Na kogo głosować w następnych wyborach?

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: tirey93 » środa, 16 maja 2018, 19:54

@Mosteque, wiesz cały problem tego kraju polega na tym, że ile ludzi tyle opinii. Nie sądzę więc by istniała partia, która swoimi postulatami satysfakcjonowałaby prawdziwą większość. Biorąc to pod uwagę, to jeśli każdy by głosował wg swojej woli a nie "strategicznie", to żadna sensowna partia nie dostałaby się do sejmu.
Moim zdaniem jedynym sposobem by coś zmienić to umówić się z większą grupą osób na kogo głosujemy i trzymać się tego nawet jeśli część postulatów nie zgadza się z naszymi przekonaniami. Tylko wtedy te mniejsze, dobrze rokujące partie(a w zasadzie jedna z nich) mają szanse na jakiś sensowny wynik.
Problem polega na tym, że jesteśmy relatywnie małą grupą na forum by się tak zebrać i zmusić do jednomyślnego głosowania. Do tego trzeba dołożyć fakt, że pewnie spora część osób(jak nie większość) się nie zgadza z tym co piszę - i tu wracamy do początku tej wypowiedzi - ile ludzi tyle opinii. Z grubsza jest w tym jakiś urok(lubię naszą niepodrabialną, wyjątkową "polskość"), ale w szerszej perspektywie podcina nam to skrzydła. Historia uczy nas, że musiałoby się stać coś wyjątkowo strasznego byśmy się zjednoczyli. Sądzę jednak, że sytuacja polityczna jest tak kierowana, by tak właśnie było - słabo ale stabilnie, bo to nas trzyma we względnym spokoju i braku buntu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1268
Reputacja postu: 
10

Postautor: vjankuv » środa, 16 maja 2018, 20:57

tirey93 pisze:Przejdź do cytowanego posta Biorąc to pod uwagę, to jeśli każdy by głosował wg swojej woli a nie "strategicznie", to żadna sensowna partia nie dostałaby się do sejmu

40mln ludzi.
Dwadzieścia powiedzmy partii.
Myślisz, że byłby problem przy chociażby 50% frekwencji wybrać coś? Zastanów się.

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
10

Postautor: Mosteque » środa, 16 maja 2018, 22:49

@tirey93, popełniasz błąd logiczny. Głosuje się na tych, którzy najbliżsi są "Twojemu sercu". A nie dokonujesz jakichś strategicznych wyborów między dżumą a kokluszem, bo jedni obiecują, że zabiją Cię szybko, a drudzy, że dadzą ci zdychać pięć lat.

W polskiej polityce największy problem to fakt, że partie działają TYLKO i wyłącznie dla własnego dobra. By trwać przy korycie jak najdłużej. Reszta schodzi na dalszy plan. I sabotują siebie nawzajem niezależnie od tego, czy dana inicjatywa byłaby dobra dla kraju. W końcu często jest tak, że gdy opozycja dochodzi do władzy, to przepycha ustawy, które wcześniej gnoiła jak tylko się dało, gdy chciała je wprowadzić poprzednia władza.
Dlatego tak to się u nas utarło, że do sejmu muszą wejść góra dwie wielkie partie, a ta z największym poparcie ma dobrać sobie mniejszych lizodupów, żeby w ogóle cokolwiek zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 735
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » środa, 16 maja 2018, 22:58

Mosteque pisze:Przejdź do cytowanego posta że dadzą ci zdychać pięć lat.

tylko te 5lat to moze byc akurat czas, kiedy ta "partia bliska sercu" urosnie w sile i bedzie mogla miec realny wplyw ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1685
Reputacja postu: 
8

Postautor: benq » środa, 16 maja 2018, 23:02

@tirey93, To jest dopiero kompletnie bezsensowny tok myślenia. Dlaczego wyznacznikiem sukcesu ma być w ogóle obecność w sejmie partii?
Wyobraź sobie sytuację, gdzie żadna partia nie uzyskała nawet 10% poparcia, mamy pełny przegląd poglądów, od skrajnego nacjonalizmu aż do multi-kulti.
Niektórzy powiedzą „chaos, paraliż”.
Otóż niekoniecznie.

Polityka wcale nie musi wyglądać tak, że „my wam damy wiceministra, a wy zagłosujecie na naszą ustawę”.
Przecież ludzie, którzy mają zupełnie skrajne poglądy w kwestii np. uchodźców, mogą być jednomyślni w kwestiach podatkowych. Zwolennicy i przeciwnicy aborcji mogą stać na jednym froncie walcząc o reformy wojska.

Przestańmy wszystko oceniać przez pryzmat kolesiostwa, kto co komu załatwi i jakie układy zapewnią poparcie.

My zacznijmy głosować na kandydatów, z którymi się zgadzamy, a oni (wybrani posłowie) niech głosują zgodnie ze swoim sumieniem i obietnicami wyborczymi, a nie z rozkazem partyjnego kacyka.
Wtedy nawet sejm pełen bezpartyjnych posłów mógłby podejmować rozsądne decyzje w oparciu o wolę swoich wyborców, zamiast partyjne rozgrywki i przepychanki.
To jest recepta na sukces moim zdaniem.

Początkujący
Reputacja: 271
Reputacja postu: 
0

Postautor: Macbak2 » czwartek, 17 maja 2018, 08:51

@benq, gdyby wszyscy posłowie traktowali swoją pracę jak misję, uczciwie ze sobą współpracowali i starali się stworzyć dobre, logiczne prawo, by wszystkim nam żyło się lepiej, to partie by nie miały znaczenia. Niestety, porobili sobie obozy walczące między sobą, misja poszła w odstawkę, a zaczęli wchodzić w układy za kasę albo władzę.

Sami się przyczynili do tego, że ocenia się ich przez pryzmat kolesiostwa. Moim zdaniem tylko wymiana starych rządzących, na nowych nieprzesiąkniętych jeszcze tą korupcją, może coś zmienić.

Co do głosowania, to gdyby posłowie mogli głosować zgodnie z własnym sumieniem to by było fajnie, ale widzisz chyba co się dzieje. Ci, którzy się wyłamują i głosują w zgodzie z własnym sumieniem są karani grzywnami lub wyrzucani z partii.

Moim zdaniem @tirey93 ma rację i powinniśmy się zjednoczyć i zagłosować z większą siłą na jakąś partię. Gdyby było wiele mniejszych partii, to każda działałaby we własnym interesie, każda by się z każdą szarpała, bo większość z nich nie myśli o dobru Polski, tylko o tym by się nachapać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 09:06

Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Co do głosowania, to gdyby posłowie mogli głosować zgodnie z własnym sumieniem to by było fajnie, ale widzisz chyba co się dzieje. Ci, którzy się wyłamują i głosują w zgodzie z własnym sumieniem są karani grzywnami lub wyrzucani z partii.

To jest kolejna chora sytuacja. Dyscyplina partyjna. A PiS chciał pójść jeszcze o krok dalej:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/9 ... posla.html
To by pozwoliło decydować partyjnym liderom, kto zasługuje na bycie posłem, a kto nie. Jeden człowiek na czele partii miałby większa władzę, niż wyborcy głosujący na danego posła. Demokracja to to nie jest na pewno.

Ja jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację, gdzie posłowie nie zgadzają się z decyzją partii, głosują przeciwko niej.
W konsekwencji zostają wydaleni z partii, pozostają w sejmie jako niezrzeszeni - mamy ich obecnie 12.
Mają całą kadencję, żeby przekonać wyborców, że opuszczenie partii nie wpłynęło negatywnie w żaden sposób na ich pracę w sejmie. Bardziej przemawia do mnie człowiek głosujący sensownie samodzielnie rozważając dany temat, niż beznamiętnie przyciskający guzik szympans zgodnie z partyjnymi ustaleniami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
3

Postautor: Travelt » czwartek, 17 maja 2018, 09:15

10 lat temu zacząłem, życie bez TV, radia, WP, Onetu,Wyborczej i innych ścierwo mediów.
Wszystkie media chcą manipulować moimi emocjami. Głownie strachem, złością. Chcą wpływać na moje wybory.
Dlatego będę głosował na partię Wolność, bo chcę odsunąć od władzy swoim głosem stary układ, który jest totalnie anty polski.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: tirey93 » czwartek, 17 maja 2018, 09:37

Zarzucacie mi błędy logicznie i bezsensowne toki myślenia. Nie będę się przed tym bronił bo macie rację. Błędem logicznym i bezsensownym tokiem myślenia jest to że my, jako wyborcy, musimy kombinować żeby realnie wpływać na politykę.
benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Demokracja to to nie jest na pewno

Tak jak piszesz, władza została tak skonstruowana by nam to utrudniać. W obecnej sytuacji w tym kraju nie widzę innej możliwości niż plan, który nakreśliłem w poprzednim poście. Nie dlatego że jest logiczny, tylko dlatego że zadziała. A kiedy zadziała i uda nam się wyrzucić obecnych rządzących to wtedy możemy wrócić na łono logiki i sensu. Wtedy będziemy mogli kierować tym krajem zgodnie z naszym prawdziwym zdaniem, bo tak jak Kukiz powtarzał, obecny system jest skierowany na to, aby te same osoby ciągle rządziły i robiły to wbrew dobru kraju.
W praktyce? Najlepiej by było, gdyby Kukiz wchłonął Wolność, lub Wolność wchłonęła Kukiz a potem jakimś cudem trzeba im urządzić wielką kampanię w Internecie. To forum jest za małe by przyłożyć choćby palec do którejkolwiek z tych rzeczy. Ale widziałem, że odwiedzają je całkiem znani Youtuberzy i twórcy(ostatnio ktoś wstawił wywiad ze Szczepanem Bentynem, on sam chyba też zna to forum), więc warto im pokazać ten wątek. Jeśli ktoś z Was ma mądrzejszy pomysł na sukces dla tego kraju w następnych wyborach, to zachęcam do wyśmiania mojego postu ; )

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 2233
Reputacja postu: 
5

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 maja 2018, 09:43

Ja używam następującego algorytmu.

1. Nie głosować na żadne partie ani żadnych ludzi, które już były i uczestniczyły w doprowadzeniu Polski do obecnego stanu
2. Nie głosować na żadne partie mające powiązania z wywodzącymi się z komuny układami ostatnich 25 lat
3. Z pozostałych partii wybrać tą, która ma najbardziej libertariański i wolnościowy program.

Nie zostaje do wyboru zbyt wiele partii (właściwie to jedna), no ale gdyby wszyscy zrobili tak samo jak ja, mielibyśmy tutaj drugą Szwajcarię. [Pobożne życzenia]
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 maja 2018, 09:46 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2

Postautor: Mosteque » czwartek, 17 maja 2018, 09:45

@tirey93, nikt tu Twoich postów nie wyśmiewa. Przynajmniej ja. Każdy z nas stara się znaleźć jakieś wyjście z tej patologii. Podałeś swoje argumenty, ja się z nimi nie zgodziłem. Ale podałeś argumenty, a nie wyskoczyłeś, jak to większość ma w zwyczaju. "Gupi jesteś, ja wiem lepiej!".

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » czwartek, 17 maja 2018, 10:01

Może to faktycznie zabrzmiało zbyt ironicznie. Moim celem nie jest wygranie z Wami dyskusji tylko przyłożenie się do tego, aby ten kraj w końcu stał się wolny. Napisałem to po to, aby nakłonić Was do albo przyznania mi racji(choć wiem że wielu z nas nie lubi tego robić), albo wymyślenia czegoś lepszego niż ja. Jeśli chodzi o mnie to sytuacja win-win.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 10:14

@tirey93, Ja skrytykowałem Twój pogląd w tamtym poście, a nie Ciebie jako osobę.
Nie każda dyskusja musi mieć "zwycięzcę". Czasami zwykła wymiana poglądów wystarczy, bez udowadniania że "tylko ja mam rację".

Ja zamierzam zrobić dokładnie tak, jak napisałeś w poście wyżej - głosować na Wolność.
Również uważam, że w przy obecnym systemie pojedyncze osoby, nawet najmądrzejsze, niewiele mogą zrobić.
Jednak prawdziwe rozwiązanie systemowe opisałem wyżej.
Inaczej będzie to tylko brnięcie w system, który jest zły, licząc na to, że kiedyś samoczynnie się zmieni.

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta 1. Nie głosować na żadne partie ani żadnych ludzi, które już były i uczestniczyły w doprowadzeniu Polski do obecnego stanu
2. Nie głosować na żadne partie mające powiązania z wywodzącymi się z komuny układami ostatnich 25 lat
3. Z pozostałych partii wybrać tą, która ma najbardziej libertariański i wolnościowy program.

AMEN.

Początkujący
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0

Postautor: KamilZ » czwartek, 17 maja 2018, 10:57

Głosowanie w naszym systemie, matematyka, psychologia oraz konsekwencje:
https://www.youtube.com/watch?v=s7tWHJfhiyo

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 171
Reputacja postu: 
0

Postautor: tonyxxl » czwartek, 17 maja 2018, 11:06

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta
Nie zostaje do wyboru zbyt wiele partii (właściwie to jedna), no ale gdyby wszyscy zrobili tak samo jak ja, mielibyśmy tutaj drugą Szwajcarię. [Pobożne życzenia]

Już mieliśmy Moskwę, Japonię, Watykan, Berlin, teraz mamy ponoć Budapeszt... Może czas wreszcie na Warszawę?
Korwin to dziadek, niech nam żyje 100 lat, ale bez jaj, już zrobił wystarczająco, a młodzi w tej partii nie mają żadnej charyzmy. Jedyna realna szansa to podłączenie się kilku (nastu?) czołowych wolnościowców pod istniejące top4 (PiS, PO, N, Kukiz15) gdzie jest przynajmniej pewność osiągnięcia progu wyborczego, jakiś znanych nazwisk z autorytetem (tak jak zrobił Wilk) i mozolne rozwalanie betonu od środka. Na rewolucję nie ma szans, co pokazały poprzednie wybory, prędzej przepychanie małych ale ważnych ustaw i zrobiłoby się normalniej. A jak się większość przekona, że pieniądze nie biorą się z "dobroci" rządu a z pracy i inwestycji to będzie można myśleć o samodzielnym starcie. Tak to widzę: jeśli byłaby taka możliwość to wolę zagłosować na np Metzena z listy choćby PIS, niż na Korwina z listy Wolność.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: tirey93 » czwartek, 17 maja 2018, 11:40

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie zostaje do wyboru zbyt wiele partii (właściwie to jedna)

Która z partii Kukiz i Wolność nie spełnia Twoich dwóch pierwszych punktów i dlaczego?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 735
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » czwartek, 17 maja 2018, 13:00

Kukiz to w ogóle chyba nie jest partią..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1268
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » czwartek, 17 maja 2018, 13:07

adam1226 pisze:Przejdź do cytowanego posta Kukiz to w ogóle chyba nie jest partią..

A to nie zespół? ;)

Początkujący
Reputacja postu: 
3

Postautor: tirey93 » czwartek, 17 maja 2018, 13:33

Partia - dobrowolna organizacja społeczna o określonym programie politycznym, mająca na celu jego realizację poprzez zdobycie i sprawowanie władzy lub wywieranie na nią wpływu

Moim zdaniem organizacja Kukiz15 spełnia tę definicję, ale jeżeli się z tym nie zgadzacie to czekam na Wasze argumenty. Jeżeli coś wygląda jak kaczka, chodzi jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze jak kaczka, to jest to kaczka.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 2233
Reputacja postu: 
4

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 maja 2018, 13:39

tirey93 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie zostaje do wyboru zbyt wiele partii (właściwie to jedna)

Która z partii Kukiz i Wolność nie spełnia Twoich dwóch pierwszych punktów i dlaczego?
A to nie członkowie KUKIZ15 głosowali za prawie wszystkimi najbardziej pojebanymi ustawami ostatnich 2 lat, razem z PiSem ?

Kukiz to taka udawana opozycja. Chłop sam nie wie czego chce. Niewiedzenie czego się chce kończy się właśnie tak - ktoś inny wie lepiej za Ciebie.

Nie pytaj o linki, bo nawet nie chce mi się szukać. Kukiz to sprzedawczyk dla mnie. Zatracił swoje idee i obrócił się w gówno tak samo jak reszta. Nie wiem czy istnieją w tym kraju ludzie, których polityka nie jest w stanie zepsuć. Jeżeli istnieją, to na pewno nie ma ich w polityce.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
EDIT:
Pierwsze z brzegu głosowanie - 500+, KUKIZ15: 14 za, 11 przeciw, 13 wstrzymało się:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent. ... sowania=29
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin”