Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:38

W skrócie: Moderatorzy największych for Bitcoinowych na reddicie i Bitcointalk jawnie i otwarcie cenzurują wszystkie posty na temat forków Bitcoina (w tym BitcoinXT), nazywając każdy fork Altcoinem. Jakakolwiek dyskusja o zwiększeniu rozmiaru bloku w Bitcoinie kończy się ocenzurowaniem postów lub banem.

Dzieje się to pomimo sprzeciwu 90% userów. Poczytajcie komentarze (oficjalny temat zaczęty przez właściciela Bitcointalk.org i Reddit/r/Bitcoin):


W ciągu ostatnich 24 godzin zostało przez moderacje skasowane kilkadziesiąt topowych tematów, mających po 90% i więcej głosów "za".

Wygląda mi to na typową taktykę "Dziel i rządź", moderatorzy prawdopodobnie zostali kupieni przez wrogów Bitcoina, albo mają jakiś inny ukryty cel. Sam również zostałem zbanowany za samo wspominanie o cenzurze.

Moim zdaniem trwa właśnie atak na sieć Bitcoina, z trochę niespodziewanej strony.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:40

ShadowOfHarbringer pisze:Dzieje się to pomimo sprzeciwu 90% userów.
Jeżeli 90% userów przejdzie swoimi węzłami na fork z większym blokiem, to ja nie widzę problemu...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:41

Społeczność stworzyła nowe suby na reddicie z innymi moderatorami:

https://www.reddit.com/r/btc
https://www.reddit.com/r/bitcoinxt
https://www.reddit.com/r/bitcoin_uncensored

Ja już się przeniosłem.
Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Dzieje się to pomimo sprzeciwu 90% userów.
Jeżeli 90% userów przejdzie swoimi węzłami na fork z większym blokiem, to ja nie widzę problemu...
Mowa na razie o cenzurze samego tematu forków i XT, a przenoszenie się sieci na XT, to inna rozmowa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:42 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: smok » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:44

Mafie, służby, loże, banksterka oraz ich świeżo kupieni sprzedajni judasze. Skąd my to znamy ? Trzeba zebrać zespół i wybrać którego klienta polska społeczność będzie promować: Bitcoin-XT czy bitcoin-core?
Rav3n_pl jaka jest Twoja opinia na ten temat ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 08:52

smok pisze:Mafie, służby, loże, banksterka oraz ich świeżo kupieni sprzedajni judasze. Skąd my to znamy ? Trzeba zebrać zespół i wybrać którego klienta polska społeczność będzie promować: Bitcoin-XT czy bitcoin-core?
Rav3n_pl jaka jest Twoja opinia na ten temat ?
Ja miałem wątpliwości, ale wciąż widzę że proponenci 1MB mają rozmyte niekonkretne argumenty, a ta obecna cenzura to kropla, która przelała czarę...

Idę w XT. Wolę hard forka, nawet jeżeli Mike Hearn wepchnie do XT jakieś swoje głupie pomysły, to zawsze można zrobić hard forka ponownie. W przypadku jeżeli nie zrobimy teraz hard forka, zrobienie go innym razem będzie dużo trudniejsze.
Zobaczcie jakie teraz są problemy z dogadaniem się ze sobą głównych developerów. Myślicie, że w przyszłości będzie lepiej ? Nie, im bardziej to opóźniamy tym bardziej skostniałe i konserwatywne robi się to całe towarzystwo. Trzeba podpalić im gacie, żeby zaczęli się w końcu ruszać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: qertoip » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 09:48

smok pisze:Trzeba zebrać zespół i wybrać którego klienta polska społeczność będzie promować: Bitcoin-XT czy bitcoin-core?
Zdecydowanie Bitcoin Core.

Ładnie to ostatnio ujął Matt Corallo (skądinąd współtwórca bitcoinj razem Mikiem Hearnem oraz core-dev Bitcoin Core):
Bitcoin is already centralized. Do you realize that a cabal of a half-dozen people (I'm not talking about the developers) have the power, even if they have yet to exercise it, to arbitrarily control bitcoin? That this power also rests with anyone who controls the networks used by this cabal, which is presently confined to a small number of datacenters? That if they were in the US all it would take is a couple of national security letters for full control over the bitcoin network? I assure you the Chinese government has much stronger strings to pull.

The story of bitcoin over the last two years has been struggling hard to keep bitcoin decentralized in step with wider usage. In this effort we are floundering -- bitcoin scales far better today than it did in early 2013 (at which time it couldn't have even supported today's usage), but centralization pressures have been growing faster still.

That is a story that most people who work on bitcoin scalability can relate to, but which doesn't seem to be commonly understood among the casual userbase.
Why are you interested in bitcoin? Is it simply as digital money? Sorry but bitcoin will never beat the scalability and accessibility of paypal-like solutions, which btw could be upgraded with crypto capabilities (see: opentransactions or stellar).

Perhaps, like me, it because of bitcoin's inherent freedoms? Because you recognize the value of a policy neutral currency, of freedom from manipulation of the macro economy, of the value of sound money, and the trust that comes from building on top of a trustless foundation?

Well every single one of those liberties derives directly from bitcoin's decentralization, and I am not exaggerating when I say that bitcoin's decentralization is hanging by a thread, and trending in the wrong direction. And in the face of that growing pressure, Gavin and Mike want to do something as reckless as grow the block size limit far in excess of what any reasonable expectation of future core tech improvements can provide in terms of counteracting centralization pressures.

My own position is that the block size limit should be raised, but only in step with can reasonably be accomplished with engineering improvements to ensure a decentralized, policy neutral network. There are many in this space working to identify criteria for that, and a couple of different proposals for actually raising the limit in a way that would be more sensitive to these issues. All that we ask for is the time for due process, not ultimatums and hostile forks.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 11:21

Ja przeszedłem na XT, kiedy tylko dowiedziałem się o tym sporze.

Argumenty przeciwników nie przekonują mnie. Co ma niby rozmiar bloku z centralizacją? Dlaczego w dobie terabajtowych dysków i gigabitowych łączy blockchain w rozmiarze 40GB ma być problemem?

A presja na puchnięcie blockchaina pochodzi od użytkowników robiących transakcje, nie od deweloperów i ich zabezpieczeń antyspamowych.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 11:32

Jeżeli Bitcoin ma obsługiwać znaczącą (choćby kilka %) część transakcji na świecie, to 1MB nie wystarczy.
Konieczne będzie podnoszenie opłat aby transakcja została zaakceptowana w sensownym czasie (procesory mają zwykle kilkanaście minut - godzina).
Ponieważ sytuacja będzie narastać, zmiana w kodzie (hard fork) powinien uwzględniać kolejne przyszłe zmiany.
Swój pomysł wykorzystujący analizę zapełnienia bloków opisałem wcześniej w wątku o rozłamie.
Zmiana jest konieczna, jeżeli ktoś broni 1MB bloku to może mieć dwa cele:
- zwiększenie opłacalności kopania przez zwiększenie ilości opłat w blokach
- zablokowanie rozwoju Bitcoina
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:08

quakociaptockh pisze:Ja przeszedłem na XT, kiedy tylko dowiedziałem się o tym sporze.

Argumenty przeciwników nie przekonują mnie. Co ma niby rozmiar bloku z centralizacją? Dlaczego w dobie terabajtowych dysków i gigabitowych łączy blockchain w rozmiarze 40GB ma być problemem?

A presja na puchnięcie blockchaina pochodzi od użytkowników robiących transakcje, nie od deweloperów i ich zabezpieczeń antyspamowych.
Jedyne co mi się nasuwa to to, że jednak jeszcze nie są dość rozpowszechnione te szybkie łącza, a znączące zwiększenie bloku może spowodować,że z tych 40gb zrobi się znacząco więcej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:42

panowie, bitcoin jest ogromnym zagrożeniem dla systemów finansowych, także nie ma co się dziwić że jest taka kryzysowa sytuacja z błyskawicznym rozwojem tej technologii, skoro jeden koleś (jakiś matacz) czy też dwóch kontroluje(ą) przekaz informacji w tym środowisku i co gorsze jego rozwój. nie wiem czy wogóle ktokolwiek ma świadomość jakimi kwotami może operować topowa banksterka , dla nich skorumpowanie jednej czy stu osób zarządzających bitcoinem to jest wydatek groszowy. także nie ma na co się oglądać i czym sobie głowy zawracać, jeżeli ktoś działa na szkodę wolności finansowej to znaczy że ma jakieś nieczyste intencje, taki elementy trzeba eliminować.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:48

Panu Corallo chodzi o centralizację wydobycia? Czy też może o centralizację full nodes? Ponownie jak kilku moich przedmówców nie bardzo widzę związek między centralizacją, a zwiększeniem rozmiaru bloku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: smok » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:55

Chancellor pisze: jak kilku moich przedmówców nie bardzo widzę związek między centralizacją, a zwiększeniem rozmiaru bloku.
Rosnące wymagania co do przestrzeni dyskowej zmniejszają liczbę pełnych węzłów na całym świecie. Ale gdy jest możliwy pruning to nie widzę problemu ze zwiększeniem rozmiaru wielkości bloku.
Tak że, zwiększać rozmiar bloku ponieważ pruning pozwoli każdemu gospodarować swoją przestrzenią dyskową w sposób uwzględniający własne możliwości techniczne. Koniec kropka !?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: qertoip » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:02

rav3n_pl pisze:Zmiana jest konieczna, jeżeli ktoś broni 1MB bloku to może mieć dwa cele:
- zwiększenie opłacalności kopania przez zwiększenie ilości opłat w blokach
- zablokowanie rozwoju Bitcoina
Niech każdy odpowie sobie na jedno proste pytanie.

Co ma dla Ciebie priorytet, popularyzacja czy decentralizacja?

To jest binarne pytanie, więc proszę o binarną odpowiedź, bez rozmywania, że "oba są ważne i że można pogodzić". Pytanie jest jednoznaczne: jeśli z jakiegokolwiek powodu te rzeczy nie szły by do końca w parze, co Ty uznajesz za priorytetowe?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: redbog » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:05

Jeśli BTC pozostanie przy 1MB to jakiś inny alt go pokona tylko taka sytuacja spowoduje zapewne dość długą stagnacje w świecie krypto.
Co ma dla Ciebie priorytet, popularyzacja czy decentralizacja?
Dla mnie decentralizacja jeśli tu jest mowa o miningu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:13 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: l3sny » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:13

Decentralizacja jest priorytetem. Popularyzacja systemu nie zdecentralizowanego mija sie z celem.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:24

Ale co limit 1MB ma wspólnego z (de)centralizacją?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:35

No właśnie. Prośbą do fachowców informatyków rozwijajcie swoje myśli, bo skrotów nie wszyscy łapią.
:-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3619
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: hanti » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:47

Hmmmmm
Ja jestem zdecydowanie za bitcoin-core. Czy jego developerzy nie planuja zwiekszania rozmiaru bloku ?
Obecnie nawet rozumiem usuwanie tematow itp o bitcoin-xt, mysle ze gdyby tego nie robiono to mielibysmy juz niezly podzial uzytkownikow BTC i niezly chaos ;) Moze to tego od XT kupiono zeby wprowadzil jakis zamet ? Kto to wie ;p
Z drugiej strony jesli developerzy bitcoin-core nie planuja zwieszenia limitu no to nie widze innej mozliwosci niz przejscie na innego klienta.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 25 lutego 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: quakociaptockh » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 14:06

hanti pisze:Hmmmmm
Ja jestem zdecydowanie za bitcoin-core. Czy jego developerzy nie planuja zwiekszania rozmiaru bloku ?
Są 4 propozycje: BIP 100, 101, 102 i 103.

100 polega na zwiększeniu rozmiaru do 20MB i tyle. Kolejne zwiększenie wymaga kolejnego hardforka.
101 to zwiększenie bloku do 8MB i potem negocjowanie rozmiaru. Jest to najpopularniejsza opcja i jedyna zaimplementowana, właśnie w XT.

Nie wiem, na czym polegają pozostałe opcje.

Żeby wprowadzić jakąkolwiek zmianę do core, potrzebna jest zgoda wszystkich developerów. Która nie nastąpi nigdy, sprawa zamknięta.

Czyli w core żadnego zwiększenia bloku nie będzie.
Obecnie nawet rozumiem usuwanie tematow itp o bitcoin-xt, mysle ze gdyby tego nie robiono to mielibysmy juz niezly podzial uzytkownikow BTC i niezly chaos ;) Moze to tego od XT kupiono zeby wprowadzil jakis zamet ? Kto to wie ;p
To chyba jakiś subtelny trolling, którego nie łapię, ale OK, odpowiem: jestem, za tym, żeby banować użytkowników popierających core, bo to jedyny sposób aby zostać Władcą Chaosu.
Z drugiej strony jesli developerzy bitcoin-core nie planuja zwieszenia limitu no to nie widze innej mozliwosci niz przejscie na innego klienta.
Planują, ale każdy co innego.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: qertoip » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 14:17

Chancellor pisze:Panu Corallo chodzi o centralizację wydobycia? Czy też może o centralizację full nodes?
Jedno i drugie.
Chancellor pisze:Ponownie jak kilku moich przedmówców nie bardzo widzę związek między centralizacją, a zwiększeniem rozmiaru bloku.
Zapomnijmy na chwilę o bloku.

Teoretycznie: popularyzacja czy decentralizacja - oba zajebiście ważne - ale które ważniejsze?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości