Mega koparka GPU, lub antminery

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: Mikiminer » piątek, 2 marca 2018, 15:23

Witam, jestem nowy w temacie i mam pytanie dotyczące doboru sprzętu, opłacalności oraz ogólnie chciałbym się troszkę na ten temat dowiedzieć.
Pierwszą rzeczą jest tak zwana "KASA" mam na inwestycje około ponad 200 tys złotych a chciałbym je mądrze zainwestować. Dodam również, że zastanawiam się nad założeniem paneli słonecznych w celu zmniejszenia kosztów energii. Lecz to rzecz drugorzędna pierw chciałbym się dowiedzieć o możliwościach za taką kwotę bez paneli. Chciałbym żeby ktoś mniej więcej pomógł mi co w tych czasach się w ogóle opłaca, i czy w ogóle jest sens w to inwestować, bo jak wiemy jest to coraz mniej opłacalne.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: blackcoinpig » piątek, 2 marca 2018, 17:33

Kto mówi, że jest to coraz mniej opłacalne? Media? Znajomi? Czy Ci co kopią? Pamiętam jak ponad trzy lata temu również przy mocnej korekcie ludzie mówili, że BTC już się kończy i nie opłaca sie dalej tredować/kupować/kopać. Niektórzy zostali i kopali wychodząc z minimalnym zarobkiem ale jak znowu kryptowaluty zaczęły się odbijać to okazało się, że opłącało sie kopać :) Wszędzie masz ryzyko i w wielu inwestycjach słyszę, że się nie opłaca, a jednak ludzie w to idą i mają naprawdę fajne ROI :)

Budżet masz fajny. Można z tego naprawdę coś fajnego zaprojektować. Pierwsze pytanie, czy masz na to przestrzeń? Prąd? Wentylacja/Chłodzenie? Przy takich pieniądzach to nie będzie jedna-dwie koparki trzeba pomyśleć szerzej niż większość tutejszych wpisów i porad.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: Mikiminer » poniedziałek, 5 marca 2018, 10:16

Po prostu chodzi mi że coraz mniej opłacalne bo dużo więcej ludzi kopie i jest coraz mniej surowca.

Tak mam przestrzeń, chłodzenia oraz wentylacji na razie brak, lecz jest to jak najbardziej do zrobienia. Prąd? co masz na myśli pisząc prąd? bo podłączenie do prądu - Jest, czy mam darmowy? - Nie, ale mam w zamyśle zainwestować również w panele słoneczne tak jak pisałem. Dlatego też pytam o jakieś porady oraz mniej więcej o koszta związane z rozkręceniem tego. Bo wiadomo że jeżeli mam te "ponad 200tys zł" to mam świadomość, że cała kasa nie pójdzie na koparki, lecz właśnie potrzebne będzie chłodzenie, wentylacja, koszt prądu itd. Czy da się to jakoś zmniejszyć lub po prostu jakie są mniej więcej koszta poboczne np. 70/30, 80/20 jak to wygląda? Na koparki przeznacze np 80% a na reszte 20% czy 50% na 50%?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: m.m » sobota, 10 marca 2018, 18:13

Mikiminer pisze: Tak mam przestrzeń, chłodzenia oraz wentylacji na razie brak, lecz jest to jak najbardziej do zrobienia. Prąd? co masz na myśli pisząc prąd? bo podłączenie do prądu - Jest, czy mam darmowy? - Nie, ale mam w zamyśle zainwestować również w panele słoneczne tak jak pisałem. Dlatego też pytam o jakieś porady oraz mniej więcej o koszta związane z rozkręceniem tego. Bo wiadomo że jeżeli mam te "ponad 200tys zł" to mam świadomość, że cała kasa nie pójdzie na koparki, lecz właśnie potrzebne będzie chłodzenie, wentylacja, koszt prądu itd. Czy da się to jakoś zmniejszyć lub po prostu jakie są mniej więcej koszta poboczne np. 70/30, 80/20 jak to wygląda? Na koparki przeznacze np 80% a na reszte 20% czy 50% na 50%?
Inwestujesz 200 tyś zł w coś o czym nie masz bladego pojęcia... dla mnie jesteś mało poważnym człowiekiem albo to zwykła prowokacja.

obniżenie kosztów prądu przy zerowej wiedzy w zakresie eksploracji koparki Cie nie uratuje, polegniesz na obsłudze i mało efektywnym wydobyciu. Zasadniczo musisz się skupić na 3 elementach:
1 dobór sprzętu (w tym możliwości zakupu), budowa i eksploracja koparki (hw+sf)
2 znajomość rynku krypto, giełd etc
3 optymalizacja kosztów (prąd, chłodzie etc)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: stoku100 » wtorek, 13 marca 2018, 11:36

Zgadzam się z m.m w 100%, skoro piszesz 'co masz na myśli pisząc prąd' znaczy, że nawet nie znasz podstawowych problemów.

Twoje pieniądze, więc jak dla mnie możesz nawet napalić nimi w kominku. Jeśli jednak chcesz wrzucić 200k w "ten biznes", to - przy obecnym stanie swojej wiedzy - kup lepiej za to krypto. Nie będziesz miał problemu z prądem, popsutym sprzętem i kilkoma innymi zagadnieniami o których nawet jeszcze nie wiesz.

I nie odbieraj tego jako atak na siebie - jest to stwierdzenie faktu. Ja zdecydowanie zbyt pochopnie kupiłem kilka koparek. Gdybym mógł cofnąć czas, to bym tego nie robił, tylko kupił BTC i pozamieniał na różne krypto.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: Maggix » wtorek, 13 marca 2018, 12:05

Skad sie biora takie ludzie ? inwestorzy ;)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: redlumek » wtorek, 13 marca 2018, 12:14

Są ludzie majetni - co np zamiast kupna kolejnego mieszkania/apartamentu pod wynajem chcą zainwestować w coś co ma teoretycznie szybszy termin zwrotu. Być może strata 200tys dla tej osoby jest tak dotkliwa jak strata 2tys przeciętnego Kowalskiego. Kto to wie?
Być może dla takich osób nawet zwrot inwestycji w 2 lata i tak jest lepszy niż inny biznes.
Jeśli jesteś taka osobą - to zapłać komuś doświadczone u co by na początku wszystko wytłumaczył od początku. A potem jakbyś się zdecydował inwestować, to powierz mu stworzenie takiej kopalni od podstaw.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: Mikiminer » wtorek, 13 marca 2018, 14:05

Ludzie, po to piszę na forum by się czegoś dowiedzieć po co od razu atakujecie? każdy był w czymś kiedyś nowy... Chciałem się dowiedzieć wszystkiego od podstaw, wykupić szkolenia itd, ale pierw chce się trochę zorietować... Jeżeli macie mi pisać tak jak dla każdego w przenośni "TY DEBILU CO TY TU ROBISZ" to nic nie piszcie. Po to piszę żeby się czegoś dowiedzieć, tak mi sie wydaje po to jest to forum a nie po to żeby się wyśmiewać z nowicjuszy. Każdy kiedyś zaczynał ludzie, więc odbierzcie to jak pytanie NOOBA a nie jak pytanie PROFESJONALISTY. Szkoda, że tyle hejtu od was ale trudno najłatwiej się wyżyć w internecie.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: stoku100 » wtorek, 13 marca 2018, 14:15

Póki co nie widzę, żeby ktoś Ci napisał "TY DEBILU CO TY TU ROBISZ".

Dostałeś odpowiedzi, że się nie znasz i lepiej będzie jak kupisz krypto/zrezygnujesz z koparek.

Chyba nie spodziewasz się, że w kilku postach streścimy całą wiedzę związaną z kopaniem? I to nie dlatego, że nie chcemy, żebyś ją posiadł. Dlatego, że nikt nie ma czasu pisać elaboratów na tematy, które zostały już po 100 razy tu opisane. Twoje pytania są tak ogólne, że ciężko na nie inaczej odpowiedzieć. Poza tym wystarczy przejrzeć pierwsze 2-3 strony z tematami na kilku podforach, żeby odpowiedzieć na Twoje pytania.

Powodzenia.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: m.m » czwartek, 15 marca 2018, 00:27

Mikiminer pisze: Ludzie, po to piszę na forum by się czegoś dowiedzieć po co od razu atakujecie? każdy był w czymś kiedyś nowy... Chciałem się dowiedzieć wszystkiego od podstaw, wykupić szkolenia itd, ale pierw chce się trochę zorietować..
:shock: darmową wiedzę czerpiesz z kursów, których w sieci masz tysiące nawet w wersji dla totalnej ameby umysłowej. Dopiero potem piszesz na forum. Głupie pytania są efektem LENISTWA nie braku wiedzy.
Mikiminer pisze: Po to piszę żeby się czegoś dowiedzieć, tak mi sie wydaje po to jest to forum a nie po to żeby się wyśmiewać z nowicjuszy. Każdy kiedyś zaczynał ludzie, więc odbierzcie to jak pytanie NOOBA a nie jak pytanie PROFESJONALISTY. Szkoda, że tyle hejtu od was ale trudno najłatwiej się wyżyć w internecie.
Piszesz bo chcesz gotowego scenariusza. W sieci jest dostatecznie dużo materiałów by wszystko zaplanować i przeliczyć. Zgodnie z życzeniem napiszę jak do nooba, Ile tysięcy razy można pisać to samo ?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UlaanBaatar

Mega koparka GPU, lub antminery

Postautor: 0DayUser » poniedziałek, 28 maja 2018, 07:33

Witam.
Zapraszam do prywatnej wiadomości.
Pomogę Ci, tak, żebyś nie wtopił.
Mam tylko jedno pytanie, spieszy Ci się gdzieś z tą inwestycją?

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości