świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: baggins » wtorek, 14 stycznia 2014, 16:54

byłem dziś śwaidkiem po raz pierwszy dyskusji na temat Bitcoin w miejscu publicznym - kilku kolesi under 30 jechało pociągiem i w pewnym momencie weszli na temat Bitcoina,
co do ogółu to nawet coś kumali, ale gdy przyszło do bardziej konkretnych rzeczy to trochę się ubawiłem, np:
- BTC jest warte 500$
- 8 lat temu na Bitstampie można było kupić poniżęj 1$
- kopie się części bloków po 10 i za takie 10 dostaje się 1BTC (nie mam pojęcia jak to sobie wyimaginowali)
- i mój nr 1 - Bitcoin jest taki sprytny, że na 1 USB można ich 1mln szt zapisać :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: Bit-els » wtorek, 14 stycznia 2014, 17:15

"- 8 lat temu na Bitstampie można było kupić poniżęj 1$"
jak ktoś już kiedyś coś podobnego podsumował:
chyba u Satoshiego w preorderze
:-)

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: mcb » wtorek, 14 stycznia 2014, 17:23

Tak czy inaczej dobrze, że temat bywa poruszany ;)
Ja najczęściej na pytanie o bitcoiny wśród znajomych uzyskuję informację "coś słyszałem" .. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: szyryn » wtorek, 14 stycznia 2014, 17:31

To i tak masz dobrze że znajomi coś tam słyszeli, ja przeważnie słyszę: - jak wirtualny to co to za pieniądz; albo: -jak wyciągniesz tego pierwszego bitkoina, to chciałbym go zobaczyć, wtedy uwierzę.

Ludzie nie potrafią zrozumieć jak coś się "bierze z niczego" <-tak myślą ;) Chociaż, przecież i drukowany przez państwo bilet płatniczy, też się bierze z niczego. Pieniądz ma tylko wtedy wartość, gdy ma pokrycie w dobrach na które można go wymienić.

Rozmowny
Posty: 57
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: Porter » wtorek, 14 stycznia 2014, 18:22

warto by bylo zrobić porządną ankietę w kilku miastach w Polsce, uwzględniając różne grupy wiekowe (szczególnie z nastawieniem na ludzi 25-45 czyli aktywnych zawodowo) i ankietując tak około 10 000 ludzi, żeby sie faktycznie dowiedzieć jakie jest mniej więcej pojęcie w kraju na ten temat. A i taka ankieta na pewno by trochę rozpopularyzowała ten temat.

joe
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 8 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: joe » wtorek, 14 stycznia 2014, 19:00

Świadomość bitcoina przeciętnych "młodych" ludzi w społeczeństwie? Na pewno poniżej 0,5% . Dużo prędzej wymienią sekwencyjnie wszystkie ekscesy z Warsaw Whores...
administracja: Linux/BSD, www, PHP, MySQL, shell, FTP i inne, elektronika cyfrowa i mieszana, AVR, MSP430, embedded C

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: szyryn » wtorek, 14 stycznia 2014, 21:07

@joe: niestety możesz mieć rację, ale świadomość rozwija się poprzez informację a informacja to wiedza <-także niestety bo to pociąga za sobą chęć, a chęci chyba brakuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 24 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: pysiak » piątek, 24 stycznia 2014, 23:36

W sklepie muzycznym z ciekawości spytałem:
- przyjmują bitcoiny?
- co?
- bitcoiny.
- aa, hehe, nie, gotówka, karty, raty.

Zamierzam w co sensowniejszych miejscach pytać, nawet jeśli szanse na niezrozumienie są duże bo uważam, że ten rok będzie właśnie rokiem pytania: "czy _już_ akceptujcie BTC?".

Aczkolwiek najważniejsze byłyby dla nich porady jak rachunkowo i podatkowo ograć temat, bo skoro w Polsce nie jest walutą to chyba należałoby potraktować jako wynagrodzenie towarem. Księgowo jakiś moment wyceny trzeba przyjąć... A może nie? Znacie kogoś, kto rozpracowuje temat?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Białystok

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: szyryn » sobota, 25 stycznia 2014, 09:27

Jeżeli nie jest walutą, to można by skorzystać z przepisów transakcji barterowej lub umowy zamiany.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: świadomość Bitcoin w społeczeństwie

Postautor: pm7 » niedziela, 26 stycznia 2014, 16:15

pysiak pisze:W sklepie muzycznym z ciekawości spytałem:
- przyjmują bitcoiny?
- co?
- bitcoiny.
- aa, hehe, nie, gotówka, karty, raty.

Zamierzam w co sensowniejszych miejscach pytać, nawet jeśli szanse na niezrozumienie są duże bo uważam, że ten rok będzie właśnie rokiem pytania: "czy _już_ akceptujcie BTC?".

Aczkolwiek najważniejsze byłyby dla nich porady jak rachunkowo i podatkowo ograć temat, bo skoro w Polsce nie jest walutą to chyba należałoby potraktować jako wynagrodzenie towarem. Księgowo jakiś moment wyceny trzeba przyjąć... A może nie? Znacie kogoś, kto rozpracowuje temat?
Ja spytałem w telepizzy. Sprzedawczyni się zainteresowała :)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości