Banki centralne i światowa kryptowaluta

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 marca 2015, 22:17

http://mobile.reuters.com/article/idUSK ... 2?irpc=932
Kombinują nad stworzeniem globalnego, scentralizowanego coina opartego o ich własny blockchain

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: Bit-els » czwartek, 12 marca 2015, 22:38

Sprawa chyba intrygująca, bo Barry Silbert i Jeff Garzik też ten artykuł przed minutą twitnęli.
Tak na szybko- wielcy tego świata nie dadzą odpędzić się od koryta tak łatwo. Pytanie czy pozwolą na koegzystencję z bitcoinem (coś jak linux) czy zaczną walkę. Bardzo prosto- globalna akcja penalizacyjna, oskarżenia o wspieranie czarnego rynku, pranie kasy itd itp

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: konkor » piątek, 13 marca 2015, 02:02

No, no... @ekono chyba o tym dyskutowaliśmy ładne kilka miesięcy temu :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 marca 2015, 11:26

Bit-els pisze:http://mobile.reuters.com/article/idUSK ... 2?irpc=932
(...) scentralizowanego coina (...)
LOLOLOLOL.
IBM ponownie wynalazł bazę danych SQL ? :D Oby tylko Apple nie zechciał tego opatentować, bo będzie gorąco :P
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: smok » piątek, 13 marca 2015, 12:30

http://www.reuters.com/article/2015/03/ ... KB20150312

No jakże by inaczej jak tak:
Unlike bitcoin, where the network is decentralized and there is no overseer, the proposed digital currency system would be controlled by central banks, the source said.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ekonokomik » piątek, 13 marca 2015, 21:14

I ludzie to kupią.
Właśnie dla tej kontroli, która tak Was przeraża. Choć częściej będą używane takie słowa jak: gwarancje, zabezpieczenia, lagalność, pewność.

Co się dziwić, cała ludzka cywilizacja, gdyby ją chcieć streścić jak najkrócej, to właśnie _kontrolowanie_ najróżniejszych obszarów. Kontrola = spokój, stabilizacja, pewność jutra.
Kontrola dużej pewnej firmy lub państwa to zdjęcie konieczności tej kontroli z barków szarego, zapracowanego obywatela. Ten może bezpiecznie używać rozwiązania czy technologii, a nie musi się martwić jej rozumieniem czy bezpieczeństwem. W powszechnym rozumieniu od tego jest przecież państwo, żeby zabezpieczać i obejmować kontrolą. Nieważne czy to obrona granic, finanse obywateli, praca, zdrowie czy wchowanie dzieci. Jaka to w końcu różnica? To tylko inne dziedziny życia.

Piszę to całkowicie poważnie. To naturalna kolej rozwoju społeczeństw i państw. Co nie znaczy, że to popieram i się z tego cieszę.
Można chcieć to zmienić, ale nie można się obrażać na rzeczywistość i socjologię.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6333
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: maxi82 » piątek, 13 marca 2015, 21:22

eko, racje masz to fakt. Odwieczny problem polega na kontroli kontrolujących itd. Wszak człowiek jest tylko człowiekiem "Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie". Z drugiej strony "demokracja demokracją ale ktoś tym wszystkim rządzić musi" no i tak to się kręci.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: robithc » piątek, 13 marca 2015, 22:13

niestety ale ludzie chcą tej kontroli/gwarancji banksterki - prosty przykład : pracuje w banku teraz (trzeba poznać wroga ;) ) i ludzie wola wsadzić kasę np w lokatę 1 % w skali roku !! (nie licząc belki i inflacji ) niż np spróbować inwestycji itp bo ''tu mam gwarancje, bezpieczeństwo i pewny zysk " ...ręce opadają ;] dużo czasu minie zanim stare schematy upadną. A co najlepsze to ludzie myślą nadal że taki bank cokolwiek im gwarantuje i że trzyma ich kasę a nie wirtualne zapisy
get rich or die trying

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 marca 2015, 00:47

ekonokomik pisze:I ludzie to kupią.
Kupią. I szybko sprzedadzą, jak FED dodrukuje parę kwadrypierdocebulionów i ich oszczędności będą warte mniej niż kupa szejków jedzona przez modelki.

Mnie ciekawi ile razy jeszcze taki cykl musi się powtórzyć, abyśmy się nauczyli ? Fałszowanie waluty to stara jak świat technika używana (już nawet w starożytnej grecji) do ekonomicznej rozpusty, okradania społeczeństwa i finansowania wojen.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ekonokomik » sobota, 14 marca 2015, 01:52

Shadow, a widziałeś może dzisiaj kurs dolara? ;)
Oczywiście, że te "dodrukowane" dolary nie rozpłynęły się w powietrzu. One jeszcze kiedyś wypłyną (lub zostaną zutylizowane ze stratą dla końcowych właścicieli). Ale póki co, akcje na amerykańskiej giełdzie biją rekordy, więc gospodarka się rozwinęła, inflacji nie ma, czyli to całe dodrukowywanie działa! ;)

Ludzie się nigdy nie nauczą. Ktoś tu niedawno pisał, że podobno z badań wynika, że "pamięć inwestycyjna" ludzi to koło 3 lat. A cykle finansowe trwają wielokrotnie dłużej. Grubsze skoki na kasę obywateli dokonywane są raz na kilka dekad. Kto dzisiaj w Polsce wie o takim numerze, jaki władza zrobiła 65 lat temu? http://pl.wikipedia.org/wiki/Reforma_wa ... sce_w_1950
Co więcej w międzyczasie wielokrotnie zmieniają się rządy, czasem nawet ustrój. To było "za komuny". Więc wtedy to ONI wam ukradli, ale teraz mamy już nową demokratyczną władzę, banki mają gwarancje, nic złego nie ma prawa się już powtórzyć...

Tymczasem 60 lat później: "W 2011 r. szczyt UE zdecydował o dobrowolnych stratach prywatnych wierzycieli posiadających greckie obligacje w wysokości 50 proc. ich nominalnej wartości." Ale w momencie kiedy greckie obligacje stracily odgórną decyzją 50% wartości, większośc z nich nie byla już w posiadaniu prywatnych banków - wykupił je od nich EBC czy tam inne banki centralne. Czyli za to ratowanie Gracji zapłaciliśmy my wszyscy. Przecież to też jest skok na kasę podatników, tylko bardziej zakamuflowany, w białych rękawiczkach.

Zresztą powiedzmy, że ja się "nauczyłem". I co mogę z tą wiedzą zrobić?
Miałeś przykład w czasie tej powojennej denominacj: ludzie nie ufali władzy i bankom i trzymali kasę w domu. I stracili za karę 2/3 oszczędności.
Kupić złoto? To też już władza przerabiała. http://rynekzlota24.pl/zloto-metale-szl ... ata-zlota/
Kupić Bitcoiny? Mam paskudne wrażenie, że jeśli ten sposób magazynowania wartości stanie się aktywnie wykorzystywany, to Bitcoin będzie następny do skasowania, żeby ukarać "sprytnych i niepokornych", którzy mieli czelność nie ufać władzy i bankom :twisted:

I tak to się kręci przez wieki...

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: PakoMat » sobota, 14 marca 2015, 09:10

Nie widzę przeciwwskazań żeby banki zrobiły własnego forka Bitcoin i ogłosiły go jako ten oficjalny. Wtedy cała infrastruktura oraz ekosystem jest już gotowy. Pozostaje kwestia tego za którym forkiem pójdą dotychczasowe instytucje i firmy opierające swoje działanie na sieci Bitcoin. Jak pokazuje historia, podejrzewam, że ludzie masowo pójdą za głosem rządów i regulatorów ponieważ obecnie to od nich masy oczekują rozwiązania kryzysu, tak jak wygląda to od wieków.
Podobnie firmy zwabione chęcią konkretnych zysków raczej staną po stronie establishmentu, który będzie uznawał jedynie własnego forka Bitcoin, któremu media dopiszą odpowiednią otoczkę.
Przytoczę tutaj słowa jakie zostały rzekomo wypowiedziane przez Pana Rockefeller'a:
Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.
Choć ten cytat w rzeczywistości brzmiał inaczej, spoglądając na bieg historii ta taktyka już wielokrotnie się sprawdzała.
Pan Rockefeller nie powiedział nic odkrywczego, gdyż jak historia pokazuje, po kryzysach zawsze nastawał nowy porządek zapewniony przez ciągle ten sam establichment. Nie widzę powodu dlaczego teraz miałoby być inaczej. Oni obecnie wykupują całe bankrutujące kraje, które zadłużają się w należących do nich bankach. Tym samym tak naprawdę to oni przejmują absolutną władzę na świecie. To chyba już ostatni etap. Więcej nie mogą uzyskać. Ostatnim etapem będzie totalna władza nad jednostką. Ten kryzys jest złowrogi jak żaden inny przedtem.
Jeśli nawet przytoczone przez Ciebie słowa Pana Rockefeller'a są prawdziwe, to nie spodziewałbym się niczego dobrego po rozwiązaniach proponowanych przez rodzinę Rockefeller'ów, gdyż oni należą do establishmentu, który wywołał kryzys. Mają już z pewności przygotowane odpowiednie rozwiązanie, które nas jeszcze bardziej zniewoli, choć będzie promowane jako coś wspaniałego. Tak naprawdę doprowadzi do zatracenia wszelkiej prywatności i wolności.
Mimo kryzysu na Cyprze jakoś Bitcoin specjalnie tam się nie rozwija. Ludzie nadal korzystają z tego systemu stworzonego przez banksterów. Śmieszne są te argumenty. Ludzie są zniewoleni i to się nie zmieni jeszcze bardzo długo.
Większość ludzi którym mówię o Bitcoin są zafascynowani, jednak zawsze kwitują moje wywody zdaniem: "Czy Bitcoin jest legalny?"
Po czym zmieniają temat.
Dlaczego ludzie do tej pory ufają "banksterom"?
Każdy kolejno wywołamy przez "banksterów" kryzys prowadzi do jeszcze większego zniewolenia i centralizacji (przejęcia mniejszych banków przez kilka największych). Każdy kolejny kryzys bankowy począwszy od XIX wieku prowadzi do tego samego. To są niezbite fakty - historia. Musiałby wybuchnąć gigantyczny chaos żeby coś się zmieniło. Ci ludzie mają absolutną władzę. Co powstanie w miejscu instytucji bankowych w tych wszystkich drapaczach chmur dających pracę wielu milionom ludzi na świecie?
Ludzie to ignoranci. Ich to nie interesuje. Ludzie czekają aż bankierzy oraz obecny establishment stworzą rozwiązanie problemu. Bankierzy oraz rządy sami tworzą coraz więcej problemów, aby ludzie zapieprzali coraz więcej za słabe pieniądze, zmęczeni (z wyłączonym myśleniem) wracali do domu, włączali TV i wsiąkali tym, co im zaproponuje system. Broń boże żeby zajmowali się czymś innym albo za dużo myśleli..

Bitcoin bez regulacji pozostanie w szarej strefie. Żaden znaczny kapitał nie wejdzie do ekosystemu bez odpowiedniej aprobaty instytucji, co pokazał nam ostatnio przykład Coinbase.
Nie wyobrażam sobie jakoś przeciętnych użytkowników korzystających ze zdecentralizowanych giełd, weryfikacji każdej transakcji za pomocą przeglądarek blockchain. A to ważne, bo coraz więcej aplikacji opierających się o Bitcoin przeprowadza transakcje w ramach swojej bazy danych (off-chain transactions) zamiast w ramach block chain.
Poza tym trzeba rozwiązać problem ze skalowalnością. Blok wielkości 1mb jest główną bolączką. Należy go wkrótce znacznie zwiększyć, aby nie było problemu z centralizacją Bitcoin. Bez zwiększenia rozmiaru bloku wkrótce przeprowadzane będą jedynie najbardziej konkurencyjne i atrakcyjne dla kopaczy transakcje. Doprowadzi to do przejęcia Bitcoina przez instytucje bankowe, które oferowały będą darmowe transakcje za pomocą swojej bazy danych, a Bitcoin będzie używany tylko do przelewów i wymiany informacji między bankami (zamiast SWIFT i SEPA). Zapewne niestety taka czeka przyszłość Bitcoina.
Dla znacznej większości ludzi ważna jest przede wszystkim wygoda użytkowania oraz to, czy dana technologia jest legalna i regulowana w świetle prawa. Żaden przedsiębiorca nie zaryzykuje zrujnowania firmy przez niedostosowanie się do zapisów prawnych. Musiałby wybuchnąć potężny chaos.
Instytucje finansowe, które już teraz mogłyby doprowadzić do upadku systemu Bitcoin nigdy nie pozwolą się szarogęsić użytkownikom Bitcoin.
Wszystko można regulować ustawami. Jeśli nie, Bitcoin pozostanie w szarej strefie i nie wypłynie na szersze wody.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: adam1226 » sobota, 14 marca 2015, 10:08

Mam takie pytanie: po co komu całkowita kontrola nad jednostka?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: PakoMat » sobota, 14 marca 2015, 10:25

Bo jak człowiek zdobywa niepojęty majątek oraz bogactwa tego świata, pozostaje mu tylko chęć władzy, która pozostaje motywem jego działania.
Bo nikt tego jeszcze w historii ludzkości nie osiągnął?
Czipy RFID się do tego przyczynią, a technologia już jest wdrażana na coraz większą skalę: źródło 1, źródło 2.
To tak dla ciekawostki. Sam jestem sceptyczny co do tego typu rodzaju infiltracji. Jednak patrząc na historię, ludze z biegiem lat pozwalają na coraz większy stopień inwigilacji, więc ta perspektywa nie wydaje się już być tak nierealna: źródło 1, źródło 2.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 marca 2015, 11:25

ekonokomik pisze:Miałeś przykład w czasie tej powojennej denominacj: ludzie nie ufali władzy i bankom i trzymali kasę w domu. I stracili za karę 2/3 oszczędności.
Kupić złoto? To też już władza przerabiała. http://rynekzlota24.pl/zloto-metale-szl ... ata-zlota/
Kupić Bitcoiny? Mam paskudne wrażenie, że jeśli ten sposób magazynowania wartości stanie się aktywnie wykorzystywany, to Bitcoin będzie następny do skasowania, żeby ukarać "sprytnych i niepokornych", którzy mieli czelność nie ufać władzy i bankom :twisted:
I tak to się kręci przez wieki...
Cóż, masz niestety rację.
Ale dzisiaj mamy Internet, TORa i VPNy. Jeżeli rząd będzie chciał załatwić Bitcoina, będzie musiał wyłączyć Internet najpierw.
Mam nadzieję że nie pozwolimy mu na to i nie damy się nabrać na terrorystów, pedofilów i takie tam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: konkor » sobota, 14 marca 2015, 13:13

@ShadowOfHarbringer ale @ekono mówi o niszczeniu systemowym, a nie "fizycznym". A niech sobie działa ten BTC, po prostu w dość łatwy sposób można do zmarginalizować dając przy okazji alternatywę i tyle... Wtedy wartość BTC będzie kolekcjonerska jak kiedyś pisał eko ;) Będzie też niósł wartość umowną wśród "zbuntowanych", ale to kropelka w porównaniu z tym czego Ty na przykład oczekujesz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: Bit-els » sobota, 14 marca 2015, 13:57

@Konkor, Eko +1 ;-)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 marca 2015, 15:24

konkor pisze:@ShadowOfHarbringer ale @ekono mówi o niszczeniu systemowym, a nie "fizycznym". A niech sobie działa ten BTC, po prostu w dość łatwy sposób można do zmarginalizować dając przy okazji alternatywę i tyle... Wtedy wartość BTC będzie kolekcjonerska jak kiedyś pisał eko ;) Będzie też niósł wartość umowną wśród "zbuntowanych", ale to kropelka w porównaniu z tym czego Ty na przykład oczekujesz.
Ja mam nadzieję, że kombinacja Bitcoin+Internet wywoła największą rewolucję i falę wolności jednostki w historii ludzkości. Nową "wiosnę ludów".

Ale nic, zobaczymy jak będzie - może się nie sprawdzić. Teraz to możemy sobie tylko gdybać. Sama nadzieja to też za mało, bo nadzieja jest matką głupich. Trzeba działać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: konkor » sobota, 14 marca 2015, 15:43

Dlatego chyba sens ma to co kiedyś pisałem, że BTC do sukcesu potrzebuje "pleców". I to silnych - najlepiej ze środowiska banksterki paradoksalnie. Jedyna szansa na to , to uwalenie kursu ile się da i zatankowanie przez zainteresowanych. Być może właśnie coś takiego przed nami? No zobaczymy...

Ja "rewolucję" i przewrócenie porządku świata od początku uważam za najmniej realny scenariusz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: adam1226 » sobota, 14 marca 2015, 15:49

ShadowOfHarbringer pisze:
konkor pisze:@ShadowOfHarbringer ale @ekono mówi o niszczeniu systemowym, a nie "fizycznym". A niech sobie działa ten BTC, po prostu w dość łatwy sposób można do zmarginalizować dając przy okazji alternatywę i tyle... Wtedy wartość BTC będzie kolekcjonerska jak kiedyś pisał eko ;) Będzie też niósł wartość umowną wśród "zbuntowanych", ale to kropelka w porównaniu z tym czego Ty na przykład oczekujesz.
Ja mam nadzieję, że kombinacja Bitcoin+Internet wywoła największą rewolucję i falę wolności jednostki w historii ludzkości. Nową "wiosnę ludów".

Ale nic, zobaczymy jak będzie - może się nie sprawdzić. Teraz to możemy sobie tylko gdybać. Sama nadzieja to też za mało, bo nadzieja jest matką głupich. Trzeba działać.
Ilu niby jest takich wolnościowcow u rewolucjonistow? Ja
W swoim otoczeniu nie widzę żadnego, a nie wydaje mi się bym żył w jakimś kuriozum..

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: IBM, banki centralne i światowa kryptowaluta

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 marca 2015, 17:00

konkor pisze:Dlatego chyba sens ma to co kiedyś pisałem, że BTC do sukcesu potrzebuje "pleców". I to silnych - najlepiej ze środowiska banksterki paradoksalnie.
Historia rewolucji francuskiej udowadnia, że elity szybko mogą się zmienić...

Jak "gówno porządnie uderzy w wentylator", to nawet banksterzy mogą zawisnąć na latarniach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości