Minuta ciszy

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: McGravier » wtorek, 14 czerwca 2016, 12:33

Niestety obecność trolli, krzykaczy oraz fanatyków nie sprzyja rzeczowej dyskusji. A peło ich zarówno tutaj, jak i na wykopie i reddicie...

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Maggix » wtorek, 14 czerwca 2016, 13:54

Dobrze że przypomniales temat antek78
Tu nie chodzi o zawisc tylko o przyznanie sie do bledu .
Mimo wielu problemow btc w ciagu roku zaliczyl skok z 230 na ponad 700 . Teraz licze na stabilne fundamenty w okolicach 550.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 czerwca 2016, 14:11

Maggix pisze: Tu nie chodzi o zawisc tylko o przyznanie sie do bledu .
Forum to nie konfesjonał ojcze wielebny Maggixie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 czerwca 2016, 16:27

Shadow powróci niebawem i skopie tyłek Ani28.
Będzie miała potem problemy z rozwieszaniem prania.
https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 czerwca 2016, 16:27 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: jpr » wtorek, 14 czerwca 2016, 16:27

A co sie stalo z Shadowem, ze mowicie, ze "był"? Nie ma go juz?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Bitmar » wtorek, 14 czerwca 2016, 16:34

Zabrał zabawki i poszedł do domu. Ale ja go rozumiem, co nie znaczy, że do końca popieram. Bitcoin musi sobie poradzić z czynnikiem ludzkim i na to nie ma co się obrażać. Normalna sprawa. Ludzie tak bardzo chcieli kiedyś demokracji a teraz demokracja już zła, bo zepsuta przez złych ludzi. Bitcoin też w pewnym stopniu został zepsuty przez ludzi, ale to nie koniec jego historii a dopiero początek. Bitcoin miał wiele problemów i jak do tej pory świetnie sobie radzi. Z czynnikiem ludzkim też sobie poradzi, potrzeba trochę czasu.

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: house11 » środa, 15 czerwca 2016, 13:52

kiedy mają wprowadzić to SW? właśnie widzę że w tym momencie jest 24 tyś niepotwierdzonych transakcji. Jeśli dobiją do 100 tyś albo do 1M i będzie to nie do rozładownia w tydzień, i ludziom zaczną się cofać transakcje i ginąć bitcoiny to wtedy dopiero zacznie się chaos i zniechęcenie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: pm7 » środa, 15 czerwca 2016, 15:03

BTC nie zginą, o to się nie ma co martwić. Co do cofania transakcji - już teraz ludzie okazjonalnie dają za małą opłatę. Co niby zmieni sama liczba niepotwierdzonych transakcji w tym temacie? Co innego przechowywanie listy niepotwierdzonych transakcji w pamięci...

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: McGravier » środa, 15 czerwca 2016, 16:21

Przypuszczam, że backlog zniechęci część użytkowników do wykonywania transakcji, kilka procent z nich zwyczajnie rzadziej będzie dokonywać płatności, porzuci temat kryptowalut albo przeniesie się do ETH, LTC albo DASH.

- kiedy hype ucichnie system powróci do 90% zapełnienia bloków z okresowym, krótkotrwałym backlogiem na poziomie 5-10MB

Wprowadzenie SW nie posiada terminu - najpierw musi wyjść bitcoin-core z obsługą, a otem większość minerów oraz użytkowników musi zaopatrzyć się w klienty obsługujące takie transakcje - trudno przewidzieć ile to zajmie, prawdopodobnie dosyć dużo czasu

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: pm7 » środa, 15 czerwca 2016, 18:05

W jaki sposób backlog zniechęci ludzi do BTC?

Wprowadzenie SW to nie taki duży problem, większym może być przekonanie ludzi do korzystania z niego.
Szkoda, że nie wprowadza się SW hard forkiem do wszystkich transakcji.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: ania78 » czwartek, 16 czerwca 2016, 05:53

house11 pisze:kiedy mają wprowadzić to SW? .
Kiedy juz wszystkie leszcze, dające sie przestraszyc np. sztucznym zapchaniem sieci, wyprzedadzą swoje bitcoiny. Wtedy. Mysle, ze juz niewiele zostalo.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: ania78 » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:18

cryptotrader pisze:Ostatnim razem jak ania78 pisał tego typu buńczuczne posty był szczyt bańki na 500 ... zaraz po tym spadliśmy na 300 USD co okazało się kolejnym ekstremum. Wiadomo pycha kroczy przed upadkiem. Idealny kontrariański indykator. Jak zobaczyłem ten temat od razu mi się skojarzyło, czy przypadkiem nie jest to zapowiedź kolejnych spadków. Jak na razie takie w niewielkiej skali obserwujemy, ale nie jestem pewny czy za rogiem nie czai się coś poważniejszego. Ciekawe czy i tym razem się sprawdzi. Ja trzymam w każdym razie kurczowo przycisk "sell" :D, bo nie wiadomo czy cegły znowu nie zaczną spadać, gdyby ten wskaźnik miał się sprawdzić.
Gdzie te spadki, sie pytam? Gdzie ta zapchana siec, sie pytam?

Ile razy jeszcze Janusze dadzą sie nabrac na sztuczne zapchanie sieci?

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: cryptotrader » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:36

Tu nie chodzi o to czy jest ono sztuczne czy nie tylko czy powoduje jakiś efekt w kursie i ten efekt się pojawił.

Początkowo na objawy zapychania sieci byłą solidna przecena kursu i na shortach dało się wtedy zarobić. Mi się udało całościowo 8 % na kapitale wyciągnąć dzięki zagraniu z dźwignią. Więc o czym tu mowa. Sieć faktycznie po czasie się nieco rozładowała, a przynajmniej niezatwierdzone transakcje nie zaczęły lawinowo narastać, co umożliwiło kolejną fazę wzrostów. Niemniej o mnie się nie martw siedzę na bitach i mam się dobrze.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: ania78 » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:49

cryptotrader pisze:Tu nie chodzi o to czy jest ono sztuczne czy nie tylko czy powoduje jakiś efekt w kursie i ten efekt się pojawił. Początkowo na objawy zapychania sieci byłą solidna przecena kursu i na shortach dało się wtedy zarobić. Mi się udało całościowo 8 % na kapitale wyciągnąć dzięki zagraniu z dźwignią. Więc o czym tu mowa. Sieć faktycznie po czasie się nieco rozładowała, a przynajmniej niezatwierdzone transakcje nie zaczęła się lawinowo narastać, co umożliwiło kolejną fazę wzrostów. Niemniej o mnie się nie martw siedzę na bitach i mam się dobrze.
Obecne 'zapchanie' sie sieci w ogole nie ma wplywu na normalnych uzytkownikow (czyli wylączając tych żydzących na oplatach i/ lub nieuzywajacych inteligentnych portfeli). Jest to spam, spowodowany albo przez fanboyow Classic albo przez osoby spekulujace na spadek kursu. Jest to element paskudnego FUDu.

Swiadczy tez o niewiedzy uzytkownikow tutaj bo teraz widac ze udziela sie w tym miejscu w wiekszosci banda spekulantow skaczacych z kwiatka na kwiatek. W niczym sie nie roznia od skurwialych banksterow, z ktorymi bitcoin walczy. O to chodzilo zalozycielowi forum traktujacemu o projekcie, ktory moze zmienic swiat finansow? Rozmowa o fundamentach tutaj jest na poziomie ZERO.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: cryptotrader » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:00

To zmień forum a nie wylewasz tutaj swoje gorzkie żale. Jak mi się nie podoba miejsce to zabieram zabawki i po sprawie, a nie biadolisz jak baba.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: ania78 » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:05

cryptotrader pisze: Jak mi się nie podoba miejsce to zabieram zabawki i po sprawie
To Ty tak masz, nie mow mi co mam robic.

Ja natomiast jak cos mi sie nie podoba to zostaje I prostuje nieprawdziwe informacje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:25

ania78 pisze: Swiadczy tez o niewiedzy uzytkownikow tutaj bo teraz widac ze udziela sie w tym miejscu w wiekszosci banda spekulantow skaczacych z kwiatka na kwiatek. W niczym sie nie roznia od skurwialych banksterow, z ktorymi bitcoin walczy. O to chodzilo zalozycielowi forum traktujacemu o projekcie, ktory moze zmienic swiat finansow? Rozmowa o fundamentach tutaj jest na poziomie ZERO.
Obraziłeś prawie całe forum tymi słowami. Oj coś chyba dzionek nie poszedł w tradingu co? :lol:
Banda spekulantów cię orżnęła na bitki czy co? ;)
Pan/Pani "net-trans" od fundamentów niech sobie zaparzy melisę może lepiej...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: Bitmar » czwartek, 16 czerwca 2016, 18:02

Aniek właśnie robi sobie 1 dniowy urlop od forum, aby sobie chłopak ochłonął trochę...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Minuta ciszy

Postautor: adam1226 » czwartek, 16 czerwca 2016, 20:49

No nie wiem czy slusznie.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Minuta ciszy

Postautor: asocjal » piątek, 17 czerwca 2016, 11:49

Bitcoin jest na granicy zapchania. Wystarczy, żeby o bitcoinie potrąbiły trochę media i zwiększone obroty zapchają sieć całkowicie. Być może SW to dobry pomysł, ale nie powinno być tak, że jesteśmy na granicy. Albo SW powinien być wdrożony wcześniej, albo chociaż powinna wyjść modyfikacja, która zwiększa limit gdy łączne opłaty w niepotwierdzonych transakcjach przekroczą jakiś ustalony próg.

Skoro kurs rośnie, to widocznie ktoś pokłada nadzieję w SW, Lightning itp. i odkupuje od cykorów.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości