Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: SnowCLoud » piątek, 13 sierpnia 2021, 11:21

Witam szanowne grono,

jakis czas temu wkrecilem sie w temat kopania - komputer, ktory kiedys sluzyl do gier tylko sie kurzyl wiec postanowilem cos z tym zrobic ;)

Specyfikacja:
CPU -i5-8400
GPU - asus 1080ti strix
MOBO - MSI B360-A PRO
RAM - hyperx fury 2x8 2666
PSU - bequiet 700w

Przygode zaczalem jak na razie na minerstat, w miare wchodzenia glebiej w swiat kopania bede myslal nad zmianami. W tym momencie po paru tweakach wyciagam 41-42 MH/S na ETHER pod obciazeniem okolo 170-180 W. Calosc na chwile obecna pozera 230-240W ze sciany.

Mysle na razie nad rozbudowa o uzywane podzespoly bo ceny sa chore a na czyms sie chce uczyc. Plan jest taki aby zaopatrzyc sie w stelarz 6-12 kart bo przeciez apetyt rosnie w miare jedzenia :)

Na chwile obecna chce kupic pare uzywanych 1060 6gb oraz 1660TI jesli mi sie uda dorwac w rozsadnych pieniadzach.

DISCLAIMER:
Na ten moment nie traktuje miningu jako czegos co ma mi przyniesc chore pieniadze a raczej potencjalna inwestycje dlugofalowa. Z racji, ze ETHER sie bedzie w najblizszym czasie konczyl to chcialbym 1 rig zlozyc na zasadzie w miare "future proof" chociaz wiem, ze jutro moze okazac sie inne od zamierzonego - no ale kto nie eksperymentuje ten nie ponosi porazek ;)

Pytanie do was szanowni panstwo:
Jakie uzywane / nowe podzespoly beda sie najlepiej nadawac na poczatek:
- MOBO
- GPU's chociaz im wiecej czytam tym bardziej sie zatracam w otchlani informacji :)) w moich wyliczen wynika, ze 1660 TI ma najfajniejszy stosunek cena / MS/S / energia ale tez w momencie skonczenia sie kopania ETHER bede chcial sie przerzucic na inne krypto - RVN np.
- a jesli macie jakies sugestie odnosnie obecnych podzespolow - jak najbardziej poproez :)
Disclaimer 2 - juz zmieniam dostawce pradu bo moj pobiera chore 0,15$ kw/h - tak propos jaka taryfa lepsza jesli pracuje zdalnie z domu a koparka kopie 24h? G11 / G12?

Bede bardzo wdziecznyy za wszelkie odpowiedzi, dzieki!

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: adiqq » piątek, 13 sierpnia 2021, 11:56

SnowCLoud pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 11:21Pytanie do was szanowni panstwo:
Jakie uzywane / nowe podzespoly beda sie najlepiej nadawac na poczatek:
- MOBO
- GPU's chociaz im wiecej czytam tym bardziej sie zatracam w otchlani informacji ) w moich wyliczen wynika, ze 1660 TI ma najfajniejszy stosunek cena / MS/S / energia ale tez w momencie skonczenia sie kopania ETHER bede chcial sie przerzucic na inne krypto - RVN np.
- a jesli macie jakies sugestie odnosnie obecnych podzespolow - jak najbardziej poproez
Disclaimer 2 - juz zmieniam dostawce pradu bo moj pobiera chore 0,15$ kw/h - tak propos jaka taryfa lepsza jesli pracuje zdalnie z domu a koparka kopie 24h? G11 / G12?
Taryfa tylko G12w lub G13 (jak jest dostępna) Na ten moment biorąc pod uwagę fakt, żę Ethash niedługo wypadnie, to nie warto chyba wchodzić w 1660 Super - 1660Ti jak najbardziej, dobrze radzi sobie z innymi algo - 2060/2070 też się bardzo dobrze nadadzą. Wszystkie 30xx też się nadadzą pod inne algo (pod ETH tylko rev 1.0)
Co do sprzętu - ja tam jestem zwolennikiem dużych rigów i H110btc+ , ale zdaję sobię sprawę, że teraz taki zestaw jest kosmicznie drogi...na początek, żeby nie przepłacać, to poszukaj coś na 6 GPU w normalnych cenach. Może tego nie napisałem, ale jak to ma być koparka, to tylko HiveOs ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: Bult » piątek, 13 sierpnia 2021, 14:07

Wysłałem Ci PM z propozycją zestawu startowego ;)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: SnowCLoud » piątek, 13 sierpnia 2021, 15:20

Dzięki za odpowiedzi, @adiqq

Taryfa g12 nawet jeśli siedzę przy kompie od 9-17 służbowo ^^?

A jakie jest Twoje stanowisko względem 1060 - zwykłej 1660?

A jeśli chodzi o budżetowe mobo na start - to coś bym mógł polecić :)?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: adiqq » piątek, 13 sierpnia 2021, 15:50

SnowCLoud pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 15:20Taryfa g12 nawet jeśli siedzę przy kompie od 9-17 służbowo ^^?

A jakie jest Twoje stanowisko względem 1060 - zwykłej 1660?

A jeśli chodzi o budżetowe mobo na start - to coś bym mógł polecić ?
sprzęty pracujące 24h/dobre wychodzą około 20% taniej w G12w niż w G11.
te dodatkowe zużycie w czasie pracy nie spowoduje, że będzie drożej. wystarczy około 30-35% zuzycia w taniej taryfie, że wyszlo na to samo co w G11. Wszystko co więcej, to twoja oszczędność. G12 to co innego niż G12w !
1060 - jest ryzyko, bo na hynix będzie kopać pewnie tylko 18Mh, a na pozostałych około 23Mh - więc tutaj jest ryzyko przy zakupie.
Mobo na start - polecam te od kolegi z wpisu wyżej - sam od niego kupowałem swego czasu ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: SnowCLoud » piątek, 13 sierpnia 2021, 16:52

Dzieki za kolejna odpowiedz @adiqq.
Dorwalem jedna 1060 za 1k dla test - zobaczymy co mi sie z niej uda wyciagnac - mam rowniez do dorwania 1660 windforce za 1400 - oplacalne?
@Bult Niestety nie moge wysylac wiadomosci wiec odpisze tutaj. Z tego co widze to moje aktualne mobo MSI B360-A PRO ma tyle samo pcie zlaczy co zaproponowane przez Ciebie, wiec moze jednak na ten moment nie ma sensu wymieniac. Za to juz widze, ze bede musial wymienic zasilcz jako, ze moj nie jest modularny i ma tylko dwa podpiecia pod pcie - no chyba, ze sa jakies rozgaleziacze / mozna to jakos obejsc? Jesli nie to bylbym wdzieczny za propozycje jakiegos PSU <3

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: crezo » czwartek, 19 sierpnia 2021, 12:47

SnowCLoud pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 16:52no chyba, ze sa jakies rozgaleziacze / mozna to jakos obejsc
https://allegro.pl/oferta/6-sata-to-8pi ... iIQAvD_BwE

Może z tym

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: adiqq » czwartek, 19 sierpnia 2021, 12:55

każdy rozgałęźnik, każda dodatkowa przelotka - to potencjalny słaby punkt. Np. w riserach na pin6, w których w zestawie jest przelotka z sata-->pin6 - to jest właśnie najsłabszy punkt.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: crezo » czwartek, 19 sierpnia 2021, 13:38

Testowałeś to długofalowo? Ciekawi mnie awaryjność tych przejściówek, podłączyłem to właśnie i narazie śmiga.
Zamówię z ciekawości tą przejściówkę 2x sata --> pcie i też potestuje

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: adiqq » czwartek, 19 sierpnia 2021, 13:51

nie napisałem, że nie będzie działac, ale że to potencjalny słaby punkt. Zaczniesz mieć problemy z kartą, będzie się resetować i sprawiać różne problemy, to sprawdz najpierw przelotkę - a nie wymieniaj od razu risera. Czasami może śmigać naprawdę długo, a czasami może się szybko upalić/nadpalić. Zależy do różnych czynników.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka z możliwością rozbudowy w wariata :)

Postautor: softnauts » poniedziałek, 11 października 2021, 14:31

Możecie polecić jakąś firma która może przygotować całość sprzętu i oprogramowania do pierwszej koparki? Budżet powiedzmy 50tys. PLN?

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość