Uwaga na zagrożenia !!!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 5 listopada 2023, 13:47

enjoyek pisze: poniedziałek, 23 października 2023, 17:03 po poznaniu się z pewną osobą na Whatsapp
Skończyłem czytać.
1000% scam.

Każda zaczepka na jakiejkolwiek platformie to oszustwo.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Tomekirl » sobota, 20 stycznia 2024, 17:32

Cześć. Ostatnio na telegramie wpadłem na Jonasz Serafin. Namawia mnie na ogromne zyski. Czy ktoś wcześniej trafił na niego? Młody chłopak, szczyci się bogactwem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 stycznia 2024, 17:45

@Tomekirl

Pomyśl - czy gdybyś był naprawdę bogaty to prosiłbyś szaraków o ich środki by pracować nad ich pomnożeniem?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Tomekirl » sobota, 20 stycznia 2024, 17:48

,,Kilka lat temu zarabiałem pieniądze, odsprzedając kryptowaluty z jednej giełdy na drugą ze względu na różnicę w cenie. Dochód był niewielki, ale wystarczał na skromne życie.

Niedawno stworzyłem bota, który wykonuje całą mechaniczną pracę za mnie, 1000 razy szybciej.

Ale ma jedną wadę: można zarobić tylko raz. Więc teraz zarabiam pieniądze, zarabiając dla ludzi i otrzymując z tego 16%❗️

Moi klienci nie muszą nic robić, po prostu inwestują i czekają na zysk. Czy powinienem przesłać warunki dla inwestorów?''

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 20 stycznia 2024, 17:51

@Tomekirl A przeczytałeś post wyżej? To co na czerwono? Za słabo świeci te ostrzeżenie?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JotW » niedziela, 21 stycznia 2024, 15:24

Też na niego trafiłam.. niestety omamiona zapłaciłam mu 3x.. chce teraz rzekomą ostatnią płatność na aubskrybcję bo kwota którą dla mnie ma do wypłaty jest za duża (niby prawie 22k€...) . Przysłał mi swój dowód przód-tył i certyfikat.. nie mam pojęcia co o tym myśleć. On non stop na innei grupie przysyła screeny z rozmów z osobami które które niby z nim współpracowały i dostały pieniądze, są screeny z banków.. on sam też wysyłałam mi screeny z systemów z moimi danymi i kwotą którą tam zalega do wypłaty dla mnie..
Jest to typowe oszustwo? Co o tym myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 21 stycznia 2024, 16:07

@JotW Przeczytaj jeszcze raz:
rav3n_pl pisze: niedziela, 5 listopada 2023, 13:47 Każda zaczepka na jakiejkolwiek platformie to oszustwo.
Każdy obrazek można wygenerować/przerobić nie wierz w żadne "przelewy"


A jeszcze coś ode mnie, Cryptopia wiadomo padła, jest ten proces zwracania jakieś tam kasy i ostatnio natknąłem się na maila, że mam potwierdzić saldo i kliknąć w jakiś link, ale świadomy zagrożeń najpierw spojrzałem na adres email potem na link dokąd miało to prowadzić i już wiadomo, że to SCAM był, potem jeszcze jakieś maile były, że mogą odkupić mój "dług" (ciekawe skąd maila maili) a wczoraj dostałem kolejny SCAM:
Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JotW » niedziela, 21 stycznia 2024, 22:51

Dramat.. te przelewy i zachwalania mi podpadały trochę.. choć jednak zachęciły :cry: .. ale ten dowód to nie mam pojęcia jak mógł przerobić.. numer dowodu i wszystko widnieje.. najchętniej to bym to gdzieś wstawiła ku przedtrodze.
Najbardziej mi jednak nie pasował jego akcent, bo niby polak a jak wysyłał na grupę filmiki to zaciągał bardzo dziwnie..no i pisze jak bot, robi błędy w odmianie i nie pisze stricte do mnie a mam wrażenie że wkleja formułki.
Nie wiem jak to robil że kupowało sie normalnie krypto na stronie (ramp network), a to i tak jakoś do niego (tak myślę?) Wpływało.
No nic.. niestety dałam się nadziać.. całe szczęście że teraz bo chciałam wpłacić te ostatnie - największe.. - pieniądze bo niby to ostatnia opłata.

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: dopra » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 00:27

Czasami czytam posty jak wyżej i zastanawiam się czy naprawdę są aż tak naiwni ludzie którzy dają się na takie rzeczy nabrać. Ale coś, chciwość i chec zarobienia szybko i dużo tak się kończy. Nie żal mi nikogo kto wysyła komuś pieniądze a potem szuka na forach pomocy.

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: nrth » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 02:52

Gdzie was można znaleźć? Skoro lubicie rozdawać kasę jak frajerzy to jutro się zgłaszam z historyjką

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 08:13

JotW pisze: niedziela, 21 stycznia 2024, 22:51 ale ten dowód to nie mam pojęcia jak mógł przerobić.. numer dowodu i wszystko widnieje..
Program graficzny i np takie coś:
http://generatory.it/
https://bogus-z-polska.pl/generatory/all.html

Podejrzewam, że nawet generatory całych dowodów są. Żaden obrazek, który widzisz w internecie nie musi być prawdziwy.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JotW » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 10:21

Nie musicie mnie cisnąć. Nie przyszłam tu po słowa współczucia ani żeby się wam żalić.. a po to aby dowiedzieć się jak to działa, że kupując krypto na ogólnodostępnej stronie kasa wpływa gdzieś indziej tak na prawdę.

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: dopra » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 13:03

Jak kupujesz na SWOIM koncie to masz dużą szansę że są Twoje, pod warunkiem że giełda nie upadnie, jeśli ktoś to robi za Ciebie, naganiacz z internetu to jesteś dawcą kapitału. Nic nie zrobisz ,policja się tym nie zajmie, kasa stracona, oczywiście będziesz proszona o kolejne wpłaty tytułem "realizacji przelewu itp) ale to już chyba wiesz

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JotW » poniedziałek, 22 stycznia 2024, 16:25

Ale kupując z linku od kogoś - nie podając żadnych danych bezpośrednio nikomu - moja karta jest bezpieczna?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » środa, 24 stycznia 2024, 11:27

Dostałem dziś spam z "Trust-Wallet":
Obrazek

link przekierowuje na ht pp: briksys .com
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ekonokomik » czwartek, 1 lutego 2024, 11:23

Ciekawostka:
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/p ... towalutach

Ksiądz skazany na 2 lata, po przepultał ponad bańkę nie swojej kasy "inwestując w kryptowaluty".
Ale z tekstu wynika, że po prostu trafił na oszustów, a dodatkowo uwierzył, że jak wpłaci jeszcze trochę, to odzyska pieniądze:
"Podejrzewając oszustwo, bank zablokował te transakcje. Bankowy konsultant przestrzegał proboszcza, że odbiorcą jest podejrzany podmiot działający na giełdzie kryptowalut, ale ks. Włodzimierz G. zdecydowanie polecił mu dokończenie operacji. Według obrony kapłan był szantażowany przez oszusta. Zaufał mu, że potwierdzenie przelewów jest warunkiem zwrócenia wszystkich pieniędzy" – czytamy na 24legnica.pl.

Dla mnie przerażający jest ten zalew oszukańczych platform. Nie chodzi nawet o to, że ludzie tracą pieniądze, ale że w powszechnej świadomości stracili je przez kryptowaluty, lub "inwestując w kryptowaluty".

To trochę tak, jakby media pisząc o "oszustwie na wnuczka" dawały tytuł: "Stracił pieniądze przez wnuczka!"
To absurdalne, ale właśnie tak to jest przedstawiane.

Efekt jest taki, że znam już wiele osób, którym pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy na hasło "Bitcoin / kryptowaluta", to: "wałek i oszustwo".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 1 lutego 2024, 11:28

ekonokomik pisze: czwartek, 1 lutego 2024, 11:23Ale z tekstu wynika, że po prostu trafił na oszustów, a dodatkowo uwierzył, że jak wpłaci jeszcze trochę, to odzyska pieniądze
No dobra forumowicze, którzy ostatnio ciągle się pojawiacie w temacie o utracie pieniędzy, KTÓRY Z WAS TO KSIĄDZ?! :lol:
ekonokomik pisze: czwartek, 1 lutego 2024, 11:23To absurdalne,
Ależ nie, to po prostu clickbait ;) zobacz, na Ciebie podziałało, kliknąłeś :)
ekonokomik pisze: czwartek, 1 lutego 2024, 11:23Efekt jest taki, że znam już wiele osób, którym pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy na hasło "Bitcoin / kryptowaluta", to: "wałek i oszustwo".
I właśnie dlatego te cudowne rzetelne media używają słów bitcoin czy kryptowaluty - jest klikalność a to co "złe" to bardziej klikalne
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Jurolek » wtorek, 13 lutego 2024, 15:53

WitamUważajcie! na BINANCE działają oszućci którzy stawiają strnę BINANCE oczywiście fałszywą, przysyłają maila z hasłem dostępu do portfela na który znajduje sie nieraz parę tysięcy usdt i proponują pomoc wypłaty środków.
Oczywiście po podaniu swoich wrażliwych danych proponują wypłatę w zależności ile mamy kasy w złotówkach na swoim koncie.
Jeśli bank nie zablokuje tranzakcji to pięniążki wyfruną z konta i zostajemy na zero

Jurolek

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Redsinpeace » środa, 6 marca 2024, 10:11

Witam

Czy ktoś miał do czynienia z Premium Invest Club ?

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: adamu79 » środa, 6 marca 2024, 11:02

Redsinpeace pisze: środa, 6 marca 2024, 10:11Premium Invest Club
lepiej nie mieć z nimi do czynienia o czym świadczą informacje podane na ich stronie..

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości