Czy chciwość zabiła bitcoina?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Lamassu » wtorek, 13 stycznia 2015, 22:59

Nie chcę krytykować jednak dyskusje na tym forum i na zagranicznych tak samo w 90% dotyczą ceny. Spadnie, urośnie, bańka, ugrałem 4 dolary, a ja 2 dolary, ten się zapakował w szorty, inny ma longi. Było denko, formacja żyrafy, zaraz jeb...

Były czasy że rozmawiało się o bitcoinie, o technologii, zastosowaniach itp. Teraz nie różni się to wiele od pierwszego lepszego forum foreksowego a ktoś kto ma bity w ,,long term" jest uważany za dziwaka.

Czy kogoś z was jeszcze interesuje płacenie bitcoinem? Moim zdaniem BTC jest ofiarą własnego sukcesu. Jeśli miarą sukcesu ma być ta bańka. Oczywiście dołączyli się do tego oszuści, niekompetencja ludzi zarządzających giełdami, brak reakcji społeczności na to itp.

Nie twierdzę, że to już koniec czy coś, tylko tak trochę smutno że ludzka chciwość wzięła górę nad projektem i tak naprawdę nikt nie patrzy na btc tylko ile fiatów może zarobić dzięki btc.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Chancellor » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:15

Nikt nikogo nie zabił. Jeżeli już, to chciwość zabiła poniekąd Twoje widzenie bitcoina ;-) Dlaczego? Bo jego „upadek” widzisz przez pryzmat... kursu. Kursu, który został wywindowany do poziomu $1200 przez oszustów i spekulantów przecież.

Jeżeli chcemy rozmawiać o bitcoinie przez pryzmat techologii i zastosowań, to ja tu nie widzę żadnego upadku. Po prostu powoli, acz systematycznie się rozwija. Przy takim spojrzeniu zjazd z $1200 na $200 jest nieistotnym detalem, bo jakiż to ma wpływ na technologię?

Kolejna sprawa, bitcoin jest produktem zaawansowanej technologii. Na początku był używany tylko przez ludzi, którzy tę technologię rozumieli, pasjonowali się nią i mogli o niej rozmawiać. W momencie gdy zaczął się lawinowo rozpowszechniać, siłą rzeczy w przewadze znaleźli się po prostu użytkownicy bitcoina, w tym traderzy. To jak z telefonem komórkowym, 99% jego posiadaczy na pytanie „jak działa telefon?” odpowie Ci „klepię numer albo wybieram z kontaktów i gadam” i to raczej oczywiste, że pasjonat cyfrowej telekomunikacji bezprzewodowej nie będzie zachwycony taką odpowiedzią.

Bańka nie jest miarą sukcesu bitcoina. Ona jest co najwyżej miarą sukcesu tych, którzy traktują go jako maszynkę do zarabiania (czy usiłują na nim zarobić...).

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: AdamM » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:18

Lamassu pisze:Były czasy że rozmawiało się o bitcoinie, o technologii, zastosowaniach itp. Teraz nie różni się to wiele od pierwszego lepszego forum foreksowego a ktoś kto ma bity w ,,long term" jest uważany za dziwaka.
Masz pytania odnośnie technologii? Zadaj je, gwarantuje Ci że dostaniesz sporo wartościowych odpowiedzi.
Lamassu pisze:Czy kogoś z was jeszcze interesuje płacenie bitcoinem? Moim zdaniem BTC jest ofiarą własnego sukcesu. Jeśli miarą sukcesu ma być ta bańka. Oczywiście dołączyli się do tego oszuści, niekompetencja ludzi zarządzających giełdami, brak reakcji społeczności na to itp.
Nie dla wszystkich miarą sukcesu jest bańka. Są tacy, którzy widzą możliwości tej technologii jakich nie mieliśmy nigdy wcześniej. Oczywiście jest grono spekulantów. I nie ma w tym nic złego. Ale oni niczego bitcoinowi nie odbierają. IMO działają na plus projektu. Podnoszą kapitalizację dodając projektowi wagi. Przeprowadzają arbitraże wyrównując kursy w różnych miejscach itp.

Pisałeś o zamiarze brania kredytu na bitcoin. Później pisałeś o wpakowaniu wszystkich środków przeznaczonych na podróż poślubną w bitcoiny w celach spekulacyjnych... a ostatecznie napisałeś o kilkudziesięcio procentowej stracie. Może te osobiste doświadczenia powodują Twoje negatywne odbieranie teraźniejszej sytuacji w okół projektu?

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: MegaMol » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:31

Ludzka chciwość napędza rozwój. Gdyby nie ona, to ludzie dawno rozdaliby sobie to co mają i nie ryzykowali udziału w wyścigu szczurów, aby zwyciężyć nad innymi.
W BTC jest to samo.

Trochę offtop, ale zauważyłem, że wszystkie spadki mają swoich antybohaterów. Tym razem to jesteś Ty @Lamassu. Kto czytał dzisiaj na bieżąco posty, ten wie, że nie masz najlepszego dnia. Po całym wydarzeniu widzę, że starasz się patrzeć na BTC tak negatywnie jak to tylko możliwe. Zakłada, że po to, by móc usprawiedliwić twoje straty.
(Nie)stety, psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Lamassu » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:34

Ja nie odbieram negatywnie projektu i wierzę w niego długoterminowo.

Ale wolał bym, żeby najaktywniejszym wątkiem na forum był np ,,Rozwój technologii" gdzie użytkownicy prześcigali by się w tym jak jeszcze można wykorzystać btc czy go upowszechnić a nie podniecać się tym, że ktoś przewidział odbicie o 5$ ;/

Ja niestety programistą nie jestem, ale widzę że potencjał bitcoina jest słabiutko wykorzystywany, jedna gra która wykorzystuje btc na ios w 6 lat projektu? srylsy? (sarutobi) Można by zrobić grę strategiczną na smartfony/tablety gdzie walutą był by prawdziwy btc, MMO z btc.

Kredyt był żartem tak samo jak podróż poślubna.

Strata nie była niestety żartem ale ,zainwestowałem" 1800zł na lewarze 1:5 i dzisiaj miałem depo na -92% ale wytrzymało i teraz jest ,zaledwie" na -70% :D Zdawałem sobie sprawę z ryzyka, po prostu chciałem się zapakować long term, ale nie przewidziałem że spadek moze być aż tak szybki i gwałtowny że teraz wisi nad mną wyzerowanie depozytu...

Szczerze mówiąc to na altcoinach zarobiłem ponad 20k więc mam także pozytywne nastawienie pod względem finansowym do kryptowalut.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 stycznia 2015, 23:35 przez Lamassu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Chancellor » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:36

Lamassu pisze:Strata nie była niestety żartem ale ,zainwestowałem" 1800zł na lewarze 1:5 i dzisiaj miałem depo na -92% ale wytrzymało i teraz jest ,zaledwie" na -70% :D
A nie zamknęło Ci teraz? Bo polecieliśmy znów w dół i na BM odparowało jakieś 40 BTC longów...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Lamassu » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:38

Chancellor pisze:
Lamassu pisze:Strata nie była niestety żartem ale ,zainwestowałem" 1800zł na lewarze 1:5 i dzisiaj miałem depo na -92% ale wytrzymało i teraz jest ,zaledwie" na -70% :D
A nie zamknęło Ci teraz? Bo polecieliśmy znów w dół i na BM odparowało jakieś 40 BTC longów...
O cholera faktycznie teraz zamknęło... Będę smutny jak teraz pójdzie odbicie bo granicą było dla mnie jakieś 838zł a niestety spadło do 830.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: hanti » środa, 14 stycznia 2015, 00:50

Niestety nie jest rozowo :( Kiedys duzo pisalem o miningu, jakies porady co do konfiguracji programow itp. cos sie przynajmniej dzialo a teraz ? Jedyne o czym sie rozmawia to tak jak mowisz jego cena. Świętej pamięci servantes wszystko przewidzial ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 07:12

Cena BTC jest wspolczynnikiem okreslajacym jakosc projektu. Przy takich spadkach ciezko o nowych graczy.
Natomiast przy takim kursie spadaja nastroje, wiec malo kto sie interesuje technikaliami :P

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: kactech » środa, 14 stycznia 2015, 08:05

https://bitalo.com/ puste, nikt nie potrzebuje nowych rozwiązań.
Tak jak mówi majkel_94, razem z ceną dołują morale, to normalne, rosnąca lub nawet stabilna cena daje silne(nielogiczne) potwierdzenie podążania w dobrym kierunku.
Może dobrym krokiem byłoby założenie organizacji na github, krypto-polska czy coś w tym stylu, i wrzucanie w ramach tej grupy jakichś pierdół nawet koślawych i brudnych, automaty, skrypty na początek, punktowanie problemów które przyblokowały dalsze prace, może ktoś przejdzie i akurat rzuci dobrym rozwiązaniem.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 08:53

Lamassu pisze:Czy chciwość zabiła bitcoina?
Dalej już nie czytałem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 08:59

hanti pisze:Niestety nie jest rozowo :( Kiedys duzo pisalem o miningu, jakies porady co do konfiguracji programow itp. cos sie przynajmniej dzialo a teraz ? Jedyne o czym sie rozmawia to tak jak mowisz jego cena. Świętej pamięci servantes wszystko przewidzial ;)
Bo tak naprawdę tzw. "zwykli ludzie" nic nie rozumieją.

Bitcoin nie jest jakimś tam durnym FOREX'em, na którym można zarobić. Bitcoin jest absolutnym totalnym rozwiązaniem problemów rządowych walut. To następny etap ewolucji cywilizacji ludzkiej.

Jeżeli ktoś traktuje Bitcoina jako sposób na szybki zarobek, to się grubo przejedzie. Co pisałem już 100 razy, Bitcoin NIE JEST PRZEWIDYWALNY W KRÓTKIM OKRESIE. Deal with it.

Bitcoin służy do tego aby porzucić zwykłe, śmieciowe waluty i używać tylko jego jako głównego środka płatniczego, a nie żeby za jego pośrednictwem kupować/sprzedawać zwykłe waluty. To się mija z celem. Dopiero gdy ludzie zrozumieją jak są rypani przez rządy i zaczną operować w Bitcoinie jako głównej walucie, to skończą się te szalone bańki nakręcane przez forexowych spekulantów.

Seriously, "handlujcie z tym":
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 09:27

Doprawiasz jakas ideologie niestety te spadki powoduje ze tacy drobni ciulacze jak ja pozbede sie bitcoinow i beda trzymacc oszczednosci z zlocie albo innym metalu. Waluty smieciowe so potrzebne bo trzeba sie najesc i ubrac a bitcoin to tylko zabezpieczenie pieniedzy przed bandziorami

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: wizard » środa, 14 stycznia 2015, 09:33

ShadowOfHarbringer pisze:[Bo tak naprawdę tzw. "zwykli ludzie" nic nie rozumieją.
Również jesteś zwykłym człowiekiem .... Deal with it ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Chancellor » środa, 14 stycznia 2015, 09:33

@sceptyk: Ale on właśnie napisał, że zastosowaniem bitcoina nie ma być trzymanie oszczędności, przynajmniej nie długoterminowych...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 09:43

To do czego bitcoin sie nadaje bo ja uwazam ze tylko do zabezpieczenia oszczednosci tak jak zloto. Nie chce mi sie nawet kometowac tych bredni o zastepowaniu rzadowych walut to jakas kompletna utopia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: kactech » środa, 14 stycznia 2015, 09:48

@sceptyk @SoH obydwaj zbyt wąsko patrzycie na zastosowanie.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 09:49

sceptyk pisze:Doprawiasz jakas ideologie
Nie ja dorabiam ideologię, tylko Satoshi, twórca Bitcoina:
Satoshi Nakamoto pisze:Yes, [we will not find a solution to political problems in cryptography,] but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years. Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own.
Satoshi / Bitcoin Genesis Block pisze:The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks[2]
W Bitcoinie chodzi głównie o ideologię. O ideologię rozwalenia starego popsutego systemu gospodarczo - politycznego i zastąpienia go nowym.
sceptyk pisze:niestety te spadki powoduje ze tacy drobni ciulacze jak ja pozbede sie bitcoinow i beda trzymacc oszczednosci z zlocie albo innym metalu.
Uwierz mi, to jest najgorszy możliwy moment żeby sprzedawać Bitcoina. Ale rób co chcesz.
sceptyk pisze:Waluty smieciowe so potrzebne bo trzeba sie najesc i ubrac a bitcoin to tylko zabezpieczenie pieniedzy przed bandziorami
"Tylko" zabezpieczenie przed bandziorami powiadasz ? Zważywszy, że bandziory okradają Cię każdego dnia i każdej nocy z pomocą inflacji i innych podatków, ja bym powiedział "".

Można trzymać oszczędności w BTC, a wydawać smieciowe waluty.
Chancellor pisze:@sceptyk: Ale on właśnie napisał, że zastosowaniem bitcoina nie ma być trzymanie oszczędności, przynajmniej nie długoterminowych...
Nie wiem, czy o mnie chodzi, ale ja uważam trzymanie długoterminowych oszczędności w BTC za dobry pomysł. Przynajmniej ja jeszcze na tym nie straciłem...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 09:58

Mnie nie interesuja zadna ideologia muszee zjesc i sie ubrac czy bedzie ta czy inna waluta swiat bedzie tak samo dzialal a wymyslanie historii o tym ze bitcoin wywroci swiat na druga strone to utopia. Od tysiecy lat jest zloto ktore kiedys bylo w monetach. Od kilku lat jest bitcoin ktory jak zloto trzyma wartosc ale okazalo sie ze wartosci juz prawiee nie ma i ja wysiadam i kupuje zloto. Spadlo do 180 i bedzie spadacc dalej nie chce byc glupcem, ktory zamiast myslec bedzie kultywowal jakies utopijne brednie. eot

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Chancellor » środa, 14 stycznia 2015, 10:21

sceptyk pisze:Spadlo do 180 i bedzie spadacc dalej nie chce byc glupcem, ktory zamiast myslec bedzie kultywowal jakies utopijne brednie. eot
Właśnie wzrosło do 200 ;-). Ale sprzedawaj.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości