Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » środa, 5 maja 2021, 23:19

Nie powinieneś mieć problemów. Ustawienie RAM powyżej 6700 już nic nie daje przy tym rozmiarze działki a wątki GPU to ustawiaj 4 ... Problemy mogą być jak robisz 4 w tym samym czasie to 4x4 ram plus Windows i jeśli masz 16gb to mało . Ustaw 4 ale daj pomiędzy nimi naprzykład 85 minut przerwy i zobacz .w sumie na 2tb to się robi 6 działek ale przerwy trzeba zachować

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » środa, 5 maja 2021, 23:30

SwaggyP pisze: środa, 5 maja 2021, 22:29mam 250gb wolnego na systemowym SSDku, myślicie, że mogę plotta tam stworzyć którego bym przeniósł później na inny komputer?. Jest to bezpieczne dla dysku? jak sobie zainstaluje ten program i w tle będzie lecieć?
kolejny ze wstrętem do czytania...(było nawet na forum) nie starczy Ci miejsca.
rafaello288 pisze: środa, 5 maja 2021, 23:19.w sumie na 2tb to się robi 6 działek ale przerwy trzeba zachować
to już zależy od dysku, tanie SSD mają problem nawet z jedną działką i wtedy faktycznie trwa to 10h
Pway2 pisze: środa, 5 maja 2021, 22:57próbuje stworzyć plota daje temp na dysku NVME (2Gbit) i 100gb plot tworzy się jakoś 10godzin, to normalne?
jaki dokładnie masz dysk ?

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » środa, 5 maja 2021, 23:42

fetek pisze: środa, 5 maja 2021, 23:31to już zależy od dysku, tanie SSD mają problem nawet z jedną działką i wtedy faktycznie trwa to 10h

Mój robił jedną działkę ponad 6 godzin a teraz robię na dwa dyski SSD około 10-12 na dobę . Pytałeś ile mam działek -8Tb zrobiłem. Farmie od 25 czy 26 kwietnia

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 6 maja 2021, 00:45

mam wrażenie że chiński ploter jest szybszy, ktoś to weryfikował ?

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » czwartek, 6 maja 2021, 03:49

Mam 36 działek od paru tygodni i niestety nie zarobiłem narazie ani grosza. Zastanawiam się nad tą chińską pulą tylko nie wiem czy jest sens ryzykować i podawać dane do konta. Szkoda że nie da się przenieść/przypisać płotów do innego w razie jak by trzeba było zmienić portfel.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » czwartek, 6 maja 2021, 05:47

Łukasz1992 pisze: czwartek, 6 maja 2021, 03:49Zastanawiam się nad tą chińską pulą tylko nie wiem czy jest sens ryzykować i podawać dane do konta.
Nie wiem o jaką "pulę" ci chodzi ale nie warto podawać żadnych danych obcym. A jeśli chodzi o pool'e do chia to według ludzi z wewnątrz projektu mają być w ciągu miesiąca w Europie i Stanach. Na razie nie ma, bo nie można handlować na poważnych giełdach i za mała płynność a więc duże ryzyko. Ale to już moje domysły.
Łukasz1992 pisze: czwartek, 6 maja 2021, 03:49Szkoda że nie da się przenieść/przypisać płotów do innego w razie jak by trzeba było zmienić portfel.
A skąd taka miałaby być potrzeba? przecież to by się niczym nie różniło od starego adresu. Coiny możesz sobie przesyłać na jakie chcesz adresy a to, że nie można przypisać farmy do innego adresu to plus, przynajmniej ci nikt farmy po cichu nie przejmie i nie będzie handlu "wyplotowanymi" gotowymi działkami na dyskach.
I czemu piszesz "płoty"? :roll: co to ma wspólnego z płotami?

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » czwartek, 6 maja 2021, 05:53

Ploty mają być nie płoty :p
Chodziło mi o pulę. Hpool.com tam trzeba podać słowa aby dołączyć do puli bo solo nic nie zarobię zwłaszcza że sieć się tak szybko rozrasta.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: gigi » czwartek, 6 maja 2021, 08:11

Ogolnie to slowa podajesz aby dostac hash. Pod linuksem sprawdzilem ta ich apke i ona nie wysyla nic na zewnatrz, tylko generuje klucz. Takze nie wydaje sie, ze jest super niebezpieczna...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 6 maja 2021, 08:14

gigi pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:11Ogolnie to slowa podajesz aby dostac hash. Pod linuksem sprawdzilem ta ich apke i ona nie wysyla nic na zewnatrz, tylko generuje klucz. Takze nie wydaje sie, ze jest super niebezpieczna...
analizując ruch pod Windowsem również nie zauważyłem niczego niepokojącego ale nie zmienia to faktu że dajemy dostęp do konta.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: gigi » czwartek, 6 maja 2021, 08:16

fetek pisze:
gigi pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:11Ogolnie to slowa podajesz aby dostac hash. Pod linuksem sprawdzilem ta ich apke i ona nie wysyla nic na zewnatrz, tylko generuje klucz. Takze nie wydaje sie, ze jest super niebezpieczna...
analizując ruch pod Windowsem również nie zauważyłem niczego niepokojącego ale nie zmienia to faktu że dajemy dostęp do konta.
Po wygenerowanym hashu nie ma mozliwosci wydobycia slow z niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: domator » czwartek, 6 maja 2021, 08:23

gigi pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:16Po wygenerowanym hashu nie ma mozliwosci wydobycia slow z niego.
Nie prawda. --show-mnemonic-seed dziala doskonale.
calosc to : chia keys show --show-mnemonic-seed
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Morfeusz30 » czwartek, 6 maja 2021, 08:33

Lukasz_Socha pisze: środa, 5 maja 2021, 00:18 Pytanie, dlaczego nie chce mi sie zsynchronizować? Ktoś miał taki przypadek?
Wydaje mi się,że celowo bądź nie celowo wyłaczana jest synchronizacja gdy dodawane są duże ilości nowego space . Tak jakby ktoś chciał zyskać przewagę i tymczasowo wyłączyć innych użytkowników z kopania

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: gigi » czwartek, 6 maja 2021, 08:58

domator pisze:
gigi pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:16Po wygenerowanym hashu nie ma mozliwosci wydobycia slow z niego.
Nie prawda. --show-mnemonic-seed dziala doskonale.
calosc to : chia keys show --show-mnemonic-seed
Nie chodzi o klucze z chia tylko o signature, ktore podajesz w poolu. Na podstawie seeda generujesz signature i to wpisujesz w poolu. I tylko to podajesz - oprocz tej apki (ktora nic nigdzie nie wysyla i zwraca signature) nie podajesz seeda w poolu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: domator » czwartek, 6 maja 2021, 09:21

@gigi OK. to nie zrozumialem o czym piszecie. Nie dotykam sie pooli.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 6 maja 2021, 09:24

gigi pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:58Nie chodzi o klucze z chia tylko o signature, ktore podajesz w poolu. Na podstawie seeda generujesz signature i to wpisujesz w poolu. I tylko to podajesz - oprocz tej apki (ktora nic nigdzie nie wysyla i zwraca signature) nie podajesz seeda w poolu.
dokładnie aplikacja tylko wyciąga dane do dalszej konfiguracji.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 4 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Lukasz_Socha » czwartek, 6 maja 2021, 09:26

Morfeusz30 pisze: czwartek, 6 maja 2021, 08:33Wydaje mi się,że celowo bądź nie celowo wyłaczana jest synchronizacja gdy dodawane są duże ilości nowego space . Tak jakby ktoś chciał zyskać przewagę i tymczasowo wyłączyć innych użytkowników z kopania


Obecnie synchronizacja w toku i przebiega już prawidłowo. Masa jest tego i trwa już kilka godzin a to dopiero ok. 55%

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 6 maja 2021, 09:27

domator pisze: czwartek, 6 maja 2021, 09:21@gigi OK. to nie zrozumialem o czym piszecie. Nie dotykam sie pooli.
wielu myśli że dają dostęp (ja do teraz również), taka jest narracja internetu a potem już się nie myśli...

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: gigi » czwartek, 6 maja 2021, 09:40

Nie wiem jak z generowaniem plotow ale tam takze podajesz tylko publiczne klucze takze powinno byc bezpieczne.

Inna sprawa, ze ploty wygenerowane standardowo rowniez dzialaja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
fetek pisze:
domator pisze: czwartek, 6 maja 2021, 09:21@gigi OK. to nie zrozumialem o czym piszecie. Nie dotykam sie pooli.
wielu myśli że dają dostęp (ja do teraz również), taka jest narracja internetu a potem już się nie myśli...
To tez wynika z zamknietego kodu ich aplikacji - nie wiesz co z tym robia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: gigi » czwartek, 6 maja 2021, 09:44

fetek pisze:
domator pisze: czwartek, 6 maja 2021, 09:21@gigi OK. to nie zrozumialem o czym piszecie. Nie dotykam sie pooli.
wielu myśli że dają dostęp (ja do teraz również), taka jest narracja internetu a potem już się nie myśli...
To tez wynika z zamknietego kodu ich aplikacji - nie wiesz co z tym robia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: wizardking76 » czwartek, 6 maja 2021, 09:58

a w ogóle są jakieś dostępne poole ?

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość