Gigabyte Radeon RX 580 8GB nie kopie - 00.00 - pomocy

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Radeon RX 580 8GB nie kopie - 00.00 - pomocy

Postautor: jokers » czwartek, 21 grudnia 2017, 12:29

Witam
Mam problem, próbowałem go rozwiązać od 3 dni ale poddaję się. Posiadam karty Gigabyte Radeon RX 580 8GB 256bit PCI-E GDDR5 GV-RX580GAMING-8GD (pamięci Samsunga) a koparka postawiona jest na płycie głównej Biostar TB250-BTC PRO, 8GB Ramu, procesor Celeron 3,2 Ghz, Risery 0008c, system operacyjny ethOS.
Karty graficzne są wykrywane bez problemu, na każdej jest obraz po HDMI, mogę wejść do biosu, jak system się odpali obraz dalej jest ale do czasu kiedy odpala się koparka, na podstawowych parametrach (nie zmieniane w local.conf) karty dostają temp 511oC i koparka się zawiesza, znika obraz, jeżeli parametrami trochę pozmieniam to nic się nie zwiesza ale koparka nie kopie, mam 00.00 MH/s
Na tym samym komputerze, gdy włożę karty ASUS RX580 DUAL OC 8GB GAMIMG 256Bit to koparka startuje od strzału, oczywiście później zabawa w ustawienia itp ale nie ma problemu. Aby być pewnym w komputerze pozostawiłem tylko karty Gigabyte, też próbowałem odpalania tylko na jednej karcie Gigabyte, zawsze ten sam problem.
Karta graficzna Gigabyte nie dostaje 511oC a następnie czarny obraz gdy w local.conf ustawię takie wartości:
globalcore 1200
globalmem 2050

jak wcześniej napisałem nie powoduje to jednak rozpoczęcia kopania.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Radeon RX 580 8GB nie kopie - 00.00 - pomocy

Postautor: m.m » sobota, 30 grudnia 2017, 14:33

jakie biosy ? Molexy do biostara podłączone ? bios w odpowiednim trybie kopania ? Zasilanie ok ?

zacznij testy od jednej karty i od fabrycznych ustawień.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość