Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Baku » niedziela, 22 stycznia 2017, 23:44

rav3n_pl pisze: @Baku, sam przyznałeś się że jesteś trollem, idź sobie zanim polecisz za wycieczki osobiste.

.
Jestes niesprawiedliwy.

Shadow podaje swoja opinie - 'troszeczke naciaga rzeczywistosc'
Ja podaje swoja opinie - 'TROLL!! CZARNA OWCA!! WYCIECZKI OSOBISTE!!

Czlowieku rusz glowa i zastanow sie dlaczego Shadow jest taki stronniczy i moim zdaniem nie ma racji. Mlodsi usytkownicy powinni wiedziec, ze @shadow
-pol roku temu sie wyprzedal i pisal tutaj o tym ze BTC idze na 50 usd
-mial osobiste scysje z devami Core ktorzy jak sie z nimi klocil go wysmiali i stad te osobiste animozje w stosunku do nich.

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Bitcoin Unlimited to jest rzeczywistość. Wszystkie inne opcje, to nie-rzeczywistość.
Pusty frazes dla naiwnych.

Dodano po 6 minutach 37 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Więc uwierz mi, gdy Ci mówię, że Bitcoin Unlimited to dosłownie jedyna istniejąca i wdrażalna na dzisiaj opcja. Wszystko inne to mżonki w fazie testów/alpha/samego kodu/koncepcji. Włączając w to Lightning Network.
Kolejna bzdura, jest dokladnie odwrotnie. LN istnieje juz w pelni gotowe i to nie jedno a conajmniej 6 roznych wersji z czego ta od Blockstream jest tylko jedna (nieprawdopodobne, prawda? :lol: ) Czekaja tylko na SW, w przypadku jego opoznienia zmienia troche kod i pod koniec roku premiera.

Natomiast Unlimited to niewiadoma robiona przez amatorow, nie wiadomo czy i gdzie przetestowane. Ehh, bez komentarza.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: sokowirek » niedziela, 22 stycznia 2017, 23:45

Zgadzam się z Baku.
Za to co napiszę zaraz mnie też postraszycie banem ale prawda jest taka, że Shadow pisał rózne głupoty o bitcoin, o cenie, publicznie się napinał jak dzieciak. Najgorsze jest to, że Shadow sam ustala zasady jakie obowiązują w dyskusji z nim, obraża ludzi a jak brakuje mu argunentów to wali epitetami albo wychodzi i mówi z tobą nie będę gadał. Shadow to kolejna święta krowa, można go tylko chwalić.
Opracowanie Shadowa to kawał roboty, którą czytało na forum 5 osób. Zwykła gówno burza wywołana dla zaspokojenia manii albo coś z leczenia kompleksów. Projekt bitcoin się dobrze rozwija, jest wiara w Bitcoin, cena rośnie. Shadow jest wybitnie konfliktowy, z ludzmi szuka zwady i awantur. Wypisz wymaluj kolejny servantes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: powered » niedziela, 22 stycznia 2017, 23:46

@rav3n_pl,
rav3n_pl pisze: - jaki kopalnia przygotuje blok taki "trafi".
No właśnie. Tak jest obecnie i są bloki po 100kB po 500kB po 1MB i forki nie powstają. Czym różni się obecna sytuacja od tej którą tutaj opisałeś https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p290759 gdzie będą bloki po 2MB, 3MB, 4MB ?

Może nie chodzi o kopanie bloków, tylko o niedodanie bloków wykopanych przez inne kopalnie do własnego blockchaina?
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 stycznia 2017, 23:51 przez powered, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 22 stycznia 2017, 23:52

powered pisze: No właśnie. Tak jest obecnie i są bloki po 100kB po 500kB po 1MB i forki nie powstają.
Bo nie ma limitu pomiędzy 0 a 1mb. Bloki MNIEJSZE są akceptowane.
Rozwiązanie Unlimited daje możliwość odrzucania/ignorowania bloków mniejszych niż nasze ustawienia. Przeczytaj dokładnie mój przykład.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
powered pisze: tylko o niedodanie bloków wykopanych przez inne kopalnie do własnego blockchaina?
Łańcuch jest jeden. Najdłuższy.
Powstanie kilku równoległych to fork. Wygrywa najdłuższy fork stając się obowiązującym łańcuchem. Tak działa mechanizm konsensusu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: maxi82 » niedziela, 22 stycznia 2017, 23:59

shadow powrócił
Obrazek
Doceniłem pierwszego posta w temacie a co do reszty, mam popcorn i obserwuje :)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Baku » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:02

maxi82 pisze: mam popcorn i obserwuje
Spozniles sie, koniec zabawy. @Shadow rzucil grabki i poszedl do piaskownicy, w ktorej nie zadaja pytan i slepo wierza w to co napisal bo 'to duzo' i 'tytanicznca praca'. A ze 3 osoby na krzyz przeczytaly te wypociny? Kto by sie tym przejmowal.....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:03

Baku pisze: A ze 3 osoby na krzyz przeczytaly te wypociny?
Ten post ma ponad 900 wyświetleń. Żółta kartka.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Baku » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:05

rav3n_pl pisze:
Baku pisze: A ze 3 osoby na krzyz przeczytaly te wypociny?
Ten post ma ponad 900 wyświetleń. Żółta kartka.
Mialem na mysli zapoznanie sie z calym materialem. Chcesz powiedziec ze 900 osob to przeanalizowalo? :lol: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:08

sokowirek pisze: Shadow pisał rózne głupoty o bitcoin, o cenie,
o cenie to akurat mial 100% racji.. cena jest w krótkim okresie nieprzewidywalna

Co do reszty to niestety szkoda czasu. No ale ludzie lubieją marnować czas
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Baku » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:13

adam1226 pisze:
sokowirek pisze: Shadow pisał rózne głupoty o bitcoin, o cenie,
o cenie to akurat mial 100% racji.. cena jest w krótkim okresie nieprzewidywalna
Ale on nie pisal o krotkim okresie tylko full dlogoterminowo...zero przyszlosci dla BTC...wszystko stracone...spolecznosc podzielona....minerzy przekupieni...devowie tez....przeciez tak pisal przy cenie 350 :lol: :lol: nie pamietacie?

Ja pamietam b. dobrze i powiedzialem ze wroce jak bedzie cena razy 3. I wroce ponownie jak bedzie za 2000 pod koniec roku. A Shadow i jemu podobni beda pisac te same wypociny co teraz, co rok temu, co dwa lata temu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: redbog » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:38

Dawniej myślałem że trzeba podnieść limit ale hard forka lekko bałem sie. Teraz po wydarzeniach z eth panicznie boje sie hard forka a już szczególnie robienie go przy podzielonej społeczności.
Wiec niech moc będzie z bitcoin-em i niech sie dzieje wola mocy :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Baku » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 00:45

edbog pisze: Dawniej myślałem że trzeba podnieść limit ale hard forka lekko bałem sie. Teraz po wydarzeniach z eth panicznie boje sie hard forka a już szczególnie robienie go przy podzielonej społeczności.
Wiec niech moc będzie z bitcoin-em i niech sie dzieje wola mocy :D
Nieodpowiedzialne zabawy z hardforkiem doprowadzily eth do miana jednego z wielu shitcoinow.

Nie miejcie zludzen, niektorzy w spolecznosci, i niektorzy na tym forum, chcieliby, zeby to samo stalo sie z BTC. Hardfork - burdel - i albo kupujemy BTC po taniosci albo palme pierwszenstwa przejmuje jakis shitcoin w ktorego te same osoby wczesniej zainwestowaly.

Cale szczescie, ze osoby decyzyjne juz przejrzaly na oczy. Juz nawet Brian Armstrong chce SW, pisal na swoim Twitterze. Wiec jestem spokojny. Choc nadal tacy falszywi doradcy jak Shadow mnie wpieniają.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 01:01

edbog pisze: Teraz po wydarzeniach z eth
Przecież to zupełnie inna sytuacja. W BTC musiałby się jakiś dramat typu "wszystkie adresy o początkach 1xxxx są zagrożone".
Hardfork nie musi być czymś złym, a zmiana konsensusu WYMAGA hardforka.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: redbog » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 01:49

rav3n_pl pisze: W BTC musiałby się jakiś dramat typu "wszystkie adresy o początkach 1xxxx są zagrożone".
Hardfork nie musi być czymś złym, a zmiana konsensusu WYMAGA hardforka.
Ale po hard forku zawsze zostają 2 twory? Przypuśćmy 80% mocy i full node-ów akceptuje nowe zasady a 20% mocy i full node-ów zostaje przy starym i po hard forku ani myślą przestać kopać na starych zasadach. W tym momencie buntownicy(20% mocy) do szczęścia potrzebować będą poparcia jakieś giełdy i nawet jeśli główne giełdy nie poprą ich to znajdzie sie jakaś mala giełda która doda parę nowebtc/starebtc. Sam jak bym miał mała giełdę to tak bym zrobił dla darmowej reklamy po takiej akcji każdy by usłyszał o mojej giełdzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 01:52

Baku i sokowirowek dostali bana. Czysty trolling, zero merytorycznych argumentów. Ordynarne wycieczki osobiste.

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: Adrix » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 01:53

W 100% zgadzam się z @BAKU . Tekst bardzo stronniczy, bym powiedział nawet że propagandowy, w moim mniemaniu nic nie warty, ponieważ brak w nim obiektywizmu. Autor widać że nie wykazuje się zbyt wielką wiedzą na temat bitcoina, natomiast bez zastanowienia chłonie jak gąbka głupoty z zagranicznych for.
Już na samym początku wykazuje się swoją wiedzą pisząc:
To tylko widzimisie programisty (w tym przypadku twórcy: Satoshiego). Na początku, przez jakiś czas po powstaniu Bitcoina, bloki miały niczym nie ograniczony rozmiar. Każde oprogramowanie, które potrafiło tworzyć nowe bloki, mogło tworzyć bloki dowolnego rozmiaru, ale Satoshi zauważył tutaj problem - mianowicie sieć była jeszcze bardzo mała, używali jej głównie hobbyści i eksperymentatorzy, co umożliwiało przeprowadzenie skutecznego ataku każdemu gimnazjaliście z nieco mocniejszym łączem w swojej piwnicy.
A ja cały czas myślałem że atak polegał na spamowaniu sieci transakcjami, a nie "mocniejszym łączem w piwnicy" :)

Tekst przejrzałem tylko pobieżnie, bo szkoda czasu na czytanie czegoś takiego. Końcowe zdanie mnie po prostu rozbroiło ;):
Nie ma znaczenia czy SegWit zadziała czy nie. Musi zostać bezwzględnie odrzucony ze względu na to jacy ludzie za nim stoją.
@shadow, ty tak serio? Czy ten cały tekst to tylko głupi żart ;)?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 01:59

@edbog

Przy ETH bitbay i btc-e nie oddały coinów ETC , prawo też nie jest przygotowane na to.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak takie 2 coiny zrobią zamęt u użytkowników "nie informatyków" , jeśli btc się rozdzieli na dwa coiny to projekt się cofnie o rok.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 02:01

edbog pisze: 20% mocy i full node-ów zostaje przy starym i po hard forku ani myślą przestać kopać na starych zasadach.
I zostają z "czymś" co nikomu nie jest potrzebne i jest gorsze od oryginału.
Faktycznie, może wejść na "jakąś" giełdę.
Różnica po między forkiem na ETH/ETC a przyszłym na BTC jest zasadnicza o POWÓD forka. W ETC było to ratowanie dupy po błędzie programisty z jednoczesnym złamaniem głównej zasady kryptowalut - ostateczność i nieodwołalność transakcji. Podobnie było w BTC przez błąd przepełnienia - ale tu powstały monety które nie miały prawa zaistnieć. W ETC nic takiego nie było - po prostu założyciel DAO źle napisał skrypt.
Fork w BTC będzie oznaczał zaakceptowanie zmiany która nie może wejść w życie bez forka (trochę masło maślane...) i to co zostanie "przedforkowego" będzie bezużyteczne.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: redbog » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 02:35

FlyingAtom pisze: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak takie 2 coiny zrobią zamęt u użytkowników "nie informatyków" , jeśli btc się rozdzieli na dwa coiny to projekt się cofnie o rok.
Zdaje sobie właśnie z tego sprawę dlatego ja jako fan bitcoina po akcji z eth bardzo sceptycznie podchodzę do hard forka ale zdaje sie na wole posiadaczy mocy.
Mimo wszystko jak bym miał małą giełdę to rozdzielił bym bitcoina bo biznes to biznes a darmowej reklamy na taką skale bym nie popuścił. Chce powiedzieć że jestem wprost pewny że przy hard forku btc znajdzie sie jakaś giełda która tak zrobi nie unikniecie tego.

Dodano po 24 minutach 5 sekundach:
rav3n_pl pisze: I zostają z "czymś" co nikomu nie jest potrzebne i jest gorsze od oryginału.
Faktycznie, może wejść na "jakąś" giełdę.
O tym to już rynek będzie decydował to coś(20%) będzie miało SW i LN i twardą zasadę nie robienia hardforku rynek może to docenić albo i nie. Jednym słowem chaos gwarantowany. Oczywiście fork(80%) też może SW itd. wprowadzić.
rav3n_pl pisze: Różnica po między forkiem na ETH/ETC a przyszłym na BTC jest zasadnicza o POWÓD forka. W ETC było to ratowanie dupy po błędzie programisty z jednoczesnym złamaniem głównej zasady kryptowalut - ostateczność i nieodwołalność transakcji. Podobnie było w BTC przez błąd przepełnienia - ale tu powstały monety które nie miały prawa zaistnieć. W ETC nic takiego nie było - po prostu założyciel DAO źle napisał skrypt.
Wiem wiem o co chodziło w ETH/ETC podawałem ten przykład tylko ze względu na nowinkę jaką zrobiła giełda w przypadku fard forka i sądzę że w przypadku hard forka btc też jest to nie nieuniknione (może z wyjątkiem naprawiania ewentualnego jakiegoś błędu krytycznego).
rav3n_pl pisze: Fork w BTC będzie oznaczał zaakceptowanie zmiany która nie może wejść w życie bez forka (trochę masło maślane...) i to co zostanie "przedforkowego" będzie bezużyteczne.
Niby tak ale to będzie musiał zweryfikować rynek i nie jako zmusić wyłączenie/przejście koparek(20% mocy) ceną bliską albo równą 0.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Władca Bloków: Drużyna Rozmiaru Bloku [historia kryzysu]

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 07:05

Hardfork ok.
Ale nie na zasadzie eksperymentów w piaskownicy tylko jako OSTATECZNOŚĆ. Po uzyskaniu konsensusu.. inaczej skończy się jak z eth/etc.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości