[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Czas głosowania minął sobota, 1 kwietnia 2017, 17:11

SegWit
55
40%
Bitcoin Unlimited
10
7%
Jednorazowo do 2MB
4
3%
Jednorazowo do 4MB lub więcej
10
7%
Adaptacyjne zwiększanie
52
38%
Zmniejszyć do 0.5MB
2
1%
Zostawić 1MB
5
4%
 
Liczba głosów: 138
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 marca 2017, 08:33

@ShadowOfHarbringer, z reputacją akurat tego postu pomyliłem się. Chciałem tylko Cię wywołać.
Kopalnia Bitclub to nie jest poważne przedsięwzięcie. Stoją za nią przekręciaże związani także z dascoinem (mlm), Żukiewicz ostro ją promuje.
Ostanio wykonali atak ddos, może na core'a nieistotne. Ale uczciwi tak nie robią.

Shadow, a nie jest to teatr cieni. Ten bu z dziurami w kliencie ponoć, jest podstawiony przez core i chodzi tylko o beznadziejna walkę, której efektem będzie sprowadzenie bita do parteru.

Nie niszczą bita przepisami, banem bo to rewolucja na miarę netu co najmniej. Ale czyszczą sobie pole pod własny projekt- zcash.
Przypomnę dla niezorientowanych strukturę fundatorów

http://zerocash-project.org/about_us

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:00

Uparcie starają "coś" zrobić żeby ubić wartość i wiarygodność monety.
Luke zawsze był kontrowersyjny ale to jest już przegięcie.
Important Disclaimer:This initiative has NOT been endorsed or funded by Bitcoin Core, Bitcoin Project, or Blockstream, Inc
Czyli sami się odcinają, wygląda mi to po prostu na kolejnego altcoina :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Fred Onizuka » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:21

Czy ktoś rozważał taką opcję zmian wielkości bloku?
Zwiększamy teraz rozmiar bloku do 2MB (a najlepiej 4MB), a potem, przy każdym halvingu (zmniejszeniu opłaty dla górników za wykopanie bloku - co 4 lata) podwojenie rozmiaru bloku. Dzięki temu, obniżanie opłaty za wykopanie bloku byłoby rekompensowane zwiększaniem fee za transakcje, bez potrzeby zwiększania fee od pojedynczej transakcji. Dodatkowo, uwzględniałoby to rozwój technologii: pojemność pamięci, szybkość łącz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:23

usunięto

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:25

ShadowOfHarbringer pisze: Natomiast w Core coraz głośniej o hard-forku i zmianie PoW
Wskazany commit https://github.com/luke-jr/bitcoin/comm ... fecdad84a6 jest w prywatnym repo Luka, zrobił to w styczniu zeszłego roku i planował na kwiecień zeszłego roku.
Kolejny FUD żeby grać na cenie jak dla mnie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:32

Bit-els pisze:@ShadowOfHarbringer, z reputacją akurat tego postu pomyliłem się. Chciałem tylko Cię wywołać.
Kopalnia Bitclub to nie jest poważne przedsięwzięcie. Stoją za nią przekręciaże związani także z dascoinem (mlm), Żukiewicz ostro ją promuje.
Ostanio wykonali atak ddos, może na core'a nieistotne. Ale uczciwi tak nie robią.
Tak, wiem że BitClub to jakaś ściema. Ale nie pisałem nigdzie że to poważni minerzy.

Bit-els pisze:Shadow, a nie jest to teatr cieni. Ten bu z dziurami w kliencie ponoć, jest podstawiony przez core i chodzi tylko o beznadziejna walkę, której efektem będzie sprowadzenie bita do parteru.
Ja cały czas siedziałem na wszystkich angielskojęzycznych forach, uczestniczyłem w bardzo wielu dyskusjach i obserwowałem sytuację. Nie ma sensu tworzyć jakichś niestworzonych teorii jeżeli nie ma na to żadnych dowodów.
Na dzień dzisiejszy Bitcoin Unlimited jest wynikiem buntu społeczności przeciwno totalitarnej władzy Core. Takim buntem było też XT i Classic, ale Core ubiło je z pomocą najpierw wymyślenia pojęcia "consensusu", a później z pomocą HongKong Roundtable z minerami.
Dopóki nie ma żadnych dowodów (ani nawet poszlak) na to, że tak jest, to nie widzę przyczyny do szukania na siłę takiej możliwości.
Za to są dowody na to że tak nie jest - przykładowo: Gdyby BitcoinUnlimited był wynikiem jakiegoś spisku Core, to nie robiono by na niego DDoSa tak jak robiono DDoSa przeciwko XT i Classic. Nie atakowano by go, albo atakowano by go mniej. Skoro jednak Core poświęca tyle czasu i energii aby go zwalczyć, z wysokim prawdopodobieństwem można ocenić że BU jest prawdziwą akcją, a nie fejkiem.

BU to zwyczajnie wynik działania Nakomoto Consensus (Emergent Consensus). Czyli Bitcoina. Bitcoin jest zasadniczo algorytmem osiągania konsensusu między partiami, które nie ufają sobie i nawet nie lubią się. BU działa dokładnie tak, jak zostało to opisane we Whitepaperze Satoshiego Nakamoto, więc naprawdę trudno jest o to, żeby to był jakiś "spisek Core" w rodzaju Embrace-Extend-Extinguish, który ma zamiar obalić Bitcoina.
Bit-els pisze:Nie niszczą bita przepisami, banem bo to rewolucja na miarę netu co najmniej. Ale czyszczą sobie pole pod własny projekt- zcash.
Przypomnę dla niezorientowanych strukturę fundatorów
http://zerocash-project.org/about_us
ZCash nie wypali, bo nie ma krytycznej rzeczy, której ma Bitcoin: Konsensusu Nakamoto.

To nigdy nie będzie działać.

Każda kryptowaluta, która NIE działa w oparciu o Konsensus Nakamoto/Samowyłaniający-Się Konsensus (Emergent Consensus) umrze. Pokażcie mi przykładowo jakąś kryptowalutę, która zaczynała od PoS, wciąż istnieje i jest w top 10 na coinmarketcap.com. Nie ma takiej.


EDIT:
O przepraszam jaka gafa, zdaje się że pomyliłem ZeroCash z jakimś innym shitcoinem.
Zapomnijcie to, co napisałem drobnym druczkiem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 marca 2017, 09:37 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Fred Onizuka » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:35

mecenas pisze:
A co ze mną - użytkownikiem? Mam bulić za przelewy?
Z Twojego (jako użytkownika) punktu widzenia, nic się nie zmienia. Podwojenie rozmiaru bloku oznacza, że zmieści się w nim dwa razy więcej transakcji, więc suma fee za cały blok się podwoi, bez zwiększania fee za pojedynczą transakcję.
Teraz, przy każdym halvingu, zysk górników maleje prawie dwukrotnie (bo fee nie kompensują zmniejszenia opłaty za wykopanie bloku), przez co spada opłacalność wydobycia (pomijając wzrost kursu) i powoduje presję na zwiększanie fee.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: baggins » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:41

ShadowOfHarbringer pisze: Pokażcie mi przykładowo jakąś kryptowalutę, która zaczynała od PoS, wciąż istnieje i jest w top 10 na coinmarketcap.com. Nie ma takiej.
wykażę się zapewne niewiedzą ale ten Dash to nie PoS ?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 20 marca 2017, 09:43

baggins pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Pokażcie mi przykładowo jakąś kryptowalutę, która zaczynała od PoS, wciąż istnieje i jest w top 10 na coinmarketcap.com. Nie ma takiej.
wykażę się zapewne niewiedzą ale ten Dash to nie PoS ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Dash_(cryptocurrency)
Dash uses a chained hashing algorithm called X11 for the proof-of-work. Instead of using the SHA-256 (from well-known Secure Hash Algorithm family) or scrypt it uses 11 rounds of different hashing functions.[5]
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: baggins » poniedziałek, 20 marca 2017, 10:01

OK mają te masternody i to mi się pomieszało
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 20 marca 2017, 11:06

baggins pisze: OK mają te masternody i to mi się pomieszało
Dash jest częściowo PoS, bo żeby mieć masternoda trzeba zamrozić na nim 1000 monet.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 20 marca 2017, 12:05

Fred Onizuka pisze: Zwiększamy teraz rozmiar bloku do 2MB (a najlepiej 4MB), a potem, przy każdym halvingu (zmniejszeniu opłaty dla górników za wykopanie bloku - co 4 lata) podwojenie rozmiaru bloku.
To jest wciąż używanie stałych zamiast zostawienia algorytmu dostosowującego liczby do potrzeb. Właśnie przez to mamy obecnie problem. Niemożliwe jest przewidzenie jakie będą potrzeby co do liczby transakcji w przyszłości.
The Real McCoin pisze: Dash jest częściowo PoS, bo żeby mieć masternoda trzeba zamrozić na nim 1000 monet.
Nie wiem, czy mogę się zgodzić. PoS = Proof of Stake, czyli dowód, że transakcja jest tą prawdziwą pochodzi od węzłów z kasą, a nie z wykonanej pracy. W Dash kluczowy jest jednak PoW. MasterNode mogą unieważnić kilka bloków, jeżeli wcześniej zatwierdziły transakcję, ale PoW ma wyższy "priorytet" i odpowiednio wiele bloków zastępuje decyzję MasterNode'ów.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 20 marca 2017, 12:35

pm7 pisze: To jest wciąż używanie stałych zamiast zostawienia algorytmu dostosowującego liczby do potrzeb. Właśnie przez to mamy obecnie problem. Niemożliwe jest przewidzenie jakie będą potrzeby co do liczby transakcji w przyszłości.
Na bitcointalk wszyscy zgodnie mówią że wersja adaptacyjna jest zła, bo można ją exploitować... Faktycznie, stały mały blok jest lepszy O_o
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 20 marca 2017, 13:25

rav3n_pl pisze:
pm7 pisze: To jest wciąż używanie stałych zamiast zostawienia algorytmu dostosowującego liczby do potrzeb. Właśnie przez to mamy obecnie problem. Niemożliwe jest przewidzenie jakie będą potrzeby co do liczby transakcji w przyszłości.
Na bitcointalk wszyscy zgodnie mówią
O, kolejne cenzurowane i manipulowane przez Theymosa forum. Ktoś to jeszcze serio czyta ? 3 lata temu przestałem to czytać, nawet jeszcze zanim cenzura uderzyła...

Czerpiecie z zainfekowanych zarazą źródeł i potem dziwicie się, że wyskakują Wam krosty na twarzy a w brzuchu boli?

Każde źródło informacji zainfekowane cenzurą automatycznie zaraża Was tą samą zarazą. Nic dziwnego, że pełno tutaj zwolenników spleśniałego i zasyfiałego Core.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 marca 2017, 13:29

ShadowOfHarbringer pisze: O, kolejne cenzurowane i manipulowane przez Theymosa forum. Ktoś to jeszcze serio czyta ? 3 lata temu przestałem to czytać, nawet jeszcze zanim cenzura uderzyła...
Nieprawda. Ostatnie wejście - dziś, więc nie jest prawdą, że nie czytasz tego 3 lata... https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1775
No i chyba to forum nie jest takie złe, skoro chwalisz się w stopce, ze statusu na nim...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Fred Onizuka » poniedziałek, 20 marca 2017, 15:37

ShadowOfHarbringer pisze: O, kolejne cenzurowane i manipulowane przez Theymosa forum.
Na bitcoin.pl też jest artykuł opisujący problemy, jakie pojawią się przy blokach o zmiennej długości: http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... tcoin-core
Przyjęcie zmiany rozmiaru bloku przy okazji halvingu nie powoduje takich problemów i jest kompromisem względem osób, które są przeciwne powiększaniu bloków.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: marrw » poniedziałek, 20 marca 2017, 15:45

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: O, kolejne cenzurowane i manipulowane przez Theymosa forum. Ktoś to jeszcze serio czyta ? 3 lata temu przestałem to czytać, nawet jeszcze zanim cenzura uderzyła...
Nieprawda. Ostatnie wejście - dziś, więc nie jest prawdą, że nie czytasz tego 3 lata... https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1775
No i chyba to forum nie jest takie złe, skoro chwalisz się w stopce, ze statusu na nim...
Przestał czytać 3 lata temu, ale posty dalej pisał jeszcze rok temu :D https://bitcointalk.org/index.php?actio ... =showPosts

Potwierdza się moja teoria, że ci którzy najgłośniej krzyczą o manipulacji i wytykają innym kłamstwa, sami robią to o wiele częściej. Shadow jest tego najlepszym przykładem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 20 marca 2017, 18:53

Odpowiedź na opinię negatywną:
Nie kłam że od 3 lat - dalej widać Twoją aktywność na tym forum + posty sprzed roku: https://bitcointalk.org/index.php?actio ... =showPosts
To, że ktoś mówi coś co się mija z rzeczywistością, nie zawsze musi oznaczać że kłamie. Widać czas musi mi płynąć 2 x wolniej, dałbym sobie rękę uciąć że już 3 lata minęły. A minęło dopiero 12-13 miesięcy.

Tak czy inaczej pamiętam wyraźnie, że moja aktywność na Bitcointalku od czasu odkrycia reddita spadła drastycznie, a konto na reddicie mam 3 lata. Może i od czasu do czasu coś tam napisałem, ale moja główna aktywność jest na reddicie odkąd go odkryłem:
https://www.reddit.com/user/ShadowOfHarbringer

Fora w rodzaju Bitcointalk są bezużyteczne w porównaniu z redditem nawet bez cenzury, a to dlatego że nie ma hierarchicznego segregowania postów i głosowania na najlepsze tematy. Przestarzała technologia, fora typu reddit to przyszłość.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 20 marca 2017, 19:00

Mamy 100 głosów czyli +- 50 osób głosowało.
Nie ma więcej aktywnych userów? Czy macie to w nosie? XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 20 marca 2017, 19:01

Fred Onizuka pisze: kompromisem względem osób, które są przeciwne powiększaniu bloków.
Widzisz, główne oszustwo polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak ludzie "przeciwni zwiększaniu bloków" może poza garstką oszołomów w stylu Luke-Jr, Petera Todda czy złośliwca-psuja Gregorego Maxwella.

Wasze opinie, i Wasze zdanie stanowiące, że powiększenie bloków jest niekorzystne jest tylko i wyłącznie efektem długotrwałego moczenia w oparach toksycznej propagandy.

Wy zwyczajnie nie istniejecie, jesteście iluzją nawet dla samych siebie. Wasze opinie nie są waszymi opiniami, tylko wirtualnym wytworem ekstremalnej manipulacji i drastycznej cenzury rodem z "Rok 1984" Orwella.

W momencie rodziału społeczności, gdy rozpoczęła się cenzura, poparcie dla zwiększenia bloków wynosiło GRUBO ponad 90%. Ten temat jest tak głęboki, że nie ma nawet sensu się tutaj nad tym rozwodzić, bo byłby esej na 20 stron A4. Więcej informacji zawarłem w swoim opracowaniu tutaj:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=20391
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości