Pytania odnośnie części i rozbudowy koparki 1050 Ti 4Gb, H81 2.0 , 1060 6GB

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Pytania odnośnie części i rozbudowy koparki 1050 Ti 4Gb, H81 2.0 , 1060 6GB

Postautor: Zeyt » środa, 10 stycznia 2018, 00:51

Witam :) Moze az tak nowy tu nie jestem ale w kwestii miningu napewno. No to od razu do konkretów
Niedawno złożyłem swoją stacje do miningu, zakupiłem troche części m.i.n
Zasilacz - Malo wazne wiem ze dobry -1000W
Płyta Asrock h81 pro btc r2.0, 6 wejsc na karty - ciężko było znaleźć w dobrej cenie
Procek Intela 1840 2x 2.8 GHz,2 MB
4 karty grafczne 1050 Ti od MSI Gaming 4x - są to karty 4GB i tu mam pierwsze pytanie, czy ktoś potwierdzi informacje ze 1060 3GB zaniedługo bedą mieć za mało pamięci na kopanie ETH :)
Ramy mam 2 kości po 4 Gb dobrej firmy
Jakiś, stelarz, risery usb, pierdoły wiatraki.
No i moze zaczne od tego ze w tym temacie chciałbym poprosić o opinie ludzi którzy mieli styczność z aktualnym sprzętem o opinie na temat tych podzespołów.
Mozna rozwazac dlaczego takie karty wybrałem a nie inne, ale to już inna kwestia, i warto by wtedy założyć nowy temat :)
Mam tani w miare prąd, płace 20 gr za 1 KWh

Po konsultacji z paroma osobami, stwierdziłem że budowa koparki to w miare opłacalna rzecz, jeśli patrząc na stosunek ryzyka do zysku, i zawsze coś do wypłaty idzie dorobić, szczególnie że aktualny kurs wszystkich walut jest na mocnym wciąż trendzie wzrostowym od początku 2017, i w zwiazku z tym taka koparka stosunkowo szybko także może sie zwrócić..

Myśle aktualnie też o dokupieniu do aktualnego zestawu jeszcze ze 4 karty ale juz w okolicach 1060 6GB.
I chciałbym tutaj zapytać czy ktoś na sali miał aktualny zestaw i podzieli sie wiedzą w jaki sposób później utylizował częsci (w razie wymiany) lub jak je ze sobą łączył( w razie rozbudowy).Chodzi mi oczywiście o najbardziej ekonomiczne wyjście :)

Biorąc pod uwage ze mam 4 karty a myślałbym bardziej o rozbudowie, to rozumiem że nastepnym krokiem jest kupno ponownie nowego zasilacza, płyty głównej... moja 8 kart nie pomieści.Chciałbym równiez zapytać doświadczonych jak i początkujących górników co aktualnie robią ( mam na mysli aktualna cene btc), czy mimo to rozbudowuja swoje koparki, czy może czekaja na pekniecie bańki, aby ponownie kupić sprzęt po normalnych cenach :)
I ostatnie pytanko, czy ktoś tutaj używa minergate czy może wiekszość z was stawia na klasyki i uzywa np Claymore

W sumie to tyle :)

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania odnośnie części i rozbudowy koparki 1050 Ti 4Gb, H81 2.0 , 1060 6GB

Postautor: zjaranyjoe » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:54

3Gb jeszcze trochę pokopią, a później będa kopać inne krypto i wymieniać na np. eth :)
Nie bardzo wiem o co pytasz.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość