Pytanie odnośnie rozliczenia zarobku z wydobycia w sieci BTC

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie odnośnie rozliczenia zarobku z wydobycia w sieci BTC

Postautor: client » piątek, 10 września 2021, 07:16

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić jak rozliczane są zarobki w wydobycia na poolu? Wiem, że wszystko zależy od trudności (wydajności sieci) ale nie rozumiem jednego: Kopię na S9. Jakoś w kwietniu tego roku ten sprzęt przy rekordowo dużej wydajności całej sieci BTC i kursie w okolicach 50.000 USD generował w szczycie jakieś 25 PLN/doba (licząc ogólnie bez cen energii). Obecnie cena BTC wróciła praktycznie do tego samego poziomu, wydajność całej sieci m.in. z powodu zbanowania chin jest znacznie niższa niż wiosną i co obrazuje poniższy wykres a tymczasem dobowy zarobek cały czas spada i tak po tym jak jeszcze pod koniec sierpnia wpadało ok. 20 PLN/doba, tak obecnie jest to już tylko 15 PLN. Z czego wynika różnica pomiędzy tym co było wiosną z tym co jest obecnie?

Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie odnośnie rozliczenia zarobku z wydobycia w sieci BTC

Postautor: miso20 » piątek, 10 września 2021, 23:13

@client na zyski górników składają sie również opłaty sieciowe (fee), które płacą użytkownicy wysyłający transakcje. Z tego co pamiętam wtedy były dużo większe niż teraz, więc zapewne to jest dziura, której szukasz. Popatrz na wykresy średnich opłat czy to się zgadza.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie odnośnie rozliczenia zarobku z wydobycia w sieci BTC

Postautor: client » sobota, 11 września 2021, 05:55

@miso20 Rzeczywiście, wykres dotyczący Fees jest rekordowo płaski w porównaniu z tym co było na wiosnę. A wiesz może w jakich odstępach czasu następuje aktualizacja tych danych, które pokazują te wykresy na blockchain.com? Powiedzmy, że w danym dniu liczba transakcji nagle idzie do góry (lub spada). Albo moc całej sieci spada - kiedy to będzie miało przełożenie na realny zarobek? Od razu przy rozliczeniu urobku z danej doby jest to uwzględniane? Gdzieś słyszałem, że podobno co 2 tygodnie następuje aktualizacja jeśli chodzi o trudność kopania ale nie wiem ile w tym prawdy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie odnośnie rozliczenia zarobku z wydobycia w sieci BTC

Postautor: miso20 » sobota, 11 września 2021, 20:05

@client zasadniczo tak, jak jutro będzie 100 razy większa pula opłat, to teoretycznie zarobisz tyle razy więcej. Natomiast w praktyce takie skoki fee są raczej w perspektywie kilku tygodni. W perspektywie dni, to pewnie może wzrosnąć o ileś procent.

Trudność sieci dostosowuje się co dwa tygodnie, opłaty można rzec co chwilę.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości