Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: zukuzuku » piątek, 5 lutego 2021, 15:33

Jak to jest z tym Tether-em? Czy nie wydaje się wam że ilość w obiegu tego niby dolara równa się wyższej cenie BTC ETH itp?

Poniżej przedstawiam wykres ilości monet w skali tygodniowej , a drugi przestawia ilość wygenerowanych monet w ostatnich dniach.

Obrazek

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: KubaKoń » piątek, 5 lutego 2021, 16:28

Proszę nie zagryźć prowokatorów z forum bitcoinsv. Chłopacy chyba się nudzą i mają ból dupy o to, że wznowiony został "dodruk" USDT, a co za tym idzie karawana jedzie dalej (czytaj: hossa BTC).

Obrazek

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: zukuzuku » piątek, 5 lutego 2021, 16:55

KubaKoń pisze: piątek, 5 lutego 2021, 16:28(...)wznowiony został "dodruk" USDT, a co za tym idzie karawana jedzie dalej (czytaj: hossa BTC).


To ma sens? @KubaKoń mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie a nie udawać że to jakaś konspiracja. Jestem ciekaw opinii innych użytkowników forum jak np. @rav3n_pl, którego pamiętam od początku Dogecoina. Jeśli uważa ktoś że nie powinienem się martwić przyszłością BTC czy innych krypto, to niech to napisze dodając jakieś argumenty.

Przeczytaj sobie trochę informacji w temacie:
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lutego 2021, 17:06 przez zukuzuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: KubaKoń » piątek, 5 lutego 2021, 17:02

I oni nas nazywają jebniętymi fanatykami, nie wierzę :D ...Pamiętam jak temu tumanowi @amneziahaze próbowałem wytłumaczyć strategię uśredniana zakupu. Nawet w excelu jak dziecku mu to wyliczyłem i podesłałem załącznik gdzie wszystko było czarno na białym, a ten typ napisał do Koparki, że manipuluje danymi...no debil, po prostu debil :D . Gość jest tak tępy że szkoda strzępić ryja, a najśmieszniejsze jest to, że on nawet nie ma świadomości, że jest jebanym hipokrytą. Lecę, elo :D


Obrazek

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: zukuzuku » piątek, 5 lutego 2021, 17:10

KubaKoń pisze: piątek, 5 lutego 2021, 17:02I oni nas nazywają jebniętymi fanatykami,


Synku odpowiedz na moje pytanie, a nie mieszaj tutaj w poście. Zachowujesz się jak dziecko któremu zabrałem zabawkę. Złościsz się i szukasz winnych, a nie na ten temat jest ten post. Proszę moderatorów o zablokowanie @KubaKoń za zmianę tematu i usunięcie jego powyższych (nie na temat) postów.

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: KubaKoń » piątek, 5 lutego 2021, 17:12

Żałosne są te Twoje prowokacje trollu xD. Elo

Edit. Panowie dzięki za ten zaszczyt. Nawet nie wiecie jak bardzo głęboko w dupie mam to co o mnie napiszecie xD, ale dzięki za poświęcony czasy. Śmieje się do monitora jak Was czytam, Wy naprawdę wierzycie że się przejmę jakimiś tweetami czy innym gównem czy jakimiś minusami na tym forum, ja pierdziele... :D :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

@Bitmar
@koparki

Przepraszam za złamanie regulaminu i przyjmuję na klatę bana. Mówi się trudno. Natomiast dla potomnych warto zostawić link do archiwum ich czata, żeby zobaczyć z jakimi ludźmi mamy do czynienia (poza Socjo, go szanuję i to bardzo): https://www.forum.bitcoinsv.pl/app.php/mchat/archive

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: benq » piątek, 5 lutego 2021, 17:56

@KubaKoń
Buahahahahahaha. Najlepsze jest to, że na tym forum WSZYSCY mają w dupie ich forum, "giełdę" i całego shita BSV, ale oni nie mogą tego przeżyć. :lol:

W sumie, cóż w tym dziwnego, zerknięcie na wykres BSV wiele tłumaczy. ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: adiqq » piątek, 5 lutego 2021, 17:59

benq pisze: piątek, 5 lutego 2021, 17:56WSZYSCY mają w dupie ich forum, "giełdę" i całego shita BSV
I przy tym proponuję zostać.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: zukuzuku » piątek, 5 lutego 2021, 19:52

zukuzuku pisze: piątek, 5 lutego 2021, 15:33 Jak to jest z tym Tether-em? Czy nie wydaje się wam że ilość w obiegu tego niby dolara równa się wyższej cenie BTC ETH itp?

Poniżej przedstawiam wykres ilości monet w skali tygodniowej , a drugi przestawia ilość wygenerowanych monet w ostatnich dniach.

Obrazek

Obrazek
Ja jednak chciałbym aby ktoś wypowiedział się w temacie i na temat.
Jestem na tym forum od kilku lat i szanuję każdego na tym forum. Bardzo proszę o nie trolowanie itp.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: emescool » piątek, 5 lutego 2021, 21:37

Tether się generuje bo ludzie grają do tethera, dużo ludzi też robi zakupy za tether. Im jest wieksze zainteresowanie tym wiecej tetherka. Wiem, że łatwo patrzeć w drugą stronę, tzn że kurs jest pompowany sztucznym tetherem. Ale co jeżeli jest odwrotnie? I to tether pompowany jest przez wzrost zainteresowania bitcoinem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: adam1226 » piątek, 5 lutego 2021, 22:51

@zukuzuku ludzie chca inwestować w krypto no to kupują tether niektorzy. A potem chwile po kreacji za niego BTC.
Logiczne przeciez.
Spokojnie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: zukuzuku » piątek, 5 lutego 2021, 23:03

emescool pisze: piątek, 5 lutego 2021, 21:37Tether się generuje bo ludzie grają do tethera
?

Obrazek
Obrazek

Jeśli dobrze rozumiem, to firma która emituje Tether jest w posiadaniu ponad 27 bilionów $ (fiatów) ??

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: miso20 » piątek, 5 lutego 2021, 23:09

zukuzuku pisze: piątek, 5 lutego 2021, 15:33Czy nie wydaje się wam że ilość w obiegu tego niby dolara równa się wyższej cenie BTC ETH itp?
Teoretycznie to jest tak, że jeżeli klienci zdeponują dolary/euro/jeny itd na giełdę, to powinna powstać dokładnie taka sama ilość USDT, które mają do dyspozycji. Teoretycznie ma on mieć pokrycie 1:1 z USD (tym z FED). Myk ten jest robiony ze względów prawnych - w końcu taki USDT, to niby krypto, ale kurs ma jak prawdziwy dolar. Łatwiej jest tez z podatkami, bo zwykle obowiązek podatkowy powstaje w momencie wyjścia do FIATów (usd, euro, pln itd). Możesz zatem teoretycznie sobie skakać po okazjach kursowych i wychodzić tak jakby do gotówki.

Teoretycznie więc jeżeli wzrasta ilośc monet tethera w obiegu, to oznacza, że zostało zdeponowane kupę kasy na giełdzie. Jest to bardzo prosty mechanizm, którego ani zwolennicy ani przeciwnicy tetera nie chcą przyjąć do wiadomości.

To co JEST PROBLEMEM, to kwestia wiarygodności i audytów. Bo skąd mamy wiedzieć czy rzeczywiście tyle kasy ląduje na tych giełdach? W końcu jest to jakiś token wypuszczany przez prywatną firmę. To tak jak ja bym założył miso sp. z o.o. i gwarantował ci pokrycie misocoina 1:1 z PLN. Może giełda manipuluje sobie i drukuje kryptowanuty, za który jest pompowany rynek?

Tak uważają przeciwnicy i nic dziwnego, bo tu zawsze jest pole do domysłów i snucia teorii spiskowych. Zwolennicy uważają, że wszystko gra, a tetherzyści są uczciwy. Prawda najprawdodpoboniej jak zwykle leży gdzieś po środku. Grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości dodruku, ale idiotyzmem byłoby przeginać pałkę i pozbawiać się dochodu.

Wg mnie dałbym gdzieś 70% pokrycia tetherem w USD (FED). Jest to na tyle mały procent, że nie widać gołym okiem machlojki, a równocześnie na tyle duży by można było sobie bujać troszkę rynkami altów przy pomocy bitcoina czy nawet samym biticoinem w kluczowych momentach. IMHO ktoś kto wymyślił mechanizm stablecoina nie jest na tyle głupi by zarzynać złotą kurę kreowaniem 80% papierka z powietrza.

Wszystko to jednak domysły i spekulacje. Szkoda dawać ponosić się emocjom jak widać wyżej i lepiej po prostu być świadomym tego co może w tym być dobrego jak i złego. No i grać tak, żeby wyjść odpowiednio wcześnie ;)
zukuzuku pisze: piątek, 5 lutego 2021, 23:03Jeśli dobrze rozumiem, to firma która emituje Tether jest w posiadaniu ponad 27 bilionów $ (fiatów) ??
W krajach anglosaskich stosowana jest krótka nomenklatura (miLION, biLION, triLION), a w europie długa (lion-liard: miLION, miLIARD, biLION, biLIARD...)
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lutego 2021, 23:18 przez miso20, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: RevWolt » piątek, 5 lutego 2021, 23:15

Nie 27 bilionów a 27 milardów bo u nich jest inne nazewnictwo.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. ilości Tether USDT w obiegu

Postautor: miso20 » piątek, 5 lutego 2021, 23:42

@zukuzuku Dodam jeszcze tylko, że szczucie na tethera jest całkiem zrozumiałe jak ktoś popatrzy na wykres tethera i szybko połącz kropki, że to przecież można nadrukować ile się chce.

Ale zwróćmy uwagę na doniesienia na temat tego jak wielki strumień kasy leje się do krypto. Wrzucałem w głównym wątku o kursie btc wolumen na zapomnianym już BAKKT - sprawdź w histori moich postów.

Wg mnie leje się tutaj taka ilość kasy, że ilość tethera wręcz musi wzrastać logarytmicznie. I absolutnie mnie nie dziwi szukanie teorii, że to przecież kłamstwo i manipulacja - tak to wygląda. W mojej ocenie jednak tak nie jest, ponieważ z innych źródeł można zaobserwować potok kasy.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość