Copywriter poszukiwany

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Copywriter poszukiwany

Postautor: mcb » sobota, 30 kwietnia 2022, 10:23

Copywriter doskonale znający tematykę kryptowalut poszukiwany.
Zlecę tworzenie treści poradnikowych bardzo merytorycznie opisujących kluczowe zagadnienia związane z kryptowalutami.
Tematy od ogólnych - czym są kryptowaluty, jakie mamy blockchainy, jak założyć portfel, jak korzystać z bridge, konkretne instrukcje wraz z print screenami itd.

Zlecenie tylko dla osób, które potrafią w wysoce merytoryczny i przyjemny dla odbiorcy sposób przekazać wiedzę.

Artykuły od 3 do nawet kilkunastu tys znaków w zależności od potrzeb danego tematu.

Jeśli ktoś z Was lub Waszych znajomych jest zainteresowany proszę o kontakt.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Copywriter poszukiwany

Postautor: garlonicon » sobota, 30 kwietnia 2022, 12:14

Copywriter doskonale znający tematykę kryptowalut poszukiwany.
Propozycja brzmi ciekawie, ale nie podejmę się czegoś takiego na stałe. Jednak mogę trochę pomóc i co nieco podpowiedzieć, to znaczy: na forum jest już spora część tych zagadnień opisanych. W wielu postach można znaleźć szczegóły, wraz z instrukcjami krok po kroku, tudzież linki do takich rzeczy. Wiele podstawowych tematów jest już wielokrotnie przerobionych, więc to jest bardziej kwestia pozbierania istniejących rzeczy niż napisania nowych.

A jeśli ktoś jest zadowolony i chętny po więcej, to można zarówno rozdawać punkty, jak i poprosić o adres i coś przesłać w krypto, ewentualnie przesłać to przez forum, choć jest to scentralizowany sposób obarczony wadami (nawiasem mówiąc, ostatnio mnie zdziwiło, że ni z gruszki ni z pietruszki dostałem napiwek w BTC od kogoś, prędzej bym się tego spodziewał na takich monetach, jak BCH, bo tam chaintip to codzienność, no ale miło się zaskoczyłem, że nie wszyscy myślą o spekulacji i są ludzie, którym zależy na adopcji).

Żeby nie być gołosłownym, można też przejść po podanych przykładach:
czym są kryptowaluty
Po wpisaniu "co to jest Bitcoin" (albo nawet samego "czym są kryptowaluty") pojawia się całkiem sporo sensownych wyników, można też wpisać to samo po angielsku, aby dostać jeszcze lepsze odpowiedzi. Są całe strony, które to wyjaśniają i świetnie oprowadzają po elementarzu, na przykład coś takiego: https://learnmeabitcoin.com/
jakie mamy blockchainy
Blockchainy są różne, poprzeczne i podłużne. Nie lubię spekulacji, ale akurat strony typu CoinMarketCap lub podobne mają taką zaletę, że gromadzą informacje o blockchainach w dość szczegółowy i uporządkowany sposób. Tam są linki do kodu, do stron projektów, opisy poszczególnych monet, generalnie całkiem niezły worek wiedzy, który można wykorzystać choćby po to, aby znaleźć więcej szczegółów o konkretnym projekcie. Jakby z tego wyjąć "market cap" i zostawić samo "coin", to bez tych wykresów, bez przeliczników na dolary, sam opis i wszelkie informacje o projektach jako takich są całkiem niezłe, a na pewno dają świetny punkt startowy.
jak założyć portfel
Portfele, podobnie jak blockchainy, są różne. Są pełne węzły, są portfele SPV, są jakieś hybrydy, tudzież portfele obsługujące wiele monet naraz. Desktopowe i mobilne, pod Windowsa, Linuksa, Mac OS'a, a także różowe, w kropki, kreski i kwadraty, wedle życzenia klienta. Są nawet całe strony, które stanowią pewnego rodzaju tutorial, co to sam sugeruje użytkownikowi, jaki portfel wybrać, w zależności od wiedzy i upodobań. Przykładowo, na stronie Bitcoin Core jest coś takiego, nie ma technicznych przeszkód, aby uzyskać identyczny efekt końcowy pod dowolną inną monetą: https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet
jak korzystać z bridge
W tym pytaniu jest wyczuwalna nutka pójścia w stronę Ethereum, więc tutaj nie za wiele pomogę, gdyż omijam te rejony i staram się rozumieć, dlaczego je omijam, jakie błędy popełnia tamtejsza społeczność, a także jakie wnioski można z tego wyciągnąć i wykorzystać na tych łańcuchach, które są mi bliższe.

Jednakże: na takim BCH jest SmartBCH, na samym Bitcoinie Paul Sztorc chciał zrobić sidechainy, są BIP-y, które dokładnie to opisują, na Monero jest podobno pomost łączący ich z BTC, także nawet tutaj jest co robić i co opisywać.
konkretne instrukcje wraz z print screenami
Z konkretnymi instrukcjami nie ma problemów, forum jest głębokie i szerokie, w sieci są opisane konkrety, więcej wysiłku wymaga ustalenie, czego i gdzie szukać, niż samo zrozumienie tego wszystkiego, bo poziom szczegółowości jest wystarczający.

Co do screenów, to sprawa wygląda nieco trudniej, bo tekst się tworzy prościej i szybciej. Żeby naklepać mój post, wystarczy notatnik. Żeby powstawiać screeny, trzeba odrobinę więcej wysiłku, no i obróbka obrazów jest trudniejsza niż grepowanie tekstu, jakby na to nie patrzeć. Ale to też jest do zrobienia, tylko po prostu ja mam zwykle więcej czasu i ochoty na przygotowanie tekstu niż na trzaskanie screenów.

Inna kwestia, że programiści generalnie najpierw robią technikalia na czystym tekście, a dopiero jak to działa, to powstaje pismo obrazkowe, które jest łatwiejsze w przyswojeniu przez przeciętnego Kowalskiego, więc jeśli mowa o rzeczach, które mają dopiero wejść, to obrazki mogą jeszcze nie istnieć, a opis z listy mailingowej lub z GitHuba już tak.

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Copywriter poszukiwany

Postautor: mcb » poniedziałek, 2 maja 2022, 11:16

Cześć,
dzięki za odpowiedź.
Jak słusznie zauważyłeś w sieci jest sporo materiałów, nam zależy na usystematyzowaniu wiedzy w pewnych obszarach, bez jakiegokolwiek kopiowania istniejących treści.
Podane tematy są jedynie przykładowe a docelowo tematów do opracowania będzie co najmniej kilkanaście.

Co do screenów to nie do końca się zgodzę, nie potrzebujemy wysoce obrobionej grafiki a zwykłego zobrazowania poszczególnych kroków - np. wymiany na dex czy obsługi portfela sprzętowego.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą napisz proszę na pw.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Copywriter poszukiwany

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 2 maja 2022, 13:15

Co do screenów to nie do końca się zgodzę, nie potrzebujemy wysoce obrobionej grafiki a zwykłego zobrazowania poszczególnych kroków - np. wymiany na dex czy obsługi portfela sprzętowego.
W porządku, ale nadal: są tematy, gdzie takie rzeczy jeszcze nie istnieją, ewentualnie takie, gdzie screeny zawierałyby głównie tekst. Na przykład wykopywanie transakcji (patrz: 000000000fdf0c619cd8e0d512c7e2c0da5a5808e60f12f1e0d01522d2986a51), to nie jest coś, co da się zrobić na typowym portfelu. Tak samo deskryptory: na razie istnieje jedynie forma tekstowa, graficzna obróbka deskryptorów dopiero przed nami (jeśli w ogóle taka będzie, prędzej spodziewam się, że graficzna wersja będzie zapewniała tylko niektóre z nich, a resztę trzeba zrobić sobie ręcznie).
np. wymiany na dex czy obsługi portfela sprzętowego
Wymiany na dex dotykałem jedynie powierzchownie, raczej z ciekawości i też nie jakoś bardzo głęboko. Po prostu zwykłe kupowanie w bitomacie jak dotąd działało całkiem nieźle, więc nikt mi nie zalazł za skórę na tyle, abym był zmuszony do dexów. Ale jak ktoś jeszcze raz obniży limit z 1000 euro do jakichś mniejszych kwot, to pewnie w końcu mnie do tego zmusi.

Natomiast co do portfeli sprzętowych, to moje zdanie o nich jest dość negatywne. Wolę postawić laptopa z BIOS-em Open Source, z jakąś małą dystrybucją, całkowicie offline i samemu zadbać o to, aby stanowił mój odpowiednik portfela sprzętowego. Tak jest prościej (bo wystarczy stary laptop, który i tak już mam), taniej (bo nie trzeba kupować osobnego sprzętu), pewniej (bo można mieć wszystko Open Source), no i elastyczniej (bo starczy zmienić soft, w razie problemów zwykle nie trzeba wymieniać całego sprzętu).

Edit: swoją drogą to ciekawe, po raz kolejny stykam się z przypadkiem, gdzie jakaś dyskusja toczy się na tym forum, a na bitcointalku też ludzie równolegle omawiają to samo: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg60028191
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą napisz proszę na pw.
Jak wspomniałem wcześniej, nie podejmę się czegoś takiego na stałe. Po prostu jestem już w tylu miejscach, że nie chcę się podczepiać do kolejnego. No i też na razie wygląda to tak, że piszę swobodnie, po prostu o tym, o czym lubię i tam, gdzie mi wygodniej, ciężko byłoby się przestawić na jakąś bardziej sformalizowaną robotę. No ale w razie czego można podbić na forum z konkretnym tematem, wtedy albo ja, albo może ktoś inny odpowie i zwykle będzie to dość merytoryczne.

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości