[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

veg
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: veg » czwartek, 12 lipca 2018, 23:25

easyMINE pisze:hiveos, simple, ethos, awesome... widzielismy wiele...
Hive OS do 3 RIG'ów = free
Awesome do 2 RIG'ów = free

Jak to wygląda u was bo nie wiem jak traktować słowo "urządzenie"?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » piątek, 13 lipca 2018, 10:39

redlumek pisze: Jak już macie wdrożony system z wyborem pooli to może niech to zostanie, wystarczy dodać opcje dla zaawansowanych gdzie można pracować na własnym poolu.
Nie jest to takie proste... Niektóre poole mogą mieć różne sposoby tworzenia "url'a" (nazwa workera, konto, hasło) i w przypadku, gdy chcemy używać go w presetach ten mechanizm musi być odpowiednio oprogramowany. Pracujemy nad tym.

Dodano po 19 minutach 5 sekundach:
veg pisze:
easyMINE pisze:hiveos, simple, ethos, awesome... widzielismy wiele...
Hive OS do 3 RIG'ów = free
Awesome do 2 RIG'ów = free

Jak to wygląda u was bo nie wiem jak traktować słowo "urządzenie"?
U nas 3 urządzenia za free.
Urządzenie to RIG lub ASIC - czyli suma podłączonych urządzeń nie większa niż 3

Jednak nawet po okresie bezpłatnym cena za jednego RIG'a nie jest wysoka (licząc aktualny kurs to 6 kartowy RIG będzie kosztował mniej niż $0.5 miesięcznie).

Ale teraz wszystko jest za free - jeżeli ktoś planuje podłączyć więcej urządzeń na raz (ponad 100), prosimy o kontakt. Proszę pamiętać, że to jest BETA
Termin wprowadzenia opłat nie jest jeszcze znany, a zostanie ogłoszony z minimum 1 miesięcznym wyprzedzeniem.

Aktualna cena EMT na etherdelta to 0.00015ETH, jednak w najbliższym czasie EMT będzie dostępne na "normalnej" giełdzie...

Co do sposobu płatności to easyMINE będzie oferował bardzo wygodny sposób rozliczania z automatycznym systemem wymiany na EMT z ETH i USD/EUR.

Cennik (opłaty miesięczne):
1EMT za każdego RIG'a
1EMT za każdą GPU
3EMT za każdego ASICa
1EMT za każdego ASIC controllera i Hardware Resetter
przy zdefiniowaniu dostępu dla klientów kopalni 10EMT za każdego usera (dostęp do specjalnego panelu z własnym loginem i hasłem i dostępem read-only tylko do wydzielonych maszyn)

Na stronie easymine.io w zakładce pricing jest wyjaśnione (strona się właśnie zmieniła :D )
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: marimach77 » piątek, 13 lipca 2018, 11:13

@easyMINE Ciekawy projekt ale póki co brak możliwości dodania własnego poola jest moim zdaniem wielkim błędem jaki popełniliście na "dzień dobry". Moglibyście dodać chociaż dwa polskie: globalpool i zet-tech. Ja akurat jestem zwolennikiem kopania na polskich poolach a tu zonk, nie można dodać.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » piątek, 13 lipca 2018, 21:15

marimach77 pisze:@easyMINE Ciekawy projekt ale póki co brak możliwości dodania własnego poola jest moim zdaniem wielkim błędem jaki popełniliście na "dzień dobry". Moglibyście dodać chociaż dwa polskie: globalpool i zet-tech. Ja akurat jestem zwolennikiem kopania na polskich poolach a tu zonk, nie można dodać.
Widzimy, ze to ważne dla wielu naszych użytkowników.
Dodamy taka możliwość już wkrótce.

easyMINE


Sent from my iPhone using Tapatalk
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: jupp82 » piątek, 13 lipca 2018, 22:20

Popieram. Poole @kabzapro też mile widziane.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: redlumek » niedziela, 15 lipca 2018, 22:54

Obraz ma 8GB i nie wchodzi mi na pendrive 8GB. A już chciałem przetestować ten system.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » poniedziałek, 16 lipca 2018, 08:54

redlumek pisze: Obraz ma 8GB i nie wchodzi mi na pendrive 8GB. A już chciałem przetestować ten system.
Przykro mi.
Różne pendrive widzielismy. Nawet takie na których było napisane 16GB a wolnej przestrzeni było mniej niż 4GB...
Polecam wyposażyc się porządny pendrive. Może być nawet 16GB (w tej chwili nie ma różnicy w cenie...).

Po licznych obserwacjach możemy stwierdzić, że to jest jeden z kluczowych elementów całego systemu (OS + hardware). Niektóre konstrukcje zwyczajnie nie działają poprawnie i potrafią zawiesić cały system. Niestety nie są deterministyczne...

easyMINE
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:44

easyMINE pisze:
marimach77 pisze:@easyMINE Ciekawy projekt ale póki co brak możliwości dodania własnego poola jest moim zdaniem wielkim błędem jaki popełniliście na "dzień dobry". Moglibyście dodać chociaż dwa polskie: globalpool i zet-tech. Ja akurat jestem zwolennikiem kopania na polskich poolach a tu zonk, nie można dodać.
Widzimy, ze to ważne dla wielu naszych użytkowników.
Dodamy taka możliwość już wkrótce.
A możecie określić bardziej dokładne ramy czasowe dla tego "wkrótce"?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: redlumek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:11

easyMINE pisze:
redlumek pisze: Obraz ma 8GB i nie wchodzi mi na pendrive 8GB. A już chciałem przetestować ten system.
Przykro mi.
Różne pendrive widzielismy. Nawet takie na których było napisane 16GB a wolnej przestrzeni było mniej niż 4GB...
Polecam wyposażyc się porządny pendrive. Może być nawet 16GB (w tej chwili nie ma różnicy w cenie...).

Po licznych obserwacjach możemy stwierdzić, że to jest jeden z kluczowych elementów całego systemu (OS + hardware). Niektóre konstrukcje zwyczajnie nie działają poprawnie i potrafią zawiesić cały system. Niestety nie są deterministyczne...

easyMINE
Chciałem tylko przetestować system. Obraz ma równo 8000MB zaś dyski są robione wg przeliczenia 1MB =1000000 B
A więc pendrive 8GB tak na prawdę ma 8000000000B a to daje jakieś 7740MB
Jakbym się zdecydował to bym nagrał system na Ssd. Bo przecież nie będę teraz kasować dysku aby tylko sprawdzić jak dziala nowy system.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: LibertyLust » wtorek, 17 lipca 2018, 21:49

Czy taka sytuacja wpływa na kopanie na odpalonym sprzęcie, i jak zamierzacie rozwiązywać takie problemy?
Zrzut ekranu 2018-07-17 o 21.47.47.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: redlumek » wtorek, 17 lipca 2018, 21:52

Nie powinno wpływać. Bo kopie bezpośrednio koparka. A strona jest tylko do zarządzania.
Ps zajrzyj do poola czy ci nalicza.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » środa, 18 lipca 2018, 00:13

LibertyLust pisze: Czy taka sytuacja wpływa na kopanie na odpalonym sprzęcie, i jak zamierzacie rozwiązywać takie problemy?Zrzut ekranu 2018-07-17 o 21.47.47.png
hmm...
Jak redlumek napisal - nie wplywa... ale to dziwna sytuacja. Odezwij się na support - zobaczymy co się dzialo.

em.
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » piątek, 20 lipca 2018, 11:09

Jak co tydzień: mamy kolejną wersję systemu.
Co nowego po stronie easyMINE OS możecie przeczytać tu:
https://blog.easymine.io/out-now-easymi ... 2dd13a1494

Tym razem zmian w interfejsie użytkownika istotnych nie ma - pare drobnych błędów i optymalizacji.
Duże rzeczy szykują sie w przyszłym tygodniu...

easyMINE
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: LibertyLust » sobota, 21 lipca 2018, 13:50

Testuje system od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, nie rozumiem tylko, dlaczego nie jestem w stanie zatrzymać kopania na odpalonym sprzęcie. Chyba, że się mylę i jest taka opcja?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » sobota, 21 lipca 2018, 18:45

LibertyLust pisze: Testuje system od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, nie rozumiem tylko, dlaczego nie jestem w stanie zatrzymać kopania na odpalonym sprzęcie. Chyba, że się mylę i jest taka opcja?
Thx. Cieszymy się, że jesteś zadowolony... :D

Z jakiego powodu chciałbyś zatrzymać kopanie? Co chciałbyś osiągnąć? (pytam poważnie bo funkcja na pierwszy rzut oka ciekawa, ale nie wiem czy potrzebna). Jest funkcja - wyłącz koparkę (fakt - nie da się jej włączyć :D )...

pozdrowienia
easyMINE
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: LibertyLust » sobota, 21 lipca 2018, 20:50

Chodzi o to, że kopalnia stoi daleko od miejsca mojego rezydowania a jedyny failover system jaki ma zainstalowany na ten moment to prosty watchdog, więc włącza się sama ale automatycznie zaraz po wyłączeniu. I mam chwilowe problemy z wentylacją a w miejscu gdzie koparki stoją akurat przyszła fala upałów. No i jedyne co mogę zrobić to kręcić zegary bardzo mocno w dół. Drugi aspekt, to jak testowałem system i odpaliłem koparkę bez zmiany biosu i OC to dopóki nie wyjąłem dwóch kart nie mogłem jej zmodyfikować bo od razu zaczynała kopać i wyłączała się. Wiem, że może to są niepowszednie przypadki jednak funkcja wydaje się trywialna i w niektórych sytuacjach z mojej perspektywy byłaby przydatna.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: marimach77 » sobota, 21 lipca 2018, 20:57

easyMINE pisze:
LibertyLust pisze: Testuje system od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, nie rozumiem tylko, dlaczego nie jestem w stanie zatrzymać kopania na odpalonym sprzęcie. Chyba, że się mylę i jest taka opcja?
Thx. Cieszymy się, że jesteś zadowolony... :D
Ja też byłym zadowolony jakbyście dodali możliwość dodania własnego poola.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: redlumek » sobota, 21 lipca 2018, 21:37

Będzie za tydzień - nieoficjalne info

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: adam1226 » sobota, 21 lipca 2018, 23:19

@easyMINE, a jak dokladnie wyglada sprawa z tymi Biosami?
Bo wiem ze czasem trzeba bylo wybierac wyzsze taktowanie (hashrate) ale i napięcia (pobor pradu) vs odwrotnie; a tu czytam ze te biosy automatycznie updatuje - skad bedzie wiedzialo czy preferujemy moc czy energooszczędność?
I co w przypadku kart gorszego sortu?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

[easyMINE] system dla koparek GPU i ASIC

Postautor: easyMINE » niedziela, 22 lipca 2018, 15:47

adam1226 pisze: @easyMINE, a jak dokladnie wyglada sprawa z tymi Biosami?
Bo wiem ze czasem trzeba bylo wybierac wyzsze taktowanie (hashrate) ale i napięcia (pobor pradu) vs odwrotnie; a tu czytam ze te biosy automatycznie updatuje - skad bedzie wiedzialo czy preferujemy moc czy energooszczędność?
I co w przypadku kart gorszego sortu?
Z BIOSami to nie takie proste. Generalnie faktycznie wszystko sprowadza się do typu GPU (co oczywiste), dostępnej mocy (fizyczne podłączenie - jak prąd dostarczany jest z zasilacza, ile linii z zasilacza jest używanych, etc.), rodzaju pamięci i fizycznego egzemplarza (wymieniam najważniejsze).
Docelowo myślę, że będziemy mieli BIOSy i OC dla każdej karty zoptymalizowane pod power i pod eco (wszystko jeszcze w wariantach wg algorytmu). Na razie służymy pomocą (support)...

BIOS automatyczny jest dobrym rozwiązaniem jeżeli karta ma dobre podłączenie prądowe (co jest wielką zmorą RIGów - szczególnie tych starszych, które byly budowane na styk bo zasilacze też się zużywają i jeżeli nowy miał sprawność X to po pół roku intensywnej eksploatacji ma z pewnością dużo mniej).

W easyMINE można wybrać preset (BIOS + OC) dla konkretnego modelu karty i zapisać go. Po ustawieniu RIG'a w tryb auto - wszystkie karty pasujące do tego presetu będą go miały automatycznie ustawione. Jeżeli jednak jedna karta "odpada" to można ją ręcznie zmodyfikować (zmniejszyć OC), ale to faktycznie już ręczna robota.
Pracujemy nad automatem, który będzie starał się tak zmodyfikowac OC tej karty, żeby działała (zmniejszy core, mem, modyfikacja voltage) - ale to co mamy teraz nie jest jeszcze gotowe do publikacji.

Jeżeli możecie skrzyknąć kilkanaście osób na szkolenie z easyMINE to z chęcią przyjedziemy i zrobimy prezentację oraz odpowiemy na wszelkie pytania

To samo dotyczy, jeżeli chcecie przyłączyć większą ilośc sprzętu - z chęcia pomożemy. Dla nas to też będzie cenne poznać "punkt widzenia" użytkownika.



Pozdrawiamy
easyMINE
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości