POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.pl)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: l3sny » sobota, 6 sierpnia 2011, 07:48

A w ogóle o czym tu jest mowa? Jaki pozew? Administrator odpowiada wyłącznie za utratę środków BTC/PLN z JEGO WINY UMYŚLNEJ (patrz regulamin bitomat.pl). Innymi słowy trzeba by mu udowodnić, że je ukradł. Poza tym każdy z użytkowników ponosi sam wszelkie ryzyka utraty swoich BTC więc szanse powodzenia takiego procesu (pomijając czas liczony w latach) oceniam na bliskie zera. Lepiej uzbroić sie w cierpliwość...
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: l3sny » sobota, 6 sierpnia 2011, 08:12

“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 327
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Notrem » sobota, 6 sierpnia 2011, 08:39

swoją drogą, Bartek napisał przecież:
UPDATE 2011-08-04:

Rozwiązanie sytuacji jest w toku.
Konkretne informacje będę mógł najprawdopodobniej podać już w najbliższy wtorek.
pozdr
bartek
więc, spokojnie i poczekajcie do wtorku ;)
Obrazek
Jestem studentem: 1BX61uvuP59bAHz9tf88kFP9XJHxL4Ev42

Internetowe Radio Bitcoin - Status: Nadajemy!(http://www.radiobitcoin.pl)
Stan dotacji dla radia: 4.18 BTC

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: spectralak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 09:22

@l3sny - przestan bredzic, jesli regulamin jest durny, to KC ma zastosowanie.
@notrem - przestan trollowac kazdy topic - zawsze mozna zawzec umowe a nie dawac fory olewaczom i oszustom
1.Wyslanie pisma z wezwaniem do zaplaty
2.Uruchomienie sprawy sadowej z powodztwa cywilnego

sa jak najbardziej prawidlowe i mocne w prawie

3.potem - zgloszenie na policje
4.i udział w dobrej inicjatywie - pozwie zbiorowym przeciwko B.Szabat 0 to rowniez swietny pomysl. (nie mozna puszczac plazem tego typu zaniedban a to bardzo latwo udowonic, - niezachowanie nalezytej starannosci przy traktowaniu "CUDZYCH" i "POWIERZONYCH" oraz "ZABLOKOWANYCH DO SPRZEDAŻY" środków na bitomat)

Wszyscy ktorzy uwazaja te 4 punkty za nieprawidlowe - to ja nie wiem czy to nie znajomi Bartka, bo tez maja prawo sie wypowiadac. Wezcie to pod uwage. Co oczywiscie rowniez nie znaczy, ze mozna to skonfrontowac ze stanem prawnym faktycznym, i jest to latwe.

Rowniez Pan Bartek moze czytac i patrzec jakie ma szanse wyjsc bez szwanku,i jasne jest ze naawet jak sami tacy j.w. beda pisac glupoty, to kazdy poszkodowany o przytomnym umysle skorzysta i zaskoczy pana szabata :)

pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Przemo » niedziela, 7 sierpnia 2011, 10:28

Jaka policja? Chyba nie wiesz po co jest policja-na pewno nie od rozstrzygania sporow. Policja nie ma nic do gadania, nie ma przestepstwa tylko zaniedbanie oraz chec zadoscuczynienia. Jedynie sprawa cywilna.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: spectralak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 10:42

jesli chodzi o 1000pln to moze i policja niepotrzebna ale jak ktos umoczyl 20 000pln a moze i wiecej to wydaje mi sie ze taka adnotacja sie przyda w razie czego, nieprawdaż?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: l3sny » niedziela, 7 sierpnia 2011, 11:43

@speccośtam: KC odsyła do swobody umów cywilnoprawnych a częścia takiej umowy w tym przypadku jest regulamin. Bitomat nie ponosi żadnej odpowiedzialności za utracone BTC. Chyba, że je ukradnie.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Lestat » niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:45

@l3sny
1. I jak sobie wyobrażasz bitomat.pl jeśli pan Bartek nie odda osobom które straciły przez jego błąd?
2. Jak sobie wyobrażasz bitcoin jeśli osoby nie odzyskają btc?


Moim zdaniem osoby które straciły, zrobią burzę, sprawa trafi do sądu, zacznie się robić nieprzyjemnie, media nagłośnią sprawę z pomocą poszkodowanych, kurs spadnie do wartości bułki.
Ludzie którzy bagatelizują sprawę nie stracili btc, i wiedzą czym to grozi dlatego wypisują że to ich wina, żeby nie zgłaszać sprawy do sądu.
bitomat.pl pisze: UPDATE 2011-08-04:

Rozwiązanie sytuacji jest w toku.
Konkretne informacje będę mógł najprawdopodobniej podać już w najbliższy wtorek.
pozdr
bartek
Czekając na wtorek...
Wyślij jakiegoś centa bo nie wiem czy dochodzi... 1QD69UdGG1kn79sMZH9jjZhpyXn55VrYey

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: bezawaryjna maszyna » niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:54

Nikt się chyba tutaj nie będzie cieszyć z upadku bitomat.pl. Jednak pisanie, że "kurs spadnie do wartości bułki" doprawdy jest niepoważne. Kurs ma zdołować dlatego, że straciliśmy, czy dlatego, że nie będzie gdzie handlować?
Powstają nowe, coraz lepsze kantory, które nie będą z pewnością powielać dotychczasowych wpadek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: l3sny » niedziela, 7 sierpnia 2011, 14:51

@Lestat to jest inny problem. Wiadomo, ze kazda wpadka tego czy innego kantoru jest niekorzystna dla BTC. Wypowiadam się jedynie n/t szans powództwa o odszkodowanie i szczerze wątpię żeby miało jakiekolwiek szanse. Pomijając niepowazne pomysły zawiadamiania Policji (która o ile być może niektórzy nie wiedzą zajmuje się przestępstwami a nie awariami) sprawa jest po prostu cienka. Nastapila przypadkowa utrata BTC. To jakbys dal komus pieniadze a on by je zgubił. Nie mozesz sie domagac zwrotu chyba, ze miedzy toba a ta druga osoba bylo wyraznie powiedziane, ze ona ponosi ryzyko przypadkowej utraty. Za przypadkową utratę Twojej własności powierzonej komuś odpowiadasz Ty a nie ta osoba bo to Ty dokonujesz wyboru czy komuś coś powierzasz czy nie.
Tekze to jest takie 'reality check'. Nalezy sie dobrze zastanowic z jakiego kantoru sie korzysta i nad sposobami zabezpieczenia swoich BTC w przypadku sytuacji jak z bitomatem czy mybitcoin.com

Założę się, że nadchodzi era płatnych kantorów, które bedą posiadały pełne ubezpieczenie na wypadek awarii czy hackowania

Szczerze współczuje wszystkim, którzy stracili aczkolwiek lepiej jest jednak cierpliwie poczekać i zobaczyć co sie wydarzy we wtorek.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: spectralak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 15:24

@l3sny rozumiem ze dzialasz we wlasnym interesie i ze strachu wypisujesz takie bzdury (zeby czasem cos nie przepadlo przez organa wladzy)

bo chyba nie jest szwagrem szefa bitomatu ? :) tak sie nakreciles zeby zbijac argumenty prawne czymkolwiek ze moglbym sobie tak pomyslec...

Powiedz mi co stoi na przeszkodzie to zgłosić. Co tracimy w razie czego? NIC, a jest to szansa,
to nie jest dokladnie powiernictwo niewłaściwej osobie tylko giełda. Poza tym powinno sie eliminowac takie osoby wlasnie przez organy scigania. Poczytaj sobie o grobelnym, notabene wspminanym juz na innych watkach i BKO (bezpieczna kasa oszczednosci). W przypadku kradziezy paczki masla mozna trafic za kratki a wprzypadku kradziezy, zagubienia (g.. mnie obchodzi tlumaczenie o awarii) czyjegos mienia to sie trafia za kratki na powaznie. Dlatego, ze prawnik widzi w takiej sprawie swoj zarobek (zgloszenie na policje, potem do sadu), wszyscy moga cos dla siebie skubnac przy okazji takich kwot i miec utrzymanie. Wiec nie wciskaj tu kitu, ze to jest bez sensu, no chyba ze jestes alias @bitomat

nikt nie mowi o tym zeby isc z pozwem w poniedzialek :/

czy kurs BTC w Polsce spada przez bitomat a jak najbardziej - byl to katalizator tego spadku i odbił się echem na swiecie jak mozna zrobic cos takiego?...

wytlumaczcie uzytkownikowi ze srednia znajomoscia komputera co sie stalo, wiekszosc ulega panice i przesadnej ostroznosci, co jest zrozumiale ale to inny temat

i ostatnie: recepte juz masz, czy chcesz isc do apteki czy nie to twoja sprawa, ale nie pisz ze te leki szkodza, jak nie jestes farmaceutą :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Przemo » niedziela, 7 sierpnia 2011, 15:34

Pitolisz, nie bylo przestepstwa policja nie ma nic do gadania, sad owszem ale tylko z powodztwa cywilnego. Bylo jedynie zaniedbanie, a to nie przestepstwo ani wykroczenie. Na dodatek jest chec wspolpracy i rekompensaty.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: spectralak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 15:43

Przemo pisze:Pitolisz, nie bylo przestepstwa policja nie ma nic do gadania, sad owszem ale tylko z powodztwa cywilnego. Bylo jedynie zaniedbanie, a to nie przestepstwo ani wykroczenie. Na dodatek jest chec wspolpracy i rekompensaty.
wez sobie zmien avatara aktualnego masz na profilu bartosz szabat goldenline bedzie wlasciwszy :)

czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, mam ci tlumaczyc co to jest recepta?
nikt nie kaze zglaszac, nie ma co sr...c ze strachu,

chodzi o to by nie dyskredytowac takiej drogi jesli cala dyplomacja pojdzie w diably.
o te drobna roznice wlasnie tu chodzi,

tlumaczenie tego co zaszlo takimi slowami: to bylo tylko takie male tyci tyci zaniedbanko, to naprawde parodia i sorry nie ma sensu dyskutowac na takim poziomie. Juz lepiej sluchac swego brzucha bucha cha cha :)

Dorabiasz na boku jako doradca czy prawnik Pana Szabata?

//r50zyry5
Trochę szacunku dla człowieka

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: spectralak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 20:43

dziękuję za wsparcie.

Cytuję: "... Pitolisz. ..." mi powie..

Pitolisz czyli złagodzona forma pie...isz.

Właśnie, trochę szacunku, zgadzam się z adminem i dziękuję jeszcze raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Przemo » niedziela, 7 sierpnia 2011, 21:30

Nie znam goscia ale policja zajmuje sie innymi rzeczami, powiedz im o btc i najlepiej dodaj ze to waluta to spadna z krzesel. To musi byc sad i rzeczoznawcy a nie policja.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 7 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: monarspec » niedziela, 7 sierpnia 2011, 23:27

Witam.!

Co się dzieje teraz z Bitomatem czy tylko ja mam problemy z tym serwisem nie mogę otworzyć strony..

:?
możecie to sprawdzić.. czyżby znowu awaria..????

Orator
Posty: 788
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poland/Łódź

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: r50zyry5 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 23:32

monarspec pisze:Witam.!

Co się dzieje teraz z Bitomatem czy tylko ja mam problemy z tym serwisem nie mogę otworzyć strony..

:?
możecie to sprawdzić.. czyżby znowu awaria..????
A przeczytać temat związany z bitomatem to nie łaska ?

Pozdrawiam
r50zyry5
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
BitMessage: BM-2cTXYRTBw6rptJ2qHqSdQe8tHztRBhYdMA
Moje komentarze na forum

Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Trzeciak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 23:36

monarspec pisze:Witam.!

Co się dzieje teraz z Bitomatem czy tylko ja mam problemy z tym serwisem nie mogę otworzyć strony..

:?
możecie to sprawdzić.. czyżby znowu awaria..????
Wejdź sobie w wątek o Bitomacie tam masz info w miarę na bieżąco.



Co do jakiegoś pisemka "wezwanie do zapłaty" o jakim ktoś gdzieś tam pisał a ktoś inny wysłał to mam pytanko :
-co tam ten ktoś co wysyłał napisał ? wzywam do zapłaty moich BTC w wysokości xxx na konto nr xxx..... ? sorka ale to brzmi trochę śmiesznie.
Wszyscy chyba zapomnieli co jest przedmiotem całej sytuacji, a mianowicie BTC a nie PLNy.

Ja osobiście też jestem stratny ale bardzo mało, ale zamiast poczekać kilka dni to siejecie panikę i teraz mimo że zarobiłem w 2 dni 550 zł muszę wycofać na biegu kasę z Bitomatu z obawy na ew. zamknięcie kont serwisu :/

Rozmowny
Posty: 136
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: delfin7777 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:45

Trzeciak:
celem tego tematu nie jest sianie paniki a zgłaszanie deklaracji do planu B

wiem że tu dużo paniki ale co poradzić jak nawet były mod offtopuje w temacie :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POZEW ZBIOROWY przeciw Bartłomiejowi Szabatowi (bitomat.

Postautor: Przemo » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:54

Takie sa niestety emocje zwiazanez pieniedzmi. Dlatego bitcoin.org oddzielilo sie calkiem od wlasnego forum i nawet dali go na inna domene, zeby ludzie nie kojarzyli syfu forum z bitcoinem.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości