Antminer D3 - początki kopania

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer D3 - początki kopania

Postautor: OlafCrypto » środa, 13 grudnia 2017, 20:41

Mamy z kumplem 2 nowe D3 19,3Gh/s. Podłączone są do zpoola i kopią z tym że wj jednej przestała działać jedna płyta, potem w drugiej też jedna. Na razie na próbę kopiemy na zpoolu - link do koparek http://www.zpool.ca/?address=3KwqXBH8TT ... 2XyoQgEnHH
Pytanie początkującego
1 Na wykresie z zpoola wydajność była mniej więcej stała i wynosiła +- 36000 Mh/s dla dwóch koparek - czy to jest możliwe na 4 z 6 płyt
2 Parę godz temu padła jeszcze jedna płyta a koparki dalej kopią - na wykresie z zpoola z ostatnich paru godzin ok 30000 Mh/s ( jedna 20 druga 10 lub obie po 15 lub jedna 6 a druga 28)
3 Czy przyczyną awarii może być zasilacz Della a nie oryginalny Bitmaina?
4 I tu najważniejsze - czy opłacalność D3 może wzrosnąć i co się musi wydarzyć żeby tak się stało?
5 Wiem że każdy pool ma inne zasady ale rozumiem że jest prowizja za kopanie a teraz co z wypłatami - czy jak kopię w X11 to wypłata w Dash jest bez opłąty za przewalutownie a w BTC już jakaś jest bo nie mogę znależć na zpoolu tej informacji.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer D3 - początki kopania

Postautor: Blender » środa, 13 grudnia 2017, 22:08

1,2 - Tu masz podobny przypadek. https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg26165052
3 - Jakie napięcie przy obciążeniu daje ten zasilacz?
4 - Może, praktycznie żaden producent nie produkuje już maszyn X11 Więc jeśli Dash i/lub inne coiny X11 pójdą w górę, albo jak powstaną nowe coiny X11, to trudność kopania powinna się zmniejszać ( rozkładać na inne coiny) i wydobycie może być bardziej opłacalne. Dodatkowo sa alternatywne firmware, które umożliwiają ustawienie korzystniejszych stosunków GH/Watt - choćby ten https://bitcointalk.org/index.php?topic=2346161.0

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer D3 - początki kopania

Postautor: krystian » środa, 13 grudnia 2017, 22:15

Muszę Was zmartwić, ostatnie batche Bitmain dopiero wysyła, podobnie jest z Innosilicon, już nie mówie o Baikalu który na szczęście może kopać inne waluty. Ogromna ilość koparek D3 leży także u pośredników.

Na modyfikację z w/w forum trzeba uważąc, w oprogramowaniu jest kilka niebezpiecznych furtek zostawionych przez autora, po za tym chodzą plotki, że często,gęsto padają na nim hashboardy.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer D3 - początki kopania

Postautor: OlafCrypto » czwartek, 14 grudnia 2017, 15:17

Więc tak jedna koparka widzi 2 płyty ale kopie pełną mocą ok 20GH/s
Druga widzi też tylko 2 płyty w tym jedna ma dużo błędów i kopie ok 6 GH więc ją odłączyłem i czekam na serwis.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer D3 - początki kopania

Postautor: Roman15 » piątek, 15 grudnia 2017, 18:43

Witam u mnie podobnie kupiłem nowa D3 we wtorek zauważyłem spadek prędkości jest około 12.600 GH/S i tak 1 płyty nie widzi i nie działa 2 ok i 3 nie widzi jej ale działa napisałem do supportu bitmain od dwóch dni nie odpowiadają czy ktoś ma jakieś doświadczenie z ich supportem odsyłał antminera czy może części jak wygląda sytuacja z urzędem celnym

Dodam że maszyna padła po tygodniu pracy

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości