Składanie nowej koparki

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: LariKing » sobota, 19 czerwca 2021, 21:40

Witam.

Jestem tutaj nowy, od kilku dni interesuje sie tematem miningu. Jakas wiedze juz mam, ceny kart są kompletnie porabane ale nie odstrasza mnie to przez złozeniem koparki. Mam tylko jeden problem na ktory nie moge znalesc nigdzie odpowiedzi.

Chce złozcy koparke z kart rtx 3090, nie wiem ile jeszcze ich kupie, 1, 3, 6 czy jeszce wiecej. Egzemplarze sa pojedyncze w sklepach i raczej w razie zakupu nie bede w stanie kupic 6 takich samych kart. 3090 rozych producentow roznia sie nie tylko cena ale tez taktowaniem pamieci i procka. Tutaj jest moje pytanie. Moge kupic 6 byle jakich kart byle były to 3090 czy te małe roznice w taktowaniu i w cenie maja jakies znaczenie? W jakims sklepie znazłem karte asusa za 1900 funtow a w innym msi za 3300 euro. Wolal bym nie przepacac za bardzo jesli nie musze:)

Ewentualnie ktore wersje rtx 3090 są najlepsze do kopania?

Ma ktos z was złozona koparke z 6 takich kart? Jesli tak mogł bym prosic o spis wszystkich podzespołów? Plyta, procek, zasilacz, dysk i pamieci?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: Bult » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 09:57

Mogą być różnych producentów taktowanie i tak zmieniasz do miningu więc na każdej ustawisz takie samo. Co do producentów najlepiej poczytać , które z kart mają problem z chłodzeniem lub z jakiegoś innego powodu przysporzyły problemów użytkownikom.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: Kris86 » środa, 23 czerwca 2021, 18:44

Dzięki, kilka kart zamówiłem i resztę gratow.

Mam jeszcze jedno pytaniem jako że muszę kupić nowego lapka do pracy postanowiłem kupić coś do grania, do pracy się sprawdzi a w wolnym czasie niech sobie kopię.

Jakieś sugestie? Zastanawiam się nad Asus TUF z grafiką rtx3060 i prockiem ryzen 7. Może jakiś inny model bo ktoś gdzieś się wypowiedział że ten model trochę się za mocno grzeje.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: Froii » sobota, 26 czerwca 2021, 04:39

Kris86 pisze: środa, 23 czerwca 2021, 18:44 Jakieś sugestie? Zastanawiam się nad Asus TUF z grafiką rtx3060 i prockiem ryzen 7. Może jakiś inny model bo ktoś gdzieś się wypowiedział że ten model trochę się za mocno grzeje.
Ja mam takiego samego tylko ze z 2060 i ryzen 7 4800h grzac sie musi bo ma co sie grzac, temperatura to nie problem ale głośność juz tak

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: Dz3json » poniedziałek, 1 listopada 2021, 12:02

Witam
Chciałbym się dopytać kogoś doświadczonego czy jest w stanie mi pomóc/podpowiedzieć co zmienić w koparce, którą złożyłem sobie sam parę miesięcy temu. Zastanawiam się, czy jest szansa żeby koparka mi się w miarę zwróciła bo kopiąc ETC czy Ravencoin to tak słabo trochę (a są to chyba jedyne waluty króre ogarnia koparka) Mam karty graficzne 4gb i wiem, że to może być problem więc jestem ciekaw na co warto zamienić. Poniżej cały mój sprzęt:
- Płyta główna GIGABYTE GA-H110-D3A
- Zasilacz Corsair 850W Gold Modular
- Procesor Intel Pentium G4560 3,5GHz
- Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB 2666MHz CL16 DDR4
- 3x Karta graficzna Asus RX470 Mining 4 GB

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie nowej koparki

Postautor: ozyrys486 » środa, 3 listopada 2021, 03:26

Dam ci przyklad jak u mnie to wygladalo
Ja w kwietniu zaczolem od 2 kart 4gb na dzien dzisiejszy mam juz 6 i jesli ceny sie nie zmienia to wstepne wyliczenia pokazuja zwrot w maju oczywiscie przy tanszej energii
Na dzien dzisiejszy tylko etc rvn lub ergo to dla nas najbardziej oplacalne coiny

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości