Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: TypowyFacet » piątek, 5 maja 2017, 15:46

A w tvn znów filmik z 2013 roku :D:D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » piątek, 5 maja 2017, 15:48

Moment na wyjście? :-)
W krótkim terminie przynajmniej

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: The Real McCoin » piątek, 5 maja 2017, 16:22

@Bit-els, machina się rozkręca. Różnego rodzaju piramidy odpalają silniki: http://zdunskawola24.pl/wiadomosci/spoz ... losci.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: prezes » piątek, 5 maja 2017, 16:32

Niestety ilość piramid powołujących się na bitcoina i kryptowalut wzrosła lawinowo ostatnimi czasy. Jak tłumaczę ludziom że ponad 90 % traci wszystko to słyszę argument że ktoś tam zainwestował już kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy złoty i że to ma przyszłość. Ludzie chyba faktycznie lubią żyć marzeniami, inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć ale ciekawsze jest to, że nawet jak stracą i to w co wierzą okaże się zwykłym przekrętem to nic się nie uczą i zaczynają wierzyć w jakiś inny wałek.

Człowiek wierzący niestety nie uczy się na własnych błędach, dopiero zaufanie sobie a nie wierzenie ślepo innym pozwala wyjść z tego kręgu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » piątek, 5 maja 2017, 16:43

@prezes, ciekawe że ludzie łatwiej uwierzą w piramidę niż w kryptowaluty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: prezes » piątek, 5 maja 2017, 17:47

To jest naprawdę bardzo ciekawe. Na facebooku cała masa piramid już krąży i ludzie wpłacają tam ciężko zarobione pieniądze. W sumie w piramidę łatwiej jest zainwestować, ktoś ją tak przygotował żeby było wszystko prosto, wpłać kasę dostaniesz jakiś tam pakiet i za jakiś czas nie będziesz musiał pracować bo będziesz milionerem.

Na kryptowalutach jest o wiele trudniej, nie wiadomo gdzie wpłacić, bo jeszcze giełda padnie, przelać to na swój portfel ale jaki portfel :-) jaką walute kupić itd. problemy same się mnożą i jeszcze większość mówi że nie ma gwarancji że wzrośnie.

W piramidzie jest dużo prościej, ktoś Cie zapewnia że zarobisz a jak nie to to jest taki mały procent szans że nie ma co się na tym rozwodzić.

Podsumowując. Ludzie lubią być okłamywanie, łatwiej jest ludziom uwierzyć w kłamstwa jakieś wymyślone historyjki bóstwa i inne bajery niż spojrzeć na życie takie jakie jest, a że większości jest jak papier toaletowy szare, krótkie i do dupy to co im innego pozostaje. Żyją marzeniami bo z życia doczesnego są niezadowoleni.

I potem można poczytać wypociny na forum różnych frustratów albo trolli. Boją się sami sobie zaufać, pomimo że czują się lepsi od zwierząt, a wierzą jakimś manipulantom, taki chichot losu. Chyba ich ta własna mądrość tak oślepiła, że teraz potrzebują innych, żeby im powiedzieli co mają robić i w co mają wierzyć :mrgreen:
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: maky » piątek, 5 maja 2017, 18:59

The Real McCoin pisze: http://tvn24bis.pl/wiadomosci-walutowe, ... 37211.html
Ło matko. Jak w ten sposób komentują rzeczy, na których się nie znam to strach ich oglądać. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: prezes » piątek, 5 maja 2017, 19:01

Ten co to komentował też się nie zna, kazali mu to przeczytał i tyle ale faktycznie mogli to trochę lepiej merytorycznie przygotować. Ja również, gdybym nie miał pojęcia o kryptowalutach, to chyba nic bym z tego sensownego nie zrozumiał.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 4 maja 2017
Reputacja: -35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: ddww909 » sobota, 6 maja 2017, 22:09

Jak ktoś ma chwilę i wspiera SW to niech odda swój głos, może coś się ruszy.
https://twitter.com/ViaBTC/status/860933165002522625

Dla tych co nie wspierają SW - proszę zignorować ten post. :P

Dodano po 39 minutach 21 sekundach:
Nie ma to jak zaparzyć sobie kakao i poczytać zalew bólu dupy na r/btc

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bitmar » środa, 10 maja 2017, 13:04

Mamy czas do 26 czerwca na zabawę na starych zasadach. Potem UE i Ministerstwo Finansów bierze się za naszą branżę....

http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... towalutowa

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: wdaddy » środa, 10 maja 2017, 13:12

Bitmar pisze: Mamy czas do 26 czerwca na zabawę na starych zasadach. Potem UE i Ministerstwo Finansów bierze się za naszą branżę....
czy jest jakiś wydzielony wątek na forum, w którym można byłoby sobie siarczyście zakląć ? czy pozostaje mi rzucanie mięsem w zaciszu domowym ;) To jest masakra, Kolejny raz pod pretekstem dbania o nasze bezpieczeństwo (walka z terroryzmem) qtasy z Mumii będą mi się pakowały w buciorach w moje finanse i moje sprawy.

ważny artykuł, szczególnie dla tych którzy liczą po cichu, że może tym razem "ETF wejdzie" i kurs BTC poszybuje to the moon. ale jakim kosztem, kosztem regulacji, inwigilacji i chciejstwa establishmentu

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 10 maja 2017, 13:18

Czyli zniknie każda forma prywatności. Czy taki @Inpay i podobne serwisy też będą rejestrować pełne dane klientów przy każdej transakcji? Myślę o "przelewach na wybrane konto" czy na bankomat. Nawet 100 zl z pełną inwigilacją?

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
@wdaddy, ale nie masz na dziś wyboru. Albo delegalizacja (bitcoin jest zamachem na państwo, bez 2 zdań) albo takie przykrecanie śruby.
Na szczęście to jak z szyfrowanie. Zawsze będą furtki i zablokować się przepływu informacji nie da. Tu mamy przepływ wartości.

Po prostu żyjemy u zarania rewolucji. Smok jest na razie zbyt mocny.
Zmiany nastąpią za 2, 3 pokolenia.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: wdaddy » środa, 10 maja 2017, 13:33

Bit-els pisze:
@wdaddy, ale nie masz na dziś wyboru. Albo delegalizacja (bitcoin jest zamachem na państwo, bez 2 zdań) albo takie przykrecanie śruby.
Na szczęście to jak z szyfrowanie. Zawsze będą furtki i zablokować się przepływu informacji nie da. Tu mamy przepływ wartości.
no tak... ale już tak zupełnie popadając w skrajność, żeby wyrazić co czuję... po co mi ta wartość i możliwość jej przepływu, skoro nie mogę jej swobodnie kreować i konsumować. Kreować jej swobodnie nie mogę bo muszę się dać prześwietlić i wpisać się na listę ludzi ogólnie podejrzanych (tak się czuję jak ktoś w rzuca mnie do worka z praniem pieniędzy i terrorystami). Konsumować swobodnie póki co też nie mogę, bo przy wypłacie zapier.... ukradną mi 20% albo jak kupię za krypto coś to miły Pan ze skarbówki zapyta mnie "a za co to?"

czekam na następną wersję tej ustawy wzywającą wszystkich posiadaczy kryptowaluty do ujawnienia swoich stanów posiadania pod rygorem sankcji w momencie ich ujawnienia po fakcie

dobra, wypłakałem się :mrgreen: :mrgreen: akurat kwestia krypto jest jednym tylko z wielu przejawów perfidii Państwa i ogólnie Układu z jakim mam ostatnio perturbacje (kto nie siedzi na etacie w korpo tylko ciągnie swój wózek to zna to z autopsji ;) ) więc mi się trochę łez ulało. Ale do przodu. jakoś to będzie.

w rewolucję nie wierzę. konformizm z tego co obserwuję narasta w kolejnych pokoleniach, widzę to też po swoich dzieciach, żeby nie było, że gadam o tym co tam gdzieś zasłyszałem

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 10 maja 2017, 13:37

O, Polityka obudziła się z długiego snu:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... losci.read

Art. zamknięty, trzeba się wybrać do empiku. Bo za ich skrajnie przekłamaną proimigrancką linię nie wydam na nich nawet zetki ;-)

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: wdaddy » środa, 10 maja 2017, 13:46

Bit-els pisze:Art. zamknięty, trzeba się wybrać do empiku. Bo za ich skrajnie przekłamaną proimigrancką linię nie wydam na nich nawet zetki ;-)
he he ja też nie. to zrób foto komórką i wyślij na PW ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 10 maja 2017, 13:57

Zobaczcie co to się wyprawia już zupełnie poza naszymi plecami. ;-)

Oto ku nowym szczytom, albo na dno bessy, będzie można za btc na końskim grzbiecie pogalopować.
Polski sklep z Katowic z akcesoriami jeździeckimi za pośrednictwem amerykańskiego Bitpaya wprowadził bity.
Muszą tam być nieźle obeznani, bo tak fachowy opis

https://www.equishop.com/pl/blog/equish ... tcoin-n132

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: silv7r » środa, 10 maja 2017, 14:37

Bitmar pisze: http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... towalutowa

Jeśli np. ktoś zarobi BTC na naszej polskiej giełdzie grając np. dźwignia i prześle BTC na portfel BTC i nie wypłaci pieniędzy z Polskiej giełdy też mogą się przyczepić ? Innym słowem mówiąc dochód rozumieją oni jako wypłacenie pieniędzy z giełdy czy jak ?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: Bitmar » środa, 10 maja 2017, 14:42

@silv7r, nie będę się tu zagłębiał w sprawy podatkowe bo nie tego to dotyczy. Chodzi o to, że będziesz musiał się zweryfikować, a sam fakt, że masz konto na danej giełdzie trafi do CBR. Czyli przykładowo jeśli kiedyś komornik będzie chciał z Ciebie coś ściągnąć, będzie miał informację, żeby sprawdzić Twoje konto na giełdzie... Jak będziesz miał kontrolę, to też mogą się zainteresować tym kontem i zgłosić się do giełdy o saldo i ewentualne zamrożenie środków.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: wdaddy » środa, 10 maja 2017, 15:17

silv7r pisze: Jeśli np. ktoś zarobi BTC na naszej polskiej giełdzie grając np. dźwignia i prześle BTC na portfel BTC i nie wypłaci pieniędzy z Polskiej giełdy też mogą się przyczepić ? Innym słowem mówiąc dochód rozumieją oni jako wypłacenie pieniędzy z giełdy czy jak ?
tak jak pisze @Bitmar, sprawa nie tyczy się tylko podatków. przecież nie jesteśmy zgrają oszustów, których jedynym celem jest niezapłacenie podatku. Chodzi o więcej teraz. Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację z komornikiem, albo inną, np. popadasz w kłopoty finansowe, zalegasz z PITem czy innym ZUSem. Centralna Baza Rachunków do której trafisz (obowiązek identyfikacji na giełdach, kantorach itd) spowoduje, że zostaniesz praktycznie uziemiony jeżeli chodzi o wypłatę fiatów, z prostego powodu. Na wszystkich Twoich rachunkach łapę będzie mogło położyć nasze kochane, wspaniałe Państwo i jego aparat. Oczywiście to imię Twojego bezpieczeństwa i walki z terroryzmem :mrgreen: masakra

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najnowsze wiadomości - wątek zbiorczy

Postautor: LubieCrypto » czwartek, 11 maja 2017, 00:39

Bitmar pisze: Mamy czas do 26 czerwca na zabawę na starych zasadach. Potem UE i Ministerstwo Finansów bierze się za naszą branżę....

http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... towalutowa
A nie wystarczy że te giełdy które jeszcze działają w ramach EU, uciekną gdzieś poza? Rozumiem, że z przelewami fiat mogą być problemy, ale taka giełda crypto <-> crypto bedzie miala w dupie europejskie zarządzenia.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości