Propozycja zdobywania BTC

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Propozycja zdobywania BTC

Postautor: viptv » czwartek, 17 lutego 2011, 05:37

Hej zrobilem stronke ktora jest konursem w ktorym mozna zdobyc btc

Co o tym sadzicie?

http://15sec.tv/

chodzi o to ze w tym konkursie nie da sie oszukac.
wszystkie wpisy beda odrazu publikowane a zadanie do wykoania nie jest mozliwe do przewidzenia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: Mahkul » czwartek, 17 lutego 2011, 09:40

Przede wszystkim witamy na forum.

Inicjatywa jest dobra, ale ja widzę dwa potencjalne problemy:

1. Ktoś może z łatwością ustawić wszystkie mniej więcej prawdopodobne wartości posługując się znajomymi (jeśli filtrujesz adres IP - chyba, że za każdym razem, kiedy ktoś prognozuje musi dokonać opłaty?). W jaki sposób się prognozuje? Widzę tylko pasek do wklejenia mojego adresu - ale nie ma ani przycisku zatwierdzającego ani możliwości ustawienia propnowanej wartości... próbowałem na firefoxie i chrome. Ten suwak wydaje się być po prostu obrazkiem?

2. Co masz dokładnie na myśli z kursem - mtgox? Jeśli tak to w bardzo łatwy sposób można nim manipulować - wystarczy wystawić BTC za daną kwotę i poprosić znajomego, żeby za nią kupił od Ciebie Bitcoiny. Nie wiem jakie dokładnie zasady proponujesz.

Na stronie jest napisane, że kasa pochodzi z dotacji. Jest jakiś adres, na który się je składa?

Ogólnie pomysł fajny, ale chyba wymagający dogłębnego przemyślenia. Chyba, że coś mi się niepoprawnie wyświetla.

Rozmowny
Posty: 59
Rejestracja: 24 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: Opoj » czwartek, 17 lutego 2011, 12:04

Zgadzam się z Mahkulem, że trochę niedopracowana ta strona, suwak nie funkcjonuje, a kwota i kurs też nie wydają się być aktualizowane.
Jeśli chodzi o samo zadanie to też mam wątpliwości czy będzie cały czas to samo, bo jeśli tak to trudno oczekiwać, żeby ktoś teraz próbował przewidywać kurs z 01.03.2012 roku skoro na pewno łatwiej będzie trafić za rok. Jakby viptv zdecydował się to poprawiać albo ktoś inny chciał zrobić coś podobnego to daje pod rozwagę takie rozwiązanie: o zwycięstwie by decydował iloczyn (dokładność prognozy)*(pozostały czas).
Obrazek

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: viptv » piątek, 18 lutego 2011, 03:05

Hej Witajcie .
Ciesze sie ze raczyliscie wejsc na ta strone.
Ta strona to projekt, sówak nie dziala. i liczniki jeszcze tez nie działają.
to jest jeszcze w fazie projektu.

Tak jak napisałem jest to propozycja. nie gotowy system.
Wrzuciłem tez link na forum , dzieki tym wszystkim wejścia i klikniecia strona otrzymala (to narazie prognoza) 1.1 Euro. co zonacza ze moge kupic w kantorze.
1,3 BTC i dodac go do puli.

Jeśli szlo by to w ten sposób to tygodniowo mozna by rozdawać średnio 15 - 20 BT

A jesli system by sie rozwinol odejmowal bym jakis niewielki procent na utrzymanie serwisu.

Zadanie w prognozowanie kursu to tez tylko propozycja.
Tylko fajnie bylo by aby to bylo zadanie globalne.
mozemy sie bawic w roznego typu przewizdywania.
Np. Wynik meczu, temperatura w jakims mieście, ect.. chcianym aby wynik byl nie mozliwy do jednoznacznego przewidzenia.
Moze macie jakies propozycje co mozna prognozować, co jest zwiazane z Bitcoin.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 lutego 2011, 13:59

Witaj,
viptv pisze:Ta strona to projekt, sówak (...) rozwinol
Właśnie zdewastowałeś swoją wiarygodność jako potencjalnego kontrahenta biznesowego... I nawet nie pytaj dlaczego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: viptv » sobota, 19 lutego 2011, 00:31

ShadowOfHarbringer pisze:Witaj,
viptv pisze:Ta strona to projekt, sówak (...) rozwinol
Właśnie zdewastowałeś swoją wiarygodność jako potencjalnego kontrahenta biznesowego... I nawet nie pytaj dlaczego.
Nie wiem skąd biorą sie tacy ludzie, ktorzy chca wziac udzial w dyskusji ale nie nie majac nic do powiedzenia czepiaja sie literowek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: Mahkul » sobota, 19 lutego 2011, 05:39

viptv pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Witaj,
viptv pisze:Ta strona to projekt, sówak (...) rozwinol
Właśnie zdewastowałeś swoją wiarygodność jako potencjalnego kontrahenta biznesowego... I nawet nie pytaj dlaczego.
Nie wiem skąd biorą sie tacy ludzie, ktorzy chca wziac udzial w dyskusji ale nie nie majac nic do powiedzenia czepiaja sie literowek
Dość hardcore-owe te literówki. :)

Shadow, nie strasz nam nowych użytkowników, może vip to dyslektyk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: smok » sobota, 19 lutego 2011, 13:05

Niech przedstawi zaświadczenie z poradni psychologicznej że dyslektyk :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 lutego 2011, 20:08

viptv pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Witaj,
viptv pisze:Ta strona to projekt, sówak (...) rozwinol
Właśnie zdewastowałeś swoją wiarygodność jako potencjalnego kontrahenta biznesowego... I nawet nie pytaj dlaczego.
Nie wiem skąd biorą sie tacy ludzie, ktorzy chca wziac udzial w dyskusji ale nie nie majac nic do powiedzenia czepiaja sie literowek
To nie są literówki, tylko ciężkie orty. Literówki to się robi jak Ci się palec na klawiaturze pośliźnie. Najwyraźniej nie widzisz różnicy między literówką a ortem, co nie świadczy dobrze o Tobie.
Poważni ludzie i nie-gimnazjaliści albo nie robią takich błędów, albo zadbają przynajmniej o korektę automatyczną w oprogramowaniu, która wykaże błędy.

Ale jak widać to za skomplikowane dla Ciebie, albo po prostu to olałeś, co nie świadczy o Tobie jako o poważnym kontrahencie. Sorry, jesteś spalony.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: Mahkul » sobota, 19 lutego 2011, 20:48

Fakt faktem, że punkt drugi regulaminu forum mówi:

"Staraj się pisać poprawnie, bez błędów językowych."

Także vip, łaskawie przepuszczaj swoje wypowiedzi przez Word-a czy jeszcze lepiej Open Office Writer-a nim je opublikujesz. Mnie też to kłuje w oczy, ale Shadow-owi jak widać one aż krwawią. :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 21 lutego 2011, 02:58

viptv pisze:Hej zrobilem stronke ktora jest konursem w ktorym mozna zdobyc btc

Co o tym sadzicie?

http://15sec.tv/

chodzi o to ze w tym konkursie nie da sie oszukac.
wszystkie wpisy beda odrazu publikowane a zadanie do wykoania nie jest mozliwe do przewidzenia.
Moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry, jeśli tylko potrafisz go wykonać profejsonalnie, będzie super. Na pewno bardzo się to przyczyni do popularyzacji Bitcoin w Polsce. Daj znać jak strona będzie nadawała się do testów.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: viptv » środa, 23 lutego 2011, 04:51

www.15sec.tv

stronkę rozwijam caly czas.
na razie dziala pobieranie wszystkich danych.
Kase z darowizn wplacana jest na konto zalorzone na vekja.net
co prawda ten serwis nie posiada API do sprawdzania kwoty (zaden mi znany nie posiada API)
jest co prawda api do http://mtgox.com/ ale tam sie nie da wplacac, albo ja nie umiem.

brak api jest problemem bo jesli zmieni sie cos na stronie vekja.net to na stronie 15sec.tv przestana sie wyswietac statystyki darowizn.
Najwiecej kasy powinno byc z reklamy okolo 0.5 e dziennie, jesli adsense nie zablokuje konta będzie fajna zabawa.

Byc moze najsensowniejszym rozwiązaniem będzie wpłacanie jakis grosików na wspólna wygrana.

Np. zbieramy do 10 BT kazda wplata przybliza nas do kwoty ktos kto wplaci 0.01 a licznik na stronie pokaze 10.00 , wtedy ta osoba otrzyma 10.00
Albo jakies inne rozwiazanie, najwazniejsze aby bylo uczciwe i by ludzie chcieli sie w to bawic.


ps: sorry za błędy ort. starałem sie poprawiać

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 20 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Propozycja zdobywania BTC

Postautor: stefun » sobota, 26 lutego 2011, 18:40

MyBitcoin posiada API. Do sprawdzenia stanu konta służy funkcja mbc_getbalance() z pliku sci-client.lib.php.
Cały pakiet ściągiesz po zalogowaniu się do MyBitcoin.

Chciałem to dołączyć jako moduł płatności do aukcji ale zainteresowanie na razie jest takie, że jak dobrze pójdzie to za milion lat może będzie potrzebne...
http://a50.pl - Aukcje za Bitcoin, kupuj i sprzedawaj
http://bitcoin.toplista.pl/ - Ranking stron związanych z bitcoin

1LHAW3nmkTPszQeTqCjvPnLJzw8WNn3Roi

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości