Uwaga na zagrożenia !!!

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Pierniczek123 » sobota, 7 listopada 2020, 22:01

mediana pisze: sobota, 7 listopada 2020, 21:59I pytanie czy przypadek czy też wieedzieli.


To nie przypadek zwłaszcza ta ilość btc niby mało a ponad 1000zł.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: TOMEK0412 » sobota, 7 listopada 2020, 22:19

Witajcie,
Panowie specjalnie założyłem tu konto bo zaniepokoił mnie pewien SMS który przed momentem dostałem.
Od 1,5roku nic nie kupowałem ani nie sprzedawałem, jestem można powiedzieć wiecznym holderem i zapomniałem o sprawie dawno a tu dziś sms, cytuje:
Autor "Ledger"

<Moje imie i nazwisko>
You just sent 0,0216 BTC (0/26 confirmations). Please visit ledger.org.pl within 50 mins if you need to cancel.

Koniec smsa.
Jako, że dawno już nie siedzię w krypto to zapomniałem jak to sie odbywa i po prostu pomyślałem, że ktoś się włamał na konto i chce wyplacic moje srodki. Zaniepokoil mnie dziwny adres strony z nietypowymi znaczkami i jedyne co na te stronie chca to podpiac ledgera. Podpialem wiec i czekam. Patrzę... chcą moje recovery phrase, o nie sobie myślę, aż taki glupi nie jestem i sie wylogowalem stamtad.

Po podlaczeniu ledgera komunikat na czerwono:
"Don't reload or close your browser to avoid losing your funds. Your device's memory has been partially damaged. Please enter your recovery phrase to recover your wallet."

Oszustwo ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: maky » sobota, 7 listopada 2020, 22:26

TOMEK0412 pisze: sobota, 7 listopada 2020, 22:19Oszustwo ?

Oczywiście.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: mediana » sobota, 7 listopada 2020, 22:28

Tak, dsne im wyciekły.
U mnie przyszedł sms tuż po sprzedaży btc i to mnie zastanawia, jak dużo tych danych wyciekło.
Znajdą mój email, SMS, imienia nazwisko i co jeszcze...
M....

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: TOMEK0412 » sobota, 7 listopada 2020, 22:31

Dzięki za szybką reakcję. Strona identyczna jak te Ledgera natomiast po kliknięciu na jakąkolwiek zakładkę jest przekierowanie żeby podłączyć Ledgera po czym powyższy komunikat co zacytowałem, mówiący o awarii Ledger i utracie danych. Czerwona lampka się zapaliła jak chcieli moje 24 haseł ale dużo ludzi się pewnie złapie, tym bardziej, że to sms z imienia i nazwiska.
Kwota BTC się nie zgadzała bo zasoby mam w altach :D a btc raczej śladowe ilości jak orzeszków :lol:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 7 listopada 2020, 22:58


Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: TOMEK0412 » sobota, 7 listopada 2020, 23:04

Mam nadzieję, że samo podpięcie Ledgera i wpisanie PINu to za mało żeby ukraść środki

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Pierniczek123 » sobota, 7 listopada 2020, 23:09

TOMEK0412 pisze: sobota, 7 listopada 2020, 23:04Mam nadzieję, że samo podpięcie Ledgera i wpisanie PINu to za mało żeby ukraść środki


Nie powinieneś wogóle wchodzić na tą stronę.
No pin starczy żeby wypłacić...
Ale bez urządzenia nie

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ikswodnal » sobota, 7 listopada 2020, 23:27

Pierniczek123 pisze: sobota, 7 listopada 2020, 23:09Nie powinieneś wogóle wchodzić na tą stronę.
No pin starczy żeby wypłacić...
No to ładne kwiatki. Jako twardy zwolennik portfela "papierowego" dałem się w końcu przekonać do kupna Ledgera. Jeżeli tylko dzięki PIN można zagarnąć zgromadzone na Ledgerze wartości to znaczy że pieniądze na Ledgera są wyrzuconymi w błoto :-(.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: Pierniczek123 » niedziela, 8 listopada 2020, 10:14

ikswodnal pisze: sobota, 7 listopada 2020, 23:27No to ładne kwiatki. Jako twardy zwolennik portfela "papierowego" dałem się w końcu przekonać do kupna Ledgera. Jeżeli tylko dzięki PIN można zagarnąć zgromadzone na Ledgerze wartości to znaczy że pieniądze na Ledgera są wyrzuconymi w błoto


No jeszcze trzeba mieć urządzenie, jeśli wpiszesz 3x zły pin to urządzenie się zresetuje.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: ikswodnal » niedziela, 8 listopada 2020, 11:11

Właściwie ten temat powinien być przeniesiony w inne miejsce lub z innym tytułem.
Na dobrą sprawę portfel zwiększa niebezpieczeństwa! Utrata 24 słów, utrata urządzenia,
utrata PIN, niekompatybilność Ledgera z komputerem na platformie 32 bit. Oraz w moim
przypadku błąd w instalowaniu i potrzeba ponownej instalacji. Im więcej rzeczy i czynności
tym mniejsze bezpieczeństwo. Oczywiście nie wspominam o tym że kupować należy Ledgera
w autoryzowanym źródle. Gwarancji że wytwórca urządzenia nie zostawił jakiegoś tylnego
wejścia też nie ma. Wspomniana utrata danych też podważa zaufanie, no i podszywające się
strony naprawdę to zbyt dużo nawet dla przezornego człowieka.
Dla takich "Januszy" jak ja jest proszeniem się o kłopoty i marnowanie czasu.
Bezpieczeństwo to prostota (albo odwrotnie). Portfel "papierowy" jednak jest lepszy!

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 8 listopada 2020, 13:09

Oczywiście. Teoretycznie b.bezpieczny portfel sprzetowu, sama jego idea, a w praktyce co rusz zagrożenia. Dobrxe zroniony paperwalet choć w teorii niedoskonały (sweep do online trzeba zrobić z głową) w praktyce bez zgłoszeń o zaginieciach środkow

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JARAZZ » czwartek, 21 stycznia 2021, 11:08

Witam. Mogła to być historia jakich wiele, w której wpłacamy krypto/pieniądze niewiadomo gdzie, niewiadomo komu i później mądry polak po szkodzie.

Parę dni temu wpłaciłem krypto na portfel keyself żeby stakować. Mialem problemy z uwierzytelnieniem KYC więc postanowilem jednak wypłacić moje krypto. Jakie było moje zdziwienie gdy wyskoczyły mi opłaty 1/3 moich tokenów. :shock: W dodatku jak poszukałem trochę to się okazało że nie tylko ja mam takie "niespodzianki". Już myślałem że powoli będę mógł się pożegnać z kasą, gdy jakimś cudem udało mi się wypłacić przy koscie 5usd. Hossa usypia naszą czujność . Oszuści mogą być za każdym rogiem. Pamiętajcie o tym!!! Pozdro

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14327
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 21 stycznia 2021, 15:08

@JARAZZ opłaty za ruch tokenów ERC20 na poziomie $5 a nawet $20 są "normalne" przy aktualnym ruchu na ETH.
Nie znam tego portfela, ale może szczekasz na złe drzewo?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: JARAZZ » czwartek, 21 stycznia 2021, 15:41

No za tyle mi się udało. Na początku pokazywało mi 300-400$. Nie pisze , że oni chcieli mnie oszukać. Ostrzegam tylko żeby być czujnym , bo może zaboleć ;)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: AL MI » piątek, 20 sierpnia 2021, 07:13

Witam, mam pytanie czy ktos miał do czynienia z platformą tradingowa startcoin.vip ? Mam tam środki i w momencie kiedy chce je wypłacić (czesc) okazało się że moje punkty kredytowe maja poziom 70 i żeby osiągnęły 100pkt musze wpłacić na to konto 10% swoich zasobów wtedy odblokują mi konto i mi to gwarantuja ze nie będzie więcej problemow. Czy można temu wierzyć? Jestem już zdruzgotana bo nie chciałabym ewentualnie stracić jeszcze więcej

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: bMh » piątek, 20 sierpnia 2021, 08:30

Scam na 100%. Żadna instytucja nie będzie chciała od Ciebie pieniędzy, żeby wypłacic Ci pieniądze

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: AL MI » piątek, 20 sierpnia 2021, 09:40

Problem polega na tym ze oni mnie zdyskredytowali za to że ktoś z zewnątrz wpłacił cześć pieniędzy na moje konto i uznali ze moze to być pranie brudnych pieniędzy.
I teraz chcą mnie zweryfikować i żeby odzyskać punkty kredytowe wymagają ode mnie wpłacenia 10% moich funduszy na platformie wtedy dają mi gwarancję ze będę mogła wypłacać pieniądze.
bMh pisze: Scam na 100%. Żadna instytucja nie będzie chciała od Ciebie pieniędzy, żeby wypłacic Ci pieniądze
bMh pisze: Scam na 100%. Żadna instytucja nie będzie chciała od Ciebie pieniędzy, żeby wypłacic Ci pieniądze
TOMEK0412 pisze: sobota, 7 listopada 2020, 22:19 Witajcie,
Panowie specjalnie założyłem tu konto bo zaniepokoił mnie pewien SMS który przed momentem dostałem.
Od 1,5roku nic nie kupowałem ani nie sprzedawałem, jestem można powiedzieć wiecznym holderem i zapomniałem o sprawie dawno a tu dziś sms, cytuje:
Autor "Ledger"

<Moje imie i nazwisko>
You just sent 0,0216 BTC (0/26 confirmations). Please visit ledger.org.pl within 50 mins if you need to cancel.

Koniec smsa.
Jako, że dawno już nie siedzię w krypto to zapomniałem jak to sie odbywa i po prostu pomyślałem, że ktoś się włamał na konto i chce wyplacic moje srodki. Zaniepokoil mnie dziwny adres strony z nietypowymi znaczkami i jedyne co na te stronie chca to podpiac ledgera. Podpialem wiec i czekam. Patrzę... chcą moje recovery phrase, o nie sobie myślę, aż taki glupi nie jestem i sie wylogowalem stamtad.

Po podlaczeniu ledgera komunikat na czerwono:
"Don't reload or close your browser to avoid losing your funds. Your device's memory has been partially damaged. Please enter your recovery phrase to recover your wallet."

Oszustwo ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6298
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: maxi82 » piątek, 20 sierpnia 2021, 10:01

@AL MI to jest SCAM!!
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na zagrożenia !!!

Postautor: AL MI » piątek, 20 sierpnia 2021, 10:33

Czy w takim razie mam szansę na odzyskanie pieniędzy?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości