Sprzęt do kopania

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: roman1959 » wtorek, 21 marca 2017, 21:34

Idąc tym tokiem myślenia nie powinienem wkleić ani jednego wykresu do wątku o inwestowaniu w alty- bo przecież sam też wiele razy wtopiłem zanim zacząłem zauważać pewne schematy pozwalające zainwestować z zyskiem.
Forum bez wymiany doświadczeń jest bezwartościowe ale kto nie ma ochoty, ten nie odpowiada, jego sprawa.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: krystian » wtorek, 21 marca 2017, 22:10

To zależy czy pytamy o podstawy, czy tylko potwierdzamy uzyskaną wiedzę.

Niestety ale takie są prawa rynku. Więcej kopiących, to większa podaż na rynku, spadek cen no i w efekcie mniejsza rentowność.
Wystarczy, jeden większy zjazd cen i kopanie ledwie pokryje ceny prądu, a jak dodamy amortyzacje sprzętu, jesteśmy ostro w plecy. Wystarczy, że ktoś rzuci na rynek (minerów) kilka baniek i leżymy.

Nie mam Ci za złe że pytasz, to normalne. Ale nie zdziw się, jeśli odpowiedzi które uzyskasz będą lakoniczne, albo po prostu nieprawdziwe.

Jeden przykład. Asic'i do kopania BTC, x11, czy zcash i eth(niedawno się pojawiły), w chińskich sklepach można kupić dwa razy taniej niż na alibabach, itp. Co robi miner, któremu udało się znależć wiarygodny, solidny chinski sklep? Wchodzi na wszysktie możliwe strony i pisze, że jest SCAM'em.
Chcesz się czegoś dowiedzieć, kup, pobaw się, przelicz, będziesz wiedział, czy się opłaca. Tutaj nikt Ci tego nie powie.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: roman1959 » wtorek, 21 marca 2017, 22:35

@krystian sam w innych wątkach pytasz o sprawy na których się nie znasz i ludzie- mimo, iż wiedza kosztuje- jednak Ci odpowiadają. Taka cudowna moc forum i życzliwych ludzi. Rozumiem, że ktoś Cię oszukał ale nie bądź takim frustratem.
Sprzęt mam i bawię się nim, więc nie zaśmiecajmy więcej wątku.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » wtorek, 21 marca 2017, 22:50

Panowie, proszę to nie forum do wytykania sobie, rzecz jasna - kto pyta nie błądzi ;)
A kto chce pomóc to pomoże :D

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » sobota, 25 marca 2017, 16:55

Panowie proszę o małą pomoc :) Złożyłem właśnie koparkę lecz mam problem z instalacją kart, a dokładnie windows wykrył wszystkie lecz tylko dwie działają prawidłowo a reszta ma problem z zasobami błąd 12, co mogę zrobić - co powinienem ???
Wyłączyłem kartę dźwiękową i porty w biosie ale to niestety nie pomaga :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Sprzęt do kopania

Postautor: powered » sobota, 25 marca 2017, 17:07

Sprawdź na innych sterownikach. Instaluj każdą kartę osobno na każdym slocie (odłącz pozostałe).

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » sobota, 25 marca 2017, 18:54

Dodam tylko że nie mam płyty BTC a Asusa Z270 z sześcioma złączami PCI-E, sprawdzam każdą kombinację i działają tylko 4 karty maksymalnie, jak podłączę 5-6 to widzi prawidłowo zainstalowane tylko 2, sterowniki sprawdzam różne. Co można było w biosie wyłączyć to wyłączyłem. :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Sprzęt do kopania

Postautor: powered » sobota, 25 marca 2017, 19:45

Który to dokładnie model Z270? Bo przy niektórych modelach producent pisze że dwa ostatnie gniazda współdzielą zasoby.
The PCIe x4_3 slot shares bandwidth with PCIe x1_3

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » sobota, 25 marca 2017, 19:55

To model 270 Prime

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Sprzęt do kopania

Postautor: powered » sobota, 25 marca 2017, 21:21

Wyłącz w biosie obsługę M.2
Dwa ze slotów PCI-e obsługują M.2
Szukaj w biosie PCH Storage lub Hyper kit Mode

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » sobota, 25 marca 2017, 23:00

Wyłączyłem lecz problem nadal taki sam - niestety :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Sprzęt do kopania

Postautor: adam1226 » sobota, 25 marca 2017, 23:01

roman1959 pisze: Mam pytanie, ile wat w Waszych koparkach pożerają płyta główna, procesor, pamięć, dysk?
45-60watt
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Sprzęt do kopania

Postautor: ŻET » niedziela, 26 marca 2017, 00:50

KlAnEk007 pisze: Wyłączyłem lecz problem nadal taki sam - niestety :/
Zobacz czy na stronie producenta nie ma dostępnej nowszej wersji biosu do płyty głównej.
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » niedziela, 26 marca 2017, 03:20

Został wgrany najnowszy bios ze strony producenta. Po zmianie w biosie, to co kolega zalecał, nadal ten sam problem. :( Z podłączonych 6 kart, Poprawnie są zainstalowane tylko dwie, a reszta ma problem (kod 12). Po odłączeniu dwóch kart z dolnych dwóch slotów, aktywne i gotowe są do działania 4 karty. Co można jeszcze z tym zrobić??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Sprzęt do kopania

Postautor: powered » niedziela, 26 marca 2017, 10:52

Gdy wpinasz karty (na riserze) tylko po jednej za każdym razem na każdy ze slotów po kolei, to czy wtedy karty zostają zainstalowane poprawnie?
Podejrzewam że masz risery na kablach USB. Sprawdź na zwykłym riserze (najzwyklejszym, sama tasiemka bez zasilania) Bo może risery na USB są niekompatybilne z tą płytą.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: roman1959 » niedziela, 26 marca 2017, 11:12

KlAnEk007 pisze: Został wgrany najnowszy bios ze strony producenta. Po zmianie w biosie, to co kolega zalecał, nadal ten sam problem. :( Z podłączonych 6 kart, Poprawnie są zainstalowane tylko dwie, a reszta ma problem (kod 12). Po odłączeniu dwóch kart z dolnych dwóch slotów, aktywne i gotowe są do działania 4 karty. Co można jeszcze z tym zrobić??
A sprawdzałeś na Linuksie? Może nawet jakieś Live CD Ubuntu + na szybko wgrany Claymore i będziesz wiedział.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » niedziela, 26 marca 2017, 13:42

Co do riserów to nie mam innych ale wcześniej zamówiłem po parę sztuk innych i czekam na nie, najwyżej te co są ... odeślę bo większą partię kupiłem. Co do Linuksa to jest to identycznie jak z Windowsem, czyli jak podłączone są 4 karty to leniuch startuje i normalnie sie uruchamia, jeśli podłączyłem 5-6 kart to leniuszek się wywala, czyli ogólnie problem nie został rozwiązany, dodam że jeszcze sprawdzałem na płycie innej niż Asus Z270-P a dokładniej Asrock Z97 Extreme 4 (z dodatkowym zasilaniem do PCI-E) i tutaj sytuacja że płyta ogarnęła 5 kart - więcej nie chciała :/ Gdy podłączyłem 6 kartę sytuacja nadal taka sama jak i w Asusie ... Mam nadzieję że na płytach typu ASrock BTC nie będzie takiego problemu :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Sprzęt do kopania

Postautor: adam1226 » niedziela, 26 marca 2017, 19:49

KlAnEk007 pisze: Został wgrany najnowszy bios ze strony producenta. Po zmianie w biosie, to co kolega zalecał, nadal ten sam problem. :( Z podłączonych 6 kart, Poprawnie są zainstalowane tylko dwie, a reszta ma problem (kod 12). Po odłączeniu dwóch kart z dolnych dwóch slotów, aktywne i gotowe są do działania 4 karty. Co można jeszcze z tym zrobić??
Co to jest ten kod 12?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » niedziela, 26 marca 2017, 21:09

kod 12 - Brak zasobów do obsługi urządzenia, tak jak już pisałem wyłączyłem w Biosie wszystko co się da :/ Czekam do jutra na płyty Asrock - BTC i nowe (inne) risery bo może z tymi jest jakiś problem

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzęt do kopania

Postautor: KlAnEk007 » poniedziałek, 27 marca 2017, 21:25

Ok, to płyta już jest i risery też, no i Panowie kolejna prośba o pomoc :( Zamontowane wszystko łącznie z kartami i dodatkowymi cichymi wentylatorami. Problem tkwi w tym że na mierniku pokazuje mi że maszynka jest bardzo głodna i wciąga 1100W na samym wydobyciu ETH, dodatkowo słychać skądś takie ciche jakby przepięcie czy zwarcie jakby przechodziły impulsy czy coś w tym stylu bardzo to jest irytujące zwłaszcza w ciszy, jakby delikatnie kabel ocierał się o wentylator (taki odgłos), zasilacz mam trochę na wymiar bo OCZ 1250 by na nic nie brakło, może macie jakieś sugestie co to może być ???

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości