcoinie(Cashu) ponieważ jego podział dał im taką samą liczbę monet.

Tutaj leży Twój błąd: nie docenianie early adopterów, którzy byli oryginalnymi HODLerami i będą HODLować długo po tym jak przyjdzie gigantyczny kryzys gdy Tether ubije 90% krypto a ceny pójdą 60-90% w dół.

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut to iluzja spowodowana przez pompowanie głupiej, taniej kasy (oraz Tetheru) w kryptowaluty. Ale to się kiedyś skończy gdy bańka pęknie.

Bitcoin nadal jest królem i żadna moneta nie może się z nim równać.

Przyszłość pokaże, że mam rację.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości