Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: Wbit » sobota, 6 maja 2017, 17:39

Witam,
obserwując to co się aktualnie dzieje na rynku krypto aż ciężko sprecyzować co się kroi dalej.
Kapitalizacja całego rynku przez ostatnie 6-7 mscy poszła tak niesamowicie do góry, że z jednej strony można się cieszyć a z drugiej myśleć co będzie dalej bo jak to się mówi lepiej zapobiegać niż leczyć.

Cała kapitalizacja wygląda jak jedna wielka bańka rynku krypto. Jak Wy to oceniacie?
Teraz jest taki moment, że ludzie pompują ogrom kasy bo widzą co się dzieje (gra na emocjach i wizja bogactwa), sam bitcoin jak i większość altów poszła mocno do góry w ostatnich miesiącach. Trwa niezła hossa. Pytanie jak długo i jaki dołek cały rynek zaliczy?

Jak Wy (bo wielu z Was jest ekspertami w tej dziedzinie) to widzicie?
Obrazek

Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 4 maja 2017
Reputacja: -35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: ddww909 » sobota, 6 maja 2017, 17:51

Odpowiedzi jakie otrzymasz będą bardzo mocno powiązane z tym co dany użytkownik ma w tej chwili w portfelu, więc nie bardzo wiem czego oczekujesz. Dużo będzie tutaj argumantacji życzeniowej. Nikt nie wie co się stanie w przyszłości, ani nawet w tym roku.

Na pewno obecna kapitalizacja crypto w tym momencie to bańka, w złym tego słowa znaczeniu. Rośnie wszystko, a większość krypto to wydmuszki nastawione na hype i pump & dump, może 5% coinów na POLONIEX będzie używana do czegokolwiek innego niż spekulacja.

Najlepszy sposób myślę to dokładnie przeanalizować fundamenty każdego coina i wyciągnąc wnioski czy może być do czegoś używany i czy ma w tym konkurencję w postaci lepszego alta. ( Zaznaczam, że nie mówię tu o iluzorycznych marzeniach jak np. że któryś alt zastąpi USD ale o czymś co ma sens albo jeszcze lepiej - niszę, o którą nie będą walczyć banki czy rządy).

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 17 listopada 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: yefim » niedziela, 7 maja 2017, 00:17

Historia pokazuje że... ciężko powiedzieć jak będzie ;) Ja spodziewałem się bańki do końca marca tego roku a tu bardzo mile zaskoczenie bo nie dość że cena osiągnęła 6k to jeszcze sam kurs utrzymuje się już długo na wysokim poziomie. Co mnie bardzo cieszy :D
Uważam że po prostu trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 16 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: Sawran » czwartek, 18 maja 2017, 14:47

Ale najlepiej odczekać z zakupem BTC w tym momencie ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: nnx3 » czwartek, 18 maja 2017, 15:23

jedno jest pewne jak osiagnie szczyt krach bedzie dosc mocny, tylko nie wiadomo do ilu dobije :D

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: Chancellor » czwartek, 18 maja 2017, 16:21

Sawran pisze:Ale najlepiej odczekać z zakupem BTC w tym momencie ?
Ja dziś dokupiłem. Mam taką taktykę inwestowania, że co czwartek dokupuję bitcoiny za stałą sumę w PLN.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Najbliższa przyszłość.

Postautor: silv7r » sobota, 20 maja 2017, 13:41

Wbit pisze: Cała kapitalizacja wygląda jak jedna wielka bańka rynku krypto. Jak Wy to oceniacie?
Dla mnie jest to zwykła bańka spekulacyjna. Żadna technologia/akcje na świcie nie jest w stanie rosnąc z dnia na dzień w takim tempie. Blockchain (brak pośredników) i BTC ( niezależny pieniądz) to super sprawy i w długim terminie stopniowo będę coś znaczyć w świecie. Wyparcie BTC przez fiaty to mrzonka, ale myślę że dla BTC jest jak najbardziej miejsce w świcie. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest odniesienie sukcesu prze technologie blockchain (np. Etherum) gdyż zmniejsza koszty z racji braku pośredników itd. W sumie powolna rewolucja blockchainu już trwa.
Wracając do przyszłości kapitalizacji krypto po tej bańce nastąpi gwałtowny spadek, jednak nie do takiego punktu wyjścia jak przed rozpoczęciem bańki. I tak do następnej bańi pewnie :mrgreen: Patrząc na BTC to już jego 3 bańka, tylko że teraz gro kapitału przez zapychanie się sieci uciekło do altów.
W prospektywnie lat kapitalizacja krypto/blachainu będzie rosła bo blockchain jest genialnym wynalazek. Tylko że ciągły systematyczny wzrost spowodowany nawet wartością rzeczywistą/fundamentalną może powodować w pewnym momencie bańkę, a w świecie krypto wyjątkowo o to łatwo.
Reasumując technologia/projekty/prace nad krypto trwają regularnie a kurs wystrzelił. Więc gdy skończy się kapitał napędzający banie wszystko wróci do ''normy'. Kiedy bania się skończy bardzo trudno powiedzieć, ale jak bym miał strzelać to myślę, że kres tej bani to kapitalizacja na poziomie 100 mld.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości