George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: frytek123 » wtorek, 11 lipca 2017, 06:28

Dobrze napisane ,ciekawy art. Jeśli te wywody są właściwe to czeka nas niezła jazda up już wkrótce .Bo niby po co sie robi taką zwałe na początku krypto ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 lipca 2017, 09:17

Nie ufajcie ludziom, którzy piszą "bd" :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 lipca 2017, 09:23

@Hegemon95, Tekst jak zawsze ciekawy i brawo za długą formę wypowiedzi. Co do Sorosa jednak bym nie patrzył jakoś miło na spekulantów tego formatu, których działania są bardzo wątpliwe moralnie. Jednak to nie ten sam rodzaj gry co my, plankton, bo my nie generujemy ani nie przyśpieszamy wydarzeń jak on np. wspierając a może nawet wywołując napływ pseudo imigrantów.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Chancellor pisze: Nie ufajcie ludziom, którzy piszą "bd" :mrgreen:
Słabo coś, kolega pisze długie i ciekawe posty, nawet jeśli się z nim nie zgadzasz zasługuje na merytoryczne odpowiedzi i dyskusję, a nie takie coś jak powyżej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 lipca 2017, 09:26

Dla mnie Soros to ogólnie przeciwnik idei państw narodowych. Walczy z nimi nie tylko metodami kapitałowymi, ale również finansując rozmaite wywrotowe organizacje o zabarwieniu lewicowym w wielu krajach. Na szczęście nikt nie jest wieczny, więc niebawem cała ta inicjatywa, oparta o idée fixe jednego człowieka, ulegnie rozkładowi.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Wymazywanie pisze: zasługuje na merytoryczne odpowiedzi i dyskusję, a nie takie coś jak powyżej
Po prostu irytuje mnie takie pisanie, odbieram to jako brak szacunku dla czytającego.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: frytek123 » wtorek, 11 lipca 2017, 09:59

Przez pryzmat tego art. można założyć że teraz ta zwała na rynkach krypto ,to jedna wielka lipa i odważni mogą korzystać z okazji i kupować ,bo tak jak spadło to jeszcze szybciej wzrośnie i co najmniej o tyle o ile spadło tak zakładam to moje założenie ,czy sie sprawdzi .Myśle że nie potrwa to dłużej jak miesiąc.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Bit-els » wtorek, 11 lipca 2017, 10:30

@Chancellor, zgoda. Tylko że Soros to tylko twarz tego projektu. Gość praktycznie stoi nad grobem. Chyba nie sądzisz, że po jego śmierci fundacje znikną, projekty niszczące naszą kulturę przestaną być realizowane.
Globalne lewactwo, banksterstwo wystawiło tego gościa, żeby żeby brał na siebie ciosy i niechęć konserwatywnej części społeczeństw.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 11:19

@Hegemon95, ciekawe spekulacje ale jeśli chodzi o powiązania Sorosa z kryptowalutami to tutaj może być wiele możliwości. Może np. wypuścił swoją walutę, którą będzie promował albo zagra sobie teraz na spadki i sprowadzi kursy do piwnicy itp.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 lipca 2017, 11:20

Chancellor pisze: Po prostu irytuje mnie takie pisanie, odbieram to jako brak szacunku dla czytającego.
Też nie przepadam, ale doceń, że kolega Hegemon co jakiś czas pisze tu dłuższe wypracowania, coś samodzielnie myśli, po swojemu, przedstawia to nam. Ja to bardzo szanuję i doceniam nawet jeśli się z nim nie zgadzam w wielu rzeczach i nawet jeśli są jakieś błędy ort.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 11:29

Chancellor pisze: Po prostu irytuje mnie takie pisanie, odbieram to jako brak szacunku dla czytającego.
Jak Cię to irytuje to po prostu nie czytaj i masz irytację z głowy :D

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Chancellor pisze: Nie ufajcie ludziom, którzy piszą "bd"
Ten Twój komentarz był taki z dupy. To tak jak ja bym napisał np. nie ufajcie ludziom co przechodzą na czerwonym świetle.

Dodano po 42 sekundach:
Szufladkowanie nic nie wnosi dobrego ale jest bardzo wygodne.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: jpr » wtorek, 11 lipca 2017, 11:36

Przeciez wstawil na koncu buźke. Mnie tez irytuje bd chociaz uwazam, ze kolega Hegemon95 ciekawie pisze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: prezes » wtorek, 11 lipca 2017, 11:50

Mnie kiedyś irytowało jak ludzie piszą j.w. albo j/w zamiast jw.
Nagminny błąd popełniany przez urzędników ale dałem sobie z tym spokój i mam to gdzieś kto co jak pisze.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 lipca 2017, 16:15

Bit-els pisze: Chyba nie sądzisz, że po jego śmierci fundacje znikną, projekty niszczące naszą kulturę przestaną być realizowane.
Od razu nie znikną, ale gdy zabraknie przywódcy opętanego ideą walki z państwem narodowym, wszystko to straci rozpęd, pomniejsi figuranci zaczną grabić do siebie i wszystko się to rozmyje. W perspektywie kilku, może kilkunastu lat.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Bit-els » wtorek, 11 lipca 2017, 16:26

@Chancellor, i tu się różnimy. Soros nie jest Capo di tutt'i capi.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: scryptominer » wtorek, 11 lipca 2017, 16:56

Chancellor pisze: ale gdy zabraknie przywódcy opętanego ideą walki z państwem narodowym, wszystko to straci rozpęd, pomniejsi figuranci zaczną grabić do siebie i wszystko się to rozmyje.
Wybacz, ale zapytam wprost: naprawdę jesteś aż tak naiwny?

Cała machina niszcząca kulturę i cywilizację europejską, podporządkowująca swoim interesom przywódców państw, opluwająca najważniejsze wartości ma się rozsypać tylko dlatego, że nagle (nikt się tego nie spodziewa? Nie przygotował na to?) zabraknie "przywódcy"?

@Hegemon95, artykuł interesujący, jednakże brzydzi mnie wychwalanie tej osoby. W tamtych czasach każdy miał styczność z wojną. To, że akurat jego uratowano a nie X innych osób to zapewne czysty przypadek, a nie żadna jego zasługa. Miał szczęście. Sam piszesz o sprowadzaniu uchodźców - super, że do tego dotarłeś. Ale dlaczego dalej piszesz w pozytywnym kontekście (zaimponował, wróg publiczny mediów i rządów, wygrywa)?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 lipca 2017, 19:39

scryptominer pisze: Wybacz, ale zapytam wprost: naprawdę jesteś aż tak naiwny?
Zniknie pewien symbol. A zniknięcie symbolu może pociągnąć za sobą destrukcję machiny. Coś jak śmierć Stalina, ZSRR rzecz jasna nie zniknął 5 marca 1953, ale to był początek równi pochyłej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: Bit-els » wtorek, 11 lipca 2017, 20:28

@Chancellor, raczej Soros jest jak Jeżow, Jagoda, Beria. Szefowie NKWD siè zmieniali, system trwał

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: scryptominer » wtorek, 11 lipca 2017, 20:34

@Chancellor, wiesz ile jest tych symboli? Rockefeller, Rotschild wraz z synami, zięciami, kuzynowstwem itp...A Soros...Nie George to Alexander, Jonathan, Gregory. Synowie. Ostatnie imię bardzo podobne, prawda? Nawet się lepiej wymawia.

Chciałbym, abyś miał rację, ale oni są zbyt mądrzy na to. Umrze król, niech żyje król. Nowy symbol się szybko wykreuje.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: sud » wtorek, 11 lipca 2017, 22:23

@Hegemon95
Bardzo interesujące to wszystko, dzięki za posta.

Ciekawe czy ktoś już namierzył adresy BTC, ETH należące do Goldmana 8-)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: K021 » środa, 12 lipca 2017, 00:31

Wypowiedz/art bardzo ciekawy. Jedno jest pewne że kryzys wisi w powietrzu, a własciwie seria kryzysów. Zarówno kryzys finansowy jak i kryzys migrantów. Czy to będzie za rok, dwa czy 5 lat.. tego nikt nie wie. Każdy trzeźwo myślący ma tego świadomość chociaż zapewne każdy (ja również) woli o tym nie myśleć. Do do samej postaci Sorosa to cóż... jak dla mnie to stary zachłanny dziad który jest w stanie poświecić dobro całych narodów dla dobra własnego. Sprowadzanie imigrantów, oraz finansowanie majdanu na Ukrainie to sranie do własnego gniazda, chociaż jemu akurat niewiele życia już zostało- na całe szczęście.
Tak sobie myślę jak to jest z tymi kryptowalutami.. Nie mieliśmy okazji obserwować Bitcoina w czasie kryzysu. O reszcie kryptowalut nie mówię, bo to twory które bardziej przypominają akcje spółek giełdowych niż rzeczywistą walutę, ale wracając do Bitcoina.. Myślę że kryzys który nadejdzie, a założmy że miałby być taki sam jak ostatni- sprawi że bitcoin osiągnie cenę symboliczną. Dlaczego ? Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie z pracą jest ciężko, są redukcje etatów, wszystko jest drogie i trzeba po prostu "jakoś dać radę" tak jak to było ostatnio. Współczuję ludziom którzy w takim momencie mają kredyty, bo to oni są największymi kłębkami nerwów. Powiedzcie mi teraz czy będąc przeciętnym Kowalskim, będziecie pakować i ryzykować swoje pieniądze w Bitcoina w momencie kiedy sytuacja jest niepewna, jest widmo niespłaconego kredytu, wylania z roboty etc. I to pytanie nie dotyczy tylko Polaków, Europejczyków, Amerykanów. Ostatni kryzys był kryzysem Światowym. Z czego żyją Chiny ? Z eskportu, głównie do USA. Myślicie że jak zacznie się od krachu w USA to Chin do nie dosięgnie ? Oczywiscie że dosięgnie. Nie będzie już kupowania na aliexpressie czy gearbescie tylko odkładanie pieniążków na "czarną godzinę". Chiny nie będą miały rynku zbytu i też dostaną po dupie do momentu aż wszystko się nie ustabilizuje. Bitcoin jest za młody na kryzys. Moim zdaniem działa świetnie w momencie kiedy wszystko jest tip top i nie oszukujmy się.. Mimo że infrastruktura się rozwija to niestety ale Bitcoin nie dożyje momentu w którym będzie można nim płacić w każdym sklepie.. Jedzcie gdzieś na wieś i sporóbujcie zapłacić zwykłą kartą, hehe powodzenia, a co dopiero Bitcoinem.. "jakim kur** bi co ???" Do tego potrzeba jeszcze 20-30 lat i raczej BTC nie będzie królował przez tyle czasu. Chyba że rzeczywiście stanie się elektronicznym złotem, ale będzie musiał trafić do mainstreamu, a do tego jeszcze długa droga. W tym momencie kryptowaluty służą do spekulacji. I to wszystko.

Witam wszystkich to mój pierwszy post (i nie jedzcie mnie za bardzo, napisałem co myślę)

Pozdrawiam
K021

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

George Soros! kryzys = Era kryptowalut

Postautor: baggins » środa, 12 lipca 2017, 08:50

K021 pisze: Powiedzcie mi teraz czy będąc przeciętnym Kowalskim, będziecie pakować i ryzykować swoje pieniądze w Bitcoina w momencie kiedy sytuacja jest niepewna
powiedz, a czy nie spróbujesz jak Twoje pieniążki na koniec miesiąca będą warte strzelam 25% tego co na początku, bo drukarki rozgrzane do czerwoności?
napiszesz może, że to nie możliwe żeby tak pieniądz tracił na wartości... ciekawostka - taka największa hiperinflacja jaką zanotowano to utrata połowy siły nabywczej pieniądza na każde 15....... godzin :P

@Hegemon95 doceniam Twoje wpisy i uważam je za wartościowe, jdnak równocześnie mam nadzieję, że jesteś młodym człowiekiem ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości