Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: McGravier » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 06:35

Od jakiegoś czasu widzę, że mniejszość próbuje wywrzeć presję na resztę community, ale ostatnie wydarzenia doprowadzają mnie do szału

Ale po kolei:
Jest sobie osobnik o pseudonimie Theymos - to admin Bitcointalk.org, Bitcoin.org oras mod na reddit.com/r/bitcoin

W 2012r przeprowadzona została zbiórka na usprawnienie forum bitcointalk - użytkownicy wpłacili skromną jak na tamten okres sumę 6000BTC. Nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi. Może theymos wydał je na coś osobistego, może zgubił klucz prywatny, może siedzi na nich do dnia dzisiejszego i cieszy się, że nie musi dbać o forse do końca życia. Wiadomo za to czego nie zrobił: Do dnia dzisiejszego nie wprowadził żadnych znaczących usprawnień forum mimo wielokrotnych apeli użytkowników, i wielu włamań które skompromitowały masę prywatnych danych forumowiczów. Poniżej link do jednego z tematów zawierających niezadowolenie użytkowników:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=236325.0

sprawa numer 2
Bitcoin.org pod jego skrzydłami wydał to oświadczenie
Nie ma ono najmniejszego związku z dobrem użytkowników: Zostało wydane wkrótce po tym, jak wbrew wielu innym developerom Gavin Andereen zapowiedział wypuszczenie zmodyfikowanego klienta BTC - BitcoinXT zwiększającego blok. Jest to celowe działanie przeciwko tej konkretnej inicjatywie
To, jak szkodliwe jest to oświadczenie można się przekonać na przykładzie niedawnego niechcianego forka związanego z BIP66 - jeżeli istniałby jakikolwiek portfel zdolny automatycznie rozpoznać hard fork i powiadomić o tym użytkownika, w myśl oświadczenia zostałby usunięty ze strony bitcoin.org

[EDIT]: Informacja jakoby theymos był administratorem bitcoin.org jest błędna i przepraszam za to - jest jednym z współwłaścicieli, i nie ma decydującego głosu o treściach umieszczanych na bitcoin.org - są one ustalane grupowo. (co swoją drogą boli jeszcze bardziej w przypadku tak szkodliwego oświadczenia)

No i na koniec świeża sprawa, istna wisienka na szczycie tortu:

Facet wprowadza cenzurę na reddit.com/r/bitcoin dotyczącą postów związanych z BitcoinXT argumentując że, BitcoinXT to nie Bitcoin i nie kwalifikuje się do tego suba. Najwyraźniej nic go nie obchodzi, że zwiększenie bloku jest zmianą popieraną przez istotną (zdecydowaną większość) część community, i stanowi ważny element przyszłości BTC, czy developerzy tego chcą, czy nie. On woli odciąć community od istotnych informacji na drodze odgórnej ingerencji, w celu uniemożliwienia podjęcia użytkownikom świadmoej decyzji o wsparciu jednej opcji lub drugiej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 21:44 przez McGravier, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 08:39

Wiesz... to nie tylko w ściecie Bitcoina tak się dzieje.
Cały świat jest tak kierowany i oszukiwany - dzisiaj słowa typu "demokracja" czy "wolność" to tylko frazesy i ułuda. Większość ludzi żyje praktycznie w niewoli i godzi się (świadomie bądź nieświadomie) na ową niewolę.

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 08:55

Celem sprostowania: akurat na pierwszy temat mam dość dobre informacje.
Theymos wydał już kupę kasy na ludzi, którzy piszą mu od zera forum. Trwa już to dość długo, ale ztcw to już jest niedaleko końca.

Odnośnie punktu drugiego: skąd wiesz, że za tym oświadczeniem stoi theymos?

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: McGravier » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 10:02

Dobrze wiedzieć, że się tym zajął. Ale 3 lata i wielokrotne ataki hakerskie to jednak przegięcie.

Jest adminem i właścicielem bitcoin.org. Nie wyobrażam sobie aby coś takiego wyszło bez jego błogosławieństwa. A nawet gdyby wyszło to zostałoby już dawno cofnięte

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 10:17

Jak tam widzę różnicę między byciem adminem strony a byciem głosem oficjalnym..., ale ja truskawki cukrem posypuję.. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: hanti » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 13:36

McGravier nawet 1000000BTC by nie pomoglo na ataki hakerskie... Nie ma takiej kwoty ktora przed tym uchroni
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: kxmedia » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 14:37

...użytkownicy wpłacili skromną jak na tamten okres sumę 6000BTC. Nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi. Może theymos wydał je na coś osobistego, ...
cierpi męki piekielne na pewno chłopina na jakiejś majorce , gdzie musi znosić jęki jakichś baranów którzy narzekają że muszą wpłacać miliony na jego ciężką pracę informatyka w basenie z jakuzi i z szampanem. ciekawe czy wogóle ten "agregat" zna jakikolwiek język programowania, i jeszcze jedno, jeżeli takie menele zarządzają społecznością bitcoina to można sobie tylko wyobrazić jaki cyrk będzie kiedy za bitcoina wezmą się naprawdę grube ryby z grubą kasą. ja osobiście ten limit ilości "wydrukowanych" bitcoinów cienko widze.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 15:26

kxmedia pisze: cierpi męki piekielne na pewno chłopina na jakiejś majorce , gdzie musi znosić jęki jakichś baranów którzy narzekają że muszą wpłacać miliony na jego ciężką pracę informatyka w basenie z jakuzi i z szampanem. ciekawe czy wogóle ten "agregat" zna jakikolwiek język programowania, i jeszcze jedno, jeżeli takie menele zarządzają społecznością bitcoina to można sobie tylko wyobrazić jaki cyrk będzie kiedy za bitcoina wezmą się naprawdę grube ryby z grubą kasą. ja osobiście ten limit ilości "wydrukowanych" bitcoinów cienko widze.
Ty tak na serio?

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: kxmedia » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 15:34

Ty tak na serio?
pół żartem pół serio
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: kxmedia » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 15:41

PS , osobiście jestem mocno zaangażowany w bitcoinową technologię (i finansowo i emocjonalnie), i martwi mnie każde nieetyczne zachowanie w tym bardzo młodym świecie cyfrowej waluty, chodź wiem że nie da się tego uniknąć. ale tolerowanie takich zachowań może mieć bardzo złe skutki
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 18:16

kxmedia pisze:PS , osobiście jestem mocno zaangażowany w bitcoinową technologię (i finansowo i emocjonalnie), i martwi mnie każde nieetyczne zachowanie w tym bardzo młodym świecie cyfrowej waluty, chodź wiem że nie da się tego uniknąć. ale tolerowanie takich zachowań może mieć bardzo złe skutki
No ale konkrety, czego się czepiasz?
Bo ja z pierwszego posta widzę tylko ostatni argument - moderację na reddicie. Masz osobiście do theymosa coś jeszcze?

Dla Twojej/Waszej informacji: theymos robi wiele dobrego dla bitcoina wydając na to prywatne środki i się nigdzie tym nie chwali, dlatego tutaj protestuję przeciwko wydumanym oskarżeniom.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 18:43

fun pisze:Celem sprostowania: akurat na pierwszy temat mam dość dobre informacje.
Aha, można prosić o źródła ?
fun pisze:Theymos wydał już kupę kasy na ludzi, którzy piszą mu od zera forum. Trwa już to dość długo, ale ztcw to już jest niedaleko końca.
Są dwie możliwościl: albo rzeczywiście tak jest, albo dałeś się oszukać tak samo jak reszta.
fun pisze:Odnośnie punktu drugiego: skąd wiesz, że za tym oświadczeniem stoi theymos?
To nie wiesz, że theymos jest jednocześnie adminem reddit/r/bitcoin, bitcointalk i bitcoin.org ?
Myślałem że to powszechna wiedza.

Musiał więc to przyklepać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 20:15

ShadowOfHarbringer pisze:
fun pisze:Celem sprostowania: akurat na pierwszy temat mam dość dobre informacje.
Aha, można prosić o źródła ?
Kanał ircowy, gdzie były synchronizowane prace. Nawet chyba kiedyś miałem linka do wersji roboczej.
Było to jakiś czas temu, bo moje drogi się rozeszły, niemniej potraktuję to jako wyzwanie i postaram się dowiedzieć jaki jest obecny status.
ShadowOfHarbringer pisze:
fun pisze:Theymos wydał już kupę kasy na ludzi, którzy piszą mu od zera forum. Trwa już to dość długo, ale ztcw to już jest niedaleko końca.
Są dwie możliwościl: albo rzeczywiście tak jest, albo dałeś się oszukać tak samo jak reszta.
Czas pokaże.
ShadowOfHarbringer pisze:
fun pisze:Odnośnie punktu drugiego: skąd wiesz, że za tym oświadczeniem stoi theymos?
To nie wiesz, że theymos jest jednocześnie adminem reddit/r/bitcoin, bitcointalk i bitcoin.org ?
Myślałem że to powszechna wiedza.
Musiał więc to przyklepać.
Ja tam widzę rozdzielność między adminem strony, a organem który formalnie stoi za.
To mniej więcej tak, jakby za zawartość pudelka odpowiadali jego admini ;)
Nie mówię, że tak nie jest, ale raczej nie stawiałbym znaku równości między bitcoin.org a theymosem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 20:28

fun pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
fun pisze:Celem sprostowania: akurat na pierwszy temat mam dość dobre informacje.
Aha, można prosić o źródła ?
Kanał ircowy, gdzie były synchronizowane prace. Nawet chyba kiedyś miałem linka do wersji roboczej.
Było to jakiś czas temu, bo moje drogi się rozeszły, niemniej potraktuję to jako wyzwanie i postaram się dowiedzieć jaki jest obecny status.
Hm, nie bardzo coś to daje.
To świadczy tylko tyle, ze faktycznie były prowadzone prace, ale to o niczym nie świadczy. Mogli specjalnie rozpocząć zaawansowane prace, po czym je porzucić i rozhulać kasę na koks, dziwki i bahamasy.
Trochę rażąca niegospodarność, nie uważasz ? Samo to [+wszystkie hacki bitcointalka] dyskwalifikuje thermosa(błąd celowy) jako admina czegokolwiek.
fun pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
fun pisze:Odnośnie punktu drugiego: skąd wiesz, że za tym oświadczeniem stoi theymos?
To nie wiesz, że theymos jest jednocześnie adminem reddit/r/bitcoin, bitcointalk i bitcoin.org ?
Myślałem że to powszechna wiedza.
Musiał więc to przyklepać.
Ja tam widzę rozdzielność między adminem strony, a organem który formalnie stoi za.
To mniej więcej tak, jakby za zawartość pudelka odpowiadali jego admini ;)
Nie mówię, że tak nie jest, ale raczej nie stawiałbym znaku równości między bitcoin.org a theymosem.
Nigdzie nie powiedziałem że jest jedynym adminem. Jest członkiem ekipy zarządzającej - to na pewno. Więc miał głos i wpływ na to.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: fun » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 20:53

FYI: theymos nie adminuje btalk. Płaci komuś, kto to robi na naprawdę wysokim poziomie.
I pozwolę sobie powiedzieć, że trudno to zrobić lepiej. Jeśli dobrze pamiętam, to ostatni wjazd był atakiem socjotechnicznym na obsługę datacenter, a nie bezpośrednim włamem.

A teraz mam bezpośrednie info w sprawie bezpośrednio Was nurtującej:

1. Forum
theymos pisze: It's like 75% done. See http://epochtalk.org/ (isn't officially done/released yet).
In USD terms, only $60,000 was donated. The rest was from ad revenue and the increase in BTC value.
The forum project is over-due and over-budget, which I'm disappointed about, but significant progress is being made. The base features (posts, moderation, etc.) are all working well. It's probably equivalent to software like Discourse at the moment. What remains are bitcointalk.org's extra features like the trust system, more moderation features, and a lot of polishing.
2. Bitcoin.org
theymos pisze:The bitcoin.org domain name is co-owned by me and some others, but the day-to-day operations are handled by others. See: https://bitcoin.org/en/about-us

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 20:58

fun pisze:FYI: theymos nie adminuje btalk. Płaci komuś, kto to robi na naprawdę wysokim poziomie.
To znowu nic nie zmienia. Nie adminuje, ale kontrolę ma i jakby chciał, to by z niej skorzystał.
Na pewno na forum nie umieści oficjalnej informacji o BitcoinXT, bo mu to nie na rękę.
fun pisze:
theymos pisze: It's like 75% done. See http://epochtalk.org/ (isn't officially done/released yet).
In USD terms, only $60,000 was donated. The rest was from ad revenue and the increase in BTC value.
The forum project is over-due and over-budget, which I'm disappointed about, but significant progress is being made. The base features (posts, moderation, etc.) are all working well. It's probably equivalent to software like Discourse at the moment. What remains are bitcointalk.org's extra features like the trust system, more moderation features, and a lot of polishing.
No tutaj już lepiej, aczkolwiek wciąż mało.
fun pisze:2. Bitcoin.org
theymos pisze:The bitcoin.org domain name is co-owned by me and some others, but the day-to-day operations are handled by others. See: https://bitcoin.org/en/about-us
No to dokładnie tak jak pisałem - znowu nic to nie zmienia.
Domena jest zawładnięta przez thermosa i innych zwolenników 1MB.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: McGravier » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 21:38

@fun
Faktycznie masz rację, w kwestii, że theymos nie jest adminem bitcoin.org - jest jednym ze współwłaścicieli, administracją zajmują się inne osoby - podejmując decyzje grupowo (swoją drogą to bolesne że to szkodliwe oświadczenie jest dziełem wielu osób a nie jednej :/)

Wprowadzę stosowny edit do post głównego

Jest natomiast adminem bitcointalk.org
https://en.bitcoin.it/wiki/User:Theymos

Fakt jest taki, że 3 lata temu otrzymał pieniądze, z których zrobiły się bardzo duże pieniądze, i do tej pory się nie wywiązał. Koniec dyskusji.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 22:05

Wiecie co, doszedłem do wniosku że tak naprawdę to nie ma się czym przejmować, trzeba poczekać aż dojdziemy do większych rozmiarów bloków i wtedy sytuacja się wyklaruje. Na razie średni rozmiar bloku to około 400KiB, sieć zacznie się zapychać dopiero jak dojdzie on do 800-900 KiB.

https://blockchain.info/charts/avg-bloc ... 0&address=

Możliwe, że ludzie optujący za 1MB niekoniecznie chcą zaszkodzić Bitcoinowi - np. chcą po prostu opóźnić wprowadzenie forka 8MiB aby dać technologiom takim jak Lightning i Sidechains czas na rozwój.
(Aczkolwiek naturalnie jest to błędny tok rozumowania, bo jeżeli Lightning czy Sidechainy są aż tak zajebiste, to i tak zyskają ogromną popularność, niezależnie od rozmiaru bloku)

Także nie ma tragedii (jeszcze), nie trzeba się aż tak użalać nad sytuacją. Dopiero gdy sieć zacznie się zapychać, a zwolennicy 1MB będą dalej upierać się przy swoim stanowisku, zostaną zniszczeni przez całą społeczność zmasowanym atakiem hejtu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: hanti » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 23:03

Nie wiem czy atak na siec jeszcze trwa, jesli tak to Shadow ma racje. Natomiast jesli juz atak sie skonczyl to mysle, ze juz jest czas na zmiany bo prawie zawsze jak wejde na https://blockchain.info/ to widac ze jednak wiekszosc blokow jest zapelnionych
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Community bitcoinowe jest trawione przez RAKA

Postautor: McGravier » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 23:13

@hanti
Spamer się poddał już jakiś miesiąc temu, to co obserwujesz to normalne zapełnienie sieci.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości