Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: alkhor » piątek, 5 marca 2021, 11:29

Niedawno zainstalowałem instalację paneli fotowoltaicznych 10kW i mam nadwyżkę prądu, więc chciałbym ją wykorzystać pod koparkę kryptowalut, aby kopać najpopularniejszą walutę jaką jest BITCOIN

Zastanawiam się nad zakupem karty graficznej NVIDIA RTX 3090

Z moich wyliczeń wychodzi, że na 1 karcie RTX 3090 uzyskam dzienny zarobek 36 zł (przy kursie Bitcoina jaki jest obecnie)
Miesięcznie powinienem zarobić około 1400 zł na takiej koparce. Koszt prądu licząc 1kWh = 0.70 zł byłby na poziomie:
1000W *24H = 720kWh = 503 zł (koszt prądu)

Teraz pytanie czy na takiej karcie faktycznie zarobię przy obecnym kursie takie pieniądze jak tu pokazałem?

Posiłkowałem się kalkulatorem w wyliczaniu dochodu z karty:
https://www.nicehash.com/profitability- ... a-rtx-3090

Koparkę jaką chcę kupić składałaby się z czegoś takiego:
https://allegro.pl/oferta/koparka-krypt ... 0204137921

Ktoś doradzi czy ta maszyna faktycznie nada się pod Bitcoina?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: adiqq » piątek, 5 marca 2021, 12:00

to wyżej, to stek bzdur. Ty nie będziesz kopać bitcoina, ale będziesz sprzedawać moc obliczeniową w nicehashu, za co dostaniesz wynagrodzenie w btc

kalkulator patrz tutaj
https://whattomine.com/coins
nieporozumieniem jest kupowanie najdroższej karty - 3090 do miningu, chyba że jest w podobnej cenie co 3080. karty te mają to do siebie (3080/3090) że sporo modeli wpada w throttling i zamiast 98Mh przy poborze 230W kopią np. 77Mh przy poborze 195-200W
ceny tych kart to nieporozumienie
alkhor pisze: piątek, 5 marca 2021, 11:29Koparkę jaką chcę kupić składałaby się z czegoś takiego:
https://allegro.pl/oferta/koparka-krypt ... 0204137921
to też nieporozumienie, głównie ze względu na cenę
alkhor pisze: piątek, 5 marca 2021, 11:29Ktoś doradzi czy ta maszyna faktycznie nada się pod Bitcoina?
nie, do bitcoina się nie nada, ale do Ethereum owszem.
Jak masz nadwyzki prądowe i bardzo, bardzo chcesz miec koparkę, to szukaj raczej czegoś z 1660 super lub 3060ti/3070
Ale przemyśl to dobrze, bo ceny aktualnie są takie, że taki zakup jest obardzony sporym ryzykiem
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: adiqq » piątek, 5 marca 2021, 12:02

aha - i zanim cokolwiek kupisz, to najpierw zdobądź przynajmniej podstawową wiedzę, bo inaczej to tylko utopisz kasę.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2892
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: adamu79 » piątek, 5 marca 2021, 12:18

adiqq właściwie wyczerpał temat - mam do dodania tylko tyle, że w przypadku kopania wyłącznie BTC koparka oparta o zwykłe GPU traci sens pod względem wydajność/cena wobec układów ASIC. Różnica pod tym względem jest ko-lo-sal-na

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: slasta » piątek, 5 marca 2021, 13:49

A ile masz tej nadwyżki prądu bo te 10kWp to bardzo szybko może być skonsumowane przez koparkę.
Instalacja o mocy 10 kWp produkuje rocznie ok. 10k kW prądu.
Koparka o mocy 250W, (1xGPU 200W + płyta z gratami 50W), w ciągu roku zje 365dni x 24h x 0,25kW = 2190 kW czyli mniej więcej 1/4 wyprodukowanego prądu.
Koparka o mocy 1kW zje cały prąd wyprodukowany przez panele, ale biorąc pod uwagę że nadwyżkę wyprodukowanego prądu oddajesz do sieci i odbierasz go w okresie mniejszej produkcji, np. w nocy czy zimą, ale tylko 80% to do utrzymania takiej koparki musiał byś dopłacić te 20%.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: adiqq » piątek, 5 marca 2021, 14:56

slasta pisze: piątek, 5 marca 2021, 13:49A ile masz tej nadwyżki prądu bo te 10kWp to bardzo szybko może być skonsumowane przez koparkę.
To taki elementarz, ale jak ktoś ma trochę PV, to mu się wydaje, że całą farmę w ten sposób zasili :D
I tak najbardziej optymalnym rozwiązaniem, jest zmiana taryfy na G12w - w dzień w drogich godzinach prąd leci z PV, a w nocy prąd jest tańszy...średnia wyjdzie taniej niż przy taryfie G11 (a taką ma zdecydowana większość)
Co do ilości produkcji - diabeł jak zwykle tkwi w szczególach...moja instalacja za 2020r wyprodukowała 1100kWh z każdego 1kWp instalacji. Ale mam prawie idealne warunki - idealnie na południe, bez zacienienia, jedynie kąt dachu nie jest idealny....zupełnie inne uzyski będą dla 10kWp dla dachu wschód-zachód, z potencjalnym problemem w postaci cienia, a zupełnie inne jak np. u mnie....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: alkhor » piątek, 5 marca 2021, 21:26

W planach mam dwie koparki. Na razie chciałbym uruchomić wspomnianą maszynę z grafiką NVIDIA RTX 3090 pod BITCOIN (chciałbym ją przetestować) potem tą maszynę przeznaczyć pod Ethereum, a już pod BITCOIN zakupić Antminer S19 PRO – 110 TH/s teraz koszt około 4000 $.

W tym momencie Antminer S19 chyba wydaje się najrozsądniejszym układem pod BTC.

Ja wiem, że będą koszty, prąd, drogi sprzęt i ja wiem, że to co ukopię przez rok to nie będzie majątek. Rozchodzi się o to, że to co ukopię w przypadku wzrostów będzie miało znaczącą wartość za rok dwa a może dopiero za lat 5. Chodzi generalnie, aby przetestować wszystko, także ten Antminer S19 PRO to chyba najlepsza obecnie maszyna pod Bitcoina.
Także plan jest taki odpalam koparkę z układem NVIDIA RTX 3090 z przeznaczeniem pod Bitcoin testuję miesiąc potem przeznaczam maszynę na Ethereum, a pod Bitcoina kupuję Antminer S19.

Mówicie, że NVIDIA RTX 3090 się nie opłaca lepiej starsze karty, ale starsze będą mniej wydajne. Co z tego, że kupię 3060/3070 za połowę mniej jak i będą wyniki o połowę słabsze jak w przypadku 3090.

Wszystkiego oczywiście nie wiem, nie ma sensu wchodzić we wszystkie kryptowaluty, ale warto przynajmniej spróbować coś podziałać w końcu ten Bitcoin ma kosztować 1 000 000 zł kiedyś ;-)
Mój brat namawiał mnie na akcje Allegro ja sceptycznie do tego podchodziłem nie chciałem ryzykować większymi pieniędzmi, ale on wyłożył większą sumę i za parę dni zgarnął prawie 100 000 zł.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: Filo301 » piątek, 5 marca 2021, 21:48

To może kup bitcoina zamiast kopać? Rtx 3090 ma cenę taką jak 8x rx580 8gb a wydajność jak 3-4x Rx580 za to rtx pobiera tyle prądu, ile 2-3 rx580. Policz w ile karta się zwróci, popatrz też na rynek. Zakładając, że kryptowaluty spadną lub kopanie będzie dużo mniej opłacalne to w niedługim czasie ceny kart spadną. Nie stanie się to dzisiaj, raczej też nie jutro ale trzeba wziąć to pod uwagę.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: alkhor » piątek, 5 marca 2021, 23:10

Owszem kupić Bitcoina też można. W 2017 on chyba kosztował 10000 zł nosiłem się z zamiarem kupna nie kupiłem, żałuję, bo teraz wart jest prawie 200 000 zł. Tak samo z ETH nawet na jesieni, kiedy kurs był po 300$ chciałem kupić, ale schodziło mi z rozkminianime portfela zakupów i ponownie dałem ciała.
Chce postawić koparki, aby też od strony sprzętowej się przekonać, czy ma to sens.
Powiem Ci obstawiam, że Bitcoin jeszcze urośnie. Raz się żyje trzeba próbować.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: Filo301 » niedziela, 7 marca 2021, 03:26

8x rx580 8gb będzie pobierało jakieś 650-700w przy szybkości 240mh/s. Za te same pieniądze możesz kupić rtx 3090 który będzie kopał 120mh/s pobierając przy tym jakieś 300w. W pierwszym przypadku koparka zwróci się szybciej ale:
Karty raczej używane, coś się może zepsuć.
Raczej bez faktury.
Starsze modele będą wolniejsze w grach więc mniej warte jeśli opłacalność kopania drastycznie spadnie.

Przemyśl, przelicz, poszukaj do czego masz dostęp i co będzie optymalne

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: Kowal777 » wtorek, 5 kwietnia 2022, 19:20

Mam pytanie czy karty z lhr można podpiąć do koparki która ma karty bez lhr. Pytałem bo usłyszałem że niestety nie działa

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Darmowy prąd i koparka kryptowalut

Postautor: adiqq » środa, 6 kwietnia 2022, 06:08

oczywiście ze można
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości