[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Czas głosowania minął sobota, 1 kwietnia 2017, 17:11

SegWit
55
40%
Bitcoin Unlimited
10
7%
Jednorazowo do 2MB
4
3%
Jednorazowo do 4MB lub więcej
10
7%
Adaptacyjne zwiększanie
52
38%
Zmniejszyć do 0.5MB
2
1%
Zostawić 1MB
5
4%
 
Liczba głosów: 138
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mecenas » sobota, 20 maja 2017, 19:53

@Żółw, co prawda, to prawda. Ale mają przecież LTC.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Żółw » sobota, 20 maja 2017, 19:56

mecenas pisze: Ale mają przecież LTC.
Jak @Rumcajs napisał - lubią zabawki. Trochę jak dzieci. A każde dziecko chce mieć zabawkę nr.1, oryginał. Nikt nie chce podróby, tańszej kopii. A LTC to takia podróba bitcoina.

BTC ma czas moim zdaniem do końca roku żeby wprowadzić SW i żeby firmy zaczely go używać. Pozniej różne scenariusze wchodzą w gre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mecenas » sobota, 20 maja 2017, 20:00

Żółw pisze: BTC ma czas moim zdaniem do końca roku żeby wprowadzić SW
Jedyna możliwość? Czy efekt propagandy?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » sobota, 20 maja 2017, 20:00

Ale w Japoni moze nie dodałem mają jakiegoś operatora płatnosci w btc co nie wymaga pierwszego potwierdzenia. Nie wiem jak to działą bo ciezko mi to pojąć ale on chyba poprzez rejestracje u siebie uzytkownikow jest jakby ich zabezpieczycielem transakcji ze ktos placi drobne w sklepie btc i nie musi czekac godziny na potwierdzenie tylko od razu to idzie bo on to zabezpiecza jak escrow troche. Ze nie czeka się aż sieć zatwierdzi pierwsze potwierdzenie przelewu btc bo on to gwarantuje ze srodki ktoś kto płacił ma.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 maja 2017, 20:03 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Żółw » sobota, 20 maja 2017, 20:04

mecenas pisze: Jedyna możliwość? Czy efekt propagandy?
Alternatywy? BU - śmiech na sali. EC - w ogóle nie przetestowany i dający naprawdę dużo władzy kopalniom. HF i powiększenie bloku? Krótkowzroczne i dla wielu zbyt ryzykowne.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Rumcajs pisze: Ale w Japoni moze nie dodałem mają jakiegoś operatora płatnosci w btc co nie wymaga potwierdzenia pierwszego. Nie wiem jak to działą bo ciezko mi to pojąć ale on chyba poprzez rejestracje u siebie uzytkownikow jest jakby ich zabezpieczycielem transakcji ze ktos placi drobne w sklepie btc i nie musi czekac godziny na potwierdzenie tylko od razu to idzie bo on to zabezpiecza jak escrow troche. Ze nie czeka się aż sieć zatwierdzi pierwsze otwierdzenie przelewu btc bo on to gwarantuje ze srodki ktoś kto płacił ma.
Ciekawe, nie wiedziałem. Brzmi jak dobre, ale mimo wszystko krotkorwałe rozwiązanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mecenas » sobota, 20 maja 2017, 20:08

@Żółw, Otworzyłbym limit bloku do nieskończoności i wprowadził opłatę fee min. 1sat. Niestety nie mam przewagi w wydobyciu i mogę pomarzyć... Idea dla mnie dawno umarła, jeszcze za czasów SN. Prywatne zdanie. Uszanuj.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Żółw » sobota, 20 maja 2017, 20:14

mecenas pisze: Idea dla mnie dawno umarła,
Zgadzam się, idea umarła. Ale to nie wina projektu. Ludzie są chciwi i pod tym kątem zwykle podejmują decyzję, nie inaczej jest z BTC. Co nie znaczy, że nie może on ograniczyć roli banków na świecie, a to już byłoby coś.

BTC nie zbawi świata, musiałby działać na zasadzie kompletnego AI, z zerową ingerencją człowieka. Wciąz jednak uważam, że BTC jest zdecydowanie najbardziej zdecentralizowanym crypto i warto w niego inwestować na long.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mecenas » sobota, 20 maja 2017, 20:18

@Żółw, tak, "element" ludzki to najsłabsze ogniwo.
Żółw pisze: Ludzie są chciwi
Tu jest problem. Ale on zawsze był i będzie. Dlatego redukuję, choć mi całkiem szkoda. :cry:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: nnx3 » sobota, 20 maja 2017, 22:43

niestety tylko duze FEE niweczy ekonomie BTC i co niektorych innych alt walut, mnie ciekawi jaka bedzie odpowiedz gield typu np BITFinex ktore daja darmowe przelewy z gieldy, bo dla testu wyplacam sobie wlasnie 1BTC a oni widze dali Fee 0.00214 ( i wyplacili tylko na 2 adresy)
co daje 0.2% kosztow :) przy ich zyskach wymiany na gieldzie 0.1 - 0.2 % wiec powoli lubia tracic

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: pm7 » niedziela, 21 maja 2017, 14:15

Posty o rozwoju BTC przeniesione do odpowiedniego tematu.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 21 maja 2017, 19:55

Żółw pisze: Trzeba tez uczciwie powiedzieć, że ci sami azjaci szybko zrezygnują z BTC jesli będzie działał tak jak teraz. Potrzeba zmian na wczoraj.
Część ludzi narzeka na problemy z przelewami już od miesięcy, a jednak kurs ciągle rośnie i rośnie.
Dlaczego?
Bo Bitcoin jako waluta jest używany tylko przez garstkę ludzi. Jak ta grupka przestanie używać BTC do małych przelewów to nie będzie miało to większego znaczenia.
Ogromna większość nie szukała żadnej nowej waluty (natychmiastowe przelewy elektroniczne istnieją już od dłuższego czasu), a zainteresowała się Bitcoinem wyłącznie z powodu możliwości szybkiego, łatwego zarobku. Ta grupa ludzi praktycznie nie używa kryptowaluty tylko kupuje "BTC IOU" i "FIAT IOU" na giełdach i nimi handluje. Wierzy w zapewnienia giełd, że te mają pełne pokrycie tych emitowanych przez siebie giełdowych IOU w prawdziwych BTC. Bitcoin jest tylko walutą rezerwową dla giełd, służy do transferów między giełdami i czasem wypłacania BTC przez klientów do własnego portfela. Ale w takich przypadkach, czyli transferów o większej wartości, np. 5 albo 10 tysięcy PLN, nie ma większego znaczenia czy płaci się za transfer 5 groszy, 5 zł czy 50 zł. IOU na giełdach działają bez problemów i natychmiastowo. Nie ma z tym żadnych problemów. Są za to dobre niusy czyli paliwo dla wzrostów. Zielone światło w Japonii - czyli nadzieja, że może ktoś kiedyś tam chciałby używać BTC jako waluty.
Wprowadzenie SegWit czy większych bloków też byłoby niusem chętnie kupowanym, dającym kolejne zielone światło, że może komuś w przyszłości byłoby łatwiej używać BTC jako waluty. Kurs poszybowałby jeszcze bardziej w górę.
Tylko kto przy zdrowych zmysłach używałby czegoś tak rosnącego jako waluty?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 23:49

Core wydaje się promować SW. Jeżeli chodzi Ci o pozostawienie sieci z takimi regułami jak obecnie, to nie jest to żaden rozwój. Można niby dodać taki punkt, ale trzeba by powtórzyć ankietę.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Jaką opcję rozwoju BTC popierasz?

Postautor: solarisDCSD » czwartek, 20 lipca 2017, 22:57

jezeli BTC po paru transakcjach sie zatkal to nie jest waluta zdolna obsluzyc nawet 10% swiatowego handlu czy wymiany pieniadza bo te ida w miliardy dziennie... i mowie tutaj o transakcjach na duze kwoty a nie o mikroplatnosciach.

wszystko co mialo byc lekiem na zlo tego swiata jest dla BTC przeklenstwem... co za roznica zmiany chciwych rzadow i bankow ccentralnych na korporacje i gornikow ?

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
The Real McCoin pisze: 5 albo 10 tysięcy PLN, nie ma większego znaczenia czy płaci się za transfer 5 groszy, 5 zł czy 50 zł.
nie wiem czy uchwycilem sedno ale na tzw. miedzybanku za paczke bankowego lota czyli okolo 25 milionow dolarow placisz 25 $ prowizji wiec w swiecei finansow wartosc prowizji ma ogromne znaczenie

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości