Inflacja zniszczy Bitcoina

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: asocjal » środa, 12 października 2016, 14:01

prezes pisze:To co ty napisałeś to działa na pieniądzach wycofanych z użytku, im starsze tym droższe, a nie będących w obiegu.
Skąd wiesz, że to nie będzie działać dla kryptowalut, których podaz maleje?
prezes pisze:Przemyśl sprawę jeszcze raz i odpowiedz sobie kto w obecnej chwili by używał BTC gdyby nie giełdy. To po pierwsze a po drugie jak rynek na giełdach jest płytki to nikomu dużemu nie chce się wchodzić w bitcoina bo zwyczajnie by wykupił cały rynek. W obecnej chwili bez giełd bitcoin staje się małowartościową nowinką techniczną, dlatego obroty na giełdzie są bardzo ważne nie tylko dla tych co na nich spekulują ale dla całego rynku kryptowalut.
Nie twierdzę, że giełdy nie sa potrzebne, chodzi o cos innego. Chodzi o to, że utożsamiasz (stawiasz znak równosci) między obrotami na giełdzie a iloscia uzytkowników danej waluty (jej popularnoscią). Powinieneś raczej patrzec na liczbę transakcji w sieci, a nie obroty na gieldzie. Osoby, które chcą kryptowaluty uzywac (a więc nim płacić) wybierają taką, której kurs jest w miare stabilny. To powoduje wzrost uzytkowników BTC oraz stabilizację kursu. Nie zauważasz korelacji w czasie między ilością uzytkowników BTC a stabilnościa kursu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: prezes » środa, 12 października 2016, 15:52

Zauwazam odwrotna korelacje, im wieksze wahania na gieldzie tym wiecej nowych uzytkownikow. Patrz bańka z 2011 i 2013, najwieksze zainteresowanie bitcoinem bylo wlasnie w trakcie tych baniek.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: asocjal » środa, 12 października 2016, 18:22

@prezes - Z mojego punktu widzenia to wygląda tak, że sa 2 grupy (które oczywiscie się przeinkają)

1. Spekulanci - bańki powodowały napływ informacji do mediów a to powodowało napływ nowych spekulantów chcących sie szybko wzbogacić. Ta grupa chce po prostu pohandlować walutami.
2. Uzytkownicy - Ludzie, którzy uzywaja BTC dla idei, albo im tak wygodniej, może też do jakiś nielegalnych operacji. Wielu z nich również przybyło dzieki bańkom, ale powód dla którego uzywają BTC jest inny.

Dla pierwszej grupy zmienność kursu jest korzystna (albo im sie tak wydaje). Dla drugiej zmienność kursu jest niekorzystna. Oczywiście te grupy się przenikają i wiele osób nalezy do obu grup. Ja jednak już nie raz słyszałem argumenty od ludzi, których podpytywalem dlaczego nie używaja BTC i słyszalem argumenty, że zbyt duża zmiennośc kursu.

Autor artykułu mówi jednak o zagrozeniu ze strony innych walut raczej w kontekscie płacenia. Pisze coś w stylu "skoro innymi krypto mozna płacic tak jak BTC, to kapitał sie rozłoży i BTC straci siłę nabywczą". Pisze więc on o osobach, które chcą uzywac danej waluty a nie tylko pospekulować. Czyli de facto pisze o 2. giej grupie dla której wahania kursu są niekorzystne. Tacy ludzie nie beda raczej pchac sie w alty i tacy ludzie wolą wybrać BTC.

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Adrix » środa, 12 października 2016, 20:18

prezes pisze: @ekonokomik,
ekonokomik pisze: Widzę, że nikt się z tym nie zgadza i dla wszystkich to bzdura.
Ja się z Tobą zgadzam, pisałem o tym kilka lat temu na tym forum.

W 2013 r. wystarczyło kupić jakąkolwiek walutę na cryptsy i można było spokojnie zarobić 1000 % teraz już nie ma takich gigantycznych przebić na tylu walutach na raz bo mamy z dnia na dzień coraz więcej walut pomimo zwiększającej się kapitalizacji na kryptowalutach. Powstały setki klonów BTC niektóre mające ciekawe innowacyjne rozwiązania techniczne. Powstają waluty do specjalnego przeznaczenia, co powoduje że bitcoin jako uniwersalna waluta traci coraz bardziej na swoim znaczeniu.

Mamy tutaj odwrotny proces niż w fiatach, w fiatach jest tendencja do zbudowania jednej silnej waluty ogólnoświatowej dla wszystkich krajów, a w kryptowalutach jest tendencja do rozczłonkowania na tysiące słabych drobnych walut.

Złoto nie zyskałoby tak dużej wartości, gdyby na samym początku jak zostało odkryte nie okazało się że można je bez końca kopiować, a tak jest z bitcoinem, nie ma ograniczeń. Kolejnym elementem jest fakt, że max. ilości BTC też jest możliwa do zmiany. Dlatego pomimo że czasami może mało precyzyjnie albo niezbyt trafnie autor artykułu opisuje pewien proces, to z konkluzją zgadzam się całkowicie:

"Wygląda wiec na to, że w teście przechowywania wartości przez dziesięciolecia Bitcoin jest znacznie bliżej dolarów niż złota. Po prostu mechanizm inflacji na Bitcoinie dopiero się rozpoczyna i jeszcze nie został poznany tak dobrze jak ten dotyczący inflacji na dolarach."

Dla tych co dalej nie rozumieją tekstu niech sobie zamienią słowo bitcoin na kryptowaluty (kryptowaluty czyli bitcoin i inne waluty razem wzięte).

Dodano po 10 minutach 50 sekundach:
Bitcoin jest coraz bardziej marginalizowany ale można oczywiście tego faktu nie zauważać. Pod spodem obroty bitcoinem na największych giełdach BTC i obroty shitcoinami na Poloniexie:
2016-10-10 20_58_48-Bitcoin Charts _ Markets.png

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
Dla tych co nie znają specyfiki drukowania wolumenu w Chinach radzę ominąć pierwszą pozycję czyli giełdę BTC China bo tylko zaburza obraz całości.
Trochę ostatnio myślałem o tym poście i doszedłem do wniosku że przyjmujesz błędne założenie porównując wolumen wymiany altcoin/BTC do BTC/fiat. Bardziej miarodajne byłoby porównanie altcoiny/fiat do BTC/fiat, bo równie dobrze wolumen wymiany eth/btc, czy xmr/btc możesz wliczyć do wolumenu BTC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: prezes » środa, 12 października 2016, 20:59

Jak na razie BTC służy jako pośrednik pomiędzy fiatami i altami tak jak USD jest pośrednikiem pomiędzy sprzedającymi i kupującymi ropę.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Adrix » środa, 12 października 2016, 22:13

@prezes, zgadzam się. Dlatego tym bardziej nie możemy tutaj mówić o inflacji na btc z powodu większej ilości coinów. Wzrost ilości walut zwiększa popyt na BTC.

BTC jest w świecie krypto tym samym co obecnie dolar w systemie finansowym. Póki dolar jest światową walutą roliczeniową FED może masowo drukować papier nie wywołując inflacji na dolarze (ponieważ popyt na niego rośnie). W świecie krypto jest to samo, tyle że bitcoin ma obecnie inflację na poziomie jedynie 4%, a przyrost kolejnych projektów sprawia że napływa nowy kapitał i inflacja spada :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 października 2016, 08:42

Adrix pisze: a przyrost kolejnych projektów sprawia że napływa nowy kapitał i inflacja spada
Inflacja spada, bo taak jest określone w algo.
To, co obserwujemy to wzrost wartości.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: lekarz » czwartek, 13 października 2016, 10:38

Faktycznie zjawisko o którym wspomniał @rav jest niebezpieczne dla BTC, ale ja się pocieszam tym, że na chwilę obecną realne zagrożenie mógłby stanowić w zasadzie tylko ETH. EtH ma zasadniczą wadę. Strasznie szybko puchnie w nim łańcuch bloków. Poza tym czy tak szczerze mówiąc te dodatkowe własności ETH są tak naprawdę wykorzystywane?? Może się tak stać że gwałtowne załamanie na ETH wywoła wzrosty na BTC.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 października 2016, 12:47

W aspekcie ETH nie zapominajmy o Rootstock http://www.rsk.co/
To przecież ma mieć wszystkie funkcje ETHa i być zakorzenione bezpośrednio w BTC.
Samodzielne ETH/ETC może stać się zbędne i zniknąć. http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/118 ... nansowania
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Amadek » sobota, 15 października 2016, 13:47

pm7 pisze: Pendrive nie mają trwałości odpowiedniej do tego, by robić na nich kopie zapasowe. W skrajnych przypadkach, dane mogą być nieczytelne już po 3 miesiącach od ostatniego użycia pendrive
Nigdy nie miałem takiego przypadku. Mam nawet pendrajwy które mają chyba z 8 lat i działają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: blink » sobota, 15 października 2016, 13:53

Amadek pisze:
pm7 pisze: Pendrive nie mają trwałości odpowiedniej do tego, by robić na nich kopie zapasowe. W skrajnych przypadkach, dane mogą być nieczytelne już po 3 miesiącach od ostatniego użycia pendrive
Nigdy nie miałem takiego przypadku. Mam nawet pendrajwy które mają chyba z 8 lat i działają.
Pm'owi chodziło chyba o to, że jak pendriva nie używasz np. dłużej niż 3mc to może być problem z danymi, które tam leżą. Jeśli wgrywasz coś i usuwasz co chwile, bo pendrive do tego służy by przenosić jakieś dane to spokojnie działa te 8 lat i więcej.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: pm7 » sobota, 15 października 2016, 23:59

Chodzi mi dokładnie o przypadek, kiedy przez miesiące/lata pendrive nie jest podpinany do prądu.
Flash stosowany w SSD i pendrive działa na zasadzie przechowywania ładunku elektrycznego.
Jeżeli choćby okazjonalnie jest dostęp do prądu, kontroler powinien odświeżać ładunki we flashu.
Natomiast jeżeli przed długi czas nie ma takiej możliwości, dane mogą zostać szybko utracone.
http://www.dell.com/downloads/global/pr ... FAQ-us.pdf
Biorąc pod uwagę, że pendrive z backupem portfela nie powinien zostać
podpinany do komputera przez lata z uwagi na ryzyko wykradnięcia klucza,
może się okazać, że dane zostały utracone w momencie, kiedy będą potrzebne.

Mamy tu na forum zresztą przypadek utraty danych z pendrive:
maky pisze: Z mojego doświadczenia HDD v CD/DVD v SSD (pendrive) najlepiej spisał się HD. Największe straty były na pendrive (zdjęcia - duża, reprezentatywna próbka >80GB zamknięta w sejfie metalowym).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: maky » niedziela, 16 października 2016, 01:18

pm7 pisze: Chodzi mi dokładnie o przypadek, kiedy przez miesiące/lata pendrive nie jest podpinany do prądu.
Flash stosowany w SSD i pendrive działa na zasadzie przechowywania ładunku elektrycznego.
Jeżeli choćby okazjonalnie jest dostęp do prądu, kontroler powinien odświeżać ładunki we flashu.
Przerabiałem to. Miałem pamięć, która w większości po dwóch bodajże latach była w sporej części nie do odczytania. Na szczęście dzięki mojej paranoi miałem jeszcze dwie kopie na DVD. Dzięki temu wiem, że w jednej z kopii na DVD zmienił się jedne (słownie jeden) bit.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: mwm » niedziela, 16 października 2016, 08:58

Jeśli ma być na lata to tylko nierdzewnej płytce wybicie klucza. Coś ala nieśmiertelnik tylko że musi być zrobiony samemu..
Ktoś też miał pomysł aby na złotej monecie robić kody QR. Z tymże w domowych warunkach było by to ciężko wykonać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: adam1226 » niedziela, 16 października 2016, 10:25

pm7 pisze: Chodzi mi dokładnie o przypadek, kiedy przez miesiące/lata pendrive nie jest podpinany do prądu.
Flash stosowany w SSD i pendrive działa na zasadzie przechowywania ładunku elektrycznego.
Jeżeli choćby okazjonalnie jest dostęp do prądu, kontroler powinien odświeżać ładunki we flashu.
Natomiast jeżeli przed długi czas nie ma takiej możliwości, dane mogą zostać szybko utracone.
http://www.dell.com/downloads/global/pr ... FAQ-us.pdf
Biorąc pod uwagę, że pendrive z backupem portfela nie powinien zostać
podpinany do komputera przez lata z uwagi na ryzyko wykradnięcia klucza,
może się okazać, że dane zostały utracone w momencie, kiedy będą potrzebne.

Mamy tu na forum zresztą przypadek utraty danych z pendrive:
maky pisze: Z mojego doświadczenia HDD v CD/DVD v SSD (pendrive) najlepiej spisał się HD. Największe straty były na pendrive (zdjęcia - duża, reprezentatywna próbka >80GB zamknięta w sejfie metalowym).
Hmm a moze bylby jakis sposob zeby podłączyć do pradu, ale nie do komputera...
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 października 2016, 12:51 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: blink » niedziela, 16 października 2016, 10:31

Hmm a nize bylby jakis sposob zeby podłączyć do pradu, ale nie do komputera...
powerbank?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 16 października 2016, 10:52

No, już widzę, jak Kowalski zajmuje się zabezpieczaniem swoich 128 losowych bitów o wartości 100 albo 200 tysięcy PLN...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: maky » niedziela, 16 października 2016, 11:40

adam1226 pisze: Hmm a nize bylby jakis sposob zeby podłączyć do pradu, ale nie do komputera...
Bez problemu. Masz chyba ładowarkę do komórki? Wtyczka i kabelek zazwyczaj rozłącznie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Jednak mimo wszystko nie uzależniałbym stanu swojego posiadania od tak ulotnej techniki. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: Adrix » niedziela, 16 października 2016, 11:58

@maky, ciekawy jestem jak to jest w przypadku wrzucenia trezora na kilka lat do sejfu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inflacja zniszczy Bitcoina

Postautor: pm7 » niedziela, 16 października 2016, 12:06

Adrix pisze: ciekawy jestem jak to jest w przypadku wrzucenia trezora na kilka lat do sejfu.
Mikrokontrolery używają wyższej jakości pamięci (są znacznie droższe, więc się ładuje dużo mniej, np. 2MB zamiast 32GB), więc Trezor ma dobre szanse na przetrwanie, ale raczej gorsze niż seed zapisany na papierze. Najlepiej łączyć kilka metod.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości