Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: radez9 » środa, 8 lutego 2017, 13:38

Niestety to nie biedni zadecydują o przyszłości btc. To nie biedacy mają kopalnie, giełdy i ilości btc mogące wpływać na kurs. Jednocześnie btc jest nadal systemem zdecentralizowanym na którego władza nie ma wpływu. I to jego siła.
Swoją drogą to myślę że w profilu użytkowników tego forum przydałaby się informacja - jaki procent swoich oszczędności trzymasz w krypto w longterm :-) to by pokazało kto dużo gada o rewolucji krypto a kto faktycznie ja wspiera. Bo mam wrażenie że wielu mędrców wyprzedaje się na każdej górce a mówią o rewolucji. W ten sposób jedynie zarabiają na niej, ale jej nie wspierają

Sent from my D5803 using Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 13:43

edek biodro pisze: No ewidentnie nie wiesz jak dziala bitcoin skoro myslisz, ze przyjdzie jakis np. Blockstream i sobie przeglosuje dodruk....
Wiem jak działa dziś i wiem jak będzie działał pod zarządem "ludzi z kasą". Jeżeli władza nad projektem przesunie się od mas do elit, to dodruk stanie się możliwy. To nie będzie już dzisiejszy Bitcoin. Propaganda potrafi przenosić góry, to i dodrukuje jak trzeba będzie trochę crypto. Odpowiednio dawkowana medialna papka wykreuje odpowiednią (każdą) potrzebę u ludzi. Za długo żyję na tym świecie z otwartymi oczami aby tego nie wiedzieć. Złudzenia umierają ostatnie.
edek biodro pisze: Popadasz od skrajnosci w skrajnosc. 'Nie moge zaplacic za kawe w BTC wiec projekt upadl, wszyscy rozejsc sie, ostatni gasi swiatlo
Dokładnie. W zasadzie nawet wyczerpująco.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: edek biodro » środa, 8 lutego 2017, 13:49

radez9 pisze: Swoją drogą to myślę że w profilu użytkowników tego forum przydałaby się informacja - jaki procent swoich oszczędności trzymasz w krypto w longterm to by pokazało kto dużo gada o rewolucji krypto a kto faktycznie ja wspiera.
Dobry pomysl, szkoda, ze opieralby sie na tym, ze kazdy wpisuje stan posiadania zgodny z prawdą. Niektorzy mieliby tez opory natury prywatnosci ;)

Ale jest lepsze rozwiązanie. Co wiecej, ono juz dziala od dawna. Mianowicie - BTC nie przejmuje sie sianiem fermentu na reddicie, forach, mainstreamowych mediach poniewaz ludzie sie tam wypowiadajacy nie mają zadnego wplywu na projekt. Dlatego ich prymitywne, chciwe i samolubne zachcianki nie zostaną spelnione chocby nie wiem jak glosno krzyczeli.

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
mecenas pisze: edek biodro pisze:
Przejdź do cytowanego posta Popadasz od skrajnosci w skrajnosc. 'Nie moge zaplacic za kawe w BTC wiec projekt upadl, wszyscy rozejsc sie, ostatni gasi swiatlo
Dokładnie. W zasadzie nawet wyczerpująco.
No to co ja mam Ci powiedziec :lol: To nie inwestuj w BTC, naprawde, nikt nie bedzie teskil za kim kto mysli, ze BTC dziala jak waluta FIAT i powieli jej blędy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 13:56

edek biodro pisze: No to co ja mam Ci powiedziec :lol: To nie inwestuj w BTC, naprawde, nikt nie bedzie teskil za kim kto mysli, ze BTC dziala jak waluta FIAT i powieli jej bledy.
Na pewno nie zwiększę zaangażowania.
To czy BTC powieli błędy FIAT-ów to się okaże za jakiś dłuższy czas... ludzie mają historycznie udokumentowane skłonności. To co oddasz pod zarząd "wiedzącym lepiej" - to stracisz. Takie są cykle i takie rotacje kapitału. Jeśli przestanie mrugać i na dobre zapali się czerwona lampka, nie będę się wahał i nacisnę enter.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: edek biodro » środa, 8 lutego 2017, 14:03

mecenas pisze: To co oddasz pod zarząd "wiedzącym lepiej" - to stracisz.
Ale tutaj nikt nie mowi od oddaniu zarządzania zadnej grupie, BTC jest wciaz zdecentralizowany, nawet propozycje mające duzą kase i poparcie wymagają przekonania reszty. A Twoj przyklad, ze spolecznosc zdecyduje o dodruku BTC jest kuriozalny. Oceniasz crypto pod wzgledem przeszlosci, tradycyjnych walut i dóbr czy korporacji chociaz BTC daje juz 9 lat dowodow, ze zachowuje sie troche inaczej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 14:08

edek biodro pisze: BTC daje juz 9 lat dowodow, ze zachowuje sie troche inaczej.
Nie "daje" tylko "dawał". Taka małą różnica.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: edek biodro » środa, 8 lutego 2017, 14:11

mecenas pisze: Nie "daje" tylko "dawał". Taka małą różnica.
A to to juz Twoja osobista, IMHO nie poparta dowodami, opinia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 14:16

edek biodro pisze: A to to juz Twoja osobista, IMHO nie poparta dowodami, opinia.
To czym jest i będzie BTC to właśnie wciąż jeszcze wypadkowy wektor osobistych opinii. Moja rekomendacja właśnie spadła z "kupuj" do "trzymaj". To co będzie dalej zależy w dużym stopniu od komitetu propagandy jak próbował wykazać Shadow.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: edek biodro » środa, 8 lutego 2017, 14:21

mecenas pisze: Moja rekomendacja właśnie spadła z "kupuj" do "trzymaj".
Rekomendacja 'trzymaj' to jeszcze nie jest tak zle :lol: Rekomendacja @Shadowa rok temu bylo 'sprzedaj' :lol: Jak bedziesz go sluchal to na swojej inwestycji w BTC wyjdziesz podobnie. Pozdrawiam i wychodze.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: radez9 » środa, 8 lutego 2017, 14:24

No dokładnie. jeśli dziś nie widzisz różnicy między FIAT a btc to lepiej sprzedaj. Lepiej nie używać narzędzi których działania się nie rozumie.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 14:25

edek biodro pisze: Jak bedziesz go sluchal to na swojej inwestycji w BTC wyjdziesz podobnie.
Mam swoje metody na skuteczność inwestycji i radzę sobie, dziękuję.
To kogo ja będę słuchał nie ma znaczenia. Machina propagandy i tak zmieli co ma zmielić. Miłego dnia :)

Dodano po 39 sekundach:
radez9 pisze: jeśli dziś nie widzisz różnicy między FIAT a btc to lepiej sprzedaj. Lepiej nie używać narzędzi których działania się nie rozumie.
Pudło. Kula w płot :(

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: monocykl » środa, 8 lutego 2017, 16:32

Wymazywanie pisze:
monocykl pisze: Gdyby byly jakiekolwiek fundamenty do wzrostow kurs nie runalby jak domek z kart o prawie 50% znoszac wlasciwe poprzednie gwaltowne wzrosty.
Wg mnie mieszasz dwie rzeczy. Spekulacja nie przeczy fundamentom. Duże wahania ceny wynikające ze spekulacji nie oznaczają, że fundamentów nie ma czy że są nieważne. To, że kurs korekci sobie kilkadziesiąt % nie ma związku z fundamentami (ich brakiem, słabością, nieważnością, czymkolwiek). Raczej jest to związane po prostu z wysoką "spekulatywnością" i brakiem regulacji typu powyżej -10% zamykamy sesje bo ludzie się denerwują. :mrgreen:
Nic nie mieszam. Nigdzie nie napisalem ze spekulacja przeczy fundamentom . Odnioslem sie do konkretnego okresu
czasowego gdzie w szczycie cena wzrosla o ok 65% w 2 tygodnie , poczym nastapil gwaltowny spadek. Wszystko w przeciagu miesiaca bez zadnych konkretnych dobrych/zlych newsow. Fundamenty o ktorych wspominasz maja
znaczenie w dlugiej perspektywiej i dlatego mamy trend wzrostowy. Natomiast nie moga byc wytlumaczeniem dla takich kilutygodniowych wachan . No chyba ze wierzysz ze ludzie nagle zaczeli inwestowac w ta przelomowa technologie poczym zwatpili lekko po miesiacu :)
Fundamenty do wzrostów są na BTC ciągle, ponieważ jest to technologia nowa, genialna (co nie znaczy, że bez wad), wciąż globalnie bardzo mało używana i dość alternatywna. Te cechy sprawiają, że BTC może kosztować zarówno 1000$ jak i 500$ jak i np. 10000$. Raczej bym powiedział, że to spekulacja nie eksploatuje jeszcze w pełni fundamentów czyli możliwości i "realnej" wartości (opartej na przydatności wg mnie). Wahania nie negują czy spychają na bok fundamentów. To normalne na rynku, zwłaszcza na takim jakim jest BTC.
Nie rozumiem , stwierdzasz ze podstawowym fundamentem jest uzytecznosc/przydatnosc z czym oczywiscie sie zgadzam imo to powinien byc podstawowy wyznacznik wartosci kazdego z coinow. Zauwazasz ze globalnie BTC jest bardzo malo uzywany z czym tez sie oczywiscie zgadzam i jednoczesnie piszesz ze sa fundamenty do wzrostow. Jakie to fundamenty skoro podstawowy czyli przydatnosc jest marginalny ?Technologia BTC przezywa regres jest przestarzala, brak znaczacych akceptacji, zapchana siec/coraz wieksze oplaty, spolecznosc wewnetrznie podzielona/ mozliwy HF. Jest bardzo duzo znakow zapytania wiec jakie twoim zdaniem sa fundamentalne podstawy do tak gwaltowych wzrostow poza spekulacyjnymi czyli checia pomnazania fiatow?
silv7r pisze:
monocykl pisze: Bez obslugi mikroplatnosci BTC momentalnie zostanie zastapony coinem ktory bedzie takie obslugiwal.

Bzdura. Od długiego czasu problem skalowalności w BTC istnieje i istnieją lepsze alty. I jakoś BTC ma się zdecydowanie najlepiej.... Dlaczego ? Dlatego że był po prostu pierwszą taką innowacją i działał w miarę dobrze. I jeśli jedynie przez długi czas BTC będzie zapchany i nic z tym nie zrobi to alty przejmą jego prym. Dlatego że jest tak długo na rynku w porównaniu do innych krypto walut mogły się wytworzyć jego fundamenty (choć w małym stopniu) zaufanie , stabilność ,rozpoznawalność, praktyczna możliwość użycia BTC poza handlem na giełdach.
Moze zle sie wyrazilem i mnie nie zrozumiales. W tej chwili uzytecznosc praktyczna czyli srodek platniczy wiekszosci coinow jest zblizony czyli marginalny. Najwieksza przewaga BTC nad innymi coinami jest marka/rozpoznawalnosc.
Ale jesli dozyjemy czasow powszechnego uzywania coinow jako srodkow platniczych ten atut zniknie. Jesli ludzie zaczna uzywac coina XYZ do malych platnosci to ten coin sie upowszechni a przestarzaly bitcoin bez mikorplatnosci odejdzie w zapomnienie. Zastanow sie: uzywasz coina XYZ do mikoroplatnosci , dobrze sie sprawdza, jest szybki , bezpieczny , anonimowy - zaczniesz go takze uzywac do duzych platnosci . To oczywiste produkt lepszy wypiera gorszy. Dlatego imo myslac dlugofalowo -wiele lat do przodu, BTC musi wspierac mikroplatnosci.
edek biodro pisze:
monocykl pisze: cena jest tam gdzie jest bo tacy ludzie jak ja inwestuja w BTC tysiace zl,usd,eur czy cny zeby miec jeszcze wiecej zl,usd,eur....
:lol:

Nie wszyscy są tacy jak Ty wiec nie oceniaj wszystkich wzgledem siebie. Są rozne powody inwestowania w BTC. Jak chcesz sobie pomnazac usd czy euro to sobie to rob ale wiekszosc spolecznosci juz nie ma zamiaru wracac do tradycyjnej bankowosci i coraz wiecej osob nie wymienia BTC na papier do dupy wydrukowany przez rządy. Coraz wiekszy % ludzi zwiazanych BTC nie traduje tylko trzyma longterm i stąd bierze sie wysoki market cap a nie od spekulantow, ktorzy zmieniaja inwestycje jak rekawiczki.

Ja nikogo nie oceniam to ty wprowadzasz niepotrzebny prymitywizm i probujesz tutaj kogokolwiek wartosciowac/oceniac.
Przestan autorytarnie odpowiadac za cala spolecznosc BTC . Jest to slaba manipulacja.
Nie rozumiesz podstawowych pojec , ludzie kupujcy BTC longterm takze robia to w celach spekulacyjnych i sprzedaja gdy cena BTC osiagnie akceptowalny przez nich poziom czyli pomnazaja fiaty.
Nigdy cie nie zastanowilo czemu na forach BTC jest tak malo tematow w stylu: czy moja emerytura bedzie w crypto?
kiedy zaplace BTC za zestaw w maku ? dlaczego jest tak malo akceptacji?
natomiast przewazaja tematy : kiedy 2000USD? czy to poczatek banki? sprzedajemy/kupujemy?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: radez9 » środa, 8 lutego 2017, 16:37

Shadow wracaj do tematu bo Ci się bałagan tutaj robi ;-)
Niestety wsparcie BU słabnie, a tutejsza dyskusja także zbytnio nie popiera BU. Tak więc chyba SW albo nic...

Sent from my D5803 using Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: mecenas » środa, 8 lutego 2017, 16:38

radez9 pisze: Niestety wsparcie BU słabnie, a tutejsza dyskusja także zbytnio nie popiera BU
BU wspiera szerokie płatności za pomocą BTC. Są wśród nas tacy, którzy tego chcą. Ja chcę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Wymazywanie » środa, 8 lutego 2017, 17:05

monocykl pisze: Nigdzie nie napisalem ze spekulacja przeczy fundamentom .
Wprost tego nie piszesz, ale w Twojej wypowiedzi jest zależność:
monocykl pisze: Gdyby byly jakiekolwiek fundamenty do wzrostow kurs nie runalby jak domek z kart o prawie 50% znoszac wlasciwe poprzednie gwaltowne wzrosty.
Czyli wiążesz związkiem zależności fundamenty i korektę wzrostu. Tzn. GDYBY były fundamenty do wzrostu, BTC by tyle nie skorekciło. A ponieważ, jak wiemy, skorekciło, logicznie wynika z tego, że wg Ciebie NIE MA/NIE BYŁO fundamentów do ostatniego wzrostu. Stąd ująłem to skrótowo, że mieszasz te rzeczy i stawiasz spekulację vs fundamenty. To wszystko wynika samo z siebie z Twoich słów, jeśli używamy logiki dwuwartościowej a sam jej używasz stosując implikację (wyrażoną "gdyby"). :mrgreen:

Dodano po 6 minutach 32 sekundach:
monocykl pisze: Fundamenty o ktorych wspominasz maja
znaczenie w dlugiej perspektywiej i dlatego mamy trend wzrostowy. Natomiast nie moga byc wytlumaczeniem dla takich kilutygodniowych wachan
Oczywiście, że nie tłumaczą wprost wahań, ale na nie pozwalają, bo pozwalają na spekulację, a na BTC jest ona bardzo silna. Jak wspomniałem, fundamenty BTC czyli to czym jest, nie są przez obecną spekulację w pełni wyeksploatowane. Jestem tego pewny. Wystarczy spojrzeć na kapitalizację BTC i jego możliwości. BTC może być i po 10,000-100,000$ (co nie znaczy, że będzie) i nadal fundamenty mogą na to pozwolić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: pm7 » środa, 8 lutego 2017, 17:05

Adrix pisze: Bitcoin nie nadaje się do błyskawicznych mikro-płatności kropka.
Bitcoin jest doskonały do mikropłatności w kanałach płatności :)
To jest już dostępne dzisiaj, a w przyszłości LN być może umożliwi łatwe przesyłanie mikropłatności do dowolnych osób, nie tylko tych z którymi mamy otwarty kanał płatności.
mecenas pisze:
radez9 pisze: trzymanie historii zakupów kaw, ciastek i biletów do kina na tysiącach serwerów na świecie nie ma większego sensu.
To jest problem techniczny, czy ideologiczny?

Czyż nie taka była właśnie pierwotna idea Bitcoina?
Taka właśnie była idea Bitcoina.
radez9 pisze: A skąd się bierze wartość diamentów, platyny itp?
edek biodro pisze: IMHO wystarczy, ze crypto bedzie sie opieralo jakiejkolwiek presji z zewnątrz i dzialaniom rządow i to juz jest powod, zeby to mialo wartosc. A im bardziej politycy beda chcieli inwigilowac i kontrolowac spoleczenstwo, ta wartosc bedzie wzrastac jako ochrona kapitalu przez zdarzeniami takimi jak bail-out bankow. BTC nie musi rozwiązywac problemu mikroplatnosci, zeby kurs dalej wzrastal. Chociaz oczywiscie chcialbym, zeby sprawe zalatwiono jak najszybciej.
Złoto itd. uzyskało wartość, bo było używane do rozliczeń i zyskało miejsce w świadomości zwykłych ludzi. Diamenty to skomplikowana sprawa i nie wiadomo ile są warte. Nie jest tak, że sztuczne diamenty są lepsze niż prawdziwe i jedyna rzecz podwyższająca cenę naturalnych to certyfikat pochodzenia?
Niby jest możliwe, że kurs Bitcoina będzie rósł mimo jego niskiej użyteczności, ale trudno ocenić, czy Bitcoin uzyskał już takie miejsce jako bezpieczna waluta. Moim zdaniem nie (głównie przez media nagłaśniające mocne spadki) i jeżeli Bitcoin nie będzie użyteczny, jego wartość będzie spadać, co pozbawi go użyteczności jako bezpieczna waluta. Co z tego, że nikt Ci Bitcoinów nie skonfiskuje, jeżeli stracą 75% wartości, albo więcej?
radez9 pisze: Niestety wsparcie BU słabnie, a tutejsza dyskusja także zbytnio nie popiera BU. Tak więc chyba SW albo nic...
Nie bardzo podoba mi się idea BU, ale jest to lepsze niż obecna stagnacja. Ma też niższy próg aktywacji niż SW.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: radez9 » środa, 8 lutego 2017, 17:07

Zacytuję posta sha256 z innego wątku bo ładnie podsumował problem o którym tutaj mowa.

<br />Po drugie zdecydujcie się wreszcie czy BTC ma służyć do codziennych płatności za duperele czy ma być nośnikiem wartości. Bo przecież Krugerrandami nikt w pizzerii nie płaci prawda? A w przypadku uncji złota w cenie spot 1236$ prowizja 2-5% nikogo nie dziwi. BTC idzie właśnie w kierunku elektronicznego nośnika wartości. Do płatności może sie nadawać tylko w przypadku wprowadzenia zmian, o których piszecie. A na razie jest odpowiednikiem Krugerrandów w kryptowalutach i nikt tego na razie nie zmieni. Być może do śmieciowych płatności zostanie zaakceptowana inna waluta przy braku zmian i dużych prowizjach. Z tego też względu - wartości Bobby Lee sugeruje obrót tysięcznymi częściami BTC: mBTC.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Wymazywanie » środa, 8 lutego 2017, 17:16

monocykl pisze: Zauwazasz ze globalnie BTC jest bardzo malo uzywany z czym tez sie oczywiscie zgadzam i jednoczesnie piszesz ze sa fundamenty do wzrostow. Jakie to fundamenty skoro podstawowy czyli przydatnosc jest marginalny ?
Mylisz przydatność z aktualnym użyciem. Czyli potencjalność z aktualnością. Teoretyczna przydatność (niezrealizowana jakościowo, nie tylko ilościowo) i możliwości BTC są znacznie wyższe niż aktualne użycie. Użycie BTC jest faktycznie marginalne, ale może być znacznie, znacznie większe.

Dodano po 8 minutach 14 sekundach:
monocykl pisze: Technologia BTC przezywa regres jest przestarzala, brak znaczacych akceptacji, zapchana siec/coraz wieksze oplaty, spolecznosc wewnetrznie podzielona/ mozliwy HF. Jest bardzo duzo znakow zapytania wiec jakie twoim zdaniem sa fundamentalne podstawy do tak gwaltowych wzrostow poza spekulacyjnymi czyli checia pomnazania fiatow?
Technologia BTC przestarzała? :) Dobre. Owszem, są waluty nowsze i lepsze pod wieloma względami. Ale lepiej traktować w tego typu rozmowach ogólnie kryptowaluty jako tą technologię o której mówimy, nie samego BTC. Problemy były, są i będą. Pytasz jakie są fundamenty? Dla mnie wszystko to, co wynika z technologii Blockchaina, czyli zdecentralizowanej "bazy danych" oraz względnie szybkie przesyłanie wartości między niespersonalizowanymi użytkownikami poza systemem bankowo-rządowym oraz oczywiście sam aspekt decentralizacji czyli teoretyczna niezależność systemu od rządów i banków. To wszystko niby banały, wiem, ale nadal uważam, że są to fundamenty, które spokojnie mogą prowadzić spekulację o rząd czy 2 rzędy wielkości wyżej i nadal nie będą to tulipany. BTC może mieć kryzys, może kiedyś nawet i mocno podupaść, ale tak czy siak, zalety tej technologii będą doceniane, jak nie w BTC to w innych walutach, których wartość będzie rosła.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: pm7 » środa, 8 lutego 2017, 17:16

@radez9, to jest bardzo fajna wizja, ale
A na razie jest odpowiednikiem Krugerrandów w kryptowalutach i nikt tego na razie nie zmieni.
nie jest niestety wcale pewne.

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nadchodzi nowa era dla Bitcoina. Era Nielimitowana

Postautor: Adrix » środa, 8 lutego 2017, 17:56

@pm7, to chyba logiczne że chodziło mi o bitcoina onchain. LN to nie jest stricte bitcoin a jedynie jego obudówka.

Jakbyś nie zrozumiał, to popieram SW i LN w 100%.
Ostatnio zmieniony środa, 8 lutego 2017, 18:02 przez Adrix, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości