Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: notracks » niedziela, 15 stycznia 2017, 17:40

Cześć,
jestem bardzo świeży w temacie samego Bitcoina, ale szczególnie interesują mnie zagadnienia stricte podatkowo-biznesowe. Chciałbym otworzyć swój biznes związany z własną wirtualną walutą (coś jak eurogąbki na naszej klasie ;) ) i w związku z ostatnimi niekorzystnymi zmianami w polskim prawie (3% ryczałt już niemożliwy; GUS wycofuje wszystkie swoje dotychczasowe interpretacje i zamienia je na "Pośrednictwo pieniężne"), jeszcze przed założeniem samego biznesu szukam pomysłu na to, gdzie potem uciec w ramach UE, jeśli biznes okazałby się dochodowy ;) Nie wiecie może, gdzie w Europie funkcjonują najbardziej korzystne przepisy (podatki) dot. sprzedaży wirtualnej waluty? Gdzie opłaca się mieć firmę, jeśli handluje się wirtualną walutą? Czy wiecie coś na temat Słowacji i Czech? Gdzie europejskie firmy bitcoinowe zazwyczaj się osadzają? Znajdę tutaj kogoś ogarniętego w takich tematach? :) Dzięki, pozdro!







/P.S. Jeśli ktoś nie chce się dzielić taką wiedzą publicznie (choć nie wiem, dlaczego miałby tego nie robić - pomagajmy sobie), to proszę o PM.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: afrus » niedziela, 15 stycznia 2017, 17:58

Czechy, Węgry.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: slasta » niedziela, 15 stycznia 2017, 18:08

Procesor płatności inpay zarejestrowany jest w UK . Giełda bitmarket zarejestrowana jest na Seszelach.
Na forum jest dość spory temat o Inpay poczytaj sobie dlaczego założyli działalność w UK a nie w PL.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: Bitmar » niedziela, 15 stycznia 2017, 18:49

Najbezpieczniej dla Ciebie i Twoich klientów będzie jednak firma poza UE. Seszele chyba byłyby ok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 15 stycznia 2017, 18:56

notracks pisze: z własną wirtualną walutą (coś jak eurogąbki na naszej klasie
Jak eurogąbki? :shock: To eurogąbki są zdecentralizowanym Proof of Work? :mrgreen:
Daj znać co to za waluta.
Powodzenia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie najkorzystniej sprzedawać bitcoin w UE?

Postautor: notracks » niedziela, 15 stycznia 2017, 19:16

[quote="afrus"]Czechy, Węgry.[/quote]
Wiesz coś więcej? Oczywiście sprawdzę, ale może masz jakieś informacje już na teraz, do których ja się będę dogrzebywał z pomocą translatora węgierskiego ;)

[quote="slasta"]Procesor płatności inpay zarejestrowany jest w UK . Giełda bitmarket zarejestrowana jest na Seszelach.
Na forum jest dość spory temat o Inpay poczytaj sobie dlaczego założyli działalność w UK a nie w PL.[/quote]
Jestem świezo po przejrzeniu dwóch tematów o InPay (ogolny o kantorze i ten o płaceniu rachunków) i nie znalazłem żadnych informacji, dlaczego założyli działalność w UK... co przeoczyłem? :)

[quote="Bitmar"]Najbezpieczniej dla Ciebie i Twoich klientów będzie jednak firma poza UE. Seszele chyba byłyby ok.[/quote]
Nie takie moje progi na moje nogi na ten moment, nie ta skala. Może kiedyś, jak już będzie z czym uciekać przed podatkami... :D

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości