R.I.P. Bitcoin

Kiedy zamierzasz wreszcie otworzyć krótką pozycję na BTC:

- jak kurs spadnie poniżej 300
10
25%
- jak kurs spadnie poniżej 200
3
8%
- jak kurs spadnie poniżej 100
2
5%
- jak kurs spadnie poniżej 50
0
Brak głosów
- jak kurs spadnie poniżej 25
1
3%
- jak kurs spadnie poniżej 12
0
Brak głosów
- jak kurs spadnie poniżej 6
0
Brak głosów
- jak kurs spadnie poniżej 3
0
Brak głosów
- jak kurs spadnie poniżej 1
9
23%
- nie wiem co to jest BTC ale bym trzymał długą pozycję w nadziej na wzrost
15
38%
 
Liczba głosów: 40
Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 11 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: MIRQ3 » sobota, 22 listopada 2014, 15:50

Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że ten konkretny coin (BTC) upadnie. To raczej demonstrator technologii, niż prawdziwie użyteczna rzecz. Powstanie parę doktoratów i traktatów, pt. dlaczego to nie mogło się udać, itp pierdoły.
Ale spokojnie - idea nie zostanie zapomniana, a na jego gruzach powstanie coin lepszy, będący połączeniem wszytkich zalet altów (taki konglomerat LiteCoina, GoldCoina, VertCoina, może MyriadCoina i paru innych)
Boję się jednak, że taki coin powstanie w zaciszu gabinetów wypełnionych cygarowym dymem, czyli w rękach "właściwych" ludzi, a nie motłochu (jak obecnie). Może już nawet powstaje sprzęt kopiący takie coś? Niech tylko jeszcze wielkie korporacje temu przyklasną, i to będzie koniec BTC - pamiętajcie, że ludzie z pianą na mordzie rzucą się, jeśli to będzie firmowane np. przez Apple.
A my zostaniemy z freakowo-nerdowską monetą, słabnącą każdego dnia.

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: mrosol » sobota, 22 listopada 2014, 17:38

Jeżeli Bitcoin "ripnie", to razem z całą koncepcją kryptowalut. Był pierwszy, więc będzie i ostatni. Ale mam też wątpliwości co do jego rzeczywistej użyteczności.
Wątpię żeby dało się zaprojektować kryptowalutę w pełni uniwersalną, magiczny środek na wszystkie ekonomiczne problemy ludzkości.

Ale jest jeszcze szara strefa, która może sobie dobrze radzić z BTC. Jak na razie BTC chyba tylko im służy najlepiej.

Czekam na wyniki eksperymentu australijskiego, to będzie najbardziej jak dotąd miarodajny test użyteczności i wykaże czy toto się nadaje do czegoś poza hazardem i szarym handlem.

:twisted:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: servantes » sobota, 22 listopada 2014, 18:53

Zacznijmy od końca, eksperyment Australijski to tylko kolejna kaczka w mediach, nie ma żadnego miasteczka, które się przesiada na Bitcoin. Sugeruje poszukać żródeł.

Bitcoin jako waluta się rypnie, bo zwycięża ludzka chciwość i głupota, zmiast budować usługi i produkty wokół BTC wszyscy skupili się na bańkach i aspekcie ekonomicznym. Utopią jest myślenie, że BTC ma jakieś szanse zastąpić obecny świat fianansów i obalić system. Powtażanie, że jesteśmy duszeni przez banksterkę do nigoko nie trafia, to hasło na to forum ;-). Blockchain będzie dalej rozwijany i Bitcoin jako token warotści pozostanie ale nie za 100tys usd ale pewnie za 100usd. Albo całkowicie wyleci i będzie nowa inna waluta ale zrobiona przez korporację, która wprowadzi nową kryptowalute bocznymi drzwiami.

Chyba to jest oczywiste i zawsze było oczywiste ?

Ludzia mądrzy od dawna to widzą i napełnili już kieszenie pieniędzmi od Januszy i jeszcze przez chwilę będą mieli ubaw. Ile kosztuje zamieszczenie w newsach posta, że ktoś włożył w BTC np 2 miliardy dolarów. Pewnie mniej niż 500 dolarów i kolacja z jakimś marnym dziennikarzem. A dzięki temu kurs skacze o 20% w górę.

To jest zabawa cwańszych chłopaków i wszystko służy tylko goleniu Januszy. Czy któś naprawdę wierzy, że giełdy są niezależne, że to nie jest przewał do walenia po kieszeni Januszy ? Mtgox przewalił na prawie 500mln usd i nic się nie stało. Cisza, Marek chodzi sobie po Tokio ;-). Yakuza ani ruska mafia go nie dorwała. Janusze się odgrażali i na tym się skończyło.

Bitcoin to genialny wynalazek, po prostu tak się da czesać z kasy Januszy. Wyskoczyłem nie tak dawno z bitków, dostałem kupę kasy za darmo, uważam to za fart. Jak będzie BTC po miliony dolarów ja już i tak będę miał spokojne życie. Dobrze dla Was, jeżeli Wam się uda.

Ale się nie uda. Super technologia zmarnowana przez gówniarzy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6388
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: maxi82 » sobota, 22 listopada 2014, 21:53

@servantes twoje posty są "natchnione" strasznym mesjanizmem. Każdy dorosły człowiek winien sam decydować o swoim losie i to wszystko. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" .
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » sobota, 22 listopada 2014, 22:22

Trudność SPADA, ludzie wyprzedają koparki, Rest In Pieces... :D
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: servantes » niedziela, 23 listopada 2014, 00:00

maxi82 pisze:@servantes twoje posty są "natchnione" strasznym mesjanizmem. Każdy dorosły człowiek winien sam decydować o swoim losie i to wszystko. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" .
Oczywiście, każdy robi to co uważa. Moje posty to pesymizm, nie mesjanizm. Ale się cieszę, bo ludzie zaczynają mówić wprost, że maja projekt Bitcoin w 4 literach, że chodziło zawsze o napchanie się kasą.

Najbardziej nie lubię hipokryzji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: marrw » niedziela, 23 listopada 2014, 11:42

servantes pisze: Bitcoin jako waluta się rypnie, bo zwycięża ludzka chciwość i głupota, zmiast budować usługi i produkty wokół BTC wszyscy skupili się na bańkach i aspekcie ekonomicznym. Utopią jest myślenie, że BTC ma jakieś szanse zastąpić obecny świat fianansów i obalić system.
No sory, ale jak inaczej byś to sobie wyobrażał? Tak było od zawsze, złoto czy srebro nie zostały wprowadzone przez charytatywnych działaczy z jakichś wyższych pobudek, ZAWSZE wynikało to z chciwości i ZAWSZE chodziło o zysk. I część ludzi zajmowała się kopaniem/wydobywaniem złota, część spekulacją, a jeszcze inna część zakładała biznesy, ale zawsze motywacją do tego była chciwość i chęć zysku. I w ogóle nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że zaangażowanie w spekulacje i bańki wykluczają zakładanie biznesów związanych z btc. Jedni zajmują się spekulacją, drudzy miningiem, trzeci biznesem. WSZYSCY robią to dla zysku. Siłą bitcoina nie ma być społeczność która działa z pewnych wyższych pobudek moralnych. Jego siłą mają być ludzie, którzy chcą zbić na nim kasę. I jeśli Ty tego nie rozumiesz- a wszystko na to wskazuje- to wybacz, ale znaczy że jesteś naiwny.

A poza tym, stwierdzenie zaznaczone na czerwono jest jednym z głupszych jakie słyszałem na tym forum. To budowanie produktów i usług, nie jest aspektem ekonomicznym? :mrgreen: Brzmisz trochę jak nawiedzony idealista, który nagle odkrył, że- o zgrozo!- ludzie chcą zarabiać na bitcoinie!!! I że to niby ma być przyczyną jego upadku. Spoko. Powiedz tylko, jak w takim razie inaczej byś to sobie wyobrażał? Zdelegalizować giełdy, zamrozić kurs bitcoina, bo jeszcze nie daj Bóg miłosierny ktoś ośmieliłby się zarobić na różnicy kursu, przez co Janusz straci kilka złotych? :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 100
Rejestracja: 18 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: CyberFalcon » niedziela, 23 listopada 2014, 13:05

servantes pisze: ...Wyskoczyłem nie tak dawno z bitków, dostałem kupę kasy za darmo, uważam to za fart. Jak będzie BTC po miliony dolarów ja już i tak będę miał spokojne życie...
Skad ta pewnosc ze USD/PLN beda cos warte? Skad pewnosc ze bank nie przejmie twoich funduszy?
Bitcoin nie musi niczego obalac. Zle systemy upadaja same.

Ku przestrodze:
Obrazek

zrodlo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=160292.0

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 listopada 2014, 15:02

servantes pisze: Bitcoin jako waluta się rypnie, bo zwycięża ludzka chciwość i głupota, zmiast budować usługi i produkty wokół BTC wszyscy skupili się na bańkach i aspekcie ekonomicznym. Utopią jest myślenie, że BTC ma jakieś szanse zastąpić obecny świat fianansów i obalić system.
Skąd taki głupi pomysł, że wszyscy skupili się na bańkach ? To chyba w Twoim świecie wszystko się dzieje.

W USA trwa właśnie największa runda inwestowania w BTC ever. W ciągu ostatniego roku zostało zainwestowane kilkaset milionów USD w różne firmy związane z BTC, do tego było kilka dużych wdrożeń (Overstock, Newegg). Na filipinach i w argentynie właśnie jest budowana infrastruktura handlowa do przelewów w BTC. W afryce pracują nad zintegrowaniem Bitcoina w systemie przesyłania gotówki telefonami podobnym do słynnego M-PESA.

To, że Ty traktujesz Bitcoina jako materiał spekulacyjny, nie oznacza że reszta świata również...

EDIT:
Poprawiłem quote, bo wypowiedź była (oczywiście) skierowana do @servantesa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 listopada 2014, 12:45 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: fonetic » niedziela, 23 listopada 2014, 15:13

@ShadowOfHarbringer zaraz nam będziesz chciał wmówić że większość korzysta z btc ze względu na technologie a nie na możliwości spekulacyjne, sorry ale to co ty piszesz to czysta herezja w średniowieczu byłbyś nabity na pal :P
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: hanti » niedziela, 23 listopada 2014, 15:22

Przeciez on nic nie napisal kto korzysta.. Jeszcze nie za wiele osob korzysta bo najpierw jest jeszcze budowane zaplecze a tam sie duzo dzieje i duzo kasy jest inwestowanej (duzo wiecej niz spekulanci uzywaja do zabawy na gieldach). Na korzystanie z BTC przez Jasia jeszcze przyjdzie czas.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: R.I.P. Bitcoin

Postautor: powered » niedziela, 23 listopada 2014, 15:34

Są jeszcze tacy którzy myślą o swojej przyszłości i sami wolą o nią zadbać. Nie lubią kiedy ich przyszłość jest w rękach nieodpowiedzialnych ludzi.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bolcownick i 19 gości