Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » sobota, 7 listopada 2015, 16:20

to napewno złe rozwiązania naturalnie by umierały , a tak nie jest.
mam na myśli że nie powstają inne serwisy prowadzone przez uzdolnionych programistów
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 listopada 2015, 16:27

kxmedia pisze:
Bitmar pisze:Bitcoin jest genialną technologią ale jego połączenie z łańcuchami bocznymi już teraz spędza banksterom sen z powiek ;) Mocno teraz pracują aby nie zostać daleko w tyle kradnąc pomysł bitcoinowcom.
Ja powiem szczerze że mnie teksty typu "że banksterka robi w gacie" z powodu bitcoina rozbawiają do łez, takie podejście do tematu jest wybitnie naiwne i dziecinne, oraz aroganckie z powodu niedostrzegania zagrożeń dla naszej waluty. co do tego że technologia łańcuchów jest rewolucyjna to nie ma żadnych wątpliwości , ale ja osobiście nie mam nawet najmniejszych wątpliwości co do tego że oni na obecną chwilę patrzą z co najwyżej ciekawością na naszą technologię. za kapitałem banków stoi gigantyczny potencjał, od tego ludzkiego na który składają wybitne jednostki intelektualne (nagrody nobla itp) po ten finansowy i medialny. Jeżeli nawet kierują swoją uwagę w naszą stronę, to tak jak powiedziałem, na pewno w tej chwili pracuje już dla nich sztab wybitnych jednostek którzy zneutralizują efekty popularności bitcoina. Dla nich też nie ma większej różnicy czy bitcoin kosztuje 10 $ czy tysiąc , czy też 10 tysięcy, oni jak się wezmą za naszą walutę to swoje zrobią.
Było już w historii wiele potęg, wiele cywilizacji, które wydawały się niezniszczalne. Wszystkie one dzisiaj już nie istnieją.

Prasa Gutenberga zakończyła epokę skutecznej cenzury w czasach monarchii. Internet zakończył epokę nieograniczonej medialnej manipulacji na niewyobrażalną skalę. Rewolucyjna technologia jest jak idea. Nie można jej znieść zakazem czy pieniędzmi. Bitcoin będzie istniał tak długo, jak istnieć będą przynajmniej 2 osoby, które uruchomią klienta na swojej maszynie. W tym sensie Bitcoin jest niezniszczalny.

Na niedocenianiu technologii i ekonomii łatwo się przejechać.

PS.
Panom dzisiejszego świata - Rockefellerom i Rotschildom bardzo nie podoba się Internet, ale nic z tym nie mogą zrobić. Dowód:
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Bitmar » sobota, 7 listopada 2015, 16:32

@kxmedia, nie śledzisz wiadomości i nie jesteś na bieżąco. Banksterka na poważnie zabiera się za blockchaina, i co do tego, że bankowość będzie w przyszłości opierać na technologii Bitcoina raczej już nie ma złudzeń. Powody są co najmniej dwa: 1. Jest to technologia która da bankom wielkie oszczędności, przyspieszy i zabezpieczy przelewy, 2. Jest sposobem na niezostanie w tyle na tle lepszych i konkurencyjnych walut typu Bitcoin. Więc tak, banksterka na pewno "przestraszyła" się wizji, że Bitcoin (lub inne cyfrowaluty) w przyszłości zabierze im cześć ich zysków, nie mam co do tego wątpliwości.

Co do organizacji to zgoda, taka jest cena oprogramowania open source. Gdyby wzięła się za to firma to też byłoby, źle bo robiła by to w swoim interesie a kod nie byłby open source - czyli zaufanie mniejsze (np. Ripple)

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » sobota, 7 listopada 2015, 16:42

ShadowOfHarbringer , zgadza się państwa i cywilizacje upadały , ale nowe struktury społeczne i państwowe powstawały na bazie starych nomenklatur które poprzez werbowanie do siebie nowych rozwiązań utylizowały je. za kurtyną przekazywanych oficjalnych informacji zawsze liderzy starych rozwiązań dogadywali się ze nowymi. bitcoin albo będzie zutylizowany albo zaprzęgnięty do pracy w światowych finansach współpracując z banksterką.

wybacz Bitmar mnie zawsze będzie śmieszyć do łez rozumowanie typu że topowe elity czegoś się boją, oni są fanatycznie przeświadczeni o swojej wyższości i misji jaką mają do spełnienia, którą oczywiście muszą spełnić.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: Bitmar » sobota, 7 listopada 2015, 16:57

Strach ma różne oblicza, można bać o życie, można bać się pająków, można bać się konkurencji. Lęk przed konkurencją jest istotnym napędem postępu technologicznego. "Muszę świadczyć lepsze usługi, muszę być tańszy, muszę być szybszy" - tak cywilizacja idzie do przodu a za tym stoi między innymi lęk. Jeżeli na horyzoncie pojawia się produkt który może zagrozić naszym interesom to lęk jest naturalny. Tylko głupcy się nie boją, "elity" głupcami nie są. Każda władza prędzej czy później upadnie, szczególnie gdy pozbawiona jest lęku (instynktu samozachowawczego). Jestem przekonany, że Bitcoin i generalnie cyfrowalutu wzbudzają niepokój wśród finansjery i jest to jeden z powodów dla których 22 największe banki świata badają blockchain. Warto też przeczytać raport Światowego Forum Ekonomicznego http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/103 ... agu-dekady

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 listopada 2015, 17:05

kxmedia pisze:ShadowOfHarbringer , zgadza się państwa i cywilizacje upadały , ale nowe struktury społeczne i państwowe powstawały na bazie starych nomenklatur które poprzez werbowanie do siebie nowych rozwiązań utylizowały je. za kurtyną przekazywanych oficjalnych informacji zawsze liderzy starych rozwiązań dogadywali się ze nowymi. bitcoin albo będzie zutylizowany albo zaprzęgnięty do pracy w światowych finansach współpracując z banksterką.
To jest nawet prostsze niż myślisz: Banksterka mogłaby już dzisiaj zhardforkować Bitcoina do zamkniętoźródłowej wersji kontrolowanej przez nich, ale jednak jakoś tego nie robi.

Generalnie rozgałęzienie BTC i zrobienie tym samym nowej kryptomonety nie jest trudne. Trudne jest przekonanie ludzi, aby jej używali.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » sobota, 7 listopada 2015, 17:14

ShadowOfHarbringer pisze:
kxmedia pisze:ShadowOfHarbringer , zgadza się państwa i cywilizacje upadały , ale nowe struktury społeczne i państwowe powstawały na bazie starych nomenklatur które poprzez werbowanie do siebie nowych rozwiązań utylizowały je. za kurtyną przekazywanych oficjalnych informacji zawsze liderzy starych rozwiązań dogadywali się ze nowymi. bitcoin albo będzie zutylizowany albo zaprzęgnięty do pracy w światowych finansach współpracując z banksterką.
To jest nawet prostsze niż myślisz: Banksterka mogłaby już dzisiaj zhardforkować Bitcoina do zamkniętoźródłowej wersji kontrolowanej przez nich, ale jednak jakoś tego nie robi.
dlatego teraz tego nie robią ponieważ bitcoin na razie ma marginalną popularność w świecie codziennych finansów przeciętnego obywatela naszego globu, nie wiem ile to jest ale przypuszczam że jedna setna albo tysięczna jednego procenta. oni cały czas kombinują, to znaczy wypuszczają mobilne oraz internetowe aplikacje, uruchomili nawet cyfrową walutę i monitorują rynek , i widzą że na razie nie ma się czym przejmować. jeżeli kiedykolwiek będzie bitcoin stanowił jakieś dla nich zagrożenie to moim zdaniem uruchomią jedną z wcześniej przygotowanych procedur , która wydaje mi się że będzie jakimś tam zaskoczeniem , obym się mylił w kwestii rozmiaru zdziwienia społeczności bitcoina (trzeba zakładać każdy wariant).
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 listopada 2015, 17:33

kxmedia pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
kxmedia pisze:ShadowOfHarbringer , zgadza się państwa i cywilizacje upadały , ale nowe struktury społeczne i państwowe powstawały na bazie starych nomenklatur które poprzez werbowanie do siebie nowych rozwiązań utylizowały je. za kurtyną przekazywanych oficjalnych informacji zawsze liderzy starych rozwiązań dogadywali się ze nowymi. bitcoin albo będzie zutylizowany albo zaprzęgnięty do pracy w światowych finansach współpracując z banksterką.
To jest nawet prostsze niż myślisz: Banksterka mogłaby już dzisiaj zhardforkować Bitcoina do zamkniętoźródłowej wersji kontrolowanej przez nich, ale jednak jakoś tego nie robi.
dlatego teraz tego nie robią ponieważ bitcoin na razie ma marginalną popularność w świecie codziennych finansów przeciętnego obywatela naszego globu, nie wiem ile to jest ale przypuszczam że jedna setna albo tysięczna jednego procenta. oni cały czas kombinują, to znaczy wypuszczają mobilne oraz internetowe aplikacje, uruchomili nawet cyfrową walutę i monitorują rynek , i widzą że na razie nie ma się czym przejmować. jeżeli kiedykolwiek będzie bitcoin stanowił jakieś dla nich zagrożenie to moim zdaniem uruchomią jedną z wcześniej przygotowanych procedur , która wydaje mi się że będzie jakimś tam zaskoczeniem , obym się mylił w kwestii rozmiaru zdziwienia społeczności bitcoina (trzeba zakładać każdy wariant).
Aktualnie, tak jak pisał wyżej @Bitmar, banksterka już żywo interesuje się Bitcoinem, więc scenariusz zrobienia przez nich jakiegoś altcoina jest więcej niż prawdopodobny.

Pytanie tylko jak przekonają mnie i innych krypto-geeków aby weszli w ten syf. Bo nie wystarczy przekonać ciemnego ludu, w tym przypadku trzeba też przekonać tych, którzy rozumieją o co chodzi i już mają lepszą alternatywę (BTC).

Teraz Bitcoin nie jest dla nich zagrożeniem, ale jeżeli cena pójdzie do 100.000$ USD per jednostka, to może zacząć być.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: prezes » sobota, 7 listopada 2015, 17:39

ShadowOfHarbringer pisze: Prasa Gutenberga zakończyła epokę skutecznej cenzury w czasach monarchii. Internet zakończył epokę nieograniczonej medialnej manipulacji na niewyobrażalną skalę.
Czy czasem nie było tak że Prasa Gutenberga stała się niesamowitym narzędziem do manipulacji, a internet daje tylko złudne uczucie wolności i braku cenzury o manipulacji już nie wspomnę, to jest dopiero potężne narzędzie, które mała garstka wykorzysta a reszta jak te barany ... pamiętam początki internetu i to co można była tam znaleźć bez problemu kiedyś a co można znaleźć teraz, nie piszę o TORze bo to jest jakiś mikroskopijny ułamek całości tak jak Bitcoin w świecie finansów.
ShadowOfHarbringer pisze: Pytanie tylko jak przekonają mnie i innych krypto-geeków aby weszli w ten syf. Bo nie wystarczy przekonać ciemnego ludu, w tym przypadku trzeba też przekonać tych, którzy rozumieją o co chodzi i już mają lepszą alternatywę (BTC).
A czy czasem nie jest tak że wystarczy właśnie przekonać ciemny lud a Ciebie i Tobie podobnych po prostu olać.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 listopada 2015, 17:55

prezes pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Pytanie tylko jak przekonają mnie i innych krypto-geeków aby weszli w ten syf. Bo nie wystarczy przekonać ciemnego ludu, w tym przypadku trzeba też przekonać tych, którzy rozumieją o co chodzi i już mają lepszą alternatywę (BTC).
A czy czasem nie jest tak że wystarczy właśnie przekonać ciemny lud a Ciebie i Tobie podobnych po prostu olać.
No właśnie nie, a niezbitym dowodem tego że mam rację jest ta dyskusja, którą tutaj obecnie prowadzimy.

Ja, Ty i niewielki procent innych krypto-geeków/kryptoanarchistów byliśmy konsekwentnie olewani przez rządy. Rządy dały nam waluty, dzięki którym miały nad nami absolutną władzę i dały nam massmedia, które pozwoliły im nami manipulować.

Jak na to zareagowaliśmy ? Obroniliśmy się przed mediami tworząc Internet a potem TOR i bronimy się przez lewą walutą dzięki Bitcoinowi.

Wszystko o czym mówisz właśnie niedawno się stało, a efekty widzimy dzisiaj, na tym forum.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: hanti » sobota, 7 listopada 2015, 18:12

a internet i tor ogolnie stworzylo przeciez wojsko i te rozne agencje ;) Wcale bym sie nie zdziwil jakby bitcoina rowniez stworzyli ci z ktorymi rzekomo BTC walczy :D
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: prezes » sobota, 7 listopada 2015, 18:24

@hanti
Za ten post musiałem Ci dać dużego tipa, rzeczy najmniej prawdopodobne są wbrew pozorom najbardziej realne.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 7 listopada 2015, 18:26

hanti pisze:a internet i tor ogolnie stworzylo przeciez wojsko i te rozne agencje ;) Wcale bym sie nie zdziwil jakby bitcoina rowniez stworzyli ci z ktorymi rzekomo BTC walczy :D
Wojsko i NSA to też nie monolity.

W ramach tych organizacji są też ludzie, którzy myślą i działają jak my - rozwalając te organizacje od środka. Nawet jeżeli Bitcoin został stworzony przez NSA, to właściwie co z tego ?

I znowu - niezbitym dowodem jest to, że możemy sobie tutaj na tym forum spiskować przeciwko nim do woli i nikt tu nie przychodzi popełnić wszystkim dyskutantom samobójstwa :D
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: prezes » sobota, 7 listopada 2015, 18:41

ShadowOfHarbringer pisze: I znowu - niezbitym dowodem jest to, że możemy sobie tutaj na tym forum spiskować przeciwko nim do woli i nikt tu nie przychodzi popełnić wszystkim dyskutantom samobójstwa :D
Wszystkim nie, tylko wybranym ... ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: kxmedia » niedziela, 8 listopada 2015, 00:00

wracając do tematu , oby społeczność bitcoina ogarnęła się do nowego roku, bo jeżeli tak się nie to moim zdaniem zobaczymy jeszcze na nim 100$ albo może i mniej.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 listopada 2015, 00:06

kxmedia pisze:wracając do tematu , oby społeczność bitcoina ogarnęła się do nowego roku, bo jeżeli tak się nie to moim zdaniem zobaczymy jeszcze na nim 100$ albo może i mniej.
No i dobrze, tym szybciej doprowadzi to do wykurzenia Adama Backa, Theymosa i innych pieniężnych zdrajco-hipokrytów ze sterów ekosystemu Bitcoina.

To było do przewidzenia, że aktualna sytuacja doprowadzi do patologii. Ludzie spaczeni przez pieniądze i władzę (ale nie tylko, kto wie co tak naprawdę za tym stoi, może bankierzy ? Rotschildowie ? Wszystko jest możliwe) potrzebują potężnego kopa w dupę żeby się obudzić.

Nawet jeżeli cena na parę tygodni spadłaby do $100, byłaby to niska cena za wykopanie tej zarazy z Bitcoina.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: McGravier » niedziela, 8 listopada 2015, 08:14

hanti pisze:a internet i tor ogolnie stworzylo przeciez wojsko i te rozne agencje ;) Wcale bym sie nie zdziwil jakby bitcoina rowniez stworzyli ci z ktorymi rzekomo BTC walczy :D
Święte słowa. Kto wie, może system kryptowalutowy powstał w dziale R&D jakiejś wielkiej instytucji finansowej jako proof-of-concept a potem np. został wykradziony przez Satoshiego. To by tłumaczyło czemu tak bardzo się ukrywał. To by także tłumaczyło czemu amatorski z wierzchu kod wyglądał jakby przeszedł skrzętną kontrole jakości.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 listopada 2015, 13:42

McGravier pisze:
hanti pisze:a internet i tor ogolnie stworzylo przeciez wojsko i te rozne agencje ;) Wcale bym sie nie zdziwil jakby bitcoina rowniez stworzyli ci z ktorymi rzekomo BTC walczy :D
Święte słowa. Kto wie, może system kryptowalutowy powstał w dziale R&D jakiejś wielkiej instytucji finansowej jako proof-of-concept a potem np. został wykradziony przez Satoshiego. To by tłumaczyło czemu tak bardzo się ukrywał. To by także tłumaczyło czemu amatorski z wierzchu kod wyglądał jakby przeszedł skrzętną kontrole jakości.
Niezupełnie.

Nie ma potrzeby dorabiania tutaj jakiejś mitologii. To wcale nie jest tak, że Bitcoin pojawił się nagle z nikąd i nikt nigdy wcześniej nie myślał o takiej koncepcji.
Przed Bitcoinem było paru krypto-geeków, którzy mieli podobne koncepcje, przykładowo:
B-money: https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptocurrency#History
Bit-gold: https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptocurrency#History
Hashcash: https://en.bitcoin.it/wiki/Hashcash

Problem był w tym, że żadna z tych propozycji nie była kompletna i działająca, nie rozwiązano właściwie wszystkich problemów.

Satoshi po prostu wziął klocki, które już istniały, przemyślał temat, dodał swoje klocki i zrobił z tego nową, działającą strukturę. Bitcoin nie jest jakimś nagłym wynalazkiem, który przyszedł z kosmosu, tylko jest naturalnym biegiem rzeczy. Myślę, że jeżeli Satoshi by nie wpadł na ten pomysł, to w ciągu góra 15 lat wpadłby na to ktoś inny.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 listopada 2015, 17:53

Aktualizacja:

Cenzura na /r/Bitcoin zaczęła trochę się rozluźniać, a do tego programista Core, jeden z największych przeciwników XT (Peter Todd) wkleił linka do pobierania XT i nie został za to zbanowany ani wymoderowany (sic!)
petertodd/reddit.com pisze: Peter Todd - Bitcoin Expert 71 points 19 hours ago

https://bitcoinxt.software/

Or if you want to compile from source: https://github.com/bitcoinxt/bitcoinxt

FWIW, I actually did a bit of work earlier to get a BIP101 testnet going with full-sized blocks, but had to shelve it due to higher priorities; I'm kinda amazed that no-one has done it until now given the importance of testing.
bajanboost/reddit.com pisze: 35 points 18 hours ago
He said bitcoinXT. Holy shit is he going to get banned? /u/petertodd You are a legend!


Z jednej strony fajnie, ale z drugiej wygląda że jednak była jakaś współpraca między developerami Core, a ludźmi odpowiedzialnymi za cenzurę (cenzura nie dotyczy wąskiego grona devów Core).

Powyższe fakty zostawiam do swobodnej interpretacji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Trwa właśnie atak na społeczność Bitcoina

Postautor: McGravier » środa, 11 listopada 2015, 15:46

Myślę, że to nie kwestia obiektywnych reguł na /r/bitcoin tylko mentalności MY=DOBRZY ONI=ŹLI. Moderacja na reddicie popada w hipokryzję - zgodnie z tym co wcześniej deklarowali Peter Todd powinien zostać permanentnie zbanowany za propagowanie "altcoina"

No ale to jest miejsce w którym są równi i równiejsi. Typowa dyktatura

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości