Czy chciwość zabiła bitcoina?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 10:23

sceptyk pisze:Mnie nie interesuja zadna ideologia muszee zjesc i sie ubrac czy bedzie ta czy inna waluta swiat bedzie tak samo dzialal a wymyslanie historii o tym ze bitcoin wywroci swiat na druga strone to utopia. Od tysiecy lat jest zloto ktore kiedys bylo w monetach. Od kilku lat jest bitcoin ktory jak zloto trzyma wartosc ale okazalo sie ze wartosci juz prawiee nie ma i ja wysiadam i kupuje zloto. Spadlo do 180 i bedzie spadacc dalej nie chce byc glupcem, ktory zamiast myslec bedzie kultywowal jakies utopijne brednie. eot
Twoim błędem jest nierozumienie potęgi Bitcoina i traktowanie go wyłącznie jako materiału spekulacyjnego.

Sprzedawaj wszystko jak najszybciej, im szybciej ludzie tacy jak Ty ("słabe ręce") sprzedadzą, tym szybciej rynek się ustabilizuje. Używanie BTC wymaga silnego charakteru i nastawienia ideologicznego - a nie samej chciwości i chęci szybkiego wzbogacenia się.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 10:28

ShadowOfHarbringer pisze: Sprzedawaj wszystko jak najszybciej, im szybciej ludzie tacy jak Ty ("słabe ręce") sprzedadzą, tym szybciej rynek się ustabilizuje. Używanie BTC wymaga silnego charakteru i nastawienia ideologicznego - a nie samej chciwości i chęci szybkiego wzbogacenia się.
Dzieki za rady dobry wujku widze ze podobne hasla w innych swoich tematach tez wyglaszasz wiec ten typ tak ma. Jezeli trzeba miec silny charakter i nastawienie ideologiczne do uzywania BTC to znak ze nalezy jak najszybciej opuszczac twoje towarzystwo.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Lamassu » środa, 14 stycznia 2015, 10:44

Tylko spiskowe oszołomy od Alexa Jonesa wieżą w BTC jako buahaha ,,walutę światową". Sorry ale 99% jest zainteresowana tylko tym ile fiatów może zarobić zabawą w btc i nawet jak zarobią to nie kupią rzeczy za BTC (bo nie ma za bardzo jak) tylko wymienią btc na fiaty.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 10:49

@ Lamassu, zabawne jest jak zmieniło się Twoje wczorajsze nastawienie od kiedy straciłeś. To o czym większość pisała, czyli wykrwawienie to własnie mieli na myśli takich jak Ty czy sceptyk. A sprzedawajcie teraz BTC po cenie 200$ czy nawet niżej, więcej dla grubasów którzy podpompują bańkę.

@sceptyk, a gdzie złote zasady inwestycyjne. Są różne szkoły, ja spotkałem się że inwestować możemy nadwyżki z oszczędności, a oszczędności to kwota równa 6 wypłatom pensji (tak aby starczyło na pół roku przetrwać). Pomijam już dywersyfikacje. Jak masz ukryć majątek przed fiskusem to było zainwestować w złoto, srebro, trochę w BTC, aby nie płakać potem że straciło się większość funduszy. No ale to Twoje pieniądze i jak to mówią? Każdy jest kowalem swojego losu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 13:05

Z BTC jest jedna taka fajna rzecz ;)

Dotychczas mogliśmy używać fiatów emitowanych przez państwo, albo wrócilibyśmy do barteru czy zabawy z solą/złotem/kruszcem.
A po rozleniwieniu ludzi za pomocą kart czy bankowości internetowej byłoby już 10x trudniejsze niż paredziesiąt lat temu :P

Natomiast BTC jest realną alternatywą. To dalej waluta fiducjarna, tyle że:
- niezależna od państwa, więc nikt nie weźmie Ci 10% oszczędności z banku, ani nie dodrukuje powodując inflację
- oparta na mechanizmie wydobywania złota, ma z góry założone wydobycie i łączną ilość
- działa 24/7, szybko, wszędzie gdzie internet

Po prostu teraz w pewnym momencie ludzie mogą powiedzieć "taki wał" i zacząć używać BTC, a nie cofać się do epoki kamienia łupanego :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 14:09

majkel_94 pisze:Z BTC jest jedna taka fajna rzecz ;)

Dotychczas mogliśmy używać fiatów emitowanych przez państwo, albo wrócilibyśmy do barteru czy zabawy z solą/złotem/kruszcem.
A po rozleniwieniu ludzi za pomocą kart czy bankowości internetowej byłoby już 10x trudniejsze niż paredziesiąt lat temu :P

Natomiast BTC jest realną alternatywą. To dalej waluta fiducjarna, tyle że:
- niezależna od państwa, więc nikt nie weźmie Ci 10% oszczędności z banku, ani nie dodrukuje powodując inflację
- oparta na mechanizmie wydobywania złota, ma z góry założone wydobycie i łączną ilość
- działa 24/7, szybko, wszędzie gdzie internet

Po prostu teraz w pewnym momencie ludzie mogą powiedzieć "taki wał" i zacząć używać BTC, a nie cofać się do epoki kamienia łupanego :P
No i to jest właśnie to nastawienie ideologiczne, o którym mówiłem.

Bitcoin to przede wszystkim genialny wynalazek i to jest jego największa wartość. Cena przy tym nic nie znaczy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 14:33

Bitcoin nadaje sie tylko do przechowywania wartosci nie da sie tym sensownie za nic placic. Dostalem ostrzezenie za rzekome obrazanie kogos na tym forum nie wiem o co chodzi ale tu pisze moze mi ktos wyjasni. Nie zgadzam sie z proza ShadowOfHarbringer uwazam ze to jest belkot i utopia. Przez ostatnie 2 dni probowalem zamienic swoj bitcoin na zloto fizycznei 2 miejsca ktore to robia nie chcialy juz przyjmowac bitoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 14:43

servantes, nie wiesz o co chodzi? serio? myślisz że nikt nie rozpozna Twojego nowego konta założonego wczoraj, z którego tylko jojcys jaki to BTC jest zły?
nowe konta tutaj piszą bo mają pytania o giełdy, portfel czy mining, a nie żeby pokazać że BTC to utopia i nie da się płacić :P

Ja uważam że jest odwrotnie - przez takie jazdy na giełdzie jak dzisiaj nie nadaje się do przechowywania wartości (bo ją traci), natomiast do płatności jest świetne, bo 24/7, międzynarodowo, za 7 gr obecnie :D Zrób taki przelew w banku :P

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 14:46

W tej sprawie juz prosilem vestasa aby pisal do moderatorow i wyjasnil kim jestem albo nie jestem.

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: mrosol » środa, 14 stycznia 2015, 14:46

@majkel_94 Ja się odniosę do trochę niefortunnego posta, moim zdaniem.
majkel_94 pisze:Cena BTC jest wspolczynnikiem okreslajacym jakosc projektu. Przy takich spadkach ciezko o nowych graczy.
Cena BTC NIE JEST wyznacznikiem jakości. Porównaj cenę sprzed roku i teraz. Czy jakość BTC spadła?
majkel_94 pisze:(...) Natomiast przy takim kursie spadaja nastroje, wiec malo kto sie interesuje technikaliami :P
Tylko spekulanci tracą nastroje. Oni raczej słabo się interesują stroną techniczną.
Teraz jest dobry moment żeby wrócić do źródeł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 14:51

Ale tu chodzi o psychikę :P
Jak chcesz zobaczyć na rozwój jakiejś firmy, to patrzysz na giełdę. Jak widzisz że BTC zleciało z 1200 do 150, to się zastanawiasz nad przyczyną.
Na normalnej giełdzie nie masz takich przewałów jak tutaj, dlatego takie wahania. Ale nie wszyscy o tym wiedzą, więc jak widzą takie coś to myślą że się sypie, stąd desperacja ;)

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: mrosol » środa, 14 stycznia 2015, 15:03

Gdybym był zupełnie świeży w tym temacie, być może bym spojrzał najpierw na giełdę. I gdybym zobaczył że kurs "czegoś co się nazywa BTC" nurkuje, to prędzej czy później doszedłbym do pytania "A co to właściwie jest?".
Czyli teraz może się zainteresować sporo nowych osób. Publika po raz kolejny usłyszy "BTC umiera", cześć osób wgłębi się w temat.
Wiesz jak ja się dowiedziałem o bitcoin? Przeczytałem o upadku "Mt.GOX".

P.S.: Teraz bitcoinem mogą się interesować tacy ludzie jak Buffet. Kto czytał trochę o nim ten wie, że on szuka niedowartościowanych spółek. Za chwilę Bitcoin stanie się mocno niedowartościowany.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: pm7 » środa, 14 stycznia 2015, 15:39

Jeśli dobrze pamiętam, Buffet wyznaje teorie, żeby inwestować tylko w te rynki, które się rozumie i już wypowiadał się bardzo negatywnie względem Bitcoina :)

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: mrosol » środa, 14 stycznia 2015, 16:02

Buffet jest już stary. Cała rewolucja cyfrowa jest dla niego trudna do zrozumienia. Dlatego nie zrozumie bitcoina. Nie winiłbym go za jego opinię. Tym bardziej że wielu entuzjastów nie rozumie bitcoina dobrze.
Są inni inwestorzy, młodsi, lotniejsi i z wizją.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: maky » środa, 14 stycznia 2015, 18:15

BTC jest mocno przewartościowany. Dopóki podstawą użycia BTC będzie zamiana fiaty -> BTC -> fiaty to wystarczy, że będzie po kilkanaście dolców. Im częściej będzie używany z pominięciem fiatów tym jego wartość będzie rosła.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 18:26

maky pisze:BTC jest mocno przewartościowany. Dopóki podstawą użycia BTC będzie zamiana fiaty -> BTC -> fiaty to wystarczy, że będzie po kilkanaście dolców. Im częściej będzie używany z pominięciem fiatów tym jego wartość będzie rosła.
Dobrze powiedziane.

Rogi Bitcoin pokaże dopiero gdy ludzie dostrzegą wartość użytkowania go z całkowitym pominięciem FIAT.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: majkel_94 » środa, 14 stycznia 2015, 18:31

Są do tego dwie drogi - krach, czyli grabież oszczędności z kont, albo świadome działania promujące krypty :P

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: rav3n_pl » środa, 14 stycznia 2015, 18:31

E? Przecież BTC ma być przede wszystkim transferem wartości lepszym niż fiaty.
Chyba, że chdzi Ci o inne zastosowania - podpisywanie dokumentów itd.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 14 stycznia 2015, 18:39

majkel_94 pisze:Są do tego dwie drogi - krach
W drodze :P
majkel_94 pisze:czyli grabież oszczędności z kont
W planach :P
Źródło: Wydarzenia polityczne ostatnich 2 lat.

Tak więc przed BTC rysuje się świetlana przyszłość :).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy chciwość zabiła bitcoina?

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 18:41

Zauwazylem za moje wpisy sa kasowane. Nie zgadzam sie z tym co tworzy ShadowOfHarbringer przed bitcoinem nie rysuje sie swietlana przyszlosc czego namacalnym przykladem byl dzis fakt ze nikt nie chcial wymienic fizycznego zlota na bitcoin.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości