Kopanie początkującego - opłacalność

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: Amicis » sobota, 30 stycznia 2021, 20:14

Witam wszystkich,
wkrótce będę początkującym kopaczem, zbieram informację którę pozwolą mi poznać temat i podjąć ostateczną decyzję. Chciałbym się podpytać o parę kwestii.
1. Jako że będę początkującym kopaczem najrozsądniesza opcję wydaje się dla mnie pool mining. Chciałbym zrozumieć czy dobrze rozumiem tą ideę. Kopiemy razem z innymi i w momenie wykopania monety zysk otrzymujemy w zależności od naszej mocy obliczeniowej ? Czy mimo lepszego/gorszego sprzętu moneta dzielona jest rowno (co byłoby bez sensu). Czy moglibyście zarekomendować kopalnie dla pool mining ? Zdaje sobie sprawę że żadna nie jest w 100% bezpieczna ale napewno są jedne o lepszych renomach.
2. Teoretycznie wyczytałem że single mining jest lepsze, jednak oczywiście kopanie trwa dłużej. Czy z perspektywy zarobkowej ta rożnica jest aż tak widoczna ? Wiadomo w pool musimy opłacić prowizję, jednak kopanie z innymi wydaje się rozsądniejsze i szybsze. I z tego co się dowiedzaiałem często mamy wsparcie supportu w konfiguracji (co wydaje się najtrudniejsze).
3. Jeśli chodzi o opłacalność. czyli w sumie najważniejszy temat. Przeidywanie koparka będzie generowała moc 400Mh/s. Czy można obliczyć z tego profit miesięczny ? Oczywiście wiem ze są różnego rodzaju kalkulatory, tylko pytanie czy można im wierzyć. Może macie adres do takiego kalkulatora ? Druga sprawa to ceny prądu. Różne artykuły piszą że 0.2 $ za kwh to granica opłacalności. Obecnie za prąd płaci się około 0,64zł netto za kWH. Czy jest sposób na obliczenie profitu, czy internetowe kalkulatory są w miarę sensowne.

Dziękuje za odpowiedzi.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: Antrepair » sobota, 30 stycznia 2021, 23:41

Czy opłaca się kopać początkującego ? No nie wiem, według mnie karma wraca i nie ma sensu nikogo kopać.

1. Tak, nagroda, za wykopany blok jest dzielona proporcjonalnie do mocy obliczeniowej.

2. Ja dziś w 6h na antminer Z15 trafiłem blok ZEC~ 200USD. To jest loteria, blok możesz trafić po godzinie lub wielu tygodniach.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: czester » niedziela, 31 stycznia 2021, 00:42

Zmienność kursów powoduje że ciężko na dłuższą metę określić zarobek. To że w danej chwili pokazuje ci iż wykopałes 10$ to trochę iluzja. Ponieważ kurs może się mocno zmienić nim dojdziesz do minimum wypłaty z poola a i tak możesz tego nigdy nie zamienić na dolara.

Podałeś tylko moc koparki ale nie podałeś ani na jakich kartach ani jaki mają pobór prądu. Nie wiemy zatem ile zapłacisz za prąd. Równie dobrze mogą to być 4 karty po 100MH/s biorące po 200W lub 13 kart po 30MH/s biorące po 100W różnica w prądzie kolorowana. Przy okazji mam nadzieję że się pomyliłeś i cena za prąd która podałeś to cena brutto
https://whattomine.com

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: Amicis » niedziela, 31 stycznia 2021, 13:00

czester - bardzo dziękuje za odpowiedzi. Karty do których będę mial dostęp RTX 3060Ti. Z nich wyliczyłem 50-60 Mh/s przy użyciu 130W. Takich kart będziemy mieli 8. Jak rozumiem na wyliczeniach profitów mogę się opierać na stronie co podałeś. I strona https://whattomine.com/ pokazuje w miare rzeczywiste wyniki ?

Jeśli chodzi o prąd to niestety ceny we Wrocławiu za prąd tak wyglądają od dostawcy co używamy pewnie wszyscy. Oczywiście cena za sam prad jest niższa (0,31) ale drugie tyle idą opłaty abonamentowe. Natomiast problem cen prądu próbujemy rozwiązać.

@Kolego Antrepair również dziękuje za pomocne informację. Doceniłbym komentarz gdyby nie wstawka na początku. Każdy z Nas jest/był początkujący ale wydaje mi się że forum jest od zadawnia pytań i jeśli jest życzliwy użytkownik to z odpowiedzią nie m problemu.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: adiqq » niedziela, 31 stycznia 2021, 13:22

WTM pokazuje w miarę dobrze
3060ti kopia 60mh przy 140W (tyle będzie pewnie że ściany), sporo zależy też od konkretnego modelu, są lepsze i gorsze...

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Z mojego doświadczenia wynika, że mało kto wie ile płaci za prąd i ile mógłby płacić...ludziom też się wydaje, że jak mają PV, to prąd mają za darmo...nic bardziej błędnego, ale inny temat już

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Co do wstawek - się ciesz, że w ogóle kolega ci odpowiedział...doceń to ..zacząłem ignorować niektóre posty i wątki, bo nie mam ochoty po raz n-ty pisać tego samego, bo komuś się chce poszukać 😡
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: fetek » niedziela, 31 stycznia 2021, 21:26

Amicis pisze: niedziela, 31 stycznia 2021, 13:00ale drugie tyle idą opłaty abonamentowe
chyba przesyłowe.
adiqq pisze: niedziela, 31 stycznia 2021, 13:22Co do wstawek - się ciesz, że w ogóle kolega ci odpowiedział...doceń to ..zacząłem ignorować niektóre posty i wątki, bo nie mam ochoty po raz n-ty pisać tego samego, bo komuś się chce poszukać
bardziej obstawiam na problemy w myśleniem, najlepsze i tak są "zróbcie, zapłacę"

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Kopanie początkującego - opłacalność

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 1 lutego 2021, 00:02

Hej, nie zapędzajcie się. Tytuł wątku brzmi jednoznacznie "kopanie początkującego" więc zażartowałem :lol:
Co do wyników to uśrednij z kilku kalkulatorów online. Oprócz zmienności kursu trzeba wziąć pod uwagę również trudność która ostatnimi czasy leci mocno up.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość