Chwilówka 2

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chwilówka 2

Postautor: sidwa69 » poniedziałek, 23 września 2013, 14:01

Witam, tak jak wcześniej chciałbym pożyczyć 350 PLN.

Dane zweryfikowany u lenny.

Zwrot +50 PLN (400 PLN).

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

Termin zwrotu do 15 dni (daję 15 ponieważ ostatnio jak dałem 10 dni to kurierzy itp. wyrobili się w równe 10 dni a nie chce aby ktoś się martwił o pieniądze).

Możliwość informowania na PW o przebiegu transakcji.

TJ. Otrzymano płatność, wypłacono, otrzymano paczkę, wysłano paczkę, odblokowano pieniądze na bitmit i zwrot pożyczonych pieniędzy.


Wcześniejsze transakcje:
Pożyczone 0.8 BTC zwrot 1 BTC (czerwonykapelusz).

Pozdrawiam,
sidwa69.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 23 września 2013, 14:57

Spoko pożyczę - podaj dane do przelewu

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: Hiera » poniedziałek, 23 września 2013, 15:11

Nie chciałbym się wtrącać, ale zalecałbym daleko idącą ostrożność jeśli chodzi o "pożyczki".
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chwilówka 2

Postautor: lucky777 » poniedziałek, 23 września 2013, 15:54

Pożyczka na 1% dziennie - nieźle.
Nawet zgodnie z prawem odsetki nie mogą przekroczyć czterokrotności wysokości stopy lombardowej kredytu NBP w skali roku czyli na dzień dzisiejszy coś ok 16%
Tak więc żądając od kogoś zapłaty wyższych odsetek popełniamy przestępstwo.
Art. 304. KK

Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 181
Rejestracja: 5 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: GiMiK » poniedziałek, 23 września 2013, 16:31

lucky777 pisze:Pożyczka na 1% dziennie - nieźle.
Nawet zgodnie z prawem odsetki nie mogą przekroczyć czterokrotności wysokości stopy lombardowej kredytu NBP w skali roku czyli na dzień dzisiejszy coś ok 16%
Tak więc żądając od kogoś zapłaty wyższych odsetek popełniamy przestępstwo.
Art. 304. KK

Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Tylko jak mafie windykacyjne żądają fikcyjnych długów to jest OKI
Tylko jak biurwa z urzędu miasta przyśle mi przypomnienie którego koszt wynosi prawie 10zł, że zalegam im 3zł to jest OKI
Jak komorus sprzeda Twój dobytek na aukcji i okazuje się, że dług Ci wzrósł bo koszty zorganizowania aukcji były wyższe niż uzyskana cena to jest OKI
A najlepsze kiedy komorus się myli bo inny XY o innym peselu ma dług i z niego nie można ściągnąć hehehe


Pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: sidwa69 » poniedziałek, 23 września 2013, 17:46

Sorry, ale nieraz nie wyrabiam w swoim biznesie i chcąc dostarczyć usługi jak najszybciej to dostarczam je za każdą cenę. Nawet tak wysoko oprocentowanej pożyczki.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: sidwa69 » poniedziałek, 23 września 2013, 19:17

Przepraszam za odpowiedź po odpowiedzi ale pożyczka już otrzymana.

Pozdrawiam,
sidwa69

Gaduła
Posty: 347
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: czerwonykapelusz » poniedziałek, 23 września 2013, 22:03

sidwa69 pisze:Wcześniejsze transakcje:
Pożyczone 0.8 BTC zwrot 1 BTC (czerwonykapelusz).sidwa69.
Potwierdzam.
The only cure is insomnia.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: servantes » poniedziałek, 23 września 2013, 22:20

lucky777 pisze:Pożyczka na 1% dziennie - nieźle.
Nawet zgodnie z prawem odsetki nie mogą przekroczyć czterokrotności wysokości stopy lombardowej kredytu NBP w skali roku czyli na dzień dzisiejszy coś ok 16%
Tak więc żądając od kogoś zapłaty wyższych odsetek popełniamy przestępstwo.
Art. 304. KK

Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art 304 kk nie ma tu zastosowania. Dlaczego uważasz inaczej ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chwilówka 2

Postautor: lucky777 » poniedziałek, 23 września 2013, 23:55

servantes pisze:
lucky777 pisze:Pożyczka na 1% dziennie - nieźle.
Nawet zgodnie z prawem odsetki nie mogą przekroczyć czterokrotności wysokości stopy lombardowej kredytu NBP w skali roku czyli na dzień dzisiejszy coś ok 16%
Tak więc żądając od kogoś zapłaty wyższych odsetek popełniamy przestępstwo.
Art. 304. KK

Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art 304 kk nie ma tu zastosowania. Dlaczego uważasz inaczej ?
Moim celem było bardziej zwrócenie uwagi na ciekawą, hipotetyczną sytuację, o którą dość łatwo w takim przypadku, niż wskazywanie, że ogłoszenie spełnia znamiona przestępstwa.
Załóżmy coś takiego.
Jako Pożyczkodawca znajduję poniższe ogłoszenie. Dodatkowe już wiem, że Pożyczkobiorca ma problemy z płynnością i gotów jest zaciągnąć pożyczkę nawet w wysokości 1% dziennie.
Decyduję się pożyczyć pieniądze, spisujemy umowę, określamy odsetki itd. Pożyczkobiorca się rozmyśla z naszej umowa i sprawa trafia do sądu. Zgodnie z art. 359 KC sąd zasądzi jedynie odsetki maksymalne (4 x stopa lombardowa). Dodatkowo będę mógł być karany właśnie z 304 KK za przestępstwo "lichwy", ponieważ świadomie wykorzystałem fakt, że Pożyczkobiorca znalazł się w trudnej sytuacji. To, że Pożyczkobiorca sam zgodził się na takie warunki nie ma tu znaczenia.

Nie jestem prawnikiem i może trochę się rozpędziłem moją 'hipotetyczną sytuacją' ale jak już @Hiera napisał - pożyczki na forum, a już pożyczki na duży procent to śliski temat.

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: Hiera » wtorek, 24 września 2013, 08:09

lucky777 pisze:
Nie jestem prawnikiem i może trochę się rozpędziłem moją 'hipotetyczną sytuacją' ale jak już @Hiera napisał - pożyczki na forum, a już pożyczki na duży procent to śliski temat.
Do tego dochodzi kwestia PCC.
W każdym razie tematów z takimi pożyczkami zamykać nie będziemy, ale też żadnej odpowiedzialności za ew. niewywiązanie się ze zwrotu pożyczki nie bierzemy.
Moim zdaniem nie wyczerpuje tu nikt znamion przestępstwa.

Mam nadzieję, że sidwa69 nie będzie musiał zaciągać więcej pożyczek.
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 181
Rejestracja: 5 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: GiMiK » wtorek, 24 września 2013, 08:44

Dajcie spokój...
Tak samo jeżeli uzyskam "pomoc" na forum w kwestii konfiguracji/uruchomienia koparki gdzie "normalnie" musiałbym zapłacić informatykowi, to uzyskuję przychód i powinienem biegusiem podążyć do US celem zaniesienia w zębach podatku :/
W pięknym kraju nad wisłą chleba nie wolno rozdawać a co dopiero takie drogie usługi informatyczne...

Przepisy przepisami, a ludzie ludźmi...
Nie sądzę aby pożyczkodawca nie zdawał sobie sprawy z zagrożeń - podjął decyzję bo jest WOLNYM człowiekiem...
Nie dajmy się zwariować...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: servantes » wtorek, 24 września 2013, 10:42

Hiera pisze:
lucky777 pisze:
Nie jestem prawnikiem i może trochę się rozpędziłem moją 'hipotetyczną sytuacją' ale jak już @Hiera napisał - pożyczki na forum, a już pożyczki na duży procent to śliski temat.
Do tego dochodzi kwestia PCC.
W każdym razie tematów z takimi pożyczkami zamykać nie będziemy, ale też żadnej odpowiedzialności za ew. niewywiązanie się ze zwrotu pożyczki nie bierzemy.
Moim zdaniem nie wyczerpuje tu nikt znamion przestępstwa.

Mam nadzieję, że sidwa69 nie będzie musiał zaciągać więcej pożyczek.
PCC płacimy powyżej pewnej kwoty, ta podana w przykładzie jeszcze się mieści. Jednorazowa pożyczka na taka kwotę i z takimi procentami jest całkowicie ok. Rozumiem legalizm ale bez popadanie w skrajności.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: sidwa69 » wtorek, 24 września 2013, 15:26

Czy wy zawsze musicie robić takie śmieci w temacie? Jak coś co w zupełności nie dotyczy tematu jest dla was ważne to zróbcie nowy temat na forum o tematyce prawo i tam dyskutujcie.

To, że mam pewny biznes i się nie wyrabiam z obrotem to moja sprawa. Daję przy tym komuś zarobić (nie najgorzej jak na pożyczkę w tak krótkim terminie) i wy jeszcze macie pretensje. Dotego jak się pożycza w BTC to nie ma nic wspólnego z prawem bo to, że Bitcoin (nie wiem czy w Polsce) jest sklasyfikowany jako waluta to nie znaczy, że podlega naszemu Polskiemu prawu i to samo tyczy się pożyczek.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: servantes » wtorek, 24 września 2013, 15:56

Nie wiem do kogo konkretnie się zwracasz mówiąc Wy. Przy takich kwotach i częstości pożyczek nie musisz się martwić o stronę prawną czy podatkową. Moderator przekazał swoje obiekcje, w tym przypadku przesadzone, ale nikt ci głowy nie urywa. Inni będą mieli z tego tematu przynajmniej pożytek, ponieważ padło tu kilka odpowiedzi.
Naprawdę nie jest istotne na co pożyczasz pieniądze.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: pm7 » wtorek, 24 września 2013, 19:17

sidwa69 pisze:to, że Bitcoin (nie wiem czy w Polsce) jest sklasyfikowany jako waluta to nie znaczy, że podlega naszemu Polskiemu prawu
Taki jeden próbował się w podobny sposób wybronić przed zarzutem zorganizowania piramidy finansowej :)


Dobra, ograniczamy zbędne komentarze...hiera

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chwilówka 2

Postautor: sidwa69 » poniedziałek, 30 września 2013, 20:27

Temat zamknięty. Transakcja zakończona.

Pozdrawiam,
sidwa69

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości