Hardfork i rozdzielenie Core vs Unlimited

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 849
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: mecenas » niedziela, 18 czerwca 2017, 09:30

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Ludzi irytuje jego osoba a nie jego ideologia

A ja naiwnie sądziłem, że liczy się merytoryka a nie wycieczki personalne. Mi tam Shadow nie przeszkadzał i nie interesuje mnie Jego charakter, tylko to co miał do powiedzenia. Zadeptanie takiego usera forum to skandal.
Trading profesjonalny ➡️ www.BitMEX.com

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1101
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » niedziela, 18 czerwca 2017, 09:35

@mecenas,
Dlatego Shadow jest świętą krową nie do ruszenia, a za obrażanie innych userów powinien dostać bana ze 20 razy. Teraz sam strzelił focha i się obraził bo nie uzyskał forumowej aprobaty co do BU....

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 849
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » niedziela, 18 czerwca 2017, 09:37

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Teraz sam strzelił focha i się obraził

A ja sądziłem, że wylewano nań pomyje. Może jestem w błędzie ale widzę to trochę odwrotnie.
Trading profesjonalny ➡️ www.BitMEX.com

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1101
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » niedziela, 18 czerwca 2017, 09:49

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dopełniacz » niedziela, 18 czerwca 2017, 14:03

Wróci, wróci, nie jest taki głupi za jakiego go uważam... (mała zagwozdka myślowa ;))

Wracając do tematu, dopóki core będzie rozwijał w dobrym kierunku project BTC to nadal będą przy "władzy".

Weteran
Reputacja: 315
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 18 czerwca 2017, 20:06

Czyli jak z tym tekstem o demokracji ;>
Core jest zlym devteamem, ale lepszy jeszcze sie nie pojawil? :>

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5389
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 czerwca 2017, 21:37

Shadow walczy z Core na reddicie dość regularnie: https://www.reddit.com/user/ShadowOfHarbringer
W sumie nic ciekawego, styl ten sam co na forum i nieraz obrażanie ludzi, którzy nie plują jak on na straszny Core.

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
@mecenas, Oprócz sporej wiedzy Shadow jest dosłownie naganiaczem/manipulatorem, tzn. wciskał kity raz o jakimś terminator planie (a była to plotka i głupota), drugi o BU i dzięki niemu nadchodzącej rewolucji gospodarki na oparta na crypto i cenie nawet 100000...$ itp. Normalne to to nie było. :mrgreen: On znika za każdym razem jak prorokuje fantastyczne wydarzenia w BTC, których rzecz jasna potem nie ma.
Co do BU zniknął niedługo potem jak się skompromitowali, nie mógł chyba znieść, że ludzie piszą źle o "wspaniałym" BU.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 817
Reputacja postu: 
2

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 02:53

@Dopełniacz
Wracając do tematu, dopóki core będzie rozwijał w dobrym kierunku project BTC to nadal będą przy "władzy".
Projekt btc traci władzę od ponad półtora roku na rzecz projektow, ktorych nie jestem i nigdy nie bylem zwolennikiem. Daje mu max 3-6mies., to są już ostatnie podrygi. Dlaczego tak uważam? Pół roku temu sieć momentami zapychała się mimo ze nie dzialo sie nie wiadomo co na rynkach, a teraz mamy bańkę, która moze spokojnie sięgnąć 3-3,5kusd i teraz... pomyslcie co sie stanie z tymi wszystkimi januszami w przypadku ddosa na dwie większe giełdy na swiecie i lawinowym zjazdem kursu o 500$ w niecałą godzinę. Szok systemu murowany, tak było w czasie gdy cena 1000$ za btc była super rekordem, tak posypał się sen o ameryce w kilka tygodni. Dobrze pamiętam jak wszystko się zawiesiło z godziny na godzinę - nic nie mogłeś zrobić, ani wypłacić pieniedzy z giełdy, ani sprzedac, ani doczekać się do konca transakcji. Także sprawa jest oczywista, mogli myśleć wcześniej - rynek prozni nie znosi.

Dziwie sie tylko, ze są tutaj ludzie na tym forum, ktorzy nie rozumieją idei kryptowalut, a mimo to sami w tym procederze uczestniczą i to nie byle jak bo na przykład w miningu. Jak to jest z Wami, może byście się określili jakie macie zdanie na ten temat, bo wbrew pozorom jezeli ktos siedzący dluzej ode mnie w krypto mi pisze: BTC Umarł, albo Blockstream to Ściery, sprzedali się etc., no to... może być coś na rzeczy.
kẻ thua cuộc tập trung vào những người chiến thắng trong chiến thắng tập trung vào chiến thắng.
dPLN Byteball

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1375
Reputacja postu: 
1

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 08:57

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta w przypadku ddosa na dwie większe giełdy

Dawno nie było:

Zasadniczo wątek można by zamykać, bo projekt BU nie ma szans na zrobienie forka (te ok. 40% się nie zmienia). Co ciekawe, wraca BIP100 - sygnalizacja ma prawie 10%...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.16.0

Weteran
Reputacja: 421
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 09:10

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta pomyslcie co sie stanie z tymi wszystkimi januszami w przypadku ddosa na dwie większe giełdy na swiecie

To jest problem giełd a nie Bitcoina.
Przy nagłym pękaniu baniek zawsze jest na nich tłok i przeciążenie.

Dyskutant
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0

Postautor: house11 » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:26

Bixin popiera bloki SegWit + 2 MB. Wydaje się, że w tym tygodniu ponad 50% mocy sieci będzie popierało rozwiązanie SW+2M, więc impas powinien być ostatecznie zakończony.
Do końca roku powinni zrobić HF na Consensus i Core, co też powinno być pozytywne (wiele ludzi z altów przerzuci się na bity przed podziałem, żeby partycypować w obu sieciach). Tylko pytanie, dlaczego 2MB, a nie na przykład 10 albo 20MB. Przecież obecne dyski twarde spokojnie sobie poradzą z udźwignięciem 20MB na blok, a takie rozwiązanie daje około 5 lat więcej czasu na opracowanie nowych rozwiązań przed kolejnym ewentualnym HF. Nie rozumiem tego, może ktoś tutaj potrafi to wytłumaczyć?

Zarówno HF (co pokazał ETH), jak i SW (co pokazał m.in. LTC) nie niesie ryzyka z technicznego punktu widzenia. Więc o ile nie utopią projektu z wizerunkowego punktu widzenia, to wydaje się, że BTC powiniene trochę odżyć w 2018.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1218
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 13:31

@house11, Bo to jest absurdalna wojna podjazdowa. Tak naprawdę chodzi o podniesienie bloku i pokazanie, że te wszystkie strachy na lachy w wykonaniu core'a to była manipulacja.
Potem podniesie się nawet i do 10 MB i też nic złego się nie stanie.
Gdyby od razu dać propozycję dużego bloku core podniósłby taki jazgot, że aż trudno sobie wyobrazić.
A potem sw nikomu nie będzie chciało się robić, a bit będzie hulał jak miło.

Corowcy to przeczuwają i już teraz mącą. Poczytajcie ich twitty
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Wróć do „Bitcoin”