Uwaga na zagrożenia !!!

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: bMh » piątek, 20 sierpnia 2021, 10:39

AL MI pisze: piątek, 20 sierpnia 2021, 10:33Czy w takim razie mam szansę na odzyskanie pieniędzy?

Niestety nie. W kazdym razie nie wplacaj im zadnych dodatkowych pieniedzy

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: AL MI » piątek, 20 sierpnia 2021, 11:09

Bank tez nic z tym nie zrobi? Czy to pewne na 100% ze wpłata nic nie da? Jestem załamana:(

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: bMh » piątek, 20 sierpnia 2021, 12:47

Pewne na 1000%. Bylo duzo tego typu scamow, gdzie niby na Twoim koncie deponowali teoretycznie 0,9 BTC, ale zeby wyplacic musisz wplacic brakujace 0,1 BTC bo minimalna wyplata to 1 BTC.

Tutaj mechanizm jest praktycznie identyczny tyle, ze ubrany w inne slowa. Jezeli wplacalas przy pomocy karty to mozesz pokusic sie o reklamacje i ewentualnie moze jakis chargeback, ale wciaz szanse oceniam na bliskie 0

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 20 sierpnia 2021, 13:00

AL MI pisze: piątek, 20 sierpnia 2021, 07:13Mam tam środki
Ale to TY te środki wpłacałaś, czy to oni twierdzą, że Ty tam masz jakieś środki? Bo jeśli nic nie wpłacałaś to NIC nie straciłaś, to jest SCAM.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: miso20 » piątek, 20 sierpnia 2021, 13:47

AL MI pisze: piątek, 20 sierpnia 2021, 07:13musze wpłacić na to konto 10% swoich zasobów wtedy odblokują mi konto i mi to gwarantuja ze nie będzie więcej problemow. Czy można temu wierzyć?
Gwarantuje ci, że jutro dam ci 200zł tylko wyślij mi teraz tipa na 50zł, bo chce wiedzieć, że ty to ty.

Czymś to się różni od tego co ci proponuje ładnie pokolorowana strona/instytucja? 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 28 stycznia 2022, 19:41

A wpiszę tutaj, były przed chwilą posty użytkowika chyba @mycash , który miał aktywne kont ostatnio chyba 2011 roku, dziś pojawiły się posty z linkami po angielsku, stąd pytanie @Bitmar czy nie było włamania na te konto, a jeśli było to w jaki sposób? Przekornie - czy forum jest bezpieczne? ;)
Jak się nie mylę to @koparki te posty wykasował.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: koparki » piątek, 28 stycznia 2022, 19:48

@mudol przejrzałem IP i wygląda że spamer używa tego samego IP co m.in Mudol -poważnie ! :mrgreen:
Ktoś przejął konto , przyczyn moze być wiele , może ten stary uzytkownik używał uniwersalnego hasła do wielu serwisów i gdzieś był wyciek, nie dojdziesz. W każdym razie IP zwykłe zmienne z polskiego internetu , bez VPN itp.
To dopiero pierwszy taki wypadek .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 28 stycznia 2022, 19:52

@koparki a monitorowane są próby logowania? Nieudane? Czy od razu wskoczył z dobrym hasłem? Jezscze na pwned możecie jego maila sprawdzić, ale to jak wam się chce.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Bitmar » piątek, 28 stycznia 2022, 19:58

@mudol Ten użytkownik spamował już w 2011. Póki co nie ma żadnych powodów myśleć, że ktoś się włamał.
koparki pisze: piątek, 28 stycznia 2022, 19:48@mudol przejrzałem IP i wygląda że spamer używa tego samego IP co m.in Mudol -poważnie !
Tak teraz będzie bo ruch jest kierowany przez CloudFlare.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 28 stycznia 2022, 20:02

@Bitmar ok dzięki za wyjaśnienie.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Damianwlkp » środa, 23 lutego 2022, 21:24

Witam ja mam taką sytuację założyłem konto handlowe wpłaciłem około 3tys USD uruchomiliśmy handel automatyczny po około 2miesiace na koncie jest około 31tys USD teraz chce zlikwidować konto i wszystko zabrać broker twierdzi że złożył dyspozycję wypłaty na drugi dzień otrzymałem e-mail z departamentu finansowego banku fidor bank.co o tym że taka wypalta wymaga wpłaty marzy 10% na ubezpieczenie kursu kryptowalut kwota ta po transakcji zostanie zwrócona czy w ogóle coś takiego jest jak ubezpieczenie transakcji czy ktoś nabija w butelkę i robi jakieś oszustwo bo już sam nie wiem co myśleć bank fidor istnieje i jest realny.

Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: eD2k » sobota, 26 lutego 2022, 07:06

@Damianwlkp To oszustwo, nie wpłacaj więcej i pogódź się ze stratą.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Kutalisk » sobota, 26 lutego 2022, 09:26

@Damianwlkp tak jak napisał kolega wyżej, straciłeś już wpłaconą kasę. Nic nie dopłacaj!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ambiwalentnyx0 » środa, 10 sierpnia 2022, 13:03

Witam potrzebuje porady.

Ni z gruszki, ni z pietruszki dostałem SMS z dziwnego maila hotmail z danymi do logowania do konta tether gdzie znajduje się saldo jakiegoś 330+k USDT, kompletnie nie znam się na kryptowalutach, nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru się w to bawić. Może mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi? Czy to jakiś scam i czy jest to niebezpiecznie? Pozdrawiam.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6298
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: maxi82 » środa, 10 sierpnia 2022, 13:24

@ambiwalentnyx0 Oczywiście że scam.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ambiwalentnyx0 » środa, 10 sierpnia 2022, 13:29

@maxi82 Czy muszę się liczyć z jakimś niebezpieczeństwem za wejście na to konto? Tak zalogowałem się, choć wydaje się to irracjonalne, ciekawość wygrała, nic nie naciskałem, tylko spojrzałem na dashboard :/ Przepraszam, że piszę w taki sposób, po prostu bardzo się zestresowałem sytuacją.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ekonokomik » środa, 10 sierpnia 2022, 15:01

@ambiwalentnyx0 Najłatwiej oszukać tego, kto myśli, że jest cwany i trafiła mu się wyjątkowa szansa zarobku, prawda?

To teraz popatrz: dostajesz "przez pomyłkę" dane do logowania na konto, gdzie jest 330 tys. USD. Z ciekawości próbujesz się logować. Udało się! Juz jesteś podekscytowany. Widzisz, że "jest" tam kupa "pieniędzy". W cudzysłowie, bo ani jedno ani drugie słowo nie jest prawdziwe. Co robisz? Ano próbujesz je wypłacić. I tu zapewne zaczną się niewielkie komplikacje i okaże się, że by wypłacić musisz w ramach "weryfikacji" najpierw wpłacić np. 1% tej sumy.

Tak bym zgadywał. Albo jakaś podobna wariacja, nie wiem, scammerzy są kreatywni i pewnie są zawsze krok do przodu.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ambiwalentnyx0 » środa, 10 sierpnia 2022, 15:26

@ekonokomik Zasadniczo tak to właśnie wygląda, w zasadzie jak spojrzałem na te „pieniądze” to się zaśmiałem w duchu. Dziękuje za odpowiedź i zostawiam już ten temat. Nawet się człowiek sam nie pcha w coś, czego nie rozumie, a „fortuna” sama do niego przychodzi :shock: Nic mnie w życiu chyba już nie zaskoczy, a scammerom, fakt, oryginalności odmówić nie można.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 21 sierpnia 2022, 18:36

ciekawy atak na bitomaty
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/bi ... figuracji/
@FlyingAtom-kantor @Shitcoins Club jak u Was wygląda zabezpieczenie przed podobnymi sytuacjami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 19 września 2022, 19:37

Chyba tutaj będzie pasowało:
Revolut padł ofiarą oszustwa internetowego. W sumie w wyniku phishing'u, na który nabrał się jeden z pracowników firmy, przechwycono dane 50 tys. użytkowników. W tym również Polaków. The Times" wyjaśnia jednak, że dane, które wyciekły dotyczą nazw użytkowników, nazwisk, adresów e-mail, czy numerów telefonu, a także informacje o transakcjach. Revolut zapewnia jednak, że dane karty oraz hasła zostały ochronione.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości