trudność

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: konkor » środa, 23 lipca 2014, 21:47

@l3sny myślisz, że producenci się nie dostosują? Nie ukrywam, że chętnie bym znów pokopał (żyłka nerda IT) - ale bardzo wątpię w to żeby się sytuacja poprawiła wyraźnie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: l3sny » środa, 23 lipca 2014, 22:21

kupiłem koparke 1th pod koniec czerwca. za 2.67 ze wszystkim łącznie z zasiłkiem. Myslę, że są spore szanse, że się odkopie.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: lenny » środa, 23 lipca 2014, 23:15

l3sny pisze:kupiłem koparke 1th pod koniec czerwca. za 2.67 ze wszystkim łącznie z zasiłkiem. Myslę, że są spore szanse, że się odkopie.
Ile % z tego Ci się odkopało?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: l3sny » środa, 23 lipca 2014, 23:44

na czysto po odliczeniu prundu po 23 dniach mam 0.43BTC. koparka hostowana u pcfli, był mały obsuw jak kopała jeszcze przy trudności 13mld ale mi nie policzył za prund za 4 dni. Szanse są.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: vestas » niedziela, 31 sierpnia 2014, 17:05

Bardzo mądre słowa o trudności:


“Wydobycie nie powinno być zbyt mocno opłacalne. Nic nie powinno być zbyt opłacalne (świat nie pozostawia pieniędzy leżących na ulicy). Tym samym cena Bitcoinów nie może wzrosnąć dużo powyżej kosztów ich wydobycia (wliczając rzecz jasna deprecjację wartości urządzeń i koszt prądu).”

“To, że wydobycie BTC jest drogie, to dobrze dla sieci Bitcoin. Dzięki temu, to dużo trudniejsze dla ewentualnego atakującego, aby próbować przejąć kontrolę nad siecią”.

- Hal Finney

http://www.coindesk.com/hal-finney-bitcoin-words/
http://www.forbes.com/sites/andygreenbe ... who-wasnt/
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: trudność

Postautor: powered » poniedziałek, 1 września 2014, 00:50

vestas pisze:"Wydobycie nie powinno być zbyt mocno opłacalne"
Zgadza się
vestas pisze:"Tym samym cena Bitcoinów nie może wzrosnąć dużo powyżej kosztów ich wydobycia"
Raczej odwrotnie. To górnicy regulują koszty wydobycia które to dążą do granicy trochę poniżej ceny bitcoinów.

Kogo obchodzi opłacalność miningu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: trudność

Postautor: l3sny » poniedziałek, 1 września 2014, 00:52

np. mnie ! no ale to są cykle, raz lepiej raz gorzej ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: trudność

Postautor: powered » poniedziałek, 1 września 2014, 01:12

Może nie precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to że ci którzy mają jakiś większy wpływ na kurs bitcoina to ich raczej zupełnie nie interesuje opłacalność miningu.

Jak by górnicy z powodu opłacalności mogli wydobywać więcej lub mniej w danym czasie (mieliby wpływ na wielkość emisji) to wtedy można byłoby powiedzieć że cena w jakimś stopniu zależy od miningu.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości