Facebook Holidays.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Facebook Holidays.

Postautor: szuetam » wtorek, 20 listopada 2012, 17:02

Jestem wściekły bo mnie właśnie wywaliło i zjadło mi całego długiego posta.

Pomysł:
http://szuetam.prosta.pl/demo.jpg

Obrazek

Dla uzależnionych czy tych którzy chcą tylko odpocząć od FB. Dla tych któzy chcą się zmusić, jednym słowem dla takich jak ja. :)

Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie, tłumaczę:
Wpisujesz login/hasło i datę.
Potwierdzasz.
Aż do tej daty nie masz dostępu do FB nie możesz się zalogować nikt nie może nic dodać na Twoim wallu/linii czasu itp.

Jak to ma na siebie zarobić?

Jeśli nie wytrzymasz i zaczniesz szperać to możesz odblokować dostęp przed czasem.
Płatne za każdy dzień przyspieszenia, np 1BTC/dzień.
Opłata musi być dość duża żeby naprawdę działało to jako blokada.
Samo założenie blokady ma być darmowe.

Szukam kogoś kto pomógłbymi z realizacją.
Ja mogę zrobić grafikę ale na pewno potrzebuje programisty lub kogoś kto by go opłacił czyli około 5kzł/

Trzeba to napisać w kilku językach, wypromować bo poza samą reklamą wirusową zawsze jest potrzebna odrobina inicjatywy.

Ja studiuje i pracuje na etat więc nie jestem w stanie wyłożyć 5kzł od tak na domenę programistę itp.

Kolejna sprawa: facebook na pewno się wścieknie więc trzeba tak tą stronę od początku zrobić żeby nie dało się się jej zdjąć ani zablokować ale to jest do zrobienia. Kwestia przedyskutowania i zrealizowania aspektów technicznych, bo nie robimy tu nic innego jak działamy za zgodą użytkownika i w jego imieniu.


Do przedyskutowania są też szczeguły czy ma być do wyboru data czy dokładna godzina czy tylko pole do wyboru: tydzień, dwa tygodnie, miesiąc, inne. czy ograniczyć długość żeby ktoś nie blokował sobie na 5 lat. itp.

Jeśli ktoś chce zrobić to samemu, to tez zapraszam do podebrania pomysłu, dwa warunki: nie zepsuj tego, i podaj na stronie mnie jako autora pomysłu i ew. link do mojej strony, może być małym druczkiem takim najmniejszym jak tu widać, i prawa do użycia pomysłu są Twoje. :)
Ew jeśli zbijesz na tym milion zł czy coś to będę szczęśliwy jeśli rzucisz mi BTC albo postawisz obiad a ja Ci poddam nowy jeszcze lepszy pomysł.

EDIT:
Pisząc posta ponownie zapomniałem podać:
kontakt:
mateusz.kowalczyk(at)universalunit.net
+48 662 149 906 (najlepiej po 17tej lub w weekendy)
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2012, 03:30 przez szuetam, łącznie zmieniany 2 razy.
bitstar.pl
Giełda obsługująca wpłaty gotówkowe przez 700 wpłatomatów Euronetu w Polsce

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: phoebe » wtorek, 20 listopada 2012, 17:49

Zawsze da się odzyskać konto i robienie tego jest niezgodne z zasadami facebooka.

Widzę że masz ciekawe pomysły. Mogę zaoferować współpracę przy różnych projektach tego typu.
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: szuetam » środa, 21 listopada 2012, 03:29

Pisząc posta ponownie zapomniałem podać:
kontakt:
mateusz.kowalczyk((at))universalunit.net
+48 662 149 906 (najlepiej po 17tej lub w weekendy)

Phoebe
Zadzwoń po 17tej któregoś dnia lub w weekend, albo puść sms-a to pogadamy.


BTW co do niezgodności z zasadami FB, niekoniecznie :)
Wszystko zależy od realizacji technicznej.
Przykład:
Skrypt na stronie, po stronie użytkownika (czyli tak naprawdę robi to użytkownik ze swojego komputera) zmienia jego hasło na FB na nowe hasło będące starym hasłem zaszyfrowanym kluczem dostarczonym przez nasz serwer, ale tak że użytkownik nie widzi nowo ustawionego hasła.
Klucz ten udostępniany jest mu dopiero po wskazanej dacie.
W ten sposób to użytkownik sam zmienia sobie hasło.
Jeśli to o to chodziło, bo nie znam dobrze zasad FB i nie wiem z jakimi dokładnie zasadami miałoby to być niezgodne.
Zawsze da się odzyskać konto, ale można to utrudnić, jeśli można odzyskać przez email, to może trzeba zmienić email itd.
Też nie chodzi o bezwzględne blokowanie, tylko o wystarczające utrudnienie, większość użytkowników będzie wiedziała że specjalnie zablokowała i nie będzie odzyskiwać hasła przez mail, a jeśli zablokujemy mail, to już nie będę kolejnych procedur potwierdzenia tożsamości na FB odpalać itd.

To może głupie porównanie, ale czasem przypina się linką rower przed sklepem żeby przypadkowy dres go nie zabrał, bo jak ktoś przyjdzie z dobrymi wielkimi cęgami to i tak ją przetnie, pytanie jak bardzo potrzebujemy utrudnić.

Zasady FB da się pewnie obejść mimo że nie znam ich dokładnie to tak zgaduje, ale mimo obchodzenia to i tak Fb byłby wkurzony.

Inne pomysły, mam ich kilka, tylko bez wizualizacji, chciałbym w końcu kiedyś zrealizować i ew coś zarobić.
Niedługo puszczę kolejny.

Pozdrawiam nocą i idę spać bo o 6tej wstaje.
bitstar.pl
Giełda obsługująca wpłaty gotówkowe przez 700 wpłatomatów Euronetu w Polsce

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: Bitmar » środa, 21 listopada 2012, 09:05

Wszystko fajnie tylko wystarczy, że facebook wprowadzi captche na zmianę hasła i cały serwis leży.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook Holidays.

Postautor: virus » środa, 21 listopada 2012, 10:00

Wystarczy że IP dostaniesz z innego państwa, albo facebook geoip zacznie mieć z dokładnością do miasta przy logowaniu i cały serwis leży.
jak się logujesz z innego państwa masz dodatkowe losowe pytania aby się zalogować.

Obawiam się że jak miniesz ~1000 userów z jednego IP to może Cie facebook zbanować.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: szuetam » środa, 21 listopada 2012, 12:20

Wystarczy że zmiana odbędzie się z komputera użytkownika i IP zawsze będzie dobra.
Jeśli captcha, to też można ją przekierować do użytkownika żeby ją wpisał.

Bardziej bałbym się o to że facebook się wkurzy i wytoczy jakiś pozew.
Poza karami itp, mogłoby to doprowadzić do wyłączenia domeny.
bitstar.pl
Giełda obsługująca wpłaty gotówkowe przez 700 wpłatomatów Euronetu w Polsce

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook Holidays.

Postautor: virus » środa, 21 listopada 2012, 14:19

a probowałeś już to robić ?
sądzę że JSy które latają przy facebooku są na tyle sprytnie przemyślane że raczej Ci na to nie pozwolą (lecz mogę się mylić).
Jeśli tego w API nie ma, to obawiam się że poza tym raczej nie da się integrować z facebookiem.
Pomysł ogólnie fajny, szczególnie dla rodziców nastolatków ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: szuetam » środa, 21 listopada 2012, 15:43

Jeśli najpierw przekupią takiego nastolatka do ujawniania hasła :P.

Nie próbowałem bo nie jestem mistrzem programowania, tylko koncept.
Ale zrobię angielską wersję grafiki i rzucę na bitcointalk zobaczyć czy tam się jakiś zdolniacha zainteresuje.
bitstar.pl
Giełda obsługująca wpłaty gotówkowe przez 700 wpłatomatów Euronetu w Polsce

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook Holidays.

Postautor: virus » środa, 21 listopada 2012, 19:39

Jako programista i osoba która uczestniczyła przy podobnych projektach mogę śmiało powiedzieć że gra nie warta świeczki.
Jeśli grzebiesz coś zewnętrznie przy rzeczach dużego serwisu które nie są dostępne przez API to co chwila coś nie będzie działać i wynik będzie taki że co chwila coś trzeba będzie poprawiać (o ile w ogóle to będzie działać).
Prawnie to też za bardzo nie możesz wchodzić w posiadanie czyjegoś loginu i hasła i przetrzymywać go u siebie ... automagicznie nabywasz prawo do danych osobowych i interwencja GIODO będzie szybka (ostatnio działają na prawdę szybki) ;)
Z chęcią bym pouczestniczył w projektach związanych z bitcoin, ale ten na prawdę ma zbyt wile dziur , zbyt małą grupę ludzi i zbyt dużo pracy... czyli nie "cashuje sie".

Wiem, lubię marudzić i sam ze swoim btcads.hostv.pl nic nie robie, ale taki czasy ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: szuetam » środa, 21 listopada 2012, 23:41

Lubie jak ktoś konstruktywnie marudzi.
Postaram się odeprzeć.
Chociaż moje doświadczenie mówi:
GIODO ostatnio ma okres czy coś i czepia się wszystkiego, miałem nieprzyjemności z tego powodu.
FB jeśli (bo nie wiem czy na pewno nie) nie pozwala na coś takiego przez API to będzie się czepiał i utrudniał i nawet jeśli coś zadziała to zaraz zmienią i nie będzie działało znowu.

Ale hasła nie musisz przetrzymywać, tylko czyjś login i jakiś klucz którym on sobie hasło zaszyfrował, i klucz ten udostępnisz mu po wakacjach (nigdy nie znając jego hasła).
Potwierdzi ktoś że można tak zrobić?

Czy się nie cashuje, kto wie. Możliwe że nie, wszystko zależy od realizacji, dla mnie to bardziej koncept dla zabawy.
A może to coś w sam raz na kickstarter itp, mała kasa łatwo zebrać :) a dla ludzi którzy sie zrzucili kupony na odblokowywanie :)
bitstar.pl
Giełda obsługująca wpłaty gotówkowe przez 700 wpłatomatów Euronetu w Polsce

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: graham77 » czwartek, 29 listopada 2012, 16:15

Post is nice and show how dynamic facebook is. I don't get the message fully as it is in Polish but get the gist.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Facebook Holidays.

Postautor: piterpan » piątek, 11 stycznia 2013, 15:32

myślicie że ludzie potrzebują aż czegoś takiego do zerwania z facebookiem? przecież wystarczy zdeaktywować konto lub je usunąć. co najwyżej rodzice nastolatków mogliby skorzystac

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości