Początki kopania

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki kopania

Postautor: Nowc » wtorek, 15 grudnia 2020, 22:59

Witam wszystkich :D
Chciałbym rozpocząć kopanie eth i w związku z tym mam kilka pytań. Docelowo sprzęt jaki chciałym używać składałby się z 6-8 kart, które w prespektywnie roku zaczęłyby dopiero pracować na siebie. Nie mam jeszcze warunków odpowiednich do ogarnięcia stawki prądu, dlatego na początku chciałbym zdobyć jakieś doświadczenie nawet kosztem wyższych rachunków za prad.
1) Czy sprzęt na 6 kartach graficznych (np 1660 super, bo do nich się przymierzam) bardzo hałasuje? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy jest się w stanie sprać w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie? Jest jakaś zależność mocy od poziomu hałasu czy to kwestia ustawień na kartach?
2) Czy jest sens pakować się w sprzęt tańszy (np jakieś karty na 4gb) i na nim sie uczyc czy raczej ustawiać się na 6-8 i kupić droższe karty z potencjałem na większy zysk w przyszłości? Na początku chciałbym się zaznajomić z konfigurowaniem takich rzeczy i nabraniu doświadczenia, czyli przede wszystkim nauka, więc rozważam nawet taką opcję na 4 karty lub mniej, a z czasem tworzyłbym drugą mocniejszą po etapie nauki.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki kopania

Postautor: adiqq » środa, 16 grudnia 2020, 05:55

Nowc pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 22:591) Czy sprzęt na 6 kartach graficznych (np 1660 super, bo do nich się przymierzam) bardzo hałasuje? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy jest się w stanie sprać w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie? Jest jakaś zależność mocy od poziomu hałasu czy to kwestia ustawień na kartach?
Diabeł tkwi w szczegółach. Zamiast riga 8 gpu skupowanego na okazjach około rok temu - bo był dość głośny...zamiast tego wstawiłem rig z 6GPU (nówki kupione tez bardzo okazyjnie) - są praktycznie bezgłośne.
Nowc pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 22:592) Czy jest sens pakować się w sprzęt tańszy (np jakieś karty na 4gb) i na nim sie uczyc czy raczej ustawiać się na 6-8 i kupić droższe karty z potencjałem na większy zysk w przyszłości? Na początku chciałbym się zaznajomić z konfigurowaniem takich rzeczy i nabraniu doświadczenia, czyli przede wszystkim nauka, więc rozważam nawet taką opcję na 4 karty lub mniej, a z czasem tworzyłbym drugą mocniejszą po etapie nauki.
moim zdaniem nie ma to sensu - pakowanie się w 4gb. Kup coś, ucz się, po jakims czasie sam podejmiesz decyzję, co dalej
I od początku weź pod uwagę HiveOS.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki kopania

Postautor: Nowc » niedziela, 3 stycznia 2021, 15:20

Plany uległy zmianie, chciałbym zacząć od riga jednak z 1 kartą, aby zobaczyć z czym to się je, jak się konfiguruje itd (z potencjałem rozbudowania później na 3 i następnie do 6), przy czym w grę wchodzą także mocniejsze modele kart. Z tego co widzę to jset masaktyczny problem z dostępnością kart na np x-komie, morele, ale także z cenami. Myślicie że jak pęknie bańka bitcoina to ceny wrócą do jakiś przyzwoitych czy jest to złudne i lepiej już było? :P
Pytanie do bardziej doświadczonych - czym różnią się karty w zależności od producetna (MSI vs GB vs Zotac)? Gdzie można zdobyć infomacje na ten temat?
Karty jakie rozważam: 1660 Super, 1070(TI), 2070 (Super), ale chyba na razie się wstrzymam z zakupem, bo ceny za karty są kosmiczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki kopania

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 3 stycznia 2021, 15:32

Nowc pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 15:20Z tego co widzę to jset masaktyczny problem z dostępnością kart na np x-komie, morele, ale także z cenami. Myślicie że jak pęknie bańka bitcoina to ceny wrócą do jakiś przyzwoitych czy jest to złudne i lepiej już było?
Obecnie trafiłeś na kiepski okres: Święta (prezenty), nauczanie zdalne, cyberbug2077 i kopanie. Czy wróci? Pewnie, tak samo było w 2018 jak bańka pękła to potem za połowę ceny można było kupować.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki kopania

Postautor: adiqq » niedziela, 3 stycznia 2021, 15:46

Nowc pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 15:20Pytanie do bardziej doświadczonych - czym różnią się karty w zależności od producetna (MSI vs GB vs Zotac)?
Pewnie detalami, które dla ciebie i mnie są bez znaczenia ;)
Ja jak każdy mam karty które lubię i których nie lubię ;) Kilku konkretnych modeli pewnie nie kupię nigdy, bo wiem, że mają tam coś nie do końca dopracowane....
Nowc pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 15:20Karty jakie rozważam: 1660 Super, 1070(TI), 2070 (Super), ale chyba na razie się wstrzymam z zakupem, bo ceny za karty są kosmiczne.
No to pozostanie ci się wstrzymać na długo, bo ceny cały czas rosną i raczej nie spadną one prędko...ktoś przyjmie zaklad? ;)
Wystarczy spojrzeć na wykres ETH/BTC ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: S-LN47-W4F3-6GZE-6HTXH

Początki kopania

Postautor: r00ts » niedziela, 3 stycznia 2021, 19:32

Nowc, na pewno możesz sobie odpuścić zakup GTX 1080.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości