[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Czas głosowania minął sobota, 1 kwietnia 2017, 17:11

SegWit
55
40%
Bitcoin Unlimited
10
7%
Jednorazowo do 2MB
4
3%
Jednorazowo do 4MB lub więcej
10
7%
Adaptacyjne zwiększanie
52
38%
Zmniejszyć do 0.5MB
2
1%
Zostawić 1MB
5
4%
 
Liczba głosów: 138
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 marca 2017, 20:50

pm7 pisze:Jeżeli sieć BTC będzie nieużywalna, to jest duża szansa, że jednak ludzie będą używać BTU.
ale najpierw cena nie musi się ustalić do ceny jakiegoś altcoina który nie ma żadnej bazy i do tego jest dziurawy ? Bo przecież BU który by powstał byłby właściwie mega ryzykiem. A przy małej cenie górnicy przestaliby kopać... Żadnych usług poza kantorami i jeden wielki znak zapytania czy znów jakiś exploit nie wyłączy połowy węzłów....

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: pm7 » sobota, 25 marca 2017, 10:03

wizardking76 pisze: ale najpierw cena nie musi się ustalić do ceny jakiegoś altcoina który nie ma żadnej bazy i do tego jest dziurawy
Nie, jeżeli nie uwierzysz w to gadanie, że fork Bitcoin to altcoin. Przypominam, że mieliśmy już hard forki Bitcoina.
wizardking76 pisze: Bo przecież BU który by powstał byłby właściwie mega ryzykiem. A przy małej cenie górnicy przestaliby kopać... Żadnych usług poza kantorami i jeden wielki znak zapytania czy znów jakiś exploit nie wyłączy połowy węzłów....
Myślisz, że wszyscy operatorzy płatności, którzy zarabiają na płatnościach zostaną na Bitcoin Core, gdzie nie da się wysłać transakcji po tym, jak większość mocy obliczeniowej zacznie kopać forka BU? Ja myślę, że raczej się przeniosą. Inna rzecz, czy BU powinien wejść.

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
radez9 pisze:
baggins pisze:@radez9 nie ma chętnych niestety :( a gotów byłem dorzucić się do ściepy na wynagrodzenie
BitcoinEC miał się pojawić na podobnych założeniach, ale na razie cisza
przecież jest https://bitcoinec.info/
Jak wcześniej ktoś napisał (chyba rav3n), w GitHub BitcoinEC nie ma nic. Skopiowali kod Bitcoin Core i zmienili w jednym miejscu nazwę na BitcoinEC.
https://github.com/bitcoinec/bitcoinec/commits/0.14

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: baggins » sobota, 25 marca 2017, 10:25

@pm7 no właśnie... to wygląda jak jakaś akcja, żeby zgasić podobne inicjatywy (a ostatecznie nic nie zrobić)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: The Real McCoin » sobota, 25 marca 2017, 12:32

baggins pisze: jakiegoś Caltona, który pieprzy 3 po 3 ze świat staje się niebezpiecznym miejscem i dlatego bloku nie można zwiększyć... to wybacz
Przypuszczam, że jak dla Lightning Network zabraknie miejsca w bloku BTC to okaże się, że zwiększenie rozmiaru bloku to jednak bardzo bezpieczne rozwiązanie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: wizardking76 » sobota, 25 marca 2017, 16:58

do pm7 "Ja myślę, że raczej się przeniosą. Inna rzecz, czy BU powinien wejść."
hmm ale przecież górnicy nie będą kopać poniżej kosztów jak BU będzie poniżej 100$ (bo dopóki nic nie ma na BU jest niewiele wart)... więc przenoszenie się na coś takiego raczej jest bez sensu ! Chyba że większość będzie coś innego kopać i trudność spadnie. Czy to nie jest spirala śmierci dla BU ?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Bitmar » sobota, 25 marca 2017, 18:06

Ankieta na bitcoin.de, w sumie wnioski dość podobne do naszych:

https://bitcoinblog.de/2017/03/24/umfra ... -hardfork/

Nikt nie chce Unlimited w takiej postaci.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: pm7 » sobota, 25 marca 2017, 20:14

wizardking76 pisze: do pm7 "Ja myślę, że raczej się przeniosą. Inna rzecz, czy BU powinien wejść."
hmm ale przecież górnicy nie będą kopać poniżej kosztów jak BU będzie poniżej 100$ (bo dopóki nic nie ma na BU jest niewiele wart)... więc przenoszenie się na coś takiego raczej jest bez sensu ! Chyba że większość będzie coś innego kopać i trudność spadnie. Czy to nie jest spirala śmierci dla BU ?
Jak kopalnia sygnalizuje BU, to znaczy, że zamierzają zaryzykować i raczej nie przełączą się 5 minut po forku, tylko zaczekają i dadzą czas wszystkim chętnym na przeniesienie się. Bitcoin Core w tym czasie zaś będzie nieużywalne. Uważam, że nie ma sensu zgadywanie ceny w przypadku forku.

Polecam używać "@nick", albo cytowania, to wtedy dana osoba ma informację w powiadomieniach o danym poście.
http://sjp.pwn.pl/zasady/small-21-4-sma ... 36490.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: wizardking76 » niedziela, 26 marca 2017, 01:55

pm7 - jakoś mnie nie przekonałeś.... generalnie nie widzę jakoś pewności na to że BTU może być drogie na poziomie oryginalnego BTC lub choćby na poziomie 800USD. Generalnie jak jest szansa, że na czymś można stracić ucieka się do bezpiecznej przystani... Tu ostatnio z BTC mieliśmy do czynienia z ucieczką - nawet od bardzo szacownej waluty, a BTU będzie nową wielką niewiadomą. W takim przypadku jeden sygnał może doprowadzić do paniki już nie mówiąc o walucie w której węzły padają... Spójrz na złotówkę od 2008 straciła na wartości od 2zł do 4,15zł w październiku 2016.....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: mecenas » niedziela, 26 marca 2017, 08:54

Ale numer - mempool wyczyszczony do zera!
Warto było czekać na te piękne czasy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Bit-els » niedziela, 26 marca 2017, 09:12

@mecenas, ale fee do 1 bloku w przedziale 180-200 sat.
https://bitcoinfees.21.co
Z czego to wynika?

Sabotaż kopalni? Wycinają przelewy z mniejszym fee?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: mecenas » niedziela, 26 marca 2017, 17:41

Bit-els pisze: Z czego to wynika?
Generalnie wynika z odejścia od pierwotnej koncepcji Bitcoina.
Przy tak pustym mempoolu opłata powinna dążyć do zera.
W electrum nie widzę spadku opłat w ostatnim czasie, to jakiś rozbój w biały słoneczny dzień.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 marca 2017, 18:05

mecenas pisze: Generalnie wynika z odejścia od pierwotnej koncepcji Bitcoina.
Ale wiesz...BU (które jak sądze zawłaszczyło sobie prawo do powoływania się na 'pierwotną wizję Satoshiego {tm} w tym momencie ma wsparcie , na podstawie nodów, ok. 3% społeczności.

Więc naprawdę nie wiem czego Ty oczekujesz w tym momencie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 26 marca 2017, 18:07

A mempool na moim węźle to raptem 1.7MB...
Czy ktoś faktycznie wydaje kupę kasy żeby zawyżać statystyki i obliczenia portfela żeby "szybkie" fee nadal było 200b/s?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: marrw » niedziela, 26 marca 2017, 18:22

Będzie fork Bitcoin Classic 1 czerwca - ustawili statyczne 8mb, bez żadnych limitów aktywacji itd, ot tak odforkują się i kto chce za nimi podążyć, droga wolna.

informacja nie potwierdzona w 100%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 marca 2017, 18:26

edek biodro pisze: Więc naprawdę nie wiem czego Ty oczekujesz w tym momencie.
Włożę znów kij w mrowisko. Kolega @mecenas opinie o upadku BTC itp. głosi raczej od powrotu dyktator-trolla Shadowa na forum z ogromnym opracowaniem reddita Core. Rozumiem, że można ulec czyjemuś wpływowi i sam też nieraz ulegam. Po prostu czytasz kogoś i przyznajesz mu rację, zmieniasz poglądy, czegoś się uczysz itd. Jak kolega @ShadowOfHarbringer głosił upadek BTC przy cenach pod 500$ a nawet wcześniej (nie chce mi się czytać, chyba nawet pod 300$) i ogólnie był ostry FUD, że sieć się zapycha, że wzrost ceny jest przez to niemożliwy itd., a dodatkowo ETH miało swoją główną bańkę, sam uległem temu w 99 jak nie w 100%. Upadek BTC zdawał się realny, wzrost z blokami 1MB niemożliwy a ETH zagarniało cap BTC (wtedy doszło chyba do 1/7, teraz jest znacznie wyżej).

Do czego zmierzam? Że uleganie temu co Shadow pisał, było błędem i jest nim nadal. Shadow mimo ponoć dużej technicznej wiedzy myli się stale i od dawna co do rozwoju projektu BTC oraz co do spekulacji (tutaj to w ogóle, lepiej nie patrzeć jakie głupoty pisze, np. przez to że ilość nodów BU wzrastała przewidywał nawet 1,000,000$ i erę postfiatową oparta na crypto hahahaha). Do tego Shadow ma takie manipulanckie wrzutki typu projekt umiera, terminator ocala BTC, tajne porozumienie górników chińskich (którego nie było) itd., no odlot totalny, aby tylko ludzi FUDować albo hypować jakąś dziurawą padlinę typu BU. Dlatego też kolegę @mecenas, z całym szacunkiem, ale w znaczącej części odczytuję jako wynik trolowania Shadowa po powrocie z tym super zbiorem dowodów na cenzurę na reddicie. Wcześniej kolega mecenas nie przejawiał raczej takich poglądów, miał rozważne. Powtórzę, sam temu uległem i żałuję, bo były to bzdury.

W styczniu tego roku kolega @mecenas pisał np.:
mecenas pisze:BTC jest jeden i taki pozostanie, chyba że popełni seppuku... ...z japońska zaczął, to i po japońsku może zejść ;)
Miał też rozważne i krytyczne wypowiedzi np.
mecenas pisze:Życzę Bitcoinowi aby jako dziesięciolatek trwale przerósł starszego brata Złoto.
Rośnie jak na drożdżach i ma realną szansę.
Martwi jedynie ten totalny zastój na zapleczu... objawy niewydolności krążeniowej.
Żeby to nie skończyło się zejściem śmiertelnym, gdy krwiobieg się zatrzyma.
A teraz już poszedł bardziej w skrajność i niemal śmierć BTC. Widać efekt trolowania Shadowa. Na szczęście jego ataki trollingu mają słaby efekt, a gdyby go słuchać, to by człowiek się wyprzedał po 300 czy 500$ i kupił potem BTC po 1200$ bo BU ma dużo nodów i następuje era postfiatów i 1,000,000$. Także ten tego... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 marca 2017, 18:32 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 4 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 marca 2017, 18:29

marrw pisze: Będzie fork Bitcoin Classic 1 czerwca - ustawili statyczne 8mb, bez żadnych limitów aktywacji itd, ot tak odforkują się i kto chce za nimi podążyć, droga wolna.
Ciekawe....Classica nikt nie kopie, nodów też co _kot_napłakał...do handlu to pewnie tylko Bitfinex i Polo. Dla mnie robią to bardziej ideologicznie niż z sensem.

Poczekam na pierwszą lepszą pompe na tym altcoinie i sprzedam. Kto wiem, może nawet się troche zarobi. :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: Bit-els » niedziela, 26 marca 2017, 18:32

@marrw, i to jest rewelacyjna informacja. Poważne zwiększenie bloku, a potem można myśleć o usprawnieniach.

@rav3n_pl, ale jaki jest mechanizm tego co mówisz? Myślałem, że kopalnie po prostu odrzucają przelewy z niskim fee, dlatego mempol spada, nie ma ich tam po prostu. I przyjmują te z wysokim.
Co oczywiście jest grą na krótką metę. Bo z czasem odejdzie lwia część użytkowników i bit zostanie wydmuszką finansową. Z założeniem, że sens jego istnienia jest wysoka cena, bo wtedy duże fee gubi się w wartościowych zleceniach. Czyli ma być drogi. Ale tak to działać nie będzie.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 marca 2017, 18:34

Wymazywanie pisze: Widać efekt trolowania Shadowa. Na szczęście jego ataki trollingu mają słaby efekt, a gdyby go słuchać, to by człowiek się wyprzedał po 300 czy 500$ i
Już wcześniej napisałem - kto posłuchał @Shadowa lub nadal go słucha jest naiwnym frajerem i długo się go pieniądze nie potrzymają.

A że niektórzy ulegli jego trollowaniu? Cóż, także nieraz pisałem, że na niektórych, szczególnie nowych użytkowników, działa status Wyroczni, a już w szczegóły się mało kto chce wciągać. Wina jest po obu stronach.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Bit-els pisze: @marrw, i to jest rewelacyjna informacja. Poważne zwiększenie bloku, a potem można myśleć o usprawnieniach.
IMHO ten altcoin nie ma nic do zaproponowania i szybko zostanie zgaszony. Teraz będzie konkurował z innymi altcoinami, gdzie 8mb nie zrobi na nikim wrażenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: mecenas » niedziela, 26 marca 2017, 18:39

Wymazywanie pisze: Włożę znów kij w mrowisko...
Dzięki za psychoanalizę. Z diagnozą się nie polemizuje, poza tym nie moja dziedzina.

Minimalny rozsądny koszt przelewu BTC "na jutro" to ok. 5zł.
Mempool pusty.
Oto świat bitcoina.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: marrw » niedziela, 26 marca 2017, 18:39

@Bit-els, Informacja nie jest jeszcze chyba 'oficjalna' i w 100% pewna. Ten artykuł był w draftach Oliviera Janssensa, teraz widzę że zniknął, ale ludzie zdążyli już zarchiwizować :D http://archive.is/zpHrm

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości