Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: maciek1o3s » niedziela, 5 marca 2017, 23:44

Hej wszystkim,
czy ktoś z was natknął sie moze na jakiś tutorial jak handlować z dźwignia na BITFINEX? Na Bitmarkiecie wszystko jest jakieś proste - wchodzimy w zakładkę, wybieramy dźwignie, ustawiamy cene pozycji, stop lossa i gitara. A na BITFINEXie? W zakładce Margin mam tylko "Margin Buy" albo "Margin Sell" - nie mogę wybrac jaka dźwignia chce grać. Nie wiem tez za bardzo jak wybrac zlecenie krótkie a jak długie...

Czy ktoś mógłby pomoc? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 marca 2017, 00:13

@maciek1o3s, A goglowałeś coś? Myślę, że to nietrudne do znalezienia po ang.
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... n+tutorial&*
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: maciek1o3s » wtorek, 7 marca 2017, 14:19

Doszedłem metodą prób i błędow, hehe :)

Mam jednak pare pytań. Może jest tu ktoś doświadczony i mi pomoże zrozumieć co nieco? :)

Więc tak. Handlujemy na BITFINEX-ie i mamy 100$ na Margin Wallet. Możemy iść w shorta albo longa za max 333.33$ (dźwiginia 3.33x).
1. Czy rozumiem dobrze, że jeśli pójde w longa za 150$ to pożyczam 50$ od użytkowników BITFINEX i jedynie zapłacę fee od tych 50$?
2. W takim razie jeśli pójde w shorta lub longa za 100% (co jest bezsensowne na margin trading, ale załóżmy na chwile że tak robie) to zapłace 0 fee bo nie pożyczam żadnych środków?

Teraz chciałbym zapytać o technikę gry z dźwignią.
3. Rozpatrzmy pierw pozycję długą - zakładamy że mamy 10.000$ w portfelu i kurs jest 1BTC = 1000$. Idziemy w longa z dźwignią 2x, więc kupujemy 20 BTC (pożyczamy do tego celu 10.000$, które potem trzeba oddać, tak?). Kurs osiąga 1BTC = 1200$. Zarobiliśmy 20% na naszych 10.000$ oraz 20% na pożyczonych 10.000$. Zamykamy pozycję, oddajemy 10.000$ (minus opłata za pożyczenie) i mamy 40% profitu z naszej pierwotnej inwestycji za 10.000$. Czy dobrze liczę?

4. Rozpatrzmy teraz pozycję krótką. Na BITFINEX-ie nie ważne czy mamy $, czy BTC w portfelu jako zabezpieczenie to możemy grać. Tylko jaka jest logika grania krótko jeśli mamy BTC w portfelu? Czy nie lepiej jest sprzedać BTC, otrzymać USD i za nie wejść w krótką pozycję? Dlaczego o to pytam? A no załóżmy że mamy 10 BTC w portfelu i kurs jest 1 BTC = 1000$. Jeśli wejdziemy w shorta z dźwignią x2 to mamy 20 BTC na shorcie. Kurs spada do 1 BTC = 800$. Straciliśmy więc 20% na tych 10 BTC które mamy w portfelu i zarobiliśmy 20% na tych które pożyczyliśmy. W takim razie jesteśmy na zero. Czy czegoś tu nie rozumiem?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 7 marca 2017, 16:25

Dźwignia w każdym przypadku uwielokrotnia zysk (lub stratę). Przy dźwigni x3 wahnięcie ceny o 10% daje Ci zysk/stratę o wartości 30% pozycji. Przy x10 masz 100% przy 10% ruchu.
Łatwiej liczyć w ten sposób.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: maciek1o3s » wtorek, 7 marca 2017, 16:47

Hej, dzięki za próbę pomocy, ale niestety nie o to pytałem. Rozumiem zwielokrotnianie zysku lub strat przez dźwignie ale nie rozumiem innych aspektów o których napisałem :)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: psychotique » wtorek, 14 marca 2017, 00:14

Mam to samo pytanie, mógłby mi ktoś wytłumaczyć to jak krowie na rowie, jak otwierać pozycje i je zabezpieczać? Jak do tej pory tylko na bitmarkecie grałam, który trudnością nie grzeszy ;p

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 2 lutego 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: michal_m » piątek, 21 kwietnia 2017, 11:13

Może ktoś napisać czy jest taka opcja na bitfinexie jak na bitmarkecie take profit ?

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: wdaddy » niedziela, 23 kwietnia 2017, 09:58

michal_m pisze:Może ktoś napisać czy jest taka opcja na bitfinexie jak na bitmarkecie take profit ?

Jest. Poczytaj o zleceniach OCO na margine trading.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: Legamedary » niedziela, 23 kwietnia 2017, 10:56

@michal_m, można sobie jeszcze ustawić Trailing Stop, wtedy w razie jakby kurs zawrócił w z złym kierunku to sprzeda Ci po cenie market w odpowiedniej ustawionej odległości od szczytu (lub dołka przy shorcie).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: adam1226 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 11:11

@Legamedary, wypadałoby by dodac ze aktualnie trzymanie srodkow na finexie jest wysoce ryzykowne @michal_m,
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 2 lutego 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: michal_m » niedziela, 23 kwietnia 2017, 14:57

@adam1226, dzięki wiem :) dlatego zawsze wyplacam crypto po skonczonej pracy.

@wdaddy, czytam o One Cancels Other (OCO) ale z tego co rozumiem wychodzi mi pętla dzwigni :) Najbardziej chodzi mi o take profit ze moja opcja kupna/sprzedazy jest wystawiona jak wsystkie inne.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: wdaddy » niedziela, 23 kwietnia 2017, 15:13

michal_m pisze: @adam1226, dzięki wiem :) dlatego zawsze wyplacam crypto po skonczonej pracy.

@wdaddy, czytam o One Cancels Other (OCO) ale z tego co rozumiem wychodzi mi pętla dzwigni :) Najbardziej chodzi mi o take profit ze moja opcja kupna/sprzedazy jest wystawiona jak wsystkie inne.
tu masz dobry opis jak to działa, mnie pomógł to ogarnąć. OCO za jednym zamachem pomaga ci zrobić SL i TP

https://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets ... s/cjwpdtr/

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak handlować dźwignia na BITFINEX

Postautor: Wedel » sobota, 25 listopada 2017, 09:01

Witam

Dołączę się do tematu. U mnie powstała na portfelu margin taka sytuacja, której nie rozumie. Trafiłem tam ponieważ na portfelu exchange długo czekałem na anulowanie trejda, z którego postanowiłem wyjsć. Nie mogłem zrobić kolejnego pomimo, że miałem środki na koncie, ale program kazał mi cały czas czekać na potwierdzenie anulowanej transakcji, więc spróbowałem przelać środki [63 NEO] na portfel margin. Na tym portfelu balans wynosił ok 193 neo. Mogłem już zakładać nowe transakcje, więc wystawiłem wszystko na sprzedaż za 35.10 usd. Po nocce widzę, że zlecenie wykonano częściowo [31/193 neo], nie wiem dlaczego, bo kurs wzrósł do 40 usd, wiec powinno się sprzedać wszystko. Po anulowaniu częściowo niezrealizowanego zlecenia i przelaniu środków na portfel exchagne wyniósł 2500 usd, oraz minus 490 usc, co po chwili zostało zbilansowane moimi neo o 13 neo, którego ostatecznie pozostało 50 neo. Dlaczego tak się stało, co zrobiłem nie tak? Czy koszty anulowania transakcji podczas handlu z dzwignią są tak wysokie, czy nie powinienem może sprzedawać przelanych neo z portfela exchane na portfelu margin? A może to jest wina platformy i jakiejś usterki?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości